Προς το περιεχόμενο

Θέμα σε adsl vodaphone με download


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας έχω στείλει σε live chat vodafone για θέμα χαμηλου download σε 24αρα σύνδεση.Συγκεκριμενα έχω 37ms και 5,70 με το ζόρι (μερικές φορές πάει και 4.90 download)..Τέλος πάντων τους έχω στηλει 3 φορές και λένε είναι θέμα του lockdown ενώ έχω το ίδιο download 24ωρες το 24ωρο και και εκτός ωρών αιχμής θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει μια εξήγηση; Ευχαριστώ 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Για στείλε στατιστικά γραμμής να δούμε τι γίνεται.Τι ταχύτητα πιάνεις συνήθως?

Πολύ απλά το δίκτυο της vodafone δεν έχει μεγάλο bandwitch με το εξωτερικό με αποτέλεσμα να υπάρχουν αυτά τα προβλήματα.

Η Cosmote αντιθέτως δεν έχει τέτοια θέματα μιας και έχει πολύ καλή διασύνδεση με το εξωτερικό γιατί έχει μεγάλο bandwitch(χωρητικότητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά για να έχουμε σαφής εικόνα ανέβασε τα στατιστικά της γραμμής σου για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφεις στον browser 192.168.2.1 και βάζεις το username και το password που αναγράφονται στο πίσω μέρος του router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα.Vodafone ή Cosmote έχεις?Γιατί είπες ότι έχεις στείλει μήνυμα chat στη Vodafone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω πολλά σχετικά με τα στατιστικά αλλά σε σύγκριση με τα δικά μου νομίζω ότι σίγουρα θα έπρεπε να πιάνεις παραπάνω ταχύτητα,νομίζω ότι είναι καλά τα στατιστικά σου.

Αν σέρνεται το ίντερνετ δοκίμασε να αλλάξεις τους DNS στο Pc αρχικά,γράψε στην έναρξη πίνακας ελέγχου και δεξιά στη μπάρα αναζήτησης γράψε κέντρο δικτύου και κοινής χρήσης.

πατάς αριστερό κλικ στο Ethernet που είναι με μπλέ γράμματα,Ιδιότητες,διπλό αριστερο κλικ στο Πρώτοκολλο Internet Εκδοση 4(TCP/IPV4) Και εκεί που λέει Χρήση των παρακάτω διευθύνσεων DNS θα βάλεις στο πρώτιμώμενο DNS: 1.1.1.1 και στο Εφεδρικός 1.0.0.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω κανει ήδη αυτό αλλά και πάλη τι να κάνω;Να περιμένω να τελειώσει η καραντινα η να τους στέλνω κάθε μέρα;

Στο live chat επίσης μου έλεγε ότι έχω 8-9 mbs ενώ ποτέ δεν έχω δει πάνω από 7.50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...