Προς το περιεχόμενο

[Smart TV] Sony KD55XH9077 55'' 799€ @Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μια ερώτηση. Τώρα έχω για ηχεία τα Logitech Z333 γιατί μέχρι τώρα έπαιζα σε υπολογιστή. Θα μπορώ να τα κουμπώσω στην τηλεόραση? Και αν ναι, αξίζει να το κάνω η να την αφήσω με τα ηχεία της?  Κυρίως για netflix θα χρησιμοποιούνται μιας και για gaming χρησιμοποιώ headset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 584
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, tattooxxx είπε

ξερουμε αν θα υπαρξει πουθενα διαθεσιμη?

ιδιως απο sonycenter για να παιξει και η εγγυηση?

απο δω το παω απο κει το παω ,μαλλον σε αυτην θα καταληξω γιατι για να γλυτωσω 200 θα βαραω το κεφαλι μου

με την αμεσως επομενη επιλογη ,την q60t καπου σκαλωνω

λιγο η εικονα ,λιγο το λογισμικο.λιγο τα φορματ ηχου..δεν ξερω

την Παρασκευή που τηλεφώνησα στην Sony Center μου είπαν ότι είχαν διαθέσιμη την ασημί (9077) αν και στο σάιτ φαινόταν ότι έχει τελειώσει. Πάρτους αύριο ένα τηλ, μπορεί και να έχουν στοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήρε και η δικιά μου το update του Νοεμβρίου. PS5 δεν έχω να το δοκιμάσω. Σε σχέση με την παλιά μου Sony 55HX850, υπάρχει μεγάλη διαφορά στα χρώματα, ιδίως στα κόκκινα και μαύρα. Για το δε 4K δεν το συζητάω. Ευχαριστιέμαι να βλέπω. Συμφωνώ πως έχει θεματάκια (αν και συνήθισα ακόμη και τη γωνία θέασης) αλλά για την τιμή της θεωρώ πως είναι Value for money σίγουρα. Ήμουν σε σκέψη αυτή + PS5 ή μόνο πχ LG Oled 55. Πήγα στην 1η επιλογή και πιστεύω δεν θα το μετανιώσω... Για το δε Android TV το ευχαριστιόμαστε όλοι οικογενειακώς :)

Έχει σετάρει κανείς το Kodi μέσω της εφαρμογής της TV; Παίρνει τα expansion kits; Επίσης, χρειάζεται καλώδιο HDMI 2.1 για σύνδεση με Cosmote TV ή δεν δίνει κανένα πλεονέκτημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, gkoukakis είπε

Σήμερα πήρε και η δικιά μου το update του Νοεμβρίου. PS5 δεν έχω να το δοκιμάσω. Σε σχέση με την παλιά μου Sony 55HX850, υπάρχει μεγάλη διαφορά στα χρώματα, ιδίως στα κόκκινα και μαύρα. Για το δε 4K δεν το συζητάω. Ευχαριστιέμαι να βλέπω. Συμφωνώ πως έχει θεματάκια (αν και συνήθισα ακόμη και τη γωνία θέασης) αλλά για την τιμή της θεωρώ πως είναι Value for money σίγουρα. Ήμουν σε σκέψη αυτή + PS5 ή μόνο πχ LG Oled 55. Πήγα στην 1η επιλογή και πιστεύω δεν θα το μετανιώσω... Για το δε Android TV το ευχαριστιόμαστε όλοι οικογενειακώς :)

Έχει σετάρει κανείς το Kodi μέσω της εφαρμογής της TV; Παίρνει τα expansion kits; Επίσης, χρειάζεται καλώδιο HDMI 2.1 για σύνδεση με Cosmote TV ή δεν δίνει κανένα πλεονέκτημα;

Για το καλώδιο εγώ έβαλα HDMI 2.0 για μελλοντικά αν μπουν κανάλια 4Κ.

Το 2.1 είναι απαραίτητο για PS5 Xbox ή PC  και μόνο για 4Κ 120hz.

Για 4Κ 60hz είσαι καλυμμένος με 2.0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους ενδιαφερόμενους, υπάρχει "κανονικό" νήμα/topic για την συγκεκριμένη TV, περάστε να πούμε απο εκεί γιατι αυτό θα κλειδώσει λογικά σε λίγο καιρό...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπειριες απο Κώτσο? Έριξα την παραγγελία σήμερα, σε ποσες παραλαβατε οσοι ηταν απο Κωτσο?  Αρχικα ειχα παραγγειλει απο pub την περασμένη Τριτη αλλα ακυρωσα λογω του γνωστου "εκτεταμένη αναζητηση" και δεν μου λεγανε αν θα την φερουν, και το Σαββατο τη βαλανε διαθέσιμη αλλά ειχα ηδη ακυρώσει... Για πείτε ο Κωτσος? Θα μπλεξω και με acs ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Εμπειριες απο Κώτσο? Έριξα την παραγγελία σήμερα, σε ποσες παραλαβατε οσοι ηταν απο Κωτσο?  Αρχικα ειχα παραγγειλει απο pub την περασμένη Τριτη αλλα ακυρωσα λογω του γνωστου "εκτεταμένη αναζητηση" και δεν μου λεγανε αν θα την φερουν, και το Σαββατο τη βαλανε διαθέσιμη αλλά ειχα ηδη ακυρώσει... Για πείτε ο Κωτσος? Θα μπλεξω και με acs ε?

Online παραγγελία από Κωτσό της 55άρας silver Παρασκευή 27/11 πρωί και παρέλαβα σήμερα Δευτέρα 30/11 στις 14:50 (στην Αγ. Παρασκευή)! Μου είχαν στείλει SMS το Σάββατο κατά τις 6μμ για εκτιμώμενη ώρα παράδοσης Δευτέρα 30/11 από 15:30 μέχρι 17:30! Άψογη εξυπηρέτηση! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, PanLag είπε

Online παραγγελία από Κωτσό της 55άρας silver Παρασκευή 27/11 πρωί και παρέλαβα σήμερα Δευτέρα 30/11 στις 14:50 (στην Αγ. Παρασκευή)! Μου είχαν στείλει SMS το Σάββατο κατά τις 6μμ για εκτιμώμενη ώρα παράδοσης Δευτέρα 30/11 από 15:30 μέχρι 17:30! Άψογη εξυπηρέτηση! 

Στη φέρανε αυτοιβή μεταφορικη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Στη φέρανε αυτοιβή μεταφορικη? 

Από Κωτσό ήρθαν δυο τύποι. Στην παρακολούθηση παραγγελίας έλεγε 'Τρόπος παράδοσης με φορτηγό'.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα κι εγώ μέσω ενός φίλου την 9077 και τον πήραν σήμερα τηλέφωνο (μετά από 2 εργάσιμες δηλαδή) ότι δεν ξέρουν πότε θα την παραλάβουν από τη Sony και κάτι τέτοια. Ενώ όταν βάλαμε την παραγγελία δεν έδειχνε "out of stock", έδειχνε να την έχουν κανονικά. Απαράδεκτοι. Και βέβαια τώρα δεν έχει νόημα να την ακυρώσεις, αφόύ τελείωσε το Black Friday και δεν έχεις την εναλλακτική να πάρεις άλλη TV ή την ίδια από αλλού. Δεν είμαι γκρινιάρης με θέματα εξυπηρέτησης πελατών κλπ αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση σηκώνει καταγγελία γιατί είναι μεγάλη κουτοπονηριά.

Επεξ/σία από aslpxn13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aslpxn13 είπε

Καλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα κι εγώ μέσω ενός φίλου από Κωτσόβολο την 9077 και τον πήραν σήμερα τηλέφωνο (μετά από 2 εργάσιμες δηλαδή) ότι δεν ξέρουν πότε θα την παραλάβουν από τη Sony και κάτι τέτοια. Ενώ όταν βάλαμε την παραγγελία δεν έδειχνε "out of stock", έδειχνε να την έχουν κανονικά. Απαράδεκτοι. Και βέβαια τώρα δεν έχει νόημα να την ακυρώσεις, αφόύ τελείωσε το Black Friday και δεν έχεις την εναλλακτική να πάρεις άλλη TV ή την ίδια από αλλού. Δεν είμαι γκρινιάρης με θέματα εξυπηρέτησης πελατών κλπ αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση σηκώνει καταγγελία γιατί είναι μεγάλη κουτοπονηριά.

Και εμενα το ιδιο απο public και περιμενω τον Κωτσοβολο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

17 λεπτά πριν, aslpxn13 είπε

Καλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα κι εγώ μέσω ενός φίλου από Κωτσόβολο την 9077 και τον πήραν σήμερα τηλέφωνο (μετά από 2 εργάσιμες δηλαδή) ότι δεν ξέρουν πότε θα την παραλάβουν από τη Sony και κάτι τέτοια. Ενώ όταν βάλαμε την παραγγελία δεν έδειχνε "out of stock", έδειχνε να την έχουν κανονικά. Απαράδεκτοι. Και βέβαια τώρα δεν έχει νόημα να την ακυρώσεις, αφόύ τελείωσε το Black Friday και δεν έχεις την εναλλακτική να πάρεις άλλη TV ή την ίδια από αλλού. Δεν είμαι γκρινιάρης με θέματα εξυπηρέτησης πελατών κλπ αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση σηκώνει καταγγελία γιατί είναι μεγάλη κουτοπονηριά.

Δεν προλαβα δυστυχως την tv, αλλα μου συνεβη και εμενα κατι αντιστοιχο με κινητο (galaxy note 10+)
Με ενημερωσαν (εγω δηλαδη καλεσα, γιατι περασαν 4 μερες και δεν ειχε προχωρησει η παραγγελια) οτι τελειωσε, (εντωμεταξυ σημερα ηταν παλι διαθεσιμο!) και ομοιως, δεν ξερουν ποτε θα παραλαβουν.
Και ομοιως, ειναι εξαντλημενο απο παντου, και οπου υπαρχει, δεν ειναι με τιμη Black friday!

Επειδη δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο Κωτσο, ξερετε αν οντως αναμενουν παραλαβες η το λενε ετσι;
(δηλαδη, σε αντιστοιχες περιπτωσεις, εχετε οντως παραλαβει η δεν ηρθε ποτε;)

(Με την ευκαιρια, αν καποιος δεν θελει την tv, και δεν την εχει παραλαβει, ας μου στειλει γιατι ενδιαφερομαι)

Επεξ/σία από Ρεkλα
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικα θα ξαναστοκάρουν πιστευω, το θεμα ειναι οτι "πνίγηκε " στη ζήτηση αυτη η τηλεοραση κατα την αποψη μου.  Οποτε θα εχει καμποσες μερες, ελπιζω να μην μας ακυρωσουν κ ας περιμενουμε 2 η 3 ή 5 μερες

..Να φανταστεις ηταν να παραγγειλω απο sony cemter περασμενη τριτη και σε refresh σελιδας εβγαλε μη διαθεσιμη 

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τα Public, αναμενόμενη παραλαβή ηταν σήμερα και...το μονο που γράφει στο status ειναι "απεστάλη" , ουτε με ποιον κούριερ/μεταφορική, ουτέ αριθμό φορτωτικής, τίποτα...

Τους κάλεσα σήμερα να μου πουν εστω με ποια εταιρία την έστειλαν και τον αριθμό φορτωτικής και μου είπαν πως δεν έχει ακόμα περαστεί στο σύστημά τους...δλδ, ηταν σήμερα να παραλάβω και οι τύποι δεν ξέρουν καν με ποιους έφυγε, πιάσ'το αυγό και κούρευ'' το...

παραγγελία έγινε την Δευτέρα 23 του μήνα παρεμπιπτόντως, κάτι μου λέει πως έπρεπε να την πάρω απο Κώτσο - ο κολλητός πήρε απο 'κείνους και παρέλαβε μετά απο 2-3 μέρες μόλις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, red1 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τα Public, αναμενόμενη παραλαβή ηταν σήμερα και...το μονο που γράφει στο status ειναι "απεστάλη" , ουτε με ποιον κούριερ/μεταφορική, ουτέ αριθμό φορτωτικής, τίποτα...

Τους κάλεσα σήμερα να μου πουν εστω με ποια εταιρία την έστειλαν και τον αριθμό φορτωτικής και μου είπαν πως δεν έχει ακόμα περαστεί στο σύστημά τους...δλδ, ηταν σήμερα να παραλάβω και οι τύποι δεν ξέρουν καν με ποιους έφυγε, πιάσ'το αυγό και κούρευ'' το...

παραγγελία έγινε την Δευτέρα 23 του μήνα παρεμπιπτόντως, κάτι μου λέει πως έπρεπε να την πάρω απο Κώτσο - ο κολλητός πήρε απο 'κείνους και παρέλαβε μετά απο 2-3 μέρες μόλις.

Το ίδιο και εγώ

Μετά από επικοινωνία με public δεν είχε περαστεί στο σύστημα. Ευτυχώς ή κοπέλα που μίλησα με πήρε πίσω μετά από μία ώρα και μου έδωσε αριθμό αποστολής και κούριερ

Easy mail κούριερ

Έβαλα τόν αριθμό αποστολής και μου έδειξε speedex

Απλά οι παπάρες της easy mail δεν την έχουν παραδώσει ακόμα στην speedex

Σήμερα τους πήρα τηλέφωνο και τί μου είπαν;

Να περιμένετε κύριε έχουμε πολύ δουλειά

Κοίτα κάτι παπάρες της easy mail

Άντε δω πότε θα παραλάβω

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...