Προς το περιεχόμενο

[Smart TV] Sony KD55XH9077 55'' 799€ @Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, camel555 είπε

Έχει παραλάβει κανείς από Public - easymail? Εαν ναι, μπορείτε να γράψετε πότε η παραγγελία και πότε η παραλαβή? Περιμένω από 25/11 και είμαι 1 βήμα πριν την αναφορά στον συνήγορο του καταναλωτή διότι η κοροιδία πάει σύννεφο.

Παραγγελία από public 22/11 και ακόμα περιμένω

Σήμερα μίλησα με easymail. Την τηλεόραση από ότι μου είπαν την έχει η speedex από 5/12 αλλά τό τρακινκ δεν δείχνει τίποτα στο site της speedex.τωρα αν με δουλεύουν από την easymail δεν ξέρω.

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με speedex και το τηλέφωνο τους δεν δουλεύει

Θα προσπαθήσω πάλι αύριο, τους έστειλα και ένα εμαιλ αλλά με γράψανε μην πω πού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 584
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να δώσω ένα update και εγώ.
Παραγγελία απο Public 23/11 την 65αρα.
Λένε ότι την παρέδωσαν στην easymail 30/11. 

Η easymail δεν ξέρει τίποτα και δεν μπορεί να βρει τίποτα, γιατί με τα Public λέει γίνεται χαμός.
Τα περισσότερα δέματα είναι τηλεοράσεις και πρέπει να ξαναζυγιστούν και είναι όλα σε παλέτες στις κεντρικές
αποθήκες και κάτι τέτοια ασυνάρτητα.

Γενικά μηδέν επικοινωνία και απο τους δύο.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Noobios είπε

Εχει κανεις καμια επικοινωνια με Sony Center;

Τί εννοείς?

Όποτε τους κάλεσα ναι μεν ήταν κατειλλημένο 9 στισ 10 φορές, αλλά γενικά αν επέμενα λιγάκι και στους 2 αριθμούς μέσα στη μέρα τους έβρισκα και πάντα μου απαντούσαν καθόλη τη διάρκεια της παραγγελιάς.

Μια χαρά είναι το Sony Center ειλικρινά παιδιά. Πρίν λίγες μέρες έλαβα με email και την επέκταση εγγύησης μέσω SONY.eu.

Ακούω και διαβάζω τα όλα όσα γράφονται για Public και πραγματικά χαίρομαι που τελευταία στιγμή δεν έκανα την αγορά μου από εκεί γιατί αρχικά από εκεί σκεφτόμουν την αγορά αλλά λάκισα με τα όσα διάβαζα (και ακόμα δε θα είχα παραλάβει καν όπως το βλέπω)...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν εννοουσα αυτο. Μια χαρα ειναι τα παιδια εκει εννοειται. Εννοουσα αν μιλησε κανεις και εμαθε τιποτα για το ποτε παραλαμβανουν τις τηλεορασεις κτλ. Εγω η τελευταια επικοινωνια που ειχα ηταν οτι ειχαν κολλησει στο τελωνειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, red1 είπε

Οχι,
παραγγελία 25/11.

Εκανα υπαναχώρηση, πάμε για μοντέλο 2021, δεν με χαλασε και πολύ για να είμαι ειλικρινής...Τα λεφτά μου να μου επιστρέψουν σχετικά γρήγορα γιατι προβλέπω δυστυχώς Οδύσσεια με αυτους.

ΥΓ: Στο tracking της easymail γραφει οτι ειναι ακόμα Αθήνα το δέμα, τραγικά πράματα.
καλό "κουράγιο' κύριοι

Πάνω σε αυτό για την υπαναχώρηση με δόσεις, ψάχνοντας, έπεσα πάνω σε αυτό:

 

Άρθρο 4 - Υπουργική Απόφαση Ζ1-1262/2007 - Λύση των συνδεδεμένων συμβάσεων

Αναφορά σε κείμενο

1. Στις περιπτώσεις που το τίμημα καλύπτεται εν όλω ή εν μέρει από πίστωση η οποία χορηγείται στον καταναλωτή είτε από τον προμηθευτή είτε από τρίτον, δυνάμει συμφωνίας συναπτόμενης μεταξύ του τρίτου και του προμηθευτή, τότε, εφόσον ο καταναλωτής ασκήσει το δικαίωμα υπαναχώρησης από τη σύμβαση ή καταγγελίας της σύμβασης, μπορεί να καταγγείλει και τη σύμβαση πίστωσης με δήλωση - έγγραφη όχλησή του απευθυνόμενη προς τον τρίτο, ο οποίος υποχρεούται από τη λήψη αυτής να τον απαλλάξει από τυχόν υπόλοιπα οφειλών χρεωμένων σε πιστωτική κάρτα για μη παρασχεθείσες υπηρεσίες. Οι μονάδες αδυνατίσματος και τα γυμναστήρια υποχρεούνται να ενημερώσουν σχετικά τον τρίτο, προκειμένου αυτός να προχωρήσει στην διακοπή περαιτέρω πληρωμών για το μέρος του προγράμματος του οποίου δεν πρόκειται να γίνει χρήση ένεκα της γενόμενης υπαναχώρησης ή καταγγελίας της σύμβασης.

2. Σε περίπτωση υπαναχώρησης ή καταγγελίας της σύμβασης από τον καταναλωτή, σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στο άρθρο 3 της παρούσας απόφασης, ο προμηθευτής υποχρεούται εντός τριάντα (30) ημερολογιακών ημερών από την κοινοποίηση σε αυτόν της υπαναχώρησης ή της καταγγελίας, να του επιστρέψει στη συμφωνηθείσα τιμή τυχόν αχρεωστήτως εισπραχθέντα χρηματικά ποσά ή να τον απαλλάξει από την πληρωμή δόσεων καρτών ή υπολοίπου οφειλής χρεωμένης σε πιστωτική κάρτα που δεν αντιστοιχούν σε αποδεδειγμένα παρασχεθείσες υπηρεσίες. Την ίδια υποχρέωση έχουν οι τράπεζες, οι οποίες σε περίπτωση καταγγελίας ή υπαναχώρησης του καταναλωτή οφείλουν να απόσχουν από κάθε ενέργεια είσπραξης των δόσεων από τον καταναλωτή, στρεφόμενες αποκλειστικά κατά του προμηθευτή προς τον οποίο έχουν τυχόν προκαταβάλει τα ποσά που αντιστοιχούν σε μη παρασχεθείσες υπηρεσίες.

Βέβαια αυτό αναφέρεται συγκεκριμένα για γυμναστήρια και κέντρα αδυνατίσματος.. Υποθέτω παρόμοια νομοθέτηση δεν θα υπάρχει και για τα εμπορικά;

Επεξ/σία από Oakenfold_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, red1 είπε

Οχι,
παραγγελία 25/11.

Εκανα υπαναχώρηση, πάμε για μοντέλο 2021, δεν με χαλασε και πολύ για να είμαι ειλικρινής...Τα λεφτά μου να μου επιστρέψουν σχετικά γρήγορα γιατι προβλέπω δυστυχώς Οδύσσεια με αυτους.

ΥΓ: Στο tracking της easymail γραφει οτι ειναι ακόμα Αθήνα το δέμα, τραγικά πράματα.
καλό "κουράγιο' κύριοι

Εντος 5 ημερων στα επιστρέφουν,  αν εισαι με δοσεις μιλα και με τραπεζα για ωρίμανση δοσεων και επιστροφη,συνολο 7 ημερες (εμενα μου τα επιστρεψαν απο Πεμπτη που εκανα ακυρωση Δευτερα και η τραπεζα "καθαρισε" Τριτη αφου μιλησα Δευτέρα απογευμα). 

Επεξ/σία από panosno1com
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panosno1com είπε

Εντος 5 ημερων στα επιστρέφουν,  αν εισαι με δοσεις μιλα και με τραπεζα για ωρίμανση δοσεων και επιστροφη,συνολο 7 ημερες (εμενα μου τα επιστρεψαν απο Πεμπτη που εκανα ακυρωση Δευτερα και η τραπεζα "καθαρισε" Τριτη αφου μιλησα Δευτέρα απογευμα). 

Πάνο, δεν την π΄ρα με δόσεις, το θέμα ειναι πως η TV πρέπει πρώτα να επιστρέψει σ'αυτους (public) και μετά εντός 4 ημερών θα γίνει η επιστροφή χρημάτων, και μάντεψε, δεν είμαι Αθήνα οπότε θα αργήσει η φάση.

Να φανταστείς σήμερα το πρωϊ στις 8:00 με πήρε μεταφορέας να μου πει "γειά σας, έχω  μια παράδοση για εσάς"...Έκανα άρνηση παραλαβής φυσικά αλλά δείχνει πως ολα ειναι ενα μπ@υρδ@λο στο Public καθώς ειχαν ενημερώσει την κούριερ στις 5/12 αλλά παρόλα αυτά η TV κατάφερε/πρόλαβε να ταξιδέψει μέχρι εδω πάνω.(4/12 ειχα καλέσει Public για την υπαναχώρηση).
Τώρα, η TV πρέπει να ξανακάνει ταξιδάκι προς τα κάτω (άλλη μια εβδομάδα το κόβω) και μετά θα γίνει η επιστροφή.
Τους ξανακάλεσα σήμερα και μου είπαν τα ίδια.

Για να ειμαι ειλικρινής βέβαια, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει εγώ να να περιμένω να παραλάβουν αυτοί (Public) πρωτα για να παρω τα χρήματά μου πίσω - το προϊόν ουτε το ακούμπησα, ουτε το παρέλαβα και είναι θέμα καθαρά κούριερ ο οποιος αυτός ειναι που συνεργάζεται μαζί τους και εχουν και το προϊόν τους (βλέπε:ΤV)

Το πάθημα πάντως μου έγινε μάθημα, δεν πρόκειται να ξαναγοράσω ποτέ απο αυτούς, κολλητός έβαλε παραγγελία την ίδια μέρα απο Κώτσο και παρέλαβε 3 μέρες μετά, ολοι αυτοι που πηραν απο Public περιμένουν ακόμα μετά απο 2 εβδομάδες.

Επεξ/σία από red1
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, loukas599 είπε

Υπάρχει κάποιος που να έχει παραλάβει από public;

Εγώ παρέλαβα σήμερα.

Όπως είχα γράψει πιο πάνω παραγγελία 23/11 παραλαβή απο easymail 30/11.
Περιοχή Αθήνα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tomvou είπε

Εγώ παρέλαβα σήμερα.

Όπως είχα γράψει πιο πάνω παραγγελία 23/11 παραλαβή απο easymail 30/11.
Περιοχή Αθήνα.

 

Με ποια κούριερ σου ήρθε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, loukas599 είπε

Με ποια κούριερ σου ήρθε;

Με την easymail γιατί όπως σου είπα είμαι Αθήνα.
Μόνο για εκτός Αττικής νομίζω τα κάνουν forward σε άλλες κούριερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tomvou είπε

Με την easymail γιατί όπως σου είπα είμαι Αθήνα.
Μόνο για εκτός Αττικής νομίζω τα κάνουν forward σε άλλες κούριερ.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...