Προς το περιεχόμενο

Αγορά gaming headset


nikosvamvoukos08

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ρωτήσω τη  γνώμη σα για κάποια gaming headsets

Hyper x cloud 2 red

logitech g pro x(wired)

Razer blackshark v2 

Αν μπορείτε πείτε μου ποιο από όλα αυτά, κατά τη γνώμη σας, είναι το καλύτερο headset(σημείωση: Δεν έχω ξεχωριστό μικρόφωνο και χρησιμοποιώ το μικρόφωνο του headset οπότε να έχουν και λίγο καλό μικρόφωνο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hyper X πολύ άνετα, πολύ καλή κατασκευή και ποιότητα, μέτριο μικρόφωνο. Για να μιλάς με τους φίλους στα games ας πούμε είναι οκ, για streaming και τέτοια με τίποτα.

Razer δεν έχω δοκιμάσει τα συγκεκριμένα αλλά  κάτι kraken pro που είχα παλιά είχαν εξαιρετικές "επιδόσεις" τέλειο ήχο (αρκετά καλύτερο από hyperX) και πολύ καλό μικρόφωνο, αλλά χαλάνε εύκολα.

Για logitech δεν έχω δοκιμάσει να σου πω..

Πάντως για μένα αν θες ποιότητα σε ήχο και δεν σε νοιάζει να τα αλλάξεις μετά από κανα 2χρονο πάρε razer, αν θες απλά να έχεις κάτι να κάνεις την δουλειά σου και να σου μείνει και "για πάντα" αν τα προσέχεις πάρε hyperX

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exω δοκιμασει και τα 3. Επελεξα τα hyper x κυριως για την ανεση διοτι τα χρησιμοποιω πανω απο 8 ωρες σχεδον καθε μερα και λογω οτι εχουν φοβερη ηχομονωση.

τα razer δεν εχουν καλη αντοχη στον χρονο , τα logitech πολύ καλά αλλά μετα απο καποιες ωρες σε κουραζουν εχουν λιγο σκληρα μαξιλαρακια κατ εμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 25/11/2020 στις 8:27 ΜΜ, FasTaker είπε

Exω δοκιμασει και τα 3. Επελεξα τα hyper x κυριως για την ανεση διοτι τα χρησιμοποιω πανω απο 8 ωρες σχεδον καθε μερα και λογω οτι εχουν φοβερη ηχομονωση.

τα razer δεν εχουν καλη αντοχη στον χρονο , τα logitech πολύ καλά αλλά μετα απο καποιες ωρες σε κουραζουν εχουν λιγο σκληρα μαξιλαρακια κατ εμε.

Πώς κρίνεις ότι τα razer δεν έχουν καλή αντοχή στον χρόνο όταν δεν έχουν κυκλοφορήσει καν τόσο καιρό, ειδικά τότε που έγραψες το σχόλιο; Έχω τα Cloud και το καλοκαίρι με τον ιδρώτα, μετά από 4 χρόνια χρήσης ξεφλούδισε το headband. Κοιτάζω τα razer λόγω υφάσματος στο headband 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως εκει ειναι η αντοχη. 4 χρονια καλης χρησης ειναι πολυ καλη αντοχη. Αν ειχε ξεφλουδισει στα 2 θα ηταν κακη.

+1 οσον αφορα τα HyperX , αν και για τα logitech εχω ακουσει εξισου καλα λογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, asteroulis είπε

Ακριβως εκει ειναι η αντοχη. 4 χρονια καλης χρησης ειναι πολυ καλη αντοχη. Αν ειχε ξεφλουδισει στα 2 θα ηταν κακη.

+1 οσον αφορα τα HyperX , αν και για τα logitech εχω ακουσει εξισου καλα λογια

Θα μπορούσε να κρατήσει 5 χρόνια αλλά καλοκαίρι με ιδρώτα ήταν πολύ δύσκολο να κρατηθούν στεγνά.

Τελικά εγώ πήρα τα MH 751, είναι καλύτερα από τα Cloud και πιο άνετα imho

 

Επεξ/σία από Dinos_12345
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, toul10 είπε

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω για την μάρκα Millenium αν έχετε κάποια εικόνα για τα gaming headset τους.

Έχουν ημιανοικτή σχεδίαση πράγμα που τους επιτρέπει να αναπνέουν, να είναι πιο δροσερά και να βγάζουν μεγαλύτερη ηχητική σκηνή. Επίσης αρκετά χαμηλή τιμή που μάλλον μεταφράζεται σε μέτρια ηχητική ποιότητα.

https://en.millenium-eqt.com/products/millenium-headsets/millenium-mh2-advanced-headset/

Αναφορά σε κείμενο

Semi-open headphones have the distinction of offering a much larger sound stage than closed headphones

Αναφορά σε κείμενο

its semi-open design allows your ears to breathe and completely annihilates the “motorcycle helmet” effect.

Εδώ και αιώνες βγαίνουν ημιανοικτά/ανοικτά μοντέλα με απίστευτη άνεση και ήχο, αλλά το marketing ωθεί τους gamers σε ακουστικά "φούρνους" με βούισμα αντί για πραγματικό μπάσο. Δεν ξέρω αν αυτή η εταιρειούλα μπορεί να αλλάξει συνήθειες στον μέσο gamer που ξέρει μια λέξη μόνο(μπάσο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...