Προς το περιεχόμενο

Κουβερτοπαπλωμα η Κουβερτα η Παπλωμα ;;;;


Dannie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εχει καποιος κουβερτοπαπλωμα κ αν ναι πως του φανηκε τον χειμωνα;;;Εγω ζεσταινομαι γενικα πολυ ευκολα κ ενα παπλωμα που ειχα παρει παλια με συνθετικα κ.τ.λ κοντεψα να πεθανω απο την ζεστη.Απλα ειδα ενα κουβερτοπαπλωμα που μου αρεσε πολυ.

https://www.skroutz.gr/s/24760305/Das-Home-Υπέρδιπλο-Κουβερτοπάπλωμα-220x240-1144-421910201144-Γκρι.html

Αυτο που με ειχε βολεψει για πολλα χρονια ηταν ενα παπλωμα με καθαρο βαμβακι.Απλα φοβαμαι μην κανω καμια αγορα κ δεν το χρησιμοποιησω στο τελος.(μιλαμε για αθηνα οπου το κρυο δεν ειναι κ τρομερο).

Αποψεις για κουβερτοπαπλωμα κανεις;;;

Εχω δει κ κατι βελουτε κουβερτες συνθετικες πιστευω οτι ειναι μια καλη λυση κ αυτες...

https://blancdeblanc.gr/index.php?route=product/product&product_id=98181&ref=bestprice.gr

Επεξ/σία από Dannie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lostregr123 είπε

σε βλέπω μην κοιμάσαι..

100% πολυεστέρας

Οποτε ψαξιμο για παπλωμα με καθαρο βαμβακι παλι....!Απλα ειναι πολυ ομορφα αυτα τα σχεδια κ σε παραμυθιαζουν ενω ενα παπλωμα δεν ειναι το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η διαφορά από κουβερτοπαπλωμα σε κουβερτα και πάπλωμα; Το πρώτο έχει κουβερτα και πάπλωμα ενωμένα; Γενικά αν δεν έχει καλή θέρμανση το σπίτι είναι καλή επιλογή αν ζεστενεσαι βέβαια τότε δεν βάζεις κάτι τόσο χοντρό. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Ποια η διαφορά από κουβερτοπαπλωμα σε κουβερτα και πάπλωμα; Το πρώτο έχει κουβερτα και πάπλωμα ενωμένα; Γενικά αν δεν έχει καλή θέρμανση το σπίτι είναι καλή επιλογή αν ζεστενεσαι βέβαια τότε δεν βάζεις κάτι τόσο χοντρό. 

Στο παπλωμα εχει πολλες ποιοτητες κ παπλωματα για διαφορετικες καιρικες συνθηκες.Εχει με βαμβακι,με μαλλι,με φτερα χηνας,με βατα,με συνθετικα κ.τ.λ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα επέλεγα ξεχωριστό πάπλωμα με τίποτα επένδυση από φτερά που λένε. Φτερά χήνας, περιστερίου, γερακιου, άμα βρείτε πάρτε φασιανού η γαλοπούλας 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις πάπλωμα με φτερά, θέλει μεγάλη προσοχή στο καθάρισμα επειδή είναι ευαίσθητα. Καλύτερα συνθετικό. Το κουβερτοπάπλωμα είναι πιο ζεστό από την κουβέρτα. Έχω αυτό https://www.skroutz.gr/s/20109721/Rythmos-Πάπλωμα-Μονό-160x220-Judd-114-603-19.html και είμαι ευχαριστημένος. Όσο περισσότερα γσμ τόσο πιο ζεστό.
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από μένα. Και εγώ έχω το ίδιο θέμα με τον φίλο που άρχισε το topic. Μου έκαναν δώρο ένα πάπλωμα από τα Bed & Bath, το οποίο όμως ακόμα και με τα εσώρουχα αν κοιμόμουν τον χειμώνα, ξυπνούσα ιδρωμένος. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος τι τύπο παπλώματος να πάρω μέχρι 70€? Βρήκα πχ αυτό στα IKEA. Αξίζει ή θα πεθάνω από την ζέστη πάλι; Αθήνα μένω, οπότε μιλάμε για ήπιο χειμώνα.

https://www.ikea.gr/proioda/leuka-eidi/paplomata/poupoulenia/fjallarnika-paplwma-metria-zesto-240x220-cm/90457467

https://www.ikea.gr/proioda/leuka-eidi/paplomata/sunthetika/smasporre-paplwma-metria-zesto-240x220-cm/40457016

Επεξ/σία από Gkostas2007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Gkostas2007 είπε

Καλησπέρα και από μένα. Και εγώ έχω το ίδιο θέμα με τον φίλο που άρχισε το topic. Μου έκαναν δώρο ένα πάπλωμα από τα Bed & Bath, το οποίο όμως ακόμα και με τα εσώρουχα αν κοιμόμουν τον χειμώνα, ξυπνούσα ιδρωμένος. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος τι τύπο παπλώματος να πάρω μέχρι 70€? Βρήκα πχ αυτό στα IKEA. Αξίζει ή θα πεθάνω από την ζέστη πάλι; Αθήνα μένω, οπότε μιλάμε για ήπιο χειμώνα.

https://www.ikea.gr/proioda/leuka-eidi/paplomata/poupoulenia/fjallarnika-paplwma-metria-zesto-240x220-cm/90457467

https://www.ikea.gr/proioda/leuka-eidi/paplomata/sunthetika/smasporre-paplwma-metria-zesto-240x220-cm/40457016

Καλημέρα,

Και εγώ αντικατέστησα ένα πουπουλένιο από το ίδιο κατάστημα με το 2ο από το ΙΚΕΑ πριν λίγες μέρες αφού έβραζα. Νομίζω είναι αρκετά ζεστό, δεν έχω ξυπνήσει όμως πάλι μέσα στον ιδρώτα. Η σύζυγος που είναι πιο κρυουλιάρα δεν έχει παραπονεθεί. Βέβαια το τι ταιριάζει στον καθένα είναι σχετικό, καθώς και η θερμοκρασία που έχει καθένας στο υπνοδωμάτιό του. Πάντως όπως το είδα εγώ για 35 € δε θα κλάψεις τα λεφτά σου. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kronos73 είπε

Καλημέρα,

Και εγώ αντικατέστησα ένα πουπουλένιο από το ίδιο κατάστημα με το 2ο από το ΙΚΕΑ πριν λίγες μέρες αφού έβραζα. Νομίζω είναι αρκετά ζεστό, δεν έχω ξυπνήσει όμως πάλι μέσα στον ιδρώτα. Η σύζυγος που είναι πιο κρυουλιάρα δεν έχει παραπονεθεί. Βέβαια το τι ταιριάζει στον καθένα είναι σχετικό, καθώς και η θερμοκρασία που έχει καθένας στο υπνοδωμάτιό του. Πάντως όπως το είδα εγώ για 35 € δε θα κλάψεις τα λεφτά σου. 

Το 1ο λες να είναι πολύ ζεστό ε; Εννοώ γιατί έχει τα πούπουλα. Να σου πω την αλήθεια στο 2ο, με φόβισε λίγο ο πολυεστέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα και τα τρια το τελευταιο που χρησιμοποιησα για πρωτη φορα περσι ηταν το παπλωμα.Για εμενα σαν το παπλωμα δεν εχει πρωτον το πηρα τζαμπα 30-40 ευρω σε προσφορα βεβαια αλλα σιγουρα θα ηταν κλαιν μαιν ποιοτητα,δευτερον συνηθισμενος στα δυο αλλα που τα νοιωθεις βαρια πανω σου το παπλωμα ειναι παναλαφρο πεφτεις για υπνο και νοιωθεις εξαιρετικα,τριτον το χρησιμοποιω απο οκτωβρη μεχρι μαιο και ουτε κρυωνω ουτε σκαω ενω με κουβερτα στις ενδιαμεσες εποχες σκας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Gkostas2007 είπε

Το 1ο λες να είναι πολύ ζεστό ε; Εννοώ γιατί έχει τα πούπουλα. Να σου πω την αλήθεια στο 2ο, με φόβισε λίγο ο πολυεστέρας.

O πολυεστερας για ποιο λογο σε φοβισε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

O πολυεστερας για ποιο λογο σε φοβισε?

 

Επειδη ειναι συνθετικο μηπως ξυπναω παλι μες τον ιδρωτα απο την ζεστη.

3 ώρες πριν, chrisxkar είπε

ειχα και τα τρια το τελευταιο που χρησιμοποιησα για πρωτη φορα περσι ηταν το παπλωμα.Για εμενα σαν το παπλωμα δεν εχει πρωτον το πηρα τζαμπα 30-40 ευρω σε προσφορα βεβαια αλλα σιγουρα θα ηταν κλαιν μαιν ποιοτητα,δευτερον συνηθισμενος στα δυο αλλα που τα νοιωθεις βαρια πανω σου το παπλωμα ειναι παναλαφρο πεφτεις για υπνο και νοιωθεις εξαιρετικα,τριτον το χρησιμοποιω απο οκτωβρη μεχρι μαιο και ουτε κρυωνω ουτε σκαω ενω με κουβερτα στις ενδιαμεσες εποχες σκας

Ποιο απ ολα εννοεις? Του ΙΚΕΑ το 2ο στα 40€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συνθετικό στεγνώνει, το βαμβάκι ειναι υδρόφιλο και γίνεται μούσκεμα.

Αυτό με το βαμβάκι μας έχει ξεμείνει από τις μανάδες μας, μέχρι που δοκίμασα συνθετικά ρούχα για πεζοπορία και είδα πόσο ανώτερα ειναι στη διαχείριση του ιδρώτα .  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...