Προς το περιεχόμενο

Το Project xCloud έρχεται σύντομα και στο PC


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αν δεν κάνω λάθος αυτά τα streaming games απετυχαν από τα γενοφασκια τους. Google stadia, Amazon, ge force κτλπ.

Απόδειξη το frenzy που έχει πέσει στις παραγγελίες στα ps5, Xbox.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το Xcloud  δεν εχει βγει ακομη ακομη στην αγορα.

το Stadia απετυχε διοτι απαιτει να (ξανα) αγορασεις τα παιχνιδια, προκειμενου να τα στρημαρεις.

το GF Now το σκοτωσανε οι publishers, αφου αφαιρεσανε σχεδον ολους τους  τιτλους απο την βιβλιοθηκη του.

το Amazon Luna τωρα ξεκινησε, αλλα δεν διαθετει σχεδον τιποτα απο παιχνιδια.

το Xcloud φαινεται να εχει το πιο  ελκυστικο επιχειρηματικο μοντελο (stream + πολλα παιχνιδια μεσω συνδρομης), και εχει πολλες πιθανοτητες να πιασει.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aypnia είπε

Το περιμένω πως και πως, σίγουρα θα το δοκιμάσω γιατί stadia και luna θα δούμε στην Ελλάδα σε καμιά δεκαριά χρόνια.

Μακάρι να βάλουν και αγορές στο cloud, να αγοράζω τα παιχνίδια μου και μην έχω συνδρομές όπως κάνω χρόνια τώρα στο steam.

 

3 ώρες πριν, thanoz13 είπε

και πληρωμή σε 200άρα γραμμή,δν ειναι τόσο τζάμπα όσο φαίνεται

Έχω 200άρα down και up από Inalan με 28€ τον μήνα.... 240άρα μου δίνει για την ακρίβεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, thanoz13 είπε

φιλε δε μενουν ολοι αθήνα και στις συγκεκριμενες περιοχες που υποστηριζει η εταιρία

starlink 100mbs 100$ , όπου θες , σύντομα και στην Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KilliK είπε

το Xcloud  δεν εχει βγει ακομη ακομη στην αγορα.

το Stadia απετυχε διοτι απαιτει να (ξανα) αγορασεις τα παιχνιδια, προκειμενου να τα στρημαρεις.

το GF Now το σκοτωσανε οι publishers, αφου αφαιρεσανε σχεδον ολους τους  τιτλους απο την βιβλιοθηκη του.

το Amazon Luna τωρα ξεκινησε, αλλα δεν διαθετει σχεδον τιποτα απο παιχνιδια.

το Xcloud φαινεται να εχει το πιο  ελκυστικο επιχειρηματικο μοντελο (stream + πολλα παιχνιδια μεσω συνδρομης), και εχει πολλες πιθανοτητες να πιασει.

Αυτό που θες εσύ δεν είναι xcloud, stadia ή luna.

Αυτές είναι νέες πλατφόρμες, πλατφόρμες, με το xcloud να έχει μεγάλο προβάδισμα γιατί υπάρχει χρόνια στο χώρο.

Είναι σαν να ζητάς ένα παιχνίδι που πήρες στο playstation να πρέπει η Microsoft να στο βάλει δωρεάν στο xcloud.

Φυσικά κι εγώ θα το ήθελα, αλλά ρεαλιστικό δεν είναι, δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ.

Αυτό που γουστάρω στο cloud gaming είναι ότι γλιτώνουμε από launchers και τις τεράστιες εγκαταστάσεις.

Βασικά το κάθε παιχνίδι πλέον δεν έχει σημασία από που το έχω, είναι πλέον απλά ένα web link.

Το GeForce Now δεν είναι νέα πλατφόρμα, για αυτό και δεν έχει αγορές, ένα remote pc είναι.

Αυτό που θες εσύ είναι ένα remote pc για να παίζεις τα παιχνίδια που έχει ήδη αγοράσει σε άλλες πλατφόρμες στο cloud.

Αυτή νομίζω είναι η καλύτερη λύση για σένα και θα μπορείς να παίζεις όλα τα παιχνίδια που πήρες στο steam.

https://shadow.tech/

 

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aypnia είπε

Αυτό που θες εσύ δεν είναι xcloud, stadia ή luna.

Αυτές είναι νέες πλατφόρμες, πλατφόρμες, με το xcloud να έχει μεγάλο προβάδισμα γιατί υπάρχει χρόνια στο χώρο.

Είναι σαν να ζητάς ένα παιχνίδι που πήρες στο playstation να πρέπει η Microsoft να στο βάλει δωρεάν στο xcloud.

Φυσικά κι εγώ θα το ήθελα, αλλά ρεαλιστικό δεν είναι, δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ.

Αυτό που γουστάρω στο cloud gaming είναι ότι γλιτώνουμε από launchers και τις τεράστιες εγκαταστάσεις.

Βασικά το κάθε παιχνίδι πλέον δεν έχει σημασία από που το έχω, είναι πλέον απλά ένα web link.

Το GeForce Now δεν είναι νέα πλατφόρμα, για αυτό και δεν έχει αγορές, ένα remote pc είναι.

Αυτό που θες εσύ είναι ένα remote pc για να παίζεις τα παιχνίδια που έχει ήδη αγοράσει σε άλλες πλατφόρμες στο cloud.

Αυτή νομίζω είναι η καλύτερη λύση για σένα και θα μπορείς να παίζεις όλα τα παιχνίδια που πήρες στο steam.

https://shadow.tech/

Το xcloud δεν σου ζηταει να αγοράσεις κάτι εκτός από την συνδρομή. Είναι διαφορετικό από τα άλλα. Που μπερδεύτηκες;

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Το xcloud δεν σου ζηταει να αγοράσεις κάτι εκτός από την συνδρομή. Είναι διαφορετικό από τα άλλα. Που μπερδεύτηκες;

Δεν μπερδεύτηκα κάπου, ξέρω πολύ καλά τι δίνει το καθένα αν και εδώ εμείς μάλλον μόνο xcloud θα δούμε οπότε δεν θα έχουμε και πολλές επιλογές όσον αφορά το cloud gaming.

Απλά εξήγησα στον φίλο KilliK ότι αυτό που θέλει το πιθανότερο να μη συμβεί ποτέ.

Να μπορεί να παίξει αυτά που έχει αγοράσει σε μια πλατφόρμα σε κάποια άλλη.

Μακάρι να βάλει και αγορές το xcloud, τα παιχνίδια που αγοράζουμε να μπορούμε να τα παίξουμε στο cloud χωρίς συνδρομές.

Για εμάς που παίζουμε κάποια παιχνίδια μια στο τόσο και θέλουμε συγκεκριμένα παιχνίδια αυτό θα ήταν το ιδανικό, όπως κάνουμε χρόνια τώρα με το steam.

Πόσο μάλλον που από ότι φαίνεται θα είναι και η μόνη μας επιλογή για cloud gaming εδώ στην Ελλάδα.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, aypnia είπε

Δεν μπερδεύτηκα κάπου, ξέρω πολύ καλά τι δίνει το καθένα αν και εδώ εμείς μάλλον μόνο xcloud θα δούμε οπότε δεν θα έχουμε και πολλές επιλογές όσον αφορά το cloud gaming.

Απλά εξήγησα στον φίλο KilliK ότι αυτό που θέλει το πιθανότερο να μη συμβεί ποτέ.

Να μπορεί να παίξει αυτά που έχει αγοράσει σε μια πλατφόρμα σε κάποια άλλη.

Μακάρι να βάλει και αγορές το xcloud, τα παιχνίδια που αγοράζουμε να μπορούμε να τα παίξουμε στο cloud χωρίς συνδρομές.

Για εμάς που παίζουμε κάποια παιχνίδια μια στο τόσο και θέλουμε συγκεκριμένα παιχνίδια αυτό θα ήταν το ιδανικό, όπως κάνουμε χρόνια τώρα με το steam.

Πόσο μάλλον που από ότι φαίνεται θα είναι και η μόνη μας επιλογή για cloud gaming εδώ στην Ελλάδα.

Ναι αλλά απέχει παρασάγγας από τοάλλα μοντέλα που πρέπει να αγοράζεις τα παιχνδία. Δεν έχουν καν δικά τους. Το xcloud μαζί με το streaming σου δίνει και τα παιχνίδια. Επίσης το xcloud θα σε αφήνει να streamareis και τα δικά στου παιχνίδια εκτός του game pass.

X019: Expanding Project xCloud with More Games, More Ways to Play, and More Players (xbox.com)

Αναφορά σε κείμενο

We believe in the freedom to play and the freedom to choose. In 2020 we will enable gamers to stream from the cloud Xbox games that they already own or will purchase. We will also add game streaming from the cloud to Xbox Game Pass. Gamers will be free to discover, choose, and play their favorite games anywhere and everywhere.

Φυσικά μπορείς πάντα να streamareis τα δικά σου παιχνίδια και από το xbox αν έχεις στο σπίτι, xbox και καλή σύνδεση, χωρίς xcloud...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Ναι αλλά απέχει παρασάγγας από τοάλλα μοντέλα που πρέπει να αγοράζεις τα παιχνδία. Δεν έχουν καν δικά τους. Το xcloud μαζί με το streaming σου δίνει και τα παιχνίδια. Επίσης το xcloud θα σε αφήνει να streamareis και τα δικά στου παιχνίδια εκτός του game pass.

X019: Expanding Project xCloud with More Games, More Ways to Play, and More Players (xbox.com)

Φυσικά μπορείς πάντα να streamareis τα δικά σου παιχνίδια και από το xbox αν έχεις στο σπίτι, xbox και καλή σύνδεση, χωρίς xcloud...

Τo έχασα αυτό στην ανακοίνωση και βασικά αυτό με ενδιαφέρει.

Θα μπορώ να αγοράσω δηλαδή ένα παιχνίδι από το Microsoft store και να το παίξω στο xcloud οπουδήποτε χωρίς συνδρομή;

Αν κατάλαβα καλά, thank you xcloud 😃

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Απλά εξήγησα στον φίλο KilliK ότι αυτό που θέλει το πιθανότερο να μη συμβεί ποτέ.

δεν καταλαβα, τι ακριβως εγραψα στο ποστ μου οτι θελω; το  μονο που ειπα ειναι οτι η προταση της ΜΣ ειναι η πιο ελκυστικη σε σχεση με τον ανταγωνισμο, και γιαυτο η πιο πιθανη να πετυχει.

και αυτο φαινεται απο το γεγονος οτι πρεπει να εχει ταρακουνησει την ΣΟΝΥ, σημερα διαβαζα τον USA CEO  να λεει οτι ετοιμαζουν κατι σχετικα με το PSNOW τους.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...