Προς το περιεχόμενο

[Monitor] Xiaomi Curved Monitor 34" 300ε @You [ΤΕΛΟΣ]


morningwood

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, imvrios είπε

Επειδή την έχω την οθόνη και δουλεύω από το σπίτι, κάνει και για δουλειές γραφείου. Αλλά είναι άλλο το target group. τα 144hz αν δεν παίζεις δεν θα σου χρειάζονται κάπου. Χωρίς τα 144hz μπορείς να βρεις άλλα monitors σε καλές τιμές, πιο κατάλληλα για office περιβάλλον.

Δουλεύω συχνά 2 apps side by side, μια χαρά είναι αλλά πρέπει να αποδεχτείς ότι θα τις με μια καμπύλη λόγω του curve της οθόνης.

Το split της οθονης γινεται μεσω ρυθμισεων του λειτουργικου ή απο το πανελ της οθονης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, imvrios είπε

Επειδή την έχω την οθόνη και δουλεύω από το σπίτι, κάνει και για δουλειές γραφείου. Αλλά είναι άλλο το target group. τα 144hz αν δεν παίζεις δεν θα σου χρειάζονται κάπου. Χωρίς τα 144hz μπορείς να βρεις άλλα monitors σε καλές τιμές, πιο κατάλληλα για office περιβάλλον.

Δουλεύω συχνά 2 apps side by side, μια χαρά είναι αλλά πρέπει να αποδεχτείς ότι θα τις με μια καμπύλη λόγω του curve της οθόνης.

Να πω την αλήθεια την καμπύλη δεν την καταλαβαίνω από την πρώτη μέρα. Το curve κλείνει πιο όμορφα και είναι must για ένα ultra wide monitor. Τα 144hz είναι must για competitive gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, WoodSell3r είπε

Το split της οθονης γινεται μεσω ρυθμισεων του λειτουργικου ή απο το πανελ της οθονης;

Από το Panel της οθόνη, έχει ρυθμίσεις. Αλλά δε το χρησιμοποιώ. Με το snap feature των windows που μοιράζει την οθόνη στα δύο apps δουλεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Να πω την αλήθεια την καμπύλη δεν την καταλαβαίνω από την πρώτη μέρα. Το curve κλείνει πιο όμορφα και είναι must για ένα ultra wide monitor. Τα 144hz είναι must για competitive gaming. 

Κανουν τοσο διαφορα τα 144 ε ? Γιατι προερχομαι απο μια 32ρα 1440p οποτε απο θεμα αναλυσης δεν θα καταλαβω και αμαν την διαφορα , απλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ smooth η φαση και σε τετοια τιμη λεω δεν γ@μιεται ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.816b4af206c399275d71e55aa1506634.png

Τελοσ παιδια οσοι προλαβαν προλαβαν υπομονη μεχρι να βγει στο επομενο καταστημα . Λογικα το πλαισιο θα την βγαλει στις 12 που θα βγαλει τις προσφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Να πω την αλήθεια την καμπύλη δεν την καταλαβαίνω από την πρώτη μέρα. Το curve κλείνει πιο όμορφα και είναι must για ένα ultra wide monitor. Τα 144hz είναι must για competitive gaming.

Και εμένα μου αρέσει και το έχω συνηθίσει. Απλώς κρίνω χρήσιμο να προειδοποιώ όσους δεν έχουν εμπειρία με curved monitors. Ίσως πρέπει να το δουν από κοντά. Μπορεί να μη τους αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, imvrios είπε

Από το Panel της οθόνη, έχει ρυθμίσεις. Αλλά δε το χρησιμοποιώ. Με το snap feature των windows που μοιράζει την οθόνη στα δύο apps δουλεύω.

Εγινε τελεια ευχαριστω, αφου γινεται απο το panel ολα καλα καθως δεν ειμαι με windows. Φανταζομαι απο το πανελ θα λειτουργει το split χωρις θεματα και σε linux.
Εχω τις αμφιβολιες μου καθως ειναι για gaming αλλα ψηνομαι σοβαρα, ελεγα να παω σε 2 x 27 ips για coding κυριως αλλα βλεπω πως ενδεχομενως να καλυπτομαι και απο την συγκεκριμενη χωρις να υπαρχει οικονομικο θεμα καθως καπου τοσο ή και παραπανω ελεγα να δωσω για τις 2 x 27.
Να το προχωρησω αραγε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, takss είπε

Για δευτερόλπτα δεν την πρόλαβα μάλλον... Την έβαλα στο καλάθι και μετά μου εβγαλε μηνυμα ότι εξανλήθηκε. Η τρίτη που δεν προλαβαίνω....

Εγώ έγραψα όλα τα στοιχεία και μετά μου έβγαλε μήνυμα ενημερώστε το καλάθι σας. Δεν πειράζει κάποιος θα την ξαναβγάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρειτε οτι υπαρχει καλυτεροςτροπος πληρωμης ετσι ωστε να δεσμευσουμε το καταστημα να προχωρησει την παραγγελια και να μην ακυρωσει? Αν υποθεσουμε οτι εγω πληρωνω με paypal-καρτα- τραπεζικο εμβασμα και καποιος αλλος ταυτοχρονα παραγγελνει με αντικαταβολη, θα προτιιμησουν να ακυρωσουν του αλλου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 333_halfdevil είπε

Θεωρειτε οτι υπαρχει καλυτεροςτροπος πληρωμης ετσι ωστε να δεσμευσουμε το καταστημα να προχωρησει την παραγγελια και να μην ακυρωσει? Αν υποθεσουμε οτι εγω πληρωνω με paypal-καρτα- τραπεζικο εμβασμα και καποιος αλλος ταυτοχρονα παραγγελνει με αντικαταβολη, θα προτιιμησουν να ακυρωσουν του αλλου?

Εγω που προλαβα χθες απτο mi-store με αντικαταβολη πηρα σημερα τηλεφωνο να επιβεβαιωσω και μου ειπαν ολα κομπλε θα σταλθει κανονικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...