Προς το περιεχόμενο

Sapphire RX 5700 XT 8GB Pulse BE @389€ Plaisio


kostas7837aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, badounask είπε

Ε μην είμαστε και υπερβολικοί!200 ευρώ παίζουν οι 5500.

Αυτό λέμε δεν αξίζουν τα λεφτά τους

Ή 5500 XT θα έπρεπε να έχει το πολύ 150 ευρώ όταν η 1650 super την κερδίζει σε αυτά τα χρήματα με αρκετά χαμηλότερη κατανάλωση ρεύματος

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως η Nitro 5700XT που τσιμπήσαμε πέρυσι πολύ τίμια κάρτα. Ενώ σκεφτόμουν να την αλλάξω, θα μείνει κάμποσο ακόμα μιας και με καλύπτει απόλυτα. 

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 376€ παιρνει καποιος την πολυ τιμια υλοποιηση της Gigabyte οποτε δεν υπαρχει λογος για προσφορα.Ποσο μαλιστα οταν με 400€ παιρνεις τις κορυφαιες υλοποιησεις οπως Red Devil και Nitro+.Γνωμη μου ειναι πως δεν αξιζει με την καμια τσιγγουνιες 10-20€ σε καρτες γραφικων οταν μαλιστα το μοντελο εχει θεματα.Οπως στις 290-290Χ,ή επαιρνες TriX και την αντιστοιχη της PowerColor ή τπτ.Απο την αλλη δεν νομιζω οτι ειναι κακη αγορα η 5700ΧΤ ακομη και τωρα (μπορει βεβαια να το λεω επειδη ειμαι στο τσακ να την παραγγειλω).Νομιζω οτι αντιστοιχες επιδοσεις θα δουμε σε ενα 6μηνο και πανω απο 400€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μας τρελανετε εδω μεσα

Ειναι στα 390 προσφορα?οχι

Ειναι καλη καρτα και θα ηταν προσφορα στα 330? ναι

Υπαρχει εναλλακτικη αυτη τη στιγμη σε αυτη τη τιμη/αποδοση? οχι

Για κατι 6700 που διαβαζω στειλτε μου λινκ να παραγγειλω και να την εχω σε καμια εβδομαδα ε

Να χαμε να λεγαμε και να χαμε να πουμε

Επεξ/σία από ougxar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανείς δε σου είπε να μην αγοράσεις εφόσον σε καλύπτει. Απλά προειδοποιούμε και όποιον δεν τον αγγίζουν αυτά που εμείς θεωρούμε ως αποτρεπτικό παράγοντα αγοράς κινείται αναλόγως σύμφωνα με τις απαιτήσεις και ανάγκες του.

20 λεπτά πριν, ougxar είπε

Θα μας τρελανετε εδω μεσα

Ειναι στα 390 προσφορα?οχι

Ειναι καλη καρτα και θα ηταν προσφορα στα 330? ναι

Υπαρχει εναλλακτικη αυτη τη στιγμη σε αυτη τη τιμη/αποδοση? οχι

Για κατι 6700 που διαβαζω στειλτε μου λινκ να παραγγειλω και να την εχω σε καμια εβδομαδα ε

Να χαμε να λεγαμε και να χαμε να πουμε

Αν θες κάρτα "το θέλω τώρα σε ένα 24ωρο" φαίνεται οτι υπάρχει Powercolor 5700ΧΤ red dragon από σχετικά γνωστό σκρουτζομαγαζο στα 376€ - άμεσα διαθέσιμη την εμφανίζει - αν θες εναλλακτική που είναι ΠΟΛΥ καλύτερη από της "προσφοράς". Πάρε ένα τηλέφωνο, ρώτησε τους και ρίξε παραγγελία εκεί στη τελική.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, poofklats είπε

Ανεξάρτητα από τη συγκεκριμένη προσφορά, εν όψη των νέων 6xxx καρτών θεωρείτε πως είναι καλή περίοδος για αγορά των 5700/5700 ΧΤ; 

παίζει να ναι η χειρότερη, 3060 και 6700 αν σκεφτείς την βελτίωση στα μεγάλα μοντέλα πρέπει να'ναι θηρία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3060 Ti - 2 Δεκεμβρίου λένε leak από επίσημα slides οτι ανακοινώνεται αρα διαθεσιμότητα εντός Χριστουγέννων; πιθανότατα προς Ιανουάριο+ 

15 λεπτά πριν, giorgos789456 είπε

παίζει να ναι η χειρότερη, 3060 και 6700 αν σκεφτείς την βελτίωση στα μεγάλα μοντέλα πρέπει να'ναι θηρία

6700ΧΤ - Χ κάποια στιγμή στον Ιανουάριο θα ανακοινωθεί μάλλον ( φημολογία )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οι τιμές θα διαμορφωθούν κάπως έτσι, επιδόσεις/ τιμές είναι όλα υποθέσεις δικές μου., τα καπέλα που βάζω είναι το ελάχιστο/"στην καλύτερη" που θα δούμε, γιατί για το μέγιστο.... Ξέρετε!!!

6700xt ~450$ = 550€
2080 Super = 3060ti 400$ aka 500€
6700  ~350$ =430€
2070 Super = 3060 300$ aka 380€ = 5700XT ~300€ (παραπάνω δεν αξίζει, no sam no fun)
5700

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τιμη αυτη καθαυτη οντως δεν μιλαμε για προσφορα,ειδικα για αυτη την υλοποιηση.

Παρολα αυτα για οποιον τον ενδιαφερουν τα 2 αυτα παιχνιδια που δινονται δωρο,ριχνουν αρκετα την αξια της καρτας.

Το μεν Warcraft το φθηνοτερο παιζει στα 40ευρω(κυκλοφορει σε 3 μερες)

και το Godfall 42ευρω απο κλειδαδικο.

Τα παιχνιδια τα αναφερω γιατι απο Ελλαδα αν δεν κανω λαθος μονο το Πλαισιο τα δινει,και ριχνουν αρκετα την τελικη τιμη της καρτας αν καποιος ειχε σκοπο να αγορασει εστω και ενα απο αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα σε καρτες του χιλιαρικου που αφορουν πολυ μικρο ποσοστο αγοραστων,θα υπαρχει σε καρτες του 400ευρου που αφορουν τους 7 στους 10 αγοραστες?Τεσπα,οποιος θελει καρτα τωρα,η 5700ΧΤ ειναι αρκετα καλη επιλογη.Οποιος μπορει να περιμενει ας περιμενει.Απλα τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DrFreeman είπε

Η αλήθεια είναι πως θέλω μια τέτοια κάρτα για τη xiaomi 34άρα του άλλου θέματος που (μάλλον) πρόλαβα...

Η RX480 καλή ήταν για την 27αρα 1080p αλλά ως εκεί.

Φιλε ακριβως στην ιδια κατασταση ειμαι με εσενα. 

Περιμενω την xiaomi αυριο και οντως η RX 480 τα εβγαλε τα ψωμιά της, ώρα για αλλαγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας περιμένουμε την RTX 3060 Ti 2 Δεκέμβρη και με 450€-500€ αν κάνει θα είναι καλύτερο VFM.

Αλλά τετοιες τιμές ονειρευομασταν για 3070 και 6800 🙃

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/joao-silva/nvidia-rtx-3060-reportedly-launching-in-january-with-a-12gb-configuration/

Επεξ/σία από Tantalord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, Oval said:

Φιλε ακριβως στην ιδια κατασταση ειμαι με εσενα. 

Περιμενω την xiaomi αυριο και οντως η RX 480 τα εβγαλε τα ψωμιά της, ώρα για αλλαγή.

Σίγουρα. Κοντεύει τα 4 χρόνια η δική μου - δεν έχει κάνει κιχ. Και στα 1080p άριστη. Αλλά όντως καιρός για αντικατάσταση. Αντε να δούμε με τι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...