Προς το περιεχόμενο

[Smart TV] Sony KD55XH9077 55'' 799€ @Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, skskre είπε

Κάποιο gamepad που να συνδέεται με ΒΤ έχεις βάλει? Δοκίμασα ΧΒΟΧ αλλά δε το είδε, καλώδιο δεν έβαλσ, θέλω ασύρματα

Toυ Χbox one / Series X/S θα πρέπει να λειτουργεί κανονικά... ;) 
Σε mi box S και σε σε smartphone λειτουργούν κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 584
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, skskre είπε

Κάποιο gamepad που να συνδέεται με ΒΤ έχεις βάλει? Δοκίμασα ΧΒΟΧ αλλά δε το είδε, καλώδιο δεν έβαλσ, θέλω ασύρματα

Φίλε πρέπει να βάλεις το χειριστήριο του Xbox σε λειτουργία ζεύξης. Έχει δίπλα από το βύσμα της φόρτισης ένα κουμπάκι, πάτα το συνεχόμενα μέχρι να αρχίσει να αναβοσβηνει το σηματακι με το λογότυπο του Xbox  στο χειριστήριο και θα το δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Ξεπουλησε η τηλεοραση δεν υπαρχει πουθενά!! :lol:

Ακόμα περιμένω από public παραγγελία Κυριακή.

Και με κάρτα

Μάλλον τον ήπιαμε

Αν ακυρωθεί και μείνω χωρίς τβ θα τους πάρει ο .....

Από την προηγούμενη black Friday μου έχουν ακυρώσει 2 παραγγελίες

Επεξ/σία από loukas599
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω ακυρωσα (παμπλικ) και περιμενω να επιστρεψουν-πιστωσουν την πρωτη δοση *για να ειμαι ετοιμος να χτυπησω σε καποια προσφορα εν οψη χριστουγεννων... Εννοειται δεν ξαναγοραζω απο παμπλικ, τουλαχιστον ονλαιν...

 

*μιλησα με τη τραπεζα και μου ειπαν μολις φανει η ακυρωση της δοσης θα κανουν ωριμανση δοσεων και ετσι θ απελευθερωθει το 700ρι. Να ξερετε πως αν πληρωσατε με δοσεις,τοτε καθε μηνα θα χρεωνεται και πιστωνεται η δοση, οποτε πρεπει να τα βρειτε με την τραπεζα μηπως σας επιστρεψει ολο το ποσο κατευθειαν..

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Skia11 είπε

Την 9096 έχεις?

Όχι, μία Philips Ambilight 2019 της σειράς 7xxx

1 ώρα πριν, skskre είπε

Κάποιο gamepad που να συνδέεται με ΒΤ έχεις βάλει? Δοκίμασα ΧΒΟΧ αλλά δε το είδε, καλώδιο δεν έβαλσ, θέλω ασύρματα

Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει gamepad. Πάντως bluetooth ακουστικά δε μπόρεσα να συνδέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tomvou είπε

Έτσι κάνει ο κόσμος, όχι σαν και εμάς που μπλέξαμε με τα Public..
Καλορίζικη φίλε, να την χαρείς.

Σε ευχαριστώ πολύ! Άντε και στα δικά σου!

5 ώρες πριν, konstantin79 είπε

Καλοθέατη!

Αν επιτρέπεται την πήρες από το site και μετά σε κάλεσαν εκείνοι ενώ είχες πληρώσει για την επέκταση? Το ρωτάω γιατί δεν βλέπω να έχουν αναφορά στο site για επέκταση εγγύησης και τους είχα ξεγράψει για αυτό τον λόγο.

Την πήρα από το site και μετά με κάλεσαν. Μάλιστα μου είπε "είδατε την προσφορά για το 50% στην επέκταση εγγύησης;".. Δεν την είχα δει και δεν ξέρω αν υπήρχε όντως.

Ρυθμίσεις αλλάξατε και αν από που; Από Rtings;

Επίσης δοκίμασα να δω από youtube 4K και το μέγιστο που μου έβγαζε ήταν 1080p ενώ το βίντεο ήταν 4K. Μέσω screencast από tablet έπαιζε 4k.. Καμιά ιδέα;

To netfilx έχει 4Κ;

Αύριο θα παίξω μαζί της. ;)

Πάντωςτο μόνο που με χάλασε σε σχέση με την από χρόνων Bravia μου είναι οι γωνία θέασης. Από μπροστά απίθανη, από το πλάι.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

την πηρα και γω. λίγο ξενερωμενος ομως και θα ήθελα τη γνωμη σας όσοι την εχετε.

Βασικα η φωτεινότητα την βλεπω αρκετα χαμηλή, με το καλύτερο mode να ειναι το "Ζωντανή εικόνα", και έχοντας τη ρυθμιση στο τέρμα. Δεύτερο, dolby vision στην ουσία δεν μπορείς να το εχεις με 120fps games οπότε πρεπει καθε φορα να το αλλαζεις αν θες να μεταφερθεις από ταινία σε game. και ενα τελευταίο, δεν μπόρεσα να βγαλω 120fps σε 4k στο ps5. πάντα 60fps λεει.

Επεξ/σία από jordfarra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την φωτεινότητα εγώ πήρα τα πιο φωτεινά αποτελέσματα απενεργοποιώντας τον αισθητήρα φωτεινότητας. Γενικά πάντως δεν είναι και η πιο φωτεινή τηλεόραση και αυτό έχει ειπωθεί από πολλούς.

Δυστυχώς δεν έχω ps αλλά έχω Xbox. Στο οποίο Xbox βλέπω πολύ αργή απόκριση όταν παιζω 4κ 60fps και είναι ενεργοποιημένο το motion blur. Όταν απενεργοποιείται μόνο τότε είναι σωστή η απόκριση του Xbox.

Επίσης κάτι άλλο για όσους έχουν συνδέσει στην tv ηχοσύστημα μέσω του hdmi arc.

Συγκεκριμένα η ηχομπαρα LG sj4 κάνει έναν ήχο σαν παράσιτα όταν βγάζει ήχο. Όταν είμαι στο μενού πχ και δεν ακούγεται τίποτα,όταν πατήσω ένα πλήκτρο στο τηλεκοντρόλ και κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο του πλήκτρου η τηλεόραση ταυτόχρονα ακούω και από την ηχομπαρα έναν σιγανό ήχο σαν παράσιτο για περίπου 2 δευτερόλεπτα. Αν μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος να μου πει αν του κάνει το ίδιο.

Επεξ/σία από lefteris4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jordfarra είπε

την πηρα και γω. λίγο ξενερωμενος ομως και θα ήθελα τη γνωμη σας όσοι την εχετε.

Βασικα η φωτεινότητα την βλεπω αρκετα χαμηλή, με το καλύτερο mode να ειναι το "Ζωντανή εικόνα", και έχοντας τη ρυθμιση στο τέρμα. Δεύτερο, dolby vision στην ουσία δεν μπορείς να το εχεις με 120fps games οπότε πρεπει καθε φορα να το αλλαζεις αν θες να μεταφερθεις από ταινία σε game. και ενα τελευταίο, δεν μπόρεσα να βγαλω 120fps σε 4k στο ps5. πάντα 60fps λεει.

Την πρότεινα σε φίλο και στεναχωρήθηκα λίγο, η φωτεινότητα είναι όντως χαμηλή. Δίπλα σε μια όχι και τόσο καλή samsung κάποιων ετών, η διαφορά στην φωτεινότητα ήταν σαφής υπέρ της παλιάς. 

Με τα στοιχεία των rtings (που όλο και λιγοτερο τους εμπιστεύομαι) ένιωθα ασφαλής αλλά τελικά αν δεν πας σε μια έκθεση να δεις τι παίζει...

Ωραίο λογισμικό, πολύ responsive. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, lefteris4 είπε

Φίλε πρέπει να βάλεις το χειριστήριο του Xbox σε λειτουργία ζεύξης. Έχει δίπλα από το βύσμα της φόρτισης ένα κουμπάκι, πάτα το συνεχόμενα μέχρι να αρχίσει να αναβοσβηνει το σηματακι με το λογότυπο του Xbox  στο χειριστήριο και θα το δει.

 

1 ώρα πριν, red1 είπε

Toυ Χbox one / Series X/S θα πρέπει να λειτουργεί κανονικά... ;) 
Σε mi box S και σε σε smartphone λειτουργούν κανονικά...

Το δοκίμασα 2-3 φορές δεν έπιασε, θα το δοκιμάσω και με καλώδιο ίσως να ξεκολλήσει ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, jordfarra είπε

την πηρα και γω. λίγο ξενερωμενος ομως και θα ήθελα τη γνωμη σας όσοι την εχετε.

Βασικα η φωτεινότητα την βλεπω αρκετα χαμηλή, με το καλύτερο mode να ειναι το "Ζωντανή εικόνα", και έχοντας τη ρυθμιση στο τέρμα. Δεύτερο, dolby vision στην ουσία δεν μπορείς να το εχεις με 120fps games οπότε πρεπει καθε φορα να το αλλαζεις αν θες να μεταφερθεις από ταινία σε game. και ενα τελευταίο, δεν μπόρεσα να βγαλω 120fps σε 4k στο ps5. πάντα 60fps λεει.

Το ps5 δεν υποστηρίζει γενικώς dolby vision όπως και δεν υπάρχει μέχρι στιγμής κάποιο παιχνίδι με dolby vision στα 120, ποιο παιχνίδι ήταν βγάζει 120fps έκανες ρυθμίσεις από την tv και μέσα από το παιχνίδι και δεν έβγαλε? 

Επεξ/σία από tollisth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα...παρέλαβα εχθές σε 55 ιντσών μέγεθος...εντυπώσεις... Χμμμ...μέχρι στιγμής πολύ χλιαρή η πρώτη εντύπωση...προερχόμενος από 3 ετων Samsung 49 edge led ... Είπα να κάνω αναβάθμιση... Μήπως έκανα υποβάθμιση????

Περίμενα καλύτερη ευκρίνεια εχωντας κάνει όλες τις βελτιωτικές ρυθμίσεις εικόνας...

Εκτός αυτού η Samsung είχε χειριστήριο που έλεγχε και τον αποδικοποιητη της cosmote την.. η sony όχι..

Έχω και ένα home cinema LG που με την Samsung συνεργαζόταν άψογα στο άνοιξε κλείσε με το που άνοιγα την τηλεόραση...

Και η sony το ανοίγει αυτόματα...αλλά όταν κλείνω την τηλεόραση και κλείσει το home cinema μετά από 5 λεπτά ανοίγει μόνο του...και μένει Σταντ μπάι...

Μετά από πολύ παιδεμα και αγανάκτηση βρήκα ότι το πρόβλημα ήταν στην οπτική ίνα...με το που έβγαλα την οπτική ίνα και παίζει μόνο με το hdmi σταμάτησε να το κάνει...αλλά δεν είναι συνδεδεμένο με οπτική...για μένα fail... 

Και το κερασάκι που μόλις ανακάλυψα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω μετάδοση εικόνας από το λάπτοπ και από το κινητό μου δεν συνδέεται... Είμαι σε φάση να την πετάξω από το παράθυρο.. σκέφτομαι μήπως την κάνω επιστροφη και πάρω καμιά Samsung 

Προς το παρών το έχω μετανιώσει με την αγορά της...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

την εχω παραγγειλει και εγω για αναβαθμιση απο ks7000 με προβληματιζετε τωρα με αυτα που ακουω περι φωτεινοτητας στα χαρτια φαινεται οτι εχει ιδια φωτεινοτητα με την Ks7000 δεν θελω παραπανω αλλα οχι και λιγοτερο

image.png.ef574dbb138db1a05a904b8e14576721.png

 

Επεξ/σία από anretal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Με τα στοιχεία των rtings (που όλο και λιγοτερο τους εμπιστεύομαι) ένιωθα ασφαλής αλλά τελικά αν δεν πας σε μια έκθεση να δεις τι παίζει..

πόσο δικιο εχεις, η διαφορα με την προηγούμενη που είχα 6ετιας, ειναι τεραστια, απλα δεν θελω να το πιστεψω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...