Προς το περιεχόμενο

Samsung UE55TU8502 55" και LG NanoCell 55NANO796NE


snakething

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, κάποια γνώμη για αυτες τις τηλεοράσεις  που είναι σε προσφορά?

Ευχαριστώ?

https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/210343-samsung-ue55tu8502-55

 

https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/217763-lg-nanocell-55nano796ne-55

Επεξ/σία από snakething
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, wolfskinn είπε

Δυστυχως εχω θεμα με το που θα μπει η τηλεοραση και δεν μπορω να παω σε μια που εχει ποδαρακια στις ακρες, πρεπει να ειναι με την βαση στην μεση.

Εχεις καποια με βαση στο κεντρο που να ειναι καλυτερη σε σχεση με αυτες τις 2?

Επεξ/σία από snakething
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι και να παρεις  να εχει VA πανελ ,  για nanocell  οχι  ...   εχουν ακουστει πολλα για bleading  με φωτισμους στο panel ...... μην το ρισκαρεις ,  και πιο κρυσταλινη οθονη  η Samsung.

Παντως αν μπορεις οικονομικα να πας στην 55   Qled Q60T της Samsung    ( αξιζει η αγορα της )    να την ευχαριστηθεις ,  και οσο για βαση  κατι γινεται

https://www.skroutz.gr/c/489/baseis-tv/f/360066/epitrapezia.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

 

Επεξ/σία από jimmisk1974
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα  την Qled 50" Q60T   ,    λιγο που την επεξεργαστηκα προχειρα   ... εχω να πω  το εξης  :    αντε γεια ! ! ! ! 

Η τηλεωραση απλα ΔΕΝ υπαρχει ,    εχουν περασει πολλες TV  απο τα χερια  μου (  γιατι συνηθως τις βαριεμε και τις αλλαζω )  ,   αλλα  αυτο που βλεπω στην Qled δεν ξερω αν θα την αλλαξω ποτε  ( εκτος και αν πιασω κανα χιλιαρικο στοιχημα  και παρω Oled  😄

Εικονα  ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ   ,  και δεν εχω ασχοληθει ακομα  με ρυθμισεις εικονας , ειδα και πολυ καλη  εικονα και στα καναλια Digea  ( σε σχεση με LG που χα παλια ) ,  για το μενου της και οτι πατας   ολα γινονται αστραπιαια ! ! !     Περιμενα οτι θα ειναι ενα τικ  πιο αργη απο LG , αλλα  καμια σχεση ... πολυ πιο γρηγορη η samsung ,  και στα καναλια  αλλαζουν σφαιρα ! ! 

Ακουγονται πολλα  και λενε αρνητικα ως προς τον ηχο ,  απορω....  μια χαρα ειναι ο ηχος ,  οχι κατι το τρομερο ... αλλα εχει πολυ καλη ενταση  , απο  0  εως  100  αν  το βαλεις στο 50 στη μεση  ξεκουφενεσαι ! ! 

αυτα  ειναι τα θετικα ...  και παμε στα ΥΠΕΡθετικα  .....  :   το remote ! ! ! ! ! !    δεν σου γεμιζει το ματι γιατι εχει λιγα πληκτρα  ,  αλλα ολα τα βρισκεις αστραπιαια μεσα απο το home  ,  και το μεγαλο +    οι φωνητικες εντολες ! !   πατας το μικροφωνο  , λες οτι θες και ανοιγουν μπαμ και κατω ...  ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ! !      ( π.χ.  λες   "open  settings"   και ανοιγουν ρυθμισεις ,  volume up η down , channels  up  η down , η αριθμος καναλιου ,  οτι και να πεις πιανει αμεσως  , τα παντα   ολα ! ! )

Ποιοτητα κατασκευης ..... απιστευτη ! ! 

Γενικος για να κλεισω  .. ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ! !     Απορω γιατι αυτη η TV εχει κατω απο 500  ευρω αυτη τη στιγμη ! !  Κλεβεις εκκλησία ! !   προλαβετε ! !

 Υποψιν μεσα εχει μονο το smart remote ,   δεν εχει το απλο remote με τα πολλα πληκτρα  , ειχα δει σε unboxing στο youtube οτι εχει δυο remote ,  εμενα εχει ενα  μονο το smart . Ισως και τα δυο να τα εχει για καμια  Αμερικη ?   δεν ξερω , αλλα θα μιλησω με Samsung να μαθω  .

Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimmisk1974 είπε

Παρελαβα σημερα  την Qled 50" Q60T   ,    λιγο που την επεξεργαστηκα προχειρα   ... εχω να πω  το εξης  :    αντε γεια ! ! ! ! 

Η τηλεωραση απλα ΔΕΝ υπαρχει ,    εχουν περασει πολλες TV  απο τα χερια  μου (  γιατι συνηθως τις βαριεμε και τις αλλαζω )  ,   αλλα  αυτο που βλεπω στην Qled δεν ξερω αν θα την αλλαξω ποτε  ( εκτος και αν πιασω κανα χιλιαρικο στοιχημα  και παρω Oled  😄

Εικονα  ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ   ,  και δεν εχω ασχοληθει ακομα  με ρυθμισεις εικονας , ειδα και πολυ καλη  εικονα και στα καναλια Digea  ( σε σχεση με LG που χα παλια ) ,  για το μενου της και οτι πατας   ολα γινονται αστραπιαια ! ! !     Περιμενα οτι θα ειναι ενα τικ  πιο αργη απο LG , αλλα  καμια σχεση ... πολυ πιο γρηγορη η samsung ,  και στα καναλια  αλλαζουν σφαιρα ! ! 

Ακουγονται πολλα  και λενε αρνητικα ως προς τον ηχο ,  απορω....  μια χαρα ειναι ο ηχος ,  οχι κατι το τρομερο ... αλλα εχει πολυ καλη ενταση  , απο  0  εως  100  αν  το βαλεις στο 50 στη μεση  ξεκουφενεσαι ! ! 

αυτα  ειναι τα θετικα ...  και παμε στα ΥΠΕΡθετικα  .....  :   το remote ! ! ! ! ! !    δεν σου γεμιζει το ματι γιατι εχει λιγα πληκτρα  ,  αλλα ολα τα βρισκεις αστραπιαια μεσα απο το home  ,  και το μεγαλο +    οι φωνητικες εντολες ! !   πατας το μικροφωνο  , λες οτι θες και ανοιγουν μπαμ και κατω ...  ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ! !      ( π.χ.  λες   "open  settings"   και ανοιγουν ρυθμισεις ,  volume up η down , channels  up  η down , η αριθμος καναλιου ,  οτι και να πεις πιανει αμεσως  , τα παντα   ολα ! ! )

Ποιοτητα κατασκευης ..... απιστευτη ! ! 

Γενικος για να κλεισω  .. ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ! !     Απορω γιατι αυτη η TV εχει κατω απο 500  ευρω αυτη τη στιγμη ! !  Κλεβεις εκκλησία ! !   προλαβετε ! !

 Υποψιν μεσα εχει μονο το smart remote ,   δεν εχει το απλο remote με τα πολλα πληκτρα  , ειχα δει σε unboxing στο youtube οτι εχει δυο remote ,  εμενα εχει ενα  μονο το smart . Ισως και τα δυο να τα εχει για καμια  Αμερικη ?   δεν ξερω , αλλα θα μιλησω με Samsung να μαθω  .

Ευχαριστω.

Καλορίζικη φιλος.

Σίγουρα είχες ξανά τηλεόραση παλιά ? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apri είπε

Καλορίζικη φιλος.

Σίγουρα είχες ξανά τηλεόραση παλιά ? 😂

ευχαριστω,   εεεε κατι ειχα  .....  αν και ημουν ολιγον LGακιας ,  με τοσες LG  που εχω αλλαξει κανονικα η LG  επρεπε να μου κανει δωρο  μια Oled 65"  . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...