Προς το περιεχόμενο

(σκούπα Stick ) Xiaomi Roidmi Handheld Cleaner X20 στα 299,00 από you.gr/plaisio.gr


Ίων Δραγούμης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, godjet είπε

Μήπως ξέρει κανείς πού μπορώ να την βρω σε καλή τιμή  την  jv85

https://gr.gizchina.com/2020/12/02/xiaomi-jimmy-jv85-deal-ccz-2/

και η προ

https://el.chinacoupon.info/e288-with-coupon-for-xiaomi-jimmy-jv85-pro-cordless-handheld-flexible-vacuum-cleaner-from-eu-warehouse-geekbuying.html?codeid=143699

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, constantinosjj είπε

Ευχαριστώ πολύ , θα διαβάσω λίγο να δω τι διαφορές έχουνε αν αξίζει να πάει  κανείς στην  pro..

Σήμερα έχει και  το πλαίσιο την s1e και την mi 1c στα 150 ευρώ ..λέτε να συμφέρει πιο πολύ από την Jimmy η αυτή του θέματος.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα την X20 χθές.
Σε σχέση με μια Dibea των 100 ευρώ που είχα πριν ειναι μέρα με την νύχτα.

Πολυ δυνατή αναρρόφηση στη ψηλή σκάλα.
3 σκάλες λειτουργίας
Πολλά αξεσουάρ, εχει και για τα ακάρεα στο στρώμα
Ποιότητα κατασκευής άριστη
Το χαλί των σκυλιών (εχω 2) το έκανε καινούργιο με ελάχιστο κόπο σε σχέση με την DIBEA  των 100 ευρώ. Παραδόξως δεν κολλησαν κλωστές και τρίχες καθόλου στο ρολό, με την DIBEA ολο καθάριζα το ρολό καθε μερα. Ισως γιατι ειναι τεράστιο σε μεγεθος βοηθάει.
Στα συν η ασυρματη φόρτιση  απλα την ακουμπάς στην βάση της και φορτίζει, αρα ειναι πάντα φορτισμένη.

Δεν ξέρω αν αξίζει τα 300 ευρώ, θα το δείξει ο χρόνος.
Εγώ που την πήρα με άτοκες σιγουρα με συμφέρει, με εγγύση αντιπροσωπείας κλπ.
Μεχρι τώρα πολυ θετικά ολα.


Η JV85PRO που προτάθηκε πιο πάνω επίσης πολυ καλή επιλογή και έχει και έχτρα πχ το ρολό για χαλιά ( στη X20pro δεν το δινουν μαζι, ειναι αλλα 25 ευρω απο aliexpress).
Επίσης βλέπω μεγαλύτερο καδο ( εμενα δε με πειράζει αυτό, τον αδειαζω καθε μερα πολυ ευκολα).
Αλλα δεν εχει το εξάρτημα για σφουγγάρισμα που έχει η του θέματος.

Επεξ/σία από leoy
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, godjet είπε

Βρήκα την jv85 pro στα 250 τελικά και την παρήγγειλα ελπίζω να βγει καλη

Geekmall? Ή Geekmaxi?
Έχει παραγγείλει κανείς από εκεί? Είναι αξιόπιστα?

Επεξ/σία από diosak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από geekmaxi.

Εχουν paypal και στο chat ήτανε αρκετά πρόθυμοι να απαντήσουν στις ερωτήσεις μου 

Έχω 2 χρόνια εγγύηση αλλά με αποστολή δική μου 15 ευρώ σε service στην Πολωνία 

Σε couponοσαιτς φαίνεται να δουλεύει αρκετά το εν λόγω μαγαζί πάντως συν του ότι έχει έδρα στην Γερμανία 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεφεύγουμε από το θέμα,αλλά στο geekmaxi (ειλικρινά πρώτη φορά το ακούω) βλέπω την nex 2 pro. Λογικά από ΤΙΣ κορυφαίες προτάσεις.

https://www.geekmaxi.com/en/cordless-stick-vacuum-xiaomi-roidmi-nex-2-pro-x30-handheld-cordless-vacuum-cleaner-cn-plug-1278.html

Και βλέπω στέλνει από τας Ευρώπας...  πολύ θα ήθελα να μάθω περισσότερα για το μαγαζί αυτό.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα την S1E διότι θεώρησα ότι δεν αξίζει να δώσω τα διπλάσια για την Χ20 μιας και δεν θα είναι η βασική σκούπα του σπιτιού.

Την παρέλαβα σήμερα και μέχρι στιγμής έχω ξενερώσει με 3 πράγματα:

1. Δεν έχει ασύρματη φόρτιση. Ναι μεν έχει μαγνητική βάση για τον τοίχο αλλά η φόρτιση γίνεται με καλώδιο που μπαίνει στη σκούπα και όχι στην βάση. Πράγμα που σημαίνει ότι κάθε φορά που την βάζεις στη βάση δεν φορτίζει και πρέπει να έχεις στο μυαλό σου να βάζεις το καλώδιο. Μεγάλο ξενέρωμα. Ακόμη και παλιά σκουπάκια τα έβαζες απλά στη βάση τους και φόρτιζαν...

2. Δε συνδέεται με το app της Roidmi. Κάτι που το ανακαλύπτεις αν πας στο site της roidmi στα faqs. 2ο ξενέρωμα μικρότερο αυτή τη φορά.

3. Οι οδηγίες που έχει είναι ελάχιστες και όχι πολύ κατατοπιστικές. Και μάλιστα στις οδηγίες δείχνει ότι έχει ασύρματη φόρτιση και ότι συνδέεται και σε app. Προφανώς δε μπήκαν στον κόπο να ετοιμάσουν διαφορετικό manual για τις 2 σκούπες.

Κατά τα άλλα η ποιότητα κατασκευής φαίνεται πολύ καλή. Δεν τη δοκίμασα σε σκούπισμα ακόμη παρά μόνο για λίγο να δω πως ρουφάει. Ρουφάει ικανοποιητικά. Θα επανέλθω.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, nikosmavros είπε

Εγώ πήρα την S1E διότι θεώρησα ότι δεν αξίζει να δώσω τα διπλάσια για την Χ20 μιας και δεν θα είναι η βασική σκούπα του σπιτιού.

Την παρέλαβα σήμερα και μέχρι στιγμής έχω ξενερώσει με 3 πράγματα:

1. Δεν έχει ασύρματη φόρτιση. Ναι μεν έχει μαγνητική βάση για τον τοίχο αλλά η φόρτιση γίνεται με καλώδιο που μπαίνει στη σκούπα και όχι στην βάση. Πράγμα που σημαίνει ότι κάθε φορά που την βάζεις στη βάση δεν φορτίζει και πρέπει να έχεις στο μυαλό σου να βάζεις το καλώδιο. Μεγάλο ξενέρωμα. Ακόμη και παλιά σκουπάκια τα έβαζες απλά στη βάση τους και φόρτιζαν...

2. Δε συνδέεται με το app της Roidmi. Κάτι που το ανακαλύπτεις αν πας στο site της roidmi στα faqs. 2ο ξενέρωμα μικρότερο αυτή τη φορά.

3. Οι οδηγίες που έχει είναι ελάχιστες και όχι πολύ κατατοπιστικές. Και μάλιστα στις οδηγίες δείχνει ότι έχει ασύρματη φόρτιση και ότι συνδέεται και σε app. Προφανώς δε μπήκαν στον κόπο να ετοιμάσουν διαφορετικό manual για τις 2 σκούπες.

Κατά τα άλλα η ποιότητα κατασκευής φαίνεται πολύ καλή. Δεν τη δοκίμασα σε σκούπισμα ακόμη παρά μόνο για λίγο να δω πως ρουφάει. Ρουφάει ικανοποιητικά. Θα επανέλθω.

 

 

Κάνε και καμια δοκιμή σε κανένα χαλί, ιδανικά με ψηλό πέλος να μας πεις εντυπώσεις.

Υγ. καλορίζικη

 

 

Επεξ/σία από diosak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosmavros είπε

Εγώ πήρα την S1E διότι θεώρησα ότι δεν αξίζει να δώσω τα διπλάσια για την Χ20 μιας και δεν θα είναι η βασική σκούπα του σπιτιού.

Την παρέλαβα σήμερα και μέχρι στιγμής έχω ξενερώσει με 3 πράγματα:

1. Δεν έχει ασύρματη φόρτιση. Ναι μεν έχει μαγνητική βάση για τον τοίχο αλλά η φόρτιση γίνεται με καλώδιο που μπαίνει στη σκούπα και όχι στην βάση. Πράγμα που σημαίνει ότι κάθε φορά που την βάζεις στη βάση δεν φορτίζει και πρέπει να έχεις στο μυαλό σου να βάζεις το καλώδιο. Μεγάλο ξενέρωμα. Ακόμη και παλιά σκουπάκια τα έβαζες απλά στη βάση τους και φόρτιζαν...

2. Δε συνδέεται με το app της Roidmi. Κάτι που το ανακαλύπτεις αν πας στο site της roidmi στα faqs. 2ο ξενέρωμα μικρότερο αυτή τη φορά.

3. Οι οδηγίες που έχει είναι ελάχιστες και όχι πολύ κατατοπιστικές. Και μάλιστα στις οδηγίες δείχνει ότι έχει ασύρματη φόρτιση και ότι συνδέεται και σε app. Προφανώς δε μπήκαν στον κόπο να ετοιμάσουν διαφορετικό manual για τις 2 σκούπες.

Κατά τα άλλα η ποιότητα κατασκευής φαίνεται πολύ καλή. Δεν τη δοκίμασα σε σκούπισμα ακόμη παρά μόνο για λίγο να δω πως ρουφάει. Ρουφάει ικανοποιητικά. Θα επανέλθω.

 

 

Σε σχέση με τη mi 1c, πώς και επέλεξες αυτή, στα ίδια χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, s2117 είπε

Σε σχέση με τη mi 1c, πώς και επέλεξες αυτή, στα ίδια χρήματα;

Επειδή στο επίσημο ελληνικό site της xiaomi δεν την έχει την mi 1c δεν την έψαξα καθόλου. Αλλά δε νομίζω να έχουν και πολλές διαφορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...