Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και ερωτήσεις για το DualSense χειριστήριο [PS5 Controller][DS5]


Machead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Georgegd33 είπε

Καλησπέρα παιδιά αντιμετωπίζω ένα προβλημα με το dual sense στο ps5,μέσα στα παιχνίδια δεν δουλεύει ούτε ο μοχλός αλλά ούτε και τα κουμπιά,δουλεύει μόνο το ps button από το οποίο μπορω να βγω έξω από το παιχνίδι στο περιβάλλον του ps5 που κατά περίεργο λόγο εκεί δουλεύουν όλα κανονικά.Όταν είμαι μέσα σε ένα οποιοδήποτε παιχνίδι πατώντας το ps button και πάω χειριστήριο και κάνω απενεργοποίηση και μετά ενεργοποίηση δουλεύει το χειριστήριο άπαξ και κλείσω το παιχνίδι και το ξανά ανοίξω πάλι δεν δουλεύει με αποτέλεσμα κάθε φορά που βάζω ένα παιχνίδι θα πρέπει να απενεργοποιώ και να ξανά ενεργοποιώ το χειριστιριο χειροκίνητα,με έχει κουράσει αφάνταστα!εχω κάνει τα παντα reset στο χειριστιριο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ps5 αλλά τίποτα, σορυ για το σεντόνι ήθελα να ξέρετε κάθε λεπτομέρεια ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ μπορείτε σας ευχαριστώ εκ των προτερων 

Σπάσιμο νεύρων έτσι όπως τα διαβάζω. 

Δεν μου έρχετε καμιά άλλη ιδέα εκτός από το να δοκιμάσεις και κάποιο άλλο χειριστήριο έστω και δανεικό για να σιγουρευτείς ότι φταίει ή δεν φταίει το gamepad,(φαντάζομαι στο κάνει σε όσα παιχνίδια έχεις δοκιμάσει και όχι σε κάποιο συγκεκριμένο μόνο), και μετά τηλέφωνο comentron που είναι το service τις sony στην Ελλάδα μπας και έχουν κάποια γρήγορη λύση να δοκιμάσεις.

btw δοκίμασε να κάνεις νέο user στο ps και δες αν παίζει. Εγώ θα το δοκίμαζα πάντως.

Βρήκα και αυτό για δες μήπως τελικά σε βοηθήσει.

Αναφορά σε κείμενο

Have you rebooted and all that? That typically only happens after you turn on a second controller, then turn off the first. The menu can be controlled by controller 2 but if the game started using controller 1, that’s still what it is looking for. I’d assume rest mode wouldn’t help, but turning off all controllers from the menu, then just turning on the one you want to use might work. Or fully powering off and back on. You could also connect the USB cable to ensure it is properly synced, but honestly it couldn’t control the menu if so. It really sounds like the controller is just assigned a different number than the currently running game was started with.

 

και εδώ

 

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Σπάσιμο νεύρων έτσι όπως τα διαβάζω. 

Δεν μου έρχετε καμιά άλλη ιδέα εκτός από το να δοκιμάσεις και κάποιο άλλο χειριστήριο έστω και δανεικό για να σιγουρευτείς ότι φταίει ή δεν φταίει το gamepad,(φαντάζομαι στο κάνει σε όσα παιχνίδια έχεις δοκιμάσει και όχι σε κάποιο συγκεκριμένο μόνο), και μετά τηλέφωνο comentron που είναι το service τις sony στην Ελλάδα μπας και έχουν κάποια γρήγορη λύση να δοκιμάσεις.

btw δοκίμασε να κάνεις νέο user στο ps και δες αν παίζει. Εγώ θα το δοκίμαζα πάντως.

Βρήκα και αυτό για δες μήπως τελικά σε βοηθήσει.

 

και εδώ

 

 Θα το δοκιμάσω με το νέο χρήστη δεν το έχω κάνει με cometron μίλησα θέλουν να τους το πάω από εκεί,έχω δοκιμάσει με άλλο joystick και όλα μια χαρά κανένα προβλημα θα σε ενημερώσω και σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...