Προς το περιεχόμενο

(σκούπα Stick ) Xiaomi Roidmi Handheld Cleaner X20 στα 299,00 από you.gr/plaisio.gr


Ίων Δραγούμης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, vjshadow είπε

Μπορεί να αντικαταστήσει την κλασική σκούπα στα χαλιά;

Ποια η διαφορά της από την mi 1c;

Δεν έχω ιδέα για την 1c, διάλεξα αυτή επειδή ήταν ίδια τιμή αλλά η S1E είχε μεγαλύτερη αρχική. 

Από τη σκούπα που είχα, όχι απλά την αντικατέστησε αλλά την ξεπέρασε κιόλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά να πω τη γνώμη μου όχι για τη συγκεκριμένη αλλά για τη bosch unlimited bbs1224nc.

Την έχουμε 1.5 χρόνο με καθημερινό σκούπισμα όλο το σπίτι (έχουμε και μωρό και σκύλο και γάτα) και πολλές φορές ξαναπερνάμε στο χώρο που είναι η άμμος της γατας. Γενικά είμαστε πάρα πολύ ικανοποιημένοι, μας έσωσε χωρίς καλώδιο, στρίβει πολύ ωραία, λίγο μπελαλίδικο το καθαρισμα των φίλτρων αλλα όλες χωρίς σακούλα πάνω κάτω ίδιες είναι.

Είναι η έκδοση με 2 μπαταρίες και ταχυφορτιστή, λίγο μετά το χρόνο τα παιξε η μια μπαταρία, μάλλον επειδή θα έμεινε πολύ καιρό γεμάτη ή άδεια, δεν θυμόμουν, πήγα αντιπροσωπεία και μου παν αν και έληξε η εγγύηση της μπαταρίας θα μου την αλλάξουν όπως και έκαναν (οι μπαταρίες έχουν πιο μικρό διάστημα συνήθως εγγύηση).

Κατα τάλλα παρήγγειλα και το έξτρα πέλμα το μικρό περιστροφικό που έχει η έκδοση proanimal, το χα πάρει από εξωτερικό μιας και ακόμα αυτή η έκδοση δεν είχε έρθει ελλάδα.

Στη turbo λειτουργία διαρκεί κάνα 10λεπτο η μπαταρία, γενικά είναι μια χαρά μιας και παρκέ-πλακάκια και χαλιά σκουπίζουμε στην απλή λειτουργία μόνο πετραδάκια και τέτοια βάζουμε τη turbo.

Άμα ξαναέπερνα θα έπερνα ή της miele ή μια κορυφαία roidmi, έτσι για αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Feygatos... είπε

Εγώ προσωπικά να πω τη γνώμη μου όχι για τη συγκεκριμένη αλλά για τη bosch unlimited bbs1224nc.

Την έχουμε 1.5 χρόνο με καθημερινό σκούπισμα όλο το σπίτι (έχουμε και μωρό και σκύλο και γάτα) και πολλές φορές ξαναπερνάμε στο χώρο που είναι η άμμος της γατας. Γενικά είμαστε πάρα πολύ ικανοποιημένοι, μας έσωσε χωρίς καλώδιο, στρίβει πολύ ωραία, λίγο μπελαλίδικο το καθαρισμα των φίλτρων αλλα όλες χωρίς σακούλα πάνω κάτω ίδιες είναι.

Είναι η έκδοση με 2 μπαταρίες και ταχυφορτιστή, λίγο μετά το χρόνο τα παιξε η μια μπαταρία, μάλλον επειδή θα έμεινε πολύ καιρό γεμάτη ή άδεια, δεν θυμόμουν, πήγα αντιπροσωπεία και μου παν αν και έληξε η εγγύηση της μπαταρίας θα μου την αλλάξουν όπως και έκαναν (οι μπαταρίες έχουν πιο μικρό διάστημα συνήθως εγγύηση).

Κατα τάλλα παρήγγειλα και το έξτρα πέλμα το μικρό περιστροφικό που έχει η έκδοση proanimal, το χα πάρει από εξωτερικό μιας και ακόμα αυτή η έκδοση δεν είχε έρθει ελλάδα.

Στη turbo λειτουργία διαρκεί κάνα 10λεπτο η μπαταρία, γενικά είναι μια χαρά μιας και παρκέ-πλακάκια και χαλιά σκουπίζουμε στην απλή λειτουργία μόνο πετραδάκια και τέτοια βάζουμε τη turbo.

Άμα ξαναέπερνα θα έπερνα ή της miele ή μια κορυφαία roidmi, έτσι για αλλαγή.

Συμφωνώ απόλυτα. Η ύπαρξη 2 μπαταριών που αλλάζουν με ένα κλικ (οι οποίες είναι και συμβατές και με άλλα εργαλεία της bosch) και ταχυφορτιστή είναι ότι πιο χρήσιμο χαρακτηριστικό σε τέτοιου είδους σκούπες αν θέλεις να κάνεις δουλειά. Αν την χρησμοποιέις τώρα ως δεύτερη για τύπου "μερεμέτια", τότε και μια αρκεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,
 

επειδη κοιταω να παρω ενα stick για να το εχω μαζι με την STYTJ02YM ξερει κανεις τι αναρροφηση σε AW και Pa εχουν οι παρακατω για να συγκρινω με τους θεματος και τηεν JV85 Pro?

https://www.kotsovolos.gr/small-home-appliances/vacuum-cleaners/skoupes-stick/202495-hoover-hf522npw-011-h-free-500

https://www.kotsovolos.gr/small-home-appliances/vacuum-cleaners/skoupes-stick/204491-bosch-bcs612ka2-unlimited

 

btw υπαρχει κανενα θεμα για τετοιες σκουπες οπως υπαρχει για κλιματιστικα να ρωτησω εκει καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

 

τι διάρκεια έχει η μπαταρία της παραπάνω hoover γνωρίζει κάποιος; αξίζει γενικα, μιας και ειναι και -110ε λιγοτερα απο την προτεινομενη του θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 προχθές Παρέλαβα την jimmy v85 Pro και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 πολύ καλή απορροφητικότητα και τα καταφέρνει ισως και καλύτερα από την παραδοσιακή σκούπα στα χαλιά λόγω της περιστροφής στο πέλμα.

Πολλά ακροφυσια για όλες τις δουλειές,  και έξυπνη προσαρμογή. 

 δεν είναι και πολύ ελαφριά Όταν όμως είναι στο έδαφος δεν το καταλαβαίνεις.

 η μπαταρία είναι άκρως ικανοποιητική κάνω όλο το σπίτι μία γρήγορη και δεν εξαντλείται στη μεσαία απόδοση.

Να πω και το δράμα μου προχθές πήγα να την αδειάσω και μου έπεσε από τον τρίτο όροφο η βάση που περιέχει το φίλτρο..

Λοιπόν το crash test ήταν επιτυχες ..φαίνεται άν και πλαστική πολύ καλοφτιαγμένη ..τη γλίτωσα με τσαλακωματα σε μέρος που δεν επηρεάζει τίποτε ..Επικοινώνησα με το service και την άλλη μέρα μου είπαν να  στείλω φωτογραφίες αν θέλω να το αλλάξω το ανταλλακτικό που μάλλον δεν το βλέπω γιατί  εκεί που είναι ούτε φαίνεται

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, godjet είπε

 προχθές Παρέλαβα την jimmy v85 Pro και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 πολύ καλή απορροφητικότητα και τα καταφέρνει ισως και καλύτερα από την παραδοσιακή σκούπα στα χαλιά λόγω της περιστροφής στο πέλμα.

Πολλά ακροφυσια για όλες τις δουλειές,  και έξυπνη προσαρμογή. 

 δεν είναι και πολύ ελαφριά Όταν όμως είναι στο έδαφος δεν το καταλαβαίνεις.

 η μπαταρία είναι άκρως ικανοποιητική κάνω όλο το σπίτι μία γρήγορη και δεν εξαντλείται στη μεσαία απόδοση.

Να πω και το δράμα μου προχθές πήγα να την αδειάσω και μου έπεσε από τον τρίτο όροφο η βάση που περιέχει το φίλτρο..

Λοιπόν το crash test ήταν επιτυχες ..φαίνεται άν και πλαστική πολύ καλοφτιαγμένη ..τη γλίτωσα με τσαλακωματα σε μέρος που δεν επηρεάζει τίποτε ..Επικοινώνησα με το service και την άλλη μέρα μου είπαν να  στείλω φωτογραφίες αν θέλω να το αλλάξω το ανταλλακτικό που μάλλον δεν το βλέπω γιατί  εκεί που είναι ούτε φαίνεται

Στο τσακ ήμουν να την πάρω κι εγώ. Από που την αγόρασες αν επιτρέπεται και πόσο? Πήρες έξτρα μπαταρία?
ΥΓ. Με γειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, την πήρα από geekmaxi ,αποθήκη από Γερμανία στα 250 ευρω και ήρθε σε μια βδομάδα, αλλά μετά λόγω acs έκανε άλλη μια να φτάσει σπίτι.,

Μπαταρία δεν θα πάρω τελικά γιατί με την μια  βγάζει αρκετή ώρα 

Κάποια στιγμή θα πάρω για μελλοντικο ανταλλακτικό 

Να προσθέσω ότι με την μαγνητική φόρτιση την κρεμας στον τοίχο  και είναι πολύ βολικη . Κανει περίπου 4 ώρες για πλήρη φόρτιση  και μετά την βγάζω για να μήν υπερφοτωνεται η Μπαταρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, godjet είπε

Ευχαριστώ, την πήρα από geekmaxi ,αποθήκη από Γερμανία στα 250 ευρω και ήρθε σε μια βδομάδα, αλλά μετά λόγω acs έκανε άλλη μια να φτάσει σπίτι.,

Μπαταρία δεν θα πάρω τελικά γιατί με την μια  βγάζει αρκετή ώρα 

Κάποια στιγμή θα πάρω για μελλοντικο ανταλλακτικό 

Να προσθέσω ότι με την μαγνητική φόρτιση την κρεμας στον τοίχο  και είναι πολύ βολικη . Κανει περίπου 4 ώρες για πλήρη φόρτιση  και μετά την βγάζω για να μήν υπερφοτωνεται η Μπαταρία 

250? Παίζει κουπόνι που την κατεβάζει τόσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2020 στις 11:30 ΠΜ, didaskalop είπε

Μια και το κατέχετε το θέμα, απο τις bosch (stick) που παίζουν σε προσφορά στον κοτσόβολο αξίζει καμία?

Έχω το bosch bbs1224nc αξίζουν τα μοντέλα με περιστροφικό πέλμα, οπως αυτή ή η bbs81pet. Εμείς και με 2 κατοικιδια ειμαστε υπερευχαριστημενοι!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...