Προς το περιεχόμενο

[Smart TV] Sony KD55XH9077 55'' 799€ @Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/11/2020 στις 6:03 ΜΜ, bill7 είπε

Κάτοχος της xd9305 (hdr 4k πολλά nits φωτεινότητας), μοντέλου 2016 μόνο καλά έχω να πω. Ακόμα και σήμερα 4 χρόνια αργότερα από την κυκλοφορία της στέκεται δίπλα στις flagship τηλεοράσεις(σύγκριση με την περσινή 80r σε σπίτι κολλητού, δεν βγάλαμε άκρη για το ποια έχει καλύτερη εικόνα) .

Ίσως η καλύτερη αγορα που έχω κάνει. 

Μην έχετε ενδοιασμούς. Go

www.avsforum.com/threads/owners-thread-for-the-sony-x900h-no-price-talk.3125278/&share_tid=3125278&share_fid=47413&share_type=t&link_source=app

Βγήκε νέο Firmware Update

Κόλλησε και δεν σβήνει την παραπάνω παράθεση

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 584
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 λεπτά πριν, prefuse είπε

www.avsforum.com/threads/owners-thread-for-the-sony-x900h-no-price-talk.3125278/&share_tid=3125278&share_fid=47413&share_type=t&link_source=app

Βγήκε νέο Firmware Update

Κόλλησε και δεν σβήνει την παραπάνω παράθεση

Το πέρασα σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Το πέρασα σημερα

Κάτι διαφορετικό είδες? Δεν ξέρω αν είχες παρατηρήσει blurring και διορθώθηκε- ή όχι - τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, skskre είπε

Κάτι διαφορετικό είδες? Δεν ξέρω αν είχες παρατηρήσει blurring και διορθώθηκε- ή όχι - τώρα.

Δεν είχα παρατηρήσει κάτι, πχ στο NETFLIX, αλλά τώρα η συνολική εμπειρία είναι ακόμα καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις αναβάθμισα και εγώ δεν παρατήρησα κάτι.δεν έχω και πηγή για να τεσταρω τα 120fps αλλά ότι παρατηρήσω θα το σχολιάσω εδώ. Αν δείτε κάποια αλλαγή ας την πείτε καλοδεχούμενες οι απόψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Δεν είχα παρατηρήσει κάτι, πχ στο NETFLIX, αλλά τώρα η συνολική εμπειρία είναι ακόμα καλύτερη

Δοκίμασες 4Κ 120Hz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα θέματα του ήχου υπάρχουν ακόμα για XBX στα 120hz και earc. 

Το 4k120hz δεν εχει φτιαχτει ακομα. Ειναι σε καλυτερη μοιρα ομως απο πριν. Τα γραμματα δεν χαλανε τοσο στα 120HZ οσο χαλουσαν πριν. ( Πολυ θετικο σημαδι)

Η αναβάθμιση έφερε το 4k120hz σε ps5.

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Off-topic:

Να ρωτήσω μήπως ξέρεις, πιάνεται και η xh9505 σαν mid-range tv;

Πρόσφατα έμαθα ότι τηλεοράσεις που κοστίζουν κάπου 1000€ πιάνονται σαν mid-range, οπότε λογικά και η xh9505 είναι mid-range.

Οι high-end είναι ουσιαστικά οι OLED;

Δεν είναι midrange η xh9505. Είναι η κορυφαία τηλεόραση τεχνολογίας led της sony, και ίσως η καλύτερη led γενικά. Οι oled είναι άλλη τεχνολογία που θεωρείται ανώτερη των led, με όποιο ρίσκο περιέχουν λόγω burn in.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, johnieXoX είπε

Δεν είναι midrange η xh9505. Είναι η κορυφαία τηλεόραση τεχνολογίας led της sony, και ίσως η καλύτερη led γενικά. Οι oled είναι άλλη τεχνολογία που θεωρείται ανώτερη των led, με όποιο ρίσκο περιέχουν λόγω burn in

Δεν θεωρείται ανώτερη, είναι, με αντικειμενικά κριτήρια, δίνει σαφώς καλύτερη εικόνα (πραγματικό μαύρο, φυσικά χρώματα) σε σκοτεινό περιβάλλον.

Οι flagship led όμως έχουν μεγαλύτερο peak brightness (ιδανικές για πολύ φωτεινούς χώρους) και έχουν μηδενικό ρίσκο burn-in. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, xoukse είπε

Στο πλαίσιο φαίνεται διαθέσιμη πάντως. Για οποιον ενδιαφέρετε

Και την έβγαλε και το MediaMrkt με ένα λεπτό φθηνότερα :P. Την έχει και ο Κωτσόβολος διαθέσιμη. Από ποιον από τους 3; (δεν θα πάρω επέκταση εγγύησης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες παρήγγειλα την μαυρη,σήμερα το πρωί ενημερώθηκα ότι έφυγε από την media markt για την μεταφορική,δεν περίμενα να γίνει κάτι τέτοιο τόσο γρήγορα,να δούμε πότε θα παραλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gkoukakis είπε

Και την έβγαλε και το MediaMrkt με ένα λεπτό φθηνότερα :P. Την έχει και ο Κωτσόβολος διαθέσιμη. Από ποιον από τους 3; (δεν θα πάρω επέκταση εγγύησης)

Εαν έχεις σκοπό να πληρώσεις μετρητοίς εγώ θα έλεγα να αποφύγεις Κοτσόβολο. Σε προχθεσινό τηλεφωνο μου που έλεγαν διαθέσιμο στο site, μου απάντησε οτι ειναι απο κάποια καταστήματα εκθεσιακή. + οτι απο κότσο δεν μου άρεσει η εξυπηρέτηση τους. Πλαίσιο δεν εχω εμπειρία. Αλλά διαδικασία αγοράς με δόσεις μέσω της Εθνικής με το πρόγραμμα μηνα-μηνα ήταν τόσο γρήγορο που τους βγάζω το καπέλο. Στα 99€ η επέκταση εγγύησης. 

Επεξ/σία από xoukse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...