Προς το περιεχόμενο

[Smart TV] Sony KD55XH9077 55'' 799€ @Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, panoulix είπε

Επειδή από ό,τι καταλαβαίνω μπορεί να ζορίζεται οικονομικά, ίσως αξίζει να ρίξει μια ματία και σε αυτήν την 75άρα που θα του βγεί 1445 με τα -15% από τη Eurobank:

https://www.germanos.gr/product/televisions/top-technologies/qled/samsung-4k-qled-tv-qe75q70t-75/?productId=20393294&fname=&fvalue=

Σαφώς δεν είναι στα επίπεδα της SONY, αλλά για ταινίες δεν είναι άσχημη για τα λεφτά της...

Και πάλι ανάλογα το τί ζητάει κανείς και ως πόσα μπορεί να διαθέσει.

σε ευχαριστω για την προταση. Δεν ειναι οικονομικο το θεμα, απλα δεν έχω ξαναδώσει τόσα για τηλεόραση γι αυτο το σκεφτομαι 2 και 3 φορές. Τώρα με την 50αρα δεν ειναι ότι έχω τρομερό θέμα αλλα σε κάτι σκορ και σε υπότιτλους γινομαι λιγο κινεζακι

Επίσης στο άμεσο μέλλον θα πάρω και ενα PS5 να υπάρχει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 584
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, mixomoras είπε

σε ευχαριστω για την προταση. Δεν ειναι οικονομικο το θεμα, απλα δεν έχω ξαναδώσει τόσα για τηλεόραση γι αυτο το σκεφτομαι 2 και 3 φορές. Τώρα με την 50αρα δεν ειναι ότι έχω τρομερό θέμα αλλα σε κάτι σκορ και σε υπότιτλους γινομαι λιγο κινεζακι

Επίσης στο άμεσο μέλλον θα πάρω και ενα PS5 να υπάρχει ;)

OK πας για την 9096 / 9077 λοιπόν και τα συνδιάζεις όλα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.. έχω μια 43αρα LG 4k. (Συγκεκριμένα 43uh650v).. την είχα πάρει το 2017 γύρω στα 500-550€.... Αξίζει η αναβάθμιση στην xh90? 

Από άποψη μεγέθους, η αλήθεια είναι χρειάζεται μια λιγο μεγαλυτερη τηλεόραση καθώς η απόσταση είναι γύρω στα 2 με 2.5 μέτρα. Από εκεί και πέρα θα δω διαφορά στην ποιότητα της εικόνας ?( Αυτό με νοιάζει κυρίως) . Προορίζεται για χρήση κυρίως για netflix/YouTube/ ποδόσφαιρο και για gaming σε ps4/ μελλοντικά ps5 και καμιά φορά σε PC. 

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Ήδη κάτοχος PS5 και το έχω "στριμώξει" σε monitor 1080p και με ζώνουν τα φίδια. Σκόπευα να πάρω μία εκ των LG B9/BX σε λίγους μήνες, καθώς δεν ήταν σημαντική η διαφορά στην τιμή από αυτήν του post και είχα ψηθεί για OLED. Τώρα βλέποντας τα σχόλια όλων σας για την ποιότητα της Sony και κυρίως σκεπτόμενος το ότι είναι ευκαιρία να γλιτώσω 300 ευρώ σκέφτομαι να τραβήξω την σκανδάλη από τώρα να μην χαραμίζεται και το PS5. Λέτε να βρούμε τέτοια τιμή για τέτοια features στο άμεσο μέλλον η να την πάρω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο?

Υ.Γ. Τα προβλήματα στα 4k/120hz που αναφέρθηκαν για εμένα είναι άνευ σημασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, teotsiposg4 είπε

Καλησπέρα.. έχω μια 43αρα LG 4k. (Συγκεκριμένα 43uh650v).. την είχα πάρει το 2017 γύρω στα 500-550€.... Αξίζει η αναβάθμιση στην xh90? 

Από άποψη μεγέθους, η αλήθεια είναι χρειάζεται μια λιγο μεγαλυτερη τηλεόραση καθώς η απόσταση είναι γύρω στα 2 με 2.5 μέτρα. Από εκεί και πέρα θα δω διαφορά στην ποιότητα της εικόνας ?( Αυτό με νοιάζει κυρίως) . Προορίζεται για χρήση κυρίως για netflix/YouTube/ ποδόσφαιρο και για gaming σε ps4/ μελλοντικά ps5 και καμιά φορά σε PC. 

Ευχαριστώ!

Πιστεύω ότι αξίζει!! Καλύτερη σε όλα! Εν το μεταξύ παρέλαβα κι εγώ σήμερα από το Πλαίσιο, όπως μου είχαν πει! Οι αρχικές ρυθμίσεις παιχνιδάκι!! Σε χρόνο ντε τε! Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες! Βέβαια προέρχομαι από μια Lg 50" 3d 1080 εξαετίας...Έκανε και μια ενημέρωση! Θα τη "ψάξω" καλύτερα σιγά-σιγά. Προς το παρόν την έχω σε κανονική εικόνα και η φωτεινότητα φουλ! Μ' αρέσει πιο πολύ έτσι! ;) Αλλά είπαμε, σιγά... :) ΣΣ: Ενας φίλος που είχε πει πιο πίσω, ότι ίσως πάρω επέκταση εγγύησης μισοτιμής από τη Sony Center-ενώ τη πήρα από Πλαίσιο-δε γίνεται δυστυχώς! Πήρα τηλ.

7 λεπτά πριν, Ezio είπε

Καλησπέρα σε όλους. Ήδη κάτοχος PS5 και το έχω "στριμώξει" σε monitor 1080p και με ζώνουν τα φίδια. Σκόπευα να πάρω μία εκ των LG B9/BX σε λίγους μήνες, καθώς δεν ήταν σημαντική η διαφορά στην τιμή από αυτήν του post και είχα ψηθεί για OLED. Τώρα βλέποντας τα σχόλια όλων σας για την ποιότητα της Sony και κυρίως σκεπτόμενος το ότι είναι ευκαιρία να γλιτώσω 300 ευρώ σκέφτομαι να τραβήξω την σκανδάλη από τώρα να μην χαραμίζεται και το PS5. Λέτε να βρούμε τέτοια τιμή για τέτοια features στο άμεσο μέλλον η να την πάρω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο?

Υ.Γ. Τα προβλήματα στα 4k/120hz που αναφέρθηκαν για εμένα είναι άνευ σημασίας.

Τη τσέπη σου ρώτα! ;) Για μένα, πάρτη! Αξίζει και δε νομίζω να πέσει στο άμεσο μέλλον κι άλλο η τιμή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, petran66 είπε

ΣΣ: Ενας φίλος που είχε πει πιο πίσω, ότι ίσως πάρω επέκταση εγγύησης μισοτιμής από τη Sony Center-ενώ τη πήρα από Πλαίσιο-δε γίνεται δυστυχώς! Πήρα τηλ.

Καλησπέρα. Σου είπαν στο τηλ ότι δεν μπορείς να την πάρεις καθόλου την επέκταση? Ή ότι δεν μπορείς να την πάρεις μισοτιμης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, biovaggoulas είπε

Καλησπέρα. Σου είπαν στο τηλ ότι δεν μπορείς να την πάρεις καθόλου την επέκταση? Ή ότι δεν μπορείς να την πάρεις μισοτιμης?

Καλησπέρα! Βασικά για μισοτιμής ρώτησα! Φαντάζομαι ότι με κανονική τιμή γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, petran66 είπε

Καλησπέρα! Βασικά για μισοτιμής ρώτησα! Φαντάζομαι ότι με κανονική τιμή γίνεται.

Α οκ. Γιατί βασίστηκα στο ότι θα μπορούσα να την πάρω σε κανονική τιμή. Πήρα την 65αρα από κωτσο και δεν ψήνομουν να σκάσω σχεδόν 200€ που ήθελε. Προτιμώ τα 120 αντιπροσωπείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, biovaggoulas είπε

Α οκ. Γιατί βασίστηκα στο ότι θα μπορούσα να την πάρω σε κανονική τιμή. Πήρα την 65αρα από κωτσο και δεν ψήνομουν να σκάσω σχεδόν 200€ που ήθελε. Προτιμώ τα 120 αντιπροσωπείας.

Εγώ προχώρησα στα 62.90 της MediaMrkt και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια σκοπευω και γω να την παραγγειλω σημερα απο τον Κωτσο αλλα δεν βλεπω τιποτα για εγγυηση περαν της επεκτασης με 120€ που δεν προκειται να την κανω. Γνωριζει κανεις τιποτα;

+Εχω διαβασει διαφορα ανησυχητικα για τις τηλεορασεις της Σονι, οτι πχ ειναι πολυ ευαίσθητες και διαλύονται ευκολα και στις περιπτώσεις αυτες η Σονι σφυριζει αδιαφορα. Ισχουν?

Επεξ/σία από mavrospete
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mavrospete είπε

Παιδια σκοπευω και γω να την παραγγειλω σημερα απο τον Κωτσο αλλα δεν βλεπω τιποτα για εγγυηση περαν της επεκτασης με 120€ που δεν προκειται να την κανω. Γνωριζει κανεις τιποτα;

+Εχω διαβασει διαφορα ανησυχητικα για τις τηλεορασεις της Σονι, οτι πχ ειναι πολυ ευαίσθητες και διαλύονται ευκολα και στις περιπτώσεις αυτες η Σονι σφυριζει αδιαφορα. Ισχουν?

Εγώ πήρα από MediaMrkt και με πήραν τηλεφωνικά μετά για την προσφορά 50% στην επέκταση εγγύησης. Για την ποιότητα αντοχής των Sony, αυτή που έχω (Sony Bravia) εδώ και 8 περίπου χρόνια δεν έχει πάθει τίποτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και η δική μας Sony Bravia W828 δεν εχει το παραμικρό εδώ και 6 χρόνια και μάλιστα έχει εξαιρετική εικόνα για 1080p παρόλο που είναι πλέον ξεπερασμένη τεχνολογικά

Αν ήθελα τώρα τηλεόραση και δεν επιθυμούσα να κοιτάξω OLED, νομίζω οτι το συγκεκριμένο μοντέλο που συζητάμε εδώ θα ήταν η πρώτη μου επιλογή

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...