Προς το περιεχόμενο

[ΚΑΡΕΚΛΑ] δρομέας reflex d 227€ [ΤΕΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Εγω με παραγγελια στις 27/11 3 μερες μετα τα παιδια που παρελαβαν σημερα τους εστειλα σημερα στο chat και μου ειπαν μεχρι τελος του χρονου θα παραλαβω και οτι την φτιαχνουν τωρα. Κραταω μικρο καλαθι αλλα για να δουμε.

Σου είχανε στείλει mail για καθυστέρηση και παράδοση τον Γενάρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία στις 24/11 (εκτός από καρέκλα πήρα και ένα γραφείο Neowood), έφτασε σήμερα στο κατάστημα της Κηφισιάς και αύριο θα πάω να παραλάβω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vasilisga είπε

Και εγώ 27/11 παρήγγειλα και μου είχαν στείλει mail μια βδομάδα μετά ότι η παράδοση θα γίνει 15/1-31/1

Τι διάολο?

Δεν ξερω τι γινεται. Εσυ με τι πληρωσες? Εγω πληρωσα εκεινη τη στιγμη με χρεωστικη καρτα ισως να καθυστερησουν τις αντικαταβολες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν ξερω τι γινεται. Εσυ με τι πληρωσες? Εγω πληρωσα εκεινη τη στιγμη με χρεωστικη καρτα ισως να καθυστερησουν τις αντικαταβολες? 

Με κάρτα και εγώ την ίδια στιγμή

Αύριο πρωί θα τους πάρω τηλέφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Missionary είπε

Παραγγελία στις 24/11 (εκτός από καρέκλα πήρα και ένα γραφείο Neowood), έφτασε σήμερα στο κατάστημα της Κηφισιάς και αύριο θα πάω να παραλάβω. 

 

Παραγγελια στις 23/11 και αναγνωρισμενη πληρωμη την ιδια μερα, επισης παραλαβη Κηφισιας, χωρις γραφειο, ουτε φωνη ουτε ακροαση.

 

Edit: βρηκα mail στα ανεπιθυμητα, ενω ολα τα αλλα απο την εταιρια μεχρι τωρα ειχαν παει στα εισερχομενα. 🤔

Επεξ/σία από Everest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι θα τη χρησιμοποιείτε καθημερινά και για ώρες,  η μέση σας θα σας ευχαριστεί για αυτή την αγορά , πιστέψτε με.

Στα λεφτά που την πήρατε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ όχι κάτι  αντίστοιχο , αλλά ούτε και 2 σκάλες κατώτερο στην αγορά..

Στηρίξατε και μια ελληνική εταιρία που σας παραδίδει customized προϊόντα και όχι ότι της έμεινε σε στοκ και θέλει να το σπρώξει..

Καλο είναι να τα λέμε αυτά.

Και πάλι καλορίζικες - καλοδουλευτες.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Everest είπε

Παραγγελια στις 23/11 και αναγνωρισμενη πληρωμη την ιδια μερα, επισης παραλαβη Κηφισιας, χωρις γραφειο, ουτε φωνη ουτε ακροαση.

Πάρε ένα τηλέφωνο στο κατάστημα της Κηφισιάς (21 0683 5250), μπορεί να έχει φτάσει και να μην έχουν επικοινωνήσει μαζί σου. Εγώ πήρα τηλέφωνο το μεσημέρι και μόλις είχε φτάσει το φορτηγό με την παραγγελία μου. 

Υπόψιν για παραλαβή από το κατάστημα οι ώρες λειτουργίας είναι Δευτέρα - Παρασκευή και 10:00 - 14:30

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με την dromeas

Παραγγελία 27/11 23:30

Μου είπαν ότι όντως η παραγγελία μου θα παραληφθεί 15/1-30/1 (γ@μωωωωωω)

Στην ερώτηση μου γιατί άλλη παραγγελία για την ίδια ακριβώς καρέκλα την ίδια ακριβώς ημερομηνία έχει ήδη παραληφθεί η απάντησή τους ήταν ότι είμαι μόλις ο δεύτερος στη σειρά που θα φάει τέτοια καθυστέρηση (ψάχνουμε να βρούμε τον πρώτο😂)γιατί τους έχει καθυστερήσει η παραλαβή από τον προμηθευτή πρώτων υλών η οποία θα καταφτάσει αρχές Γενάρη

Καλά κρασιά του είπα, τον ευχαρίστησα για τις πληροφορίες και το έκλεισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ειδικες και πρωτογνωρες καταστασεις που ζουν ολες οι εταιρειες και επαγγελματιες λογω του δευτερου κυματος καραντινας.

Εταιρειες κουριερ κλαταραν, κοντεινερς χανονται στη θαλασσα. Σε μια παγκοσμιοποιημενη οικονομια με προμηθευτες που μπορει να ειναι στην Κινα ή οπουδηποτε αλλου στον κοσμο η οποιαδηποτε μικρη καθυστερηση στην εφοδιαστικη αλυσιδα σε ενα σημειο μπορει να δημιουργησει τσουναμι στο τελος.

Υπομονη, οντως πολλοι προμηθευτες διαφορων πραγματων εχουν κλαταρει μηνες πριν οχι τωρα.

Πχ Samsung και LG στην Ελλαδα πριν ακομα την Black Friday εδιναν νεες παραδοσεις 20+ εργασιμες και με γιορτες Δεκεμβρη οι εμποροι καταλαβαιναν καλο 2021. Οι περισσοτεροι εμποροι και προμηθευτες φοβηθηκαν μετα το πρωτο κυμα πανδημιας και δεν εκαναν τις συνηθισμενες παραγγελιες τους σε ογκο και ποσοτητες απο φοβο οτι θα τους μεινουν γιατι ολη η αγορα ειχε πατωσει.

Απλα υπηρξαν κλαδοι που εκαναν τρελες πωλησεις παρολη την κριση και την ελλειψη δουλειων και την ανεργιας. Πχ στην 1η καραντινα παροτι ηταν ολα κλειστα οι ηλεκτρικες συσκευες πουλαγαν σαν τρελες τα καταστηματα λιανικης ειχαν κλαταρει. Ομοιως και τωρα στο 2ο κυμα στην BF εγιναν πολλες πωλησεις ηλεκτρικων συσκευων και αρκετοι ακομα παραδιδουν προιοντα που ηταν σε back order.

Πρωτογνωρες συνθηκες για ολους μας οποτε λιγη υπομονη και ολα θα πανε καλα.

Με το καλο να παραλαβετε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sebu είπε

Ειναι ειδικες και πρωτογνωρες καταστασεις που ζουν ολες οι εταιρειες και επαγγελματιες λογω του δευτερου κυματος καραντινας.

Εταιρειες κουριερ κλαταραν, κοντεινερς χανονται στη θαλασσα. Σε μια παγκοσμιοποιημενη οικονομια με προμηθευτες που μπορει να ειναι στην Κινα ή οπουδηποτε αλλου στον κοσμο η οποιαδηποτε μικρη καθυστερηση στην εφοδιαστικη αλυσιδα σε ενα σημειο μπορει να δημιουργησει τσουναμι στο τελος.

Υπομονη, οντως πολλοι προμηθευτες διαφορων πραγματων εχουν κλαταρει μηνες πριν οχι τωρα.

Πχ Samsung και LG στην Ελλαδα πριν ακομα την Black Friday εδιναν νεες παραδοσεις 20+ εργασιμες και με γιορτες Δεκεμβρη οι εμποροι καταλαβαιναν καλο 2021. Οι περισσοτεροι εμποροι και προμηθευτες φοβηθηκαν μετα το πρωτο κυμα πανδημιας και δεν εκαναν τις συνηθισμενες παραγγελιες τους σε ογκο και ποσοτητες απο φοβο οτι θα τους μεινουν γιατι ολη η αγορα ειχε πατωσει.

Απλα υπηρξαν κλαδοι που εκαναν τρελες πωλησεις παρολη την κριση και την ελλειψη δουλειων και την ανεργιας. Πχ στην 1η καραντινα παροτι ηταν ολα κλειστα οι ηλεκτρικες συσκευες πουλαγαν σαν τρελες τα καταστηματα λιανικης ειχαν κλαταρει. Ομοιως και τωρα στο 2ο κυμα στην BF εγιναν πολλες πωλησεις ηλεκτρικων συσκευων και αρκετοι ακομα παραδιδουν προιοντα που ηταν σε back order.

Πρωτογνωρες συνθηκες για ολους μας οποτε λιγη υπομονη και ολα θα πανε καλα.

Με το καλο να παραλαβετε.

Ναι αλλά ο Έλληνας το θέλει τώρα. Πως θα γίνει δηλ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlueBlood7 είπε

Ναι αλλά ο Έλληνας το θέλει τώρα. Πως θα γίνει δηλ.?

καλα κανει. γενικα μερικοι το βρισκετε δυσκολο να αναλυσετε μια κατασταση χωρις να πρεπει να ταυτιστειτε με τα ενα απο τα δυο ακρα, ε? μαυρο η ασπρο, γκρι δε παιζει

οταν προπληρωνεις κατι και απο 20 μερες αναμονη που συμφωνησες στο παει 60, εχεις καθε δικιο να στραβωσεις, τελος. Επειτα υπαρχουν οι λογοι που εγινε αυτο οπως κοβιντ, καταπονημενη εφοδιαστικη αλυσιδα, σκιουρος στο εργοστασιο που εφαγε τις δερματινες κλπ. 

Αν προσωπικα σε καλυπτουν οι δικαιολογιες και εχεις υπομονη καλως, αν οχι παλι καλως μιας και αλλαξαν οι παραμετροι της συμφωνιας αφου δεσμευτικες. 

ο εΛλΗνΑς τΟ θΕλΕι τΩρΑ μου θυμιζει κατι stock boomerιες που λενε οι μπαρμπες να το παιξουν ξυπνιοι 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlueBlood7 είπε

Ναι αλλά ο Έλληνας το θέλει τώρα. Πως θα γίνει δηλ.?

Κοίτα, θα το έγραφα διαφορετικά, αλλά θα φάω μπαν.

Ήθελα να ήξερα όλοι εσείς που λέτε "ο Έλληνας",  "η Ελλαδίτσα", " το Ελλαδιστάν", και όλα τα σχετικά, τι πρόβλημα έχετε ? Είναι τόσο κακό να θέλει κάποιος να παραλάβει με βάση το χρονοδιάγραμμα που του έχουν πει? Δλδ εσύ μπήκες σήμερα στο θέμα για να πεις τι? Ότι είσαι έξυπνος και δεν είσαι "Έλληνας " νοοτροπία ? Κουμάντο κάνει ο καθένας στην τσέπη του και όταν πληρώνει για κάτι, με χρήματα το οποία μπορεί να τα έβαζε στην άκρη καιρό για την αγορά μιας καλής καρέκλας, έχει και κάποιες απαιτήσεις. Δε λέω ότι κρέμεται η ζωή κάποιου σε αυτό το θέμα από το αν θα παραλάβει την καρέκλα σε 10 ή σε 20 μέρες και πιστεύω ότι οι περισσότεροι θέλουν απλά να παραλάβουν όσο πιο άμεσα γίνεται γιατί έχουν (και εγώ) την ανάγκη αυτό τον καιρό να χαρούν με κάτι που αγοράσαν . Επίσης πιστεύω ότι  τα μισά μηνύματα που γράφονται αυτό τον καιρό, όχι μόνο στο insomnia, αλλά και σε άλλα forum, είναι αποτέλεσμα της ανάγκης που έχουμε όλοι για αλληλεπίδραση και κοινωνικοποίηση

Δεν έχω τίποτα μαζί σου προσωπικά, δε σε ξέρω και από χθες, αλλά αυτού του είδους οι χαρακτηρισμοί με ενοχλούν αφάνταστα..

Συγνώμη για το off topic 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...