Προς το περιεχόμενο

Rocket League: 120fps στο Xbox Series X, 60fps στο PS5, και η Psyonix εξηγεί το γιατί


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, jacksfr είπε

Μόνο στο Insomnia παίζει να μην έχουν καταλάβει ότι ΟΛΑ τα παιχνίδια που έχουν κανονικές εκδόσεις για τις νέες κονσόλες παίζουν καλύτερα στο PS5 και στα 60 άλλα και στα 120 fps

Ποστ κατσε καλά να πούμε.. (snake hunter)

Και αυτο σε είδηση που αποδεικνύει το ακριβώς αντίθετο.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Παντελώς ανούσια συζήτηση. Πείτε μου, πότε η μικρότερη δύναμη της εκάστοτε κονσόλας, εμπόδισε την Sony να κυριαρχήσει στον χώρο του console gaming? ps1,ps2,ps3,ps4 και τώρα ps5. Και αν θέλετε πάμε και αλλού, nintendo, έχει την πιο αδύναμη κονσόλα και πουλάει σαν ζεστό ψωμί. Συμπέρασμα, στις κονσόλες, η δύναμη δεν είναι το Α και το Ω, οι κονσόλες δεν είναι gaming pc logic κατάσταση γιατί οι υποψήφιοι αγοραστές τους έχουν άλλες προτεραιότητες. Και όσον αφορά τα 120fps, δεν υπάρχουν εκεί έξω πελάτες που θα αγοράσουν κονσόλα και διαθέτουν 120hz οθόνη εν έτη 2020. Η συντριπτική  τους πλειοψηφία θα τις συνδέσει σε τηλεοράσεις 1080p/60 ή 4k/60. Ο κόσμος, δεν γυρίζει γύρω από τον εαυτό μας, ας το καταλάβουμε αυτό.

Στο ps3, το πιο αδύναμο wii του πήρε τα σώβρακα. Δεν το λες οτι κυριάρχησε η sony...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Στο ps3, το πιο αδύναμο wii του πήρε τα σώβρακα. Δεν το λες οτι κυριάρχησε η sony...

Άρα ακόμα μια απόδειξη του ότι η δύναμη δεν είναι αυτή που κρίνει την γενιά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HolyMan είπε

εγω παντως σας βλεπω αντι να παιζετε τα παιχνδια του ps5 ειστε ολη μερα στο insomnia κ εχετε αναλαβει το sony force.

Με τόσα πολλά που έχουν να παίξουν αμ τι...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, greed είπε

https://youtu.be/tN1eG3rI9xg ασυζητητί xsx

Μάλλον δεν καταλαβαίνετε κάτι απλό, αυτά τα παιχνίδια που δείχνετε και το παιχνίδι που έχει το άρθρο είναι PS4 παιχνίδια που παίζουν μέσω bc στο PS5. Τα παιχνίδια που έχουν κανονικές εκδόσεις για PS5 και Series X, όλα παίζουν καλύτερα στο PS5.

Στη γιαγιά μου να το έλεγα θα το είχε καταλάβει! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Exodia The Forbidden One said:

για μενα να παρω nintendo ειναι πεταμενα λεφτα για αυτο δεν εχω παρει ποτε κονσολα της πλην του Ν64 που το εκανα τραμπα με ps1

Εμπεριστατωμένη άποψη με σωστά επιχειρήματα. 

Από αυτές που χαίρεσαι να διαβάζεις στο insomnia. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, jacksfr είπε

Μάλλον δεν καταλαβαίνετε κάτι απλό, αυτά τα παιχνίδια που δείχνετε και το παιχνίδι που έχει το άρθρο είναι PS4 παιχνίδια που παίζουν μέσω bc στο PS5. Τα παιχνίδια που έχουν κανονικές εκδόσεις για PS5 και Series X, όλα παίζουν καλύτερα στο PS5.

Στη γιαγιά μου να το έλεγα θα το είχε καταλάβει! 

Αρα αυτομάτως παραδέχεσαι ανάλογα το χέρι που έχουν βάλει οι devs εχει και το ανάλογο αποτέλεσμα.

Στα λόγια μας έρχεσαι λοιπόν περι dev kit.

Χαρείτε τωρα μαζι με τον df που με το μπιρι μπίρι προσπαθεί να μαζέψει views και να μη χασει subs γιατί λίαν συντόμως θα αλλάξει και αυτο ακόμα και στα τωρινά ports ετοιμάζονται patches.

 

Βάλε φατσούλες

 

https://twitter.com/astaranx/status/1330258598606336002?s=19

Επεξ/σία από greed
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, greed είπε

Αρα αυτομάτως παραδέχεσαι ανάλογα το χέρι που έχουν βάλει οι devs εχει και το ανάλογο αποτέλεσμα.

Στα λόγια μας έρχεσαι λοιπόν περι dev kit.

Χαρείτε τωρα μαζι με τον df που με το μπιρι μπίρι προσπαθεί να μαζέψει views και να μη χασει subs γιατί λίαν συντόμως θα αλλάξει και αυτο ακόμα και στα τωρινά ports ετοιμάζονται patches.

Βάλε φατσούλες

https://twitter.com/astaranx/status/1330258598606336002?s=19

Η λογική πάντως που θέλει να επιλέξω την καλύτερη δυνατή έκδοση ενός παιχνιδιού μου λέει να αγοράσω ένα δυνατό gaming pc και όχι κονσόλα. Αν δλδ ενδιαφέρεσαι μόνο ή κυρίως για τις επιδόσεις, τότε είναι πιο σωστή απόφαση να αγοράσεις μια κάρτα επιπέδου 3080 ή 6800xt και να αφήσεις τις κονσόλες να σκούζουν. Ναι ξέρω ότι με 500 ευρώ δεν φτιάχνεις τέτοιο pc, αλλά είπαμε, εφόσον έχεις θέσει ως ύψιστη προτεραιότητα σου την δύναμη και την απόδοση δεν μπορείς να λες ότι θα αγοράσω κονσόλα ή επέλεξα αυτήν αντί για την άλλη επειδή αποδίδει καλύτερα  γιατί καμία από τις δύο παρότι είναι δυνατές δεν είναι τόσο όσο ένα καλό gaming pc. Όταν λοιπόν κάνεις τις συγκρίσεις μεταξύ xbox και playstation για το ποιος παίζει καλύτερα και λες ότι εγώ διάλεξα το xbox λόγω δύναμης, σκέψου ότι μπορεί να σκάσει μύτη κανένας με καμιά ampere ή rdna2 και να σου πει..πέρνα έξω peasant καθότι οι καλύτερες επιδόσεις ανήκαν, ανήκουν και θα ανήκουν στα gaming pc. Μια 3080 να συνδέσω στον υπολογιστή της υπογραφής μου και πέταξα τα μάτια έξω και του Series X και του PS5 ταυτόχρονα και με σωστό RT, όχι medium στα 30fps που έχει το X σου και το PS5 μου. Οπότε χαλαρώστε, πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο, η δύναμη όμως δεν είναι αναγκαιότητα επιτυχίας ενός μηχανήματος όπως οι κονσόλες καθότι υπεισέρχονται ένα σωρό άλλοι παράγοντες που επηρεάζουν το τελικό αποτέλεσμα.

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, NickTG είπε

Πόσα? 

Πολλά, φαίνεται και στην απόδοση. Η κονσόλα έτσι όπως την φτιάξανε δεν δουλεύει αρμονικά. 
 

Βλέπε Apple / Android. Anyway, αυτά, φτάνει τόσο. Όποιος θέλει ας ψάξει και θα καταλάβει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...