Προς το περιεχόμενο

(σκούπα Stick ) Xiaomi Roidmi Handheld Cleaner X20 στα 299,00 από you.gr/plaisio.gr


Ίων Δραγούμης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nikosmavros είπε

Επειδή στο επίσημο ελληνικό site της xiaomi δεν την έχει την mi 1c δεν την έψαξα καθόλου. Αλλά δε νομίζω να έχουν και πολλές διαφορές. 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Με πρόχειρο ψάξιμο που έκανα,  η s1e έχει 100 air watts και 80.000 rpm, ενώ η mi 1c 120-100.00 και η Χ20 145-120.000 αντίστοιχα. 

Οπότε προς το παρόν, μου φαίνεται η mi 1c ως η καλύτερη επιλογή.

όταν τεστάρεις απόδοση σε χαλιά, ειδικά αν έχεις χοντρα-με μεγάλο πέλος, πες μας σε παρακαλώ πώς τα πάει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, nikosmavros είπε

Επειδή στο επίσημο ελληνικό site της xiaomi δεν την έχει την mi 1c δεν την έψαξα καθόλου. Αλλά δε νομίζω να έχουν και πολλές διαφορές. 

https://www.mistore-greece.gr/Products/SmartDevices/mi-handheld-vacuum-cleaner-1c.aspx

Τι εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτοχος της 1c(η οποία στην ουσία είναι η dreame v9) δύο βδομάδες,για τα 150 τιμή καλύτερη και από Κίνα, από πλαίσιο με ότι συνεπάγεται αυτό με εγγύηση κλπ, έμεινα ευχαριστημένος με την πρώτη σκάλα άμα κάνεις κάθε μέρα λιγο κουζίνα σαλόνι κρατάει 3-5 μέρες, η τρίτη σκάλα δεν χρειάστηκε ακομα, έχει βάση που φορτίζει ασύρματα αλλά την έχω να κάθεται σκέτη στον τοίχο όρθια. ο κάδος μικρός αλλά αδειάζει εύκολα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, zentro είπε

κάτοχος της 1c(η οποία στην ουσία είναι η dreame v9) δύο βδομάδες,για τα 150 τιμή καλύτερη και από Κίνα, από πλαίσιο με ότι συνεπάγεται αυτό με εγγύηση κλπ, έμεινα ευχαριστημένος με την πρώτη σκάλα άμα κάνεις κάθε μέρα λιγο κουζίνα σαλόνι κρατάει 3-5 μέρες, η τρίτη σκάλα δεν χρειάστηκε ακομα, έχει βάση που φορτίζει ασύρματα αλλά την έχω να κάθεται σκέτη στον τοίχο όρθια. ο κάδος μικρός αλλά αδειάζει εύκολα

Την έχεις δοκιμάσει σε χαλιά; Ειδικά σε μαλλιαρά τύπου shaggy, αν πιάνει τις τρίχες του χαλιού και κολλάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stavmar13 είπε

Την έχεις δοκιμάσει σε χαλιά; Ειδικά σε μαλλιαρά τύπου shaggy, αν πιάνει τις τρίχες του χαλιού και κολλάει;

τα χαλιά μου είναι μέτρια προς χαμηλά οπότε δεν έχω ιδέα πως θα τα πάει με μαλλιαρά, φαντάζομαι στο χαμηλό δεν θα έχεις θέμα με τραβηγματα κλπ

Επεξ/σία από zentro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,κάτοχος από προχθές της x20 ,αφότου είδα το review του σωστού.

Εξαιρετικο σκουπάκι,με πολλά αξεσουάρ. Πριν είχα μια hoover,δε θυμάμαι μοντέλο,..και δε θα μπω καν σε διαδικασία σύγκρισης.

Παναλαφρη,όμορφη ντιζαινατη και ρουφάει παρά μα πάρα πολύ καλά!..

Κάτι που παρατήρησα αργότερα,αφού είδα κάνα δυο unboxing στο youtube...είναι ότι η συγκεκριμένη σκούπα,έρχεται ΧΩΡΙΣ τη mattress brush για την κύρια σκούπα!!οπότε προσοχή!!λογικά θα βγάλανε καμία έκδοση φθηνότερη,χωρίς τη δεύτερη βούρτσα.... 🤷

Ερώτηση.για όσους την έχουνε,το application ειναι το "roidmi cleaner"?Γιατί στο mi home δε το βρίσκω,ενώ σε κάποια reviews είδα ότι υπάρχει.

Δεύτερη ερώτηση: Κάνει να την έχω συνέχεια στη φόρτιση? Ή καλό είναι να τη βγάζω όταν δε χρησιμοποιείται μέρες?

Ευχαριστώ!

 

Επεξ/σία από stam15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2020 στις 8:43 ΜΜ, PaNtErAz είπε

Επειδή δεν την έχουν στο κεντρικό μενού θεώρησα ότι δεν έχει άλλες σκούπες. Λάθος μου.

Βέβαια αν δεις την σελίδα της S1E και τη συγκρίνεις με τη σελίδα της M1C καμία σχέση. Η μία είναι αναλυτική παρουσιάση και η άλλη δεν λέει σχεδόν τπτ. Τεσπα.

Εγώ επέλεξε την Roidmi διότι η Roidmi έχει μεγαλύτερη εμπειρία στις σκούπες. Πάντως παρόμοιες είναι.

Την χρησιμοποίησα σε χαλί που είναι όλο με κρόσια και δεν τράβηξε κάποια μέσα δούλεψε κανονικά. Τα άλλα χαλιά μας είναι απλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2020 στις 1:31 ΠΜ, stam15 είπε

Καλησπέρα,κάτοχος από προχθές της x20 ,αφότου είδα το review του σωστού.

Εξαιρετικο σκουπάκι,με πολλά αξεσουάρ. Πριν είχα μια hoover,δε θυμάμαι μοντέλο,..και δε θα μπω καν σε διαδικασία σύγκρισης.

Παναλαφρη,όμορφη ντιζαινατη και ρουφάει παρά μα πάρα πολύ καλά!..

Κάτι που παρατήρησα αργότερα,αφού είδα κάνα δυο unboxing στο youtube...είναι ότι η συγκεκριμένη σκούπα,έρχεται ΧΩΡΙΣ τη mattress brush για την κύρια σκούπα!!οπότε προσοχή!!λογικά θα βγάλανε καμία έκδοση φθηνότερη,χωρίς τη δεύτερη βούρτσα.... 🤷

Ερώτηση.για όσους την έχουνε,το application ειναι το "roidmi cleaner"?Γιατί στο mi home δε το βρίσκω,ενώ σε κάποια reviews είδα ότι υπάρχει.

Δεύτερη ερώτηση: Κάνει να την έχω συνέχεια στη φόρτιση? Ή καλό είναι να τη βγάζω όταν δε χρησιμοποιείται μέρες?

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα, nai to roidmi cleaner einai to app.
Το αξεσουάρ για τα στρώματα εγώ το είχα, έλειπε ομως το δευτερο ρολο για deep carpet cleaning.
To βρηκα στο aliexpress sta 25 eyrw apo to official roidmi store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, leoy είπε

Καλησπέρα, nai to roidmi cleaner einai to app.
Το αξεσουάρ για τα στρώματα εγώ το είχα, έλειπε ομως το δευτερο ρολο για deep carpet cleaning.
To βρηκα στο aliexpress sta 25 eyrw apo to official roidmi store.

Τι εννοείς το είχες; Ήταν μέσα; Από πού αγόρασες. Δεν την έχω ανοίξει την πήρα από την αντιπροσωπία και όχι από πλαίσιο. Παίζει ρόλο αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Konstantin77 είπε

Τι εννοείς το είχες; Ήταν μέσα; Από πού αγόρασες. Δεν την έχω ανοίξει την πήρα από την αντιπροσωπία και όχι από πλαίσιο. Παίζει ρόλο αυτό;

Ναι μεσα στην συσκευασια κανονικά. Μιλαω για αυτό.
spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια ερώτηση για όσους έχουν καιρό την συσκευή.

Ανταλλακτικά/αναλώσιμα από που πήρατε, και ποια έχετε εντοπίσει ότι χρειάζονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Missionary είπε

Ακόμα μια ερώτηση για όσους έχουν καιρό την συσκευή.

Ανταλλακτικά/αναλώσιμα από που πήρατε, και ποια έχετε εντοπίσει ότι χρειάζονται?

Aliexpress απο τον official seller. Εγω παράγγειλα την carbon brush βουρτσα (δεν ειναι listed, την πηρα μεσω επικοινωνιας με τον πωλητή) που ελειπε και 2 φιλτρα ακομα να υπαρχουν, αν και πλενονται.
Απο πλαισιο ηρθε σε 3 μέρες!

Στις 8/12/2020 στις 10:19 ΜΜ, Oval είπε

Καλησπέρα σας, 

Ρώτησε και ο stam15 αλλά δεν πήρε απάντηση. 

Την φορτίζεται συνέχεια ή όταν αδειάζει τελείως η μπαταρία; 

Ναι την βαζω μονιμα στην βάση της και φορτίζει, 18650 εχει μέσα μην αγχώνεστε, και ειναι και replaceable αν χρειαστεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...