Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση tablet για θέαση ταινιών και σειρών


EverythingYouBelieve

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με τη αγορά tablet θα το εκτιμούσα.

Το πιο σημαντικό χαρακτηριστικό ειναι να έχει καλή οθόνη γιατί η κύρια χρήση του θα είναι θέαση ταινιών και σειρών (Netflix, Youtube, καθώς και βίντεο που μπορεί να περαστούν μέσω της SD κάρτας μνήμης). Επίσης, θα γίνεται γενικό browsing στο ίντερνετ και ενασχόληση με διάφορα όχι ιδιαιτέρως απαιτητικά apps. Χρήματα γύρω στα 150.

Χωρίς να έχω καμία εμπειρία ή γνώση στα tablets, έχω κάνει ήδη μια σχετική αναζήτηση και το πιο σχετικό μου φάνηκε να είναι το Samsung Galaxy Tab A 10.1" T510 2019 Black Wi- Fi (170€).

https://www.skroutz.gr/s/18052528/Samsung-Galaxy-Tab-A-2019-10-1-32GB-Black.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

32αρη μακριά. Ούτε για ζήτω δεν φτάνει. Κάτοχος ipad

Δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις για την χωρητικότητα καθώς δεν θα βγάζω φωτογραφίες και βίντεο για παράδειγμα. Εξάλλου λύσεις υπάρχουν και θα χρησιμοποιήσω κάποια μνήμη mini SD όπως έγραψα και στο αρχικό ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις για την χωρητικότητα καθώς δεν θα βγάζω φωτογραφίες και βίντεο για παράδειγμα. Εξάλλου λύσεις υπάρχουν και θα χρησιμοποιήσω κάποια μνήμη mini SD όπως έγραψα και στο αρχικό ποστ.

Κακώς δεν βλέπεις για ipad. Δεν παίρνει μνήμη έξτρα αλλά είναι ο Βασιλιάς!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Κακώς δεν βλέπεις για ipad. Δεν παίρνει μνήμη έξτρα αλλά είναι ο Βασιλιάς!!!

Μα τι κακώς όταν ξεκινάνε με ελάχιστη τιμή τα 400 ευρώ; Δεν με ενδιαφέρει να πληρώσω τα γούστα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Μα τι κακώς όταν ξεκινάνε με ελάχιστη τιμή τα 400 ευρώ; Δεν με ενδιαφέρει να πληρώσω τα γούστα τους.

Εντάξει είναι μόνο για γούστα. Δεν προσφέρει τίποτα. Δεν έχω διάθεση να αντικρούσω κανένα επιχείρημα.

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Εντάξει είναι μόνο για γούστα. Δεν προσφέρει τίποτα. Δεν έχω διάθεση να αντικρούσω κανένα επιχείρημα.

Μα δεν ανέφερα κανένα επιχείρημα για το αν είναι καλά ή όχι τα ipad και αυτό γιατί δεν με ενδιαφέρει αυτή η συζήτηση. Έγραψα σε τι τιμή ψάχνω tablet και εσύ μου απαντάς με κάτι που κοστίζει κοντά 3 φορές πάνω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EverythingYouBelieve είπε

Μα δεν ανέφερα κανένα επιχείρημα για το αν είναι καλά ή όχι τα ipad και αυτό γιατί δεν με ενδιαφέρει αυτή η συζήτηση. Έγραψα σε τι τιμή ψάχνω tablet και εσύ μου απαντάς με κάτι που κοστίζει κοντά 3 φορές πάνω...

Συγγνώμη δεν είδα την τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ενδιαφέρομαι και εγώ για tablet περίπου στα 200€ για ταινίες και browsing.Επειδή δεν έχω ασχοληθεί,τα ταμπλετ μπορούν να διαβάσουν αρχεία υποτίτλων αν είναι χύμα στο φάκελο με την ταινία όπως σε ένα pc;

Με ενδιαφέρει να έχει καλή οθόνη με καλά μαύρα,amoled ιδανικά από 10 ίντσες και πάνω.

Βλέπω τα παρακάτω από bangood.Αξίζουν;Από οθόνες τι λένε;

https://www.banggood.com/Teclast-M40-UNISOC-T618-Octa-Core-6GB-RAM-128GB-ROM-4G-LTE-10_1-Inch-Full-HD-Android-10-OS-Tablet-p-1731453.html?cur_warehouse=HK&rmmds=category

https://www.banggood.com/Alldocube-iPlay-40-UNISOC-T618-Octa-Core-8GB-RAM-128GB-ROM-4G-LTE-10_4-Inch-2K-Screen-Android-10-Tablet-p-1798025.html?cur_warehouse=HK&rmmds=category

https://www.banggood.com/Alldocube-iPlay-30-Pro-MT6771-P60-Octa-Core-6GB-RAM-128GB-ROM-4G-LTE-10_5-Inch-Android-10_0-Tablet-p-1781818.html?cur_warehouse=HK&rmmds=category

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, DRIFT_KING είπε

Τι εννοείς,είναι λίγα;

Στα €200 αγοράζεις σκουπίδια που θα είναι για πέταμα στους 6 μήνες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, arispz είπε

Στα €200 αγοράζεις σκουπίδια που θα είναι για πέταμα στους 6 μήνες !

Δεν θα έχουν υποστήριξη φαντάζομαι εννοείς.

Επειδή δεν έχω εμπειρία καθόλου από ταμπλετ παρα μόνο από ένα μικρό άθλιο 7'' το οποίο από κάπου το είχα πάρει δώρο και στραβωνόμουν από την άθλια οθόνη του,ήθελα κυρίως αφού το κοιτάω συνέχεια να έχει μια καλή οθόνη.Τώρα το κινητό μου είναι ένα meizu pro 6 plus που έχει 2k super amoled με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής για Κινέζο με κακή μπαταρία πλεον (κατα τα άλλα το έχει εγκαταλείψει η εταιρεία από ενημερώσεις αλλά την παλεύει) και ήθελα κάτι αντίστοιχο σε οθόνη αν πάω σε ταμπλετ έστω να ανέβω λίγο σε τιμή.

Έχει ένας φίλος το tab a7 με τα 3gb αλλά έλεγα μήπως στα λεφτά αυτά παίρνω κάτι με καλύτερα specs σε Κινέζικο.

Απ'ότι βλέπω σε samsung το πιο φθηνό με amoled είναι το Tab S5e αλλά πάει 400€ και έχει 4gb ram.

Το lenovo p11 που βγαίνει 250€ από Κίνα αξίζει;Αυτό έχει 6gb η έκδοση από Κινα και ips αλλά θέλει φλασαρισμα απότι λένε.Επίσης θέλω να έχει 3.5mm jack που δεν έχει.Λύνεται με αντάπτορα από usb-c ή δεν θα δουλέψει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως ηταν καλυτερο να σκεφτεις τη λυση ενος οικονομικου λαπτοπ;

Ειτε καποιου καλομεταχειρισμενου; Τι ταινια να ευχαριστηθεις στις 10 ιντσες,και με υποτιτλους αν την παλευουν δεν ξερω.

Απ'οτι βλεπω ηδη χρειαζεσαι πχ jack,εαν αρχισεις να παιρνεις ανταπτορες κλπ 250-300 για αγορα νομιζω ειναι ασυμφορο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...