Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά] Sony WH-CH700N Blue @Vodafone [79.9€]


akisk79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Vodafone, 79.9€

Τα ασύρματα ακουστικά εξουδετέρωσης θορύβου WH-CH700N είναι κατασκευασμένα για ακρόαση μακράς διαρκείας εν κινήσει. 
Η εξουδετέρωση θορύβου με τεχνητή νοημοσύνη (AINC) με ένα πάτημα προσαρμόζεται στο περιβάλλον σου, για να μην ακούς 
ανεπιθύμητους θορύβους κατά τις μετακινήσεις σου.

Skroutz από 97€

Official site

1490663987549headphonessonywhch700nblue.

Επεξ/σία από akisk79
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα τα συγκεκριμένα ακουστικά στο προπέρσινο BF , ο ήχος τους προσωπικά δεν με κάλυψε καθόλου. Μου φαίνονταν πολύ χαμηλός και τα γύρισα πίσω! 

Επίσης έφαγα λίγο χρόνο να τα συνδέσω με το iPhone διότι δεν τα αναγνώριζε, έπειτα από λίγο ψάξιμο στο ίντερνετ έκανα hard reset στα ακουστικά και τα σύνδεσα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iCyd είπε

Αγόρασα τα συγκεκριμένα ακουστικά στο προπέρσινο BF , ο ήχος τους προσωπικά δεν με κάλυψε καθόλου. Μου φαίνονταν πολύ χαμηλός και τα γύρισα πίσω! 

Επίσης έφαγα λίγο χρόνο να τα συνδέσω με το iPhone διότι δεν τα αναγνώριζε, έπειτα από λίγο ψάξιμο στο ίντερνετ έκανα hard reset στα ακουστικά και τα σύνδεσα .

Εάν είχες πολύ χαμηλό ήχο τότε φταίει η συσκευή. Στο δικό μου android , μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ έπρεπε να απενεργοποιήσω μια ρύθμιση της συσκευής και τα άλλαξε όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα έχω και μπορώ να πω ότι ο ήχος είναι καλός αλλά όχι premium. Δυστυχώς έχω κακομάθει με τα Audio Technica ATH-M50x, που όμως είναι ενσύρματα, χωρίς ANC και τα μαξιλαράκια τους δεν κόβουν τίποτα.

Το ANC είναι όπως στις κριτικές που μπορεί να έχεις διαβάσει: Κόβουν αρκετά καλά τις χαμηλές συχνότητες αλλά αφήνουν να περάσουν οι μεσαίες και οι υψηλές. Αν το πρόβλημά σου είναι πχ η ηλεκτρική σκούπα ή δράπανο, τότε δεν θα σε καλύψει πολύ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα είναι καλύτερη η κατάσταση. Αν είναι βαθύς βόμβος τότε θα τον απομονώσει σε ικανοποιητικό βαθμό. Έχω και τα Sony WH-1000XM4, που πήρα στην προσφορά του Public/Media Markt 279.90, και η διαφορά στο ANC είναι απλώς χαοτική.

Κατά τ' άλλα σε αυτό το εύρος τιμής υπάρχουν και άλλες λύσεις με καλύτερο ANC αλλά μάλλον υποδεέστερη ποιότητα ήχου (πχ έχω δοκιμάσει κάποια MPOW του 2020 στα 50 ευρώ από amazon που ήταν λίγο πιο μουντά) ή κάποιες που φαίνονται θεωρητικά εφάμιλλες όπως κάποια μοντέλα της Taotronics.

Αν θέλεις να το χρησιμοποιείς σε κλήσεις τότε να ξέρεις ότι το μικρόφωνο είναι υπερευαίσθητο και δεν κόβει σχεδόν τίποτα από τον περιβάλλοντα χώρο. Μην τα πάρεις αν θέλεις να μιλάς και ξέρεις πως θα μιλούν και άλλοι κοντά σου. Αν είσαι μόνος και σε ησυχία, τότε θα ακούγεσαι καμπάνα!

Οι ρυθμίσεις και τα φυσικά πλήκτρα μου άρεσαν πολύ, το pairing ήταν άμεσο και άψογο με όλες τις συσκευές που τα σύνδεσα, χωρίς αποσυνδέσεις, και η εμβέλεια είναι οκ εφόσον δεν παρεμβάλλονται τοίχοι.

Η μπαταρία κρατάει πραγματικά πάρα πολύ και με το ANC διαρκώς ενεργό: ξεχνάς να τα φορτίσεις! Σε αυτό το σημείο εντυπωσιάστηκα.

Συμπέρασμα: Για μουσική είναι πολύ καλή επιλογή σε ασύρματα bluetooth. Η τιμή είναι αρκετά καλή, αν και έχει παίξει ξανά σε αυτά τα επίπεδα, ειδικά από τότε που βγήκαν τα 710.

 

Επεξ/σία από johnnieinlab
μπαταρία
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πήρα Black Friday 2018 στα 100€ με επιστροφή 20% με κάρτα Eurobank, άρα πρακτικά στην ίδια τιμή. 
Πολύ ικανοποιημένος και θα τα πρότεινα σε αυτήν την τιμή.. Η μπαταρία βγάζει πάνω από 35 ώρες με anc ενεργοποιημένο, το οποίο βέβαια είναι αρκετά κάτω σε επίπεδο όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω. Τα έχω για βασική χρήση στο γυμναστήριο και κόβουν μια χαρά ήχους από τους διαδρόμους, τον θόρυβο και τη μουσική του γυμναστηρίου, ενώ μετά από 2 χρόνια και τόσο ιδρώτα που έχουν φάει δεν έχουν πάθει τίποτα ούτε καν τα μαξιλαράκια τους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...