Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και ερωτήσεις για το DualSense χειριστήριο [PS5 Controller][DS5]


Machead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://unboxholics.com/news/gaming/82739-endechomeno-mazikis-agogis-gia-to-dualsense-tou-ps5

Εμ τι; πως την ειδε η νιντεντο λεει; κουμαντο στο drift θα κανει;

Εγω εχω δυο κοντρολλερ και στο ενα οταν απλα ακουμπαω την σκανδάλη πυροβολαει.αν ηταν πραγματικος πολεμος θα ρουφιανευα ολη την ωρα που καμπερονομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, non-serviam είπε

Ενδιαφέρων άρθρο, αν και κάπως πιο τεχνικό, μας αφορά όλους μας.

https://www.ifixit.com/News/48944/heres-why-ps5-joysticks-drift-and-why-theyll-only-get-worse

Nα πω ότι δεν τα έλεγα... (Σταλεγάκης alert!)

 

Επεξ/σία από jokul7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, privateer said:

 

 

Δεν κατάλαβα τι το διαφορετικό έχει το dualsense σε σχέση με τα υπόλοιπα controller και προκαλείται το drift. Αυτά που αναφέρoνται δεν είναι λάθος αλλά ισχύουν για όλα τα joysticks.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί σε εμάς δεν κάνει drift δλδ στο switch που όντος υπάρχει πρόβλημα εκεί έχω drift από την αρχή σε όλους τους controller  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, chek2fire said:

και γιατί σε εμάς δεν κάνει drift δλδ στο switch που όντος υπάρχει πρόβλημα εκεί έχω drift από την αρχή σε όλους τους controller  

Δεν κάνει σε εσάς για τον ίδιο λόγο που δεν κάνει σε εμένα το joycon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Dualsense φόρτιση

Πιστεύετε μπορούμε να φορτίζουμε το dualsense απευθείας στην πρίζα ή ενδέχεται να χαλάσει τη μπαταρία του;

Αν ναι πόσα watt φορτιστής; Έχω και quickcharger  και απλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα εδώ και πάρα πολύ καιρό με το τηλεχειριστήριο οπότε παίζω η δεν είμαι μέσα στο παιχνίδι πηγαίνει όλο προς τα αριστερά χωρίς να πατάω εγώ στα κουμπιά η στο μοχλό για αριστερά και το πάει μόνο προς το αριστερά όταν πάω να το κάνω δεξιά με το μοχλό αυτό αυτόματα πάει προς τα αριστερά τι να κάνω υπάρχει λύση η καινούργιο κοντρόλ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Nikos_2003 είπε

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα εδώ και πάρα πολύ καιρό με το τηλεχειριστήριο οπότε παίζω η δεν είμαι μέσα στο παιχνίδι πηγαίνει όλο προς τα αριστερά χωρίς να πατάω εγώ στα κουμπιά η στο μοχλό για αριστερά και το πάει μόνο προς το αριστερά όταν πάω να το κάνω δεξιά με το μοχλό αυτό αυτόματα πάει προς τα αριστερά τι να κάνω υπάρχει λύση η καινούργιο κοντρόλ ;

Θέλει επισκευή ή αντικατάσταση, προφανώς και δε φτιάχνει από μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Dual sense ps5 προβλημα

Καλησπέρα παιδιά

αντιμετωπίζω ένα προβλημα με το dual sense στο ps5,μέσα στα παιχνίδια δεν δουλεύει ούτε ο μοχλός αλλά ούτε και τα κουμπιά,δουλεύει μόνο το ps button από το οποίο μπορω να βγω έξω από το παιχνίδι στο περιβάλλον του ps5 που κατά περίεργο λόγο εκεί δουλεύουν όλα κανονικά.Όταν είμαι μέσα σε ένα οποιοδήποτε παιχνίδι πατώντας το ps button και πάω χειριστήριο και κάνω απενεργοποίηση και μετά ενεργοποίηση δουλεύει το χειριστήριο άπαξ και κλείσω το παιχνίδι και το ξανά ανοίξω πάλι δεν δουλεύει με αποτέλεσμα κάθε φορά που βάζω ένα παιχνίδι θα πρέπει να απενεργοποιώ και να ξανά ενεργοποιώ το χειριστιριο χειροκίνητα,με έχει κουράσει αφάνταστα!εχω κάνει τα παντα reset στο χειριστιριο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ps5 αλλά τίποτα, σορυ για το σεντόνι ήθελα να ξέρετε κάθε λεπτομέρεια ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ μπορείτε σας ευχαριστώ εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...