Προς το περιεχόμενο

[PROJECTOR] TECHNAXX TX-132 MINI BLUETOOTH LED BEAMER 70.00 @e-shop


SDhak18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με projectores και δεν γνωρίζω αν είναι καλός η όχι. αλλά θέλω να πάρω έναν σε αυτά τα λεφτά, ως 100.

τι λέτε?

https://www.e-shop.gr/projector-technaxx-tx-132-mini-bluetooth-led-beamer-p-PER.575549?utm_campaign=newsletter201120&utm_medium=email&utm_source=newsletter-all&utm_term=4-proboleas&utm_content=4.2-projector+technaxx+tx+132+mini+bluetooth+led+beamer&offer=OFFER2034&d=

επόμενη τιμή skroutz 100 + μεταφορικά...

https://www.skroutz.gr/s/25665937/Technaxx-TX-132.html?o=PROJECTOR+TECHNAXX+TX-132

Επεξ/σία από SDhak18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καμιά παρουσίαση σε δουλειά, σχολές τύπου powerpoint καλός είναι. Αν μιλάς για θέαση, όχι πρέπει να δώσεις αρκετά παραπάνω για να έχεις ένα σχετικά καλό οπτικό αποτέλεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι για ταινίες στο κρεβάτι κλπ... άλλα να έχει μια ευπρεπή εικόνα. να μην είναι τελείως αχνά τα χρώματα. άλλα σε συνθήκες πλήρως σκοταδιού.

@manosfp αυτή είναι η επόμενη σκέψη μου... αλλά και για εκεί είμαι λίγο επιφυλακτικός. αξίζουν? βλέπετε η εικόνα?

ευχαριστώ και τους δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και 2-3 χρόνια έναν παρόμοιο Unic UC40 (με ίδια, 480p ανάλυση). Γενικά, για κάποιον που έχει τις ανάλογες προσδοκίες για αυτή την κατηγορία τιμής είναι οκ.

Σίγουρα βλέπεις πιξέλιασμα, και σίγουρα οι κινέζικοι προτζέκτορες αυτής της κατηγορίας είναι για να λειτουργούν σε απόλυτο σκοτάδι, λόγω της χαμηλής τους φωτεινότητας. Επίσης, επειδή έχει χειροκίνητη εστίαση εικόνας, μπορεί να εμφανίζονται θολά κάποιες περιοχές, περιμετρικά συνήθως της προβολής.

Εγώ τον είχα αγοράσει τότε στα 60Ε από banggood και γενικά τον έχω ευχαριστηθεί. Ιδανικά όμως, θα πήγαινα σε έναν 720p.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας πάρει προτζέκτορα στα ~80ε πριν 1-2 χρόνια από banggood μπορώ να πω πως το μεγαλύτερο πρόβλημα τους είναι η φωτεινότητα. Μετά από πολύ ψάξιμο είχα πάρει το καλύτερο μοντέλο στο budget μεχρι 100ε και δεν μπορούσα να δω σχεδόν τίποτα αν δεν υπήρχε απόλυτο σκοτάδι. 

Για ανάλυση δεν το συζητάω, προφανώς και βλέπεις πιξελ από κοντά (800p ήταν αυτός που πήρα), αλλά σε αυτή την τιμή δεν μπορώ να το πω πρόβλημα.

Ευτυχώς ο δικός μου ήταν ελαττωματικός στα χρώματα και (αν και με 1000 ζόρια και μετά από 1 μήνα αλληλογραφίας με PayPal γιατί στο banggood είναι απατεώνες) τον επέστρεψα και πήρα τα λεφτά μου πίσω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SDhak18 είπε

όχι για ταινίες στο κρεβάτι κλπ... άλλα να έχει μια ευπρεπή εικόνα. να μην είναι τελείως αχνά τα χρώματα. άλλα σε συνθήκες πλήρως σκοταδιού.

@manosfp αυτή είναι η επόμενη σκέψη μου... αλλά και για εκεί είμαι λίγο επιφυλακτικός. αξίζουν? βλέπετε η εικόνα?

ευχαριστώ και τους δύο.

https://www.banggood.com/Newest-VersionBlitzwolf-BW-VP1-Pro-LCD-Projector-2800-Lumens-Phone-Same-Screen-Version-Support-1080P-Input-Dolby-Audio-Wireless-Portable-Smart-Home-Theater-Projector-p-1683634.html

Εχω αυτόν και θεωρώ ότι είναι ληστεία στα λεφτά του. 

Επεξ/σία από matrixxx
αφαιρεση affiliate -"βρωμικου" συνδεσμου
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη δουλειά που τον θέλεις σε σκοτεινό δωμάτιο θα είσαι κομπλέ. Είναι το "εξελιγμένο" μοντέλο με αυξημένη φωτεινότητα. 

Ζουμ δεν έχει άλλα είναι σχετικά εύκολα προσαρμοσιμος. Εγώ τον έχω στα 4 μέτρα περίπου από την οθόνη. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τους παραπάνω για τον Blitzwolf vp1, ενώ επίσης εντυπωσιάστηκα (για την κατηγορία τιμής πάντα) και από τον T6, καθώς έχουν και οι δυο native 720p και πολύ καλή φωτεινότητα για κόστος μεταξύ 65-80 ευρώ. Πέρασαν και οι δυο από τα χέρια μου για λίγο, αλλά νομίζω αυτοί οι δυο αλλάζουν τα όσα είχαμε συνηθίσει για προβολείς < 100 ευρώ (κόστος για αγορά από ευρωπαϊκή αποθήκη, σχεδόν πάντα παίζουν κουπονάκια για μειώση της τιμής που εμφανίζεται). Ο T6 μου φάνηκε πιο φωτεινός, υπάρχουν και συγκριτικά βιντεάκια αν ψάξει λίγο κανείς στο youtube.

Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει κάποιον για πολύ ώρα (πχ. 2-3 ταινίες συνεχόμενες) για να δω αν έχουν θέματα, αλλά η πρώτη εντύπωση ήταν πολύ θετική (ίσως επειδή δεν το περίμενα για αυτό το κόστος).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...