Προς το περιεχόμενο

[Smart TV] Sony KD55XH9077 55'' 799€ @Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, dumakos είπε

Επειδή σκέφτομαι και γω την αγορά της

Αναφέρει ότι έχει διπλό tuner και για επίγεια και για δορυφορικά αλλά βλέπω ότι έχει μόνο μία είσοδο για κεραία.

Εγώ που θέλω να συνδέσω και τα τα δύο πως θα το κάνω?

Αν έχει 2 tuner για επίγεια θα παίρνουν σήμα από την ίδια κεραία.

Η είσοδος της δορυφορικής δέχεται βύσματα τύπου F.

https://www.skroutz.gr/c/1586/vysmata/f/459274/F-Connector.html

Οι επίγειοι και δορυφορικοί δέκτες δεν είναι συμβατοί, δεν μπορεί δηλαδή ο ένας να "διαβάσει" σήμα που προορίζεται για τον άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 584
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αν έχει 2 tuner για επίγεια θα παίρνουν σήμα από την ίδια κεραία.

Η είσοδος της δορυφορικής δέχεται βύσματα τύπου F.

https://www.skroutz.gr/c/1586/vysmata/f/459274/F-Connector.html

Οι επίγειοι και δορυφορικοί δέκτες δεν είναι συμβατοί, δεν μπορεί δηλαδή ο ένας να "διαβάσει" σήμα που προορίζεται για τον άλλο.

Το γνωρίζω αυτό.Μεχρι πρόσφατα είχα νόβα και κοσμοτέ και έχω το καλώδιο ελεύθερο και για να μην πάει χαμένο ζήτησα να μάθω αν έχει δορυφορική είσοδο για να πιάσω τα ελεύθερα από τους δύο δορυφόρους(καμιά δεκαριά κανάλια με ενδιαφέρουν γιατί τα υπόλοιπα είναι αδιάφορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ggelhsva είπε

Αυτή τη στιγμή και τα 2 χρώματα της τηλεόρασης είναι εξαντλημένα τόσο σε Public όσο και σε Sony Center.

Εγώ έκανα την παραγγελίας μου την Κυριακή στο Public και ακόμα βρίσκεται σε κατάσταση: Προς διεκπεραίωση. Περιμένω τώρα να μου πουν "Ξέρετε, μας τελείωσε!"

Και εγώ Κυριακή έκανα παραγγελία από public την 65αρα σε τρεις δόσεις.

Κατάσταση παραγγελίας σε εκτεταμένη αναζήτηση.

Να ανησυχώ;

Επεξ/σία από loukas599
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, loukas599 είπε

Και εγώ Κυριακή έκανα παραγγελία από public την 65αρα σε τρεις δόσεις.

Κατάσταση παραγγελίας σε εκτεταμένη αναζήτηση.

Να ανησυχώ;

H 65άρα δεν είχε την ίδια ζήτηση με την 55άρα οπότε δεν έχει εξαντληθεί ακόμη. Νομίζω θα είσαι ΟΚ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ggelhsva είπε

H 65άρα δεν είχε την ίδια ζήτηση με την 55άρα οπότε δεν έχει εξαντληθεί ακόμη. Νομίζω θα είσαι ΟΚ

Θα ξαναφέρουν παντού.

Ήδη το Sony Center και ο Κοτσόβολος ξαναβγάζουν. Είχα μιλήσει προχτές με Sony Center και μου είπαν ότι περιμένουν νέες παραλαβές μέχρι τέλος αυτής της εβδομάδας (ανάλογα το μοντέλο και το χρώμα).

Παγκόσμια πτώση τιμής είναι, δεν είναι τιμή Black Friday (τουλάχιστον για τις 65 και 75)...

Βαγγέλη παρέλαβες τη δική σου εσύ ή όχι ακόμα? Αν μπορέσεις τσέκαρε τις επιλογές στο μενού για τον ήχο για το ψηφιακό σήμα και μου λες.

Thanks :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Θα παραγγείλω και εγώ μάλλον την 55αρα. Αλλά το θέμα είναι πλέον από που :)... Μιας και Sony & Public δεν...

Κάποια δίνουν άτοκες δόσεις αλλά είναι εκτός Αθήνας και άλλα λένε παράδοση 4-10 μέρες που το φοβάμαι. Εγγύηση έχει μόνο ο Κωτσόβολος που δείχνει να έχει διαθεσιμότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, antnatal είπε

για να φτάσει μια tv στο Ηράκλειο Κρήτης εμπιστεύεστε τη μεταφορά από Αθηναϊκά καταστήματα παιδιά???

Εγώ την πήρα από το electrocrete (πιτσουλακης ρομπογιανακης ουσιαστικά) και θα μου την φέρουν οι ίδιοι από το Ηράκλειο στο χωριό μου έξω από το Ηράκλειο. Ούτε κούριερ ούτε μεταφορικη.

Γιατί να μην τα εμπιστευτείς τα αθηναϊκά καταστήματα; Απλά όταν ερθει να ελέγξεις πολύ καλά την συσκευασία εξωτερικά πριν κάνεις την παραλαβή. 

Επεξ/σία από lefteris4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panoulix όχι μόνο δεν έχω παραλάβει αλλά ούτε καν το status της παραγγελίας μου δεν έχει αλλάξει από την Κυριακή που αγόρασα!

57 λεπτά πριν, gkoukakis είπε

Καλησπέρα! Θα παραγγείλω και εγώ μάλλον την 55αρα. Αλλά το θέμα είναι πλέον από που :)... Μιας και Sony & Public δεν...

Κάποια δίνουν άτοκες δόσεις αλλά είναι εκτός Αθήνας και άλλα λένε παράδοση 4-10 μέρες που το φοβάμαι. Εγγύηση έχει μόνο ο Κωτσόβολος που δείχνει να έχει διαθεσιμότητα...

Η εγγύηση του Κωτσόβολου είναι πανάκριβη. Κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα (Cyber Monday) μήπως στοκάρουν Public/Sony Center που την έχουν στα 60 Ευρώ 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ggelhsva είπε

@panoulix όχι μόνο δεν έχω παραλάβει αλλά ούτε καν το status της παραγγελίας μου δεν έχει αλλάξει από την Κυριακή που αγόρασα!

Η εγγύηση του Κωτσόβολου είναι πανάκριβη. Κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα (Cyber Monday) μήπως στοκάρουν Public/Sony Center που την έχουν στα 60 Ευρώ 😉

Το Sony Center δεν θα παραλάβει άμεσα από όσο μου είπαν τηλεφωνικά γιατί δεν έχει η Sony στοκ στις αποθήκες

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gkoukakis είπε

Το Sony Center δεν θα παραλάβει άμεσα από όσο μου είπαν τηλεφωνικά γιατί δεν έχει η Sony στοκ στις αποθήκες

ΟΚ ας μην έχει... Ίδια τιμή έχει και θα έχει παντού. Σιγά τη super ευκαιρία να τρέξουν όλοι να προλάβουν στην τελική. Παγκόσμια πτώση τιμής της SONY είναι και οι τεχνολογίες αλλάζουν συνεχώς... Δε μας κάνει κάποιος χάρη.

25 λεπτά πριν, ggelhsva είπε

@panoulix όχι μόνο δεν έχω παραλάβει αλλά ούτε καν το status της παραγγελίας μου δεν έχει αλλάξει από την Κυριακή που αγόρασα!

Η εγγύηση του Κωτσόβολου είναι πανάκριβη. Κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα (Cyber Monday) μήπως στοκάρουν Public/Sony Center που την έχουν στα 60 Ευρώ 😉

Καλό κουράγιο Βαγγέλη και με το καλό να παραλάβεις.

Εγώ ακόμα δεν έχω παραγγείλει αλλά με αυτά που διαβάζω για το public, δε θα βιαστώ κιόλας (υπόψιν ότνα τους κάλεσα προχτές μου έλεγαν σε 2-3 εργάσιμες και άντε βία τέλος της εβδομάδας να παραδωθεί)...

 

Οι εγγυήσεις του Κοτσόβολου και του Public (μετά τα 2 πρώτα χρόνια) είναι δικές τους, δεν είναι της SONY Hellas. Να το έχετε υπόψιν αυτό όσοι παραγγείλετε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, panoulix είπε

ΟΚ ας μην έχει... Ίδια τιμή έχει και θα έχει παντού. Σιγά τη super ευκαιρία να τρέξουν όλοι να προλάβουν στην τελική. Παγκόσμια πτώση τιμής της SONY είναι και οι τεχνολογίες αλλάζουν συνεχώς... Δε μας κάνει κάποιος χάρη

Σε αυτό έχεις ένα δίκιο. Απλά προσφορές (έστω και ως παγκόσμια πτώση τιμής) σαν και αυτή σε τραβάνε λίγο αν ιδίως αν έχεις τηλεόραση 7+ ετών και σκέφτεσαι να πάρεις και PS5. Σκέφτομαι πως ίσως Παρασκευή ή Δευτέρα ίσως έχουν μείνει κάποια κομμάτια. Αλλά αν όχι; Μετά θα πρέπει να πάει κανείς σε κάτι ίσως χειρότερο σε μεγαλύτερη τιμή από αυτήν. Αλλά αυτό γίνεται κάθε Black Friday ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...