Προς το περιεχόμενο

[ΚΑΡΕΚΛΑ] δρομέας reflex d 227€ [ΤΕΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, manwlhs13 είπε

Καλημέρα. Αξίζει τον κόπο να την πάρω για το γίο μου που πάει πρώτη δημοτικού? (με σκοπό να βολευτεί για όλα τα χρόνια του σχολείου)?

Ο Δρομεας βγαζει προσφορες 2-3 φορες τον χρονο, οποτε για κατι τοσο μακροχρονιο δεν θα βιαζομουν. Υποθετω οτι ο γιος σου ειναι αρκετα μικρος για να βολευτει σε καρεκλα ενηλικων, που λογω στιβαρης κατασκευης εχει και ενα βαρος.

Για εμενα, κανε υπομονη και περιμενε τις επομενες προσφορες που (ελπιζω) θα μπορειτε να πατε και σε καποιο καταστημα να την δοκιμασετε.

 

1 ώρα πριν, faust είπε

Πως θα ειναι καποιος ψηλος σε αυτην την καρεκλα; Δυσκολο να καταλαβω αν το κεφαλι μου θα ακουμπαει στο προσκεφαλο. Ειμαι 1.92

1.88 ειμαι και το προσκεφαλο ηταν στο κατω μερος του σβερκου μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 511
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποιος που την εχει θα μπορουσε να μας βοηθησει λιγο στην επιλογη υφασματος ?

Οι επιλογες ειναι πολλες και δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τις διαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, _^ThEo^_ είπε

Φίλε, με επαγγελματικό αφμ τους λες οτι θες να κοψεις τιμολόγιο και πληρώνεις αμέσως την τιμή με έκπτωση ή την πληρώνεις ολόκληρη και σου βάζουν μετά το ΦΠΑ? Γίνεται να το κάνεις αυτό αν παραγγείλεις online;

Είμαι στο cashout και, ενώ έχω επιλέξει να κόψω τιμολόγιο, η τιμή είναι με Φ.Π.Α. και μεταφορικά. Δεν βλέπω να αφαιρούν το Φ.Π.Α., αλλά, εφόσον έχεις κόψει τιμολόγιο, θα μπορείς να το περάσεις (λογικά) στα έξοδα τριμήνου. Απλά, δεν θα γλυτώσεις άμεσα τον Φ.Π.Α., αλλά στο τέλος του τριμήνου.

Όταν αγόρασα το κινητό μου, το πήρα χωρίς Φ.Π.Α. (επαγγελματική δαπάνη), αφού απέστειλα τα απαιτούμενα έγγραφα, σε συνεννόηση με το κατάστημα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΔΡΟΜΕΑΣ είναι ελληνική εταιρεία με εξαιρετικής ποιότητας προϊόντα και με πολύ καλή εξυπηρέτηση και υποστήριξη σε ότι χρειαστείτε. Αγοράζεις με κλειστά τα μάτια. Έχει και καταστήματα σε πολλές πόλεις. Έδρα νομίζω Σέρρες ή Δράμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Είμαι στο cashout και, ενώ έχω επιλέξει να κόψω τιμολόγιο, η τιμή είναι με Φ.Π.Α. και μεταφορικά. Δεν βλέπω να αφαιρούν το Φ.Π.Α., αλλά, εφόσον έχεις κόψει τιμολόγιο, θα μπορείς να το περάσεις (λογικά) στα έξοδα τριμήνου. Απλά, δεν θα γλυτώσεις άμεσα τον Φ.Π.Α., αλλά στο τέλος του τριμήνου.

Όταν αγόρασα το κινητό μου, το πήρα χωρίς Φ.Π.Α. (επαγγελματική δαπάνη), αφού απέστειλα τα απαιτούμενα έγγραφα, σε συνεννόηση με το κατάστημα.

Η απαλλαγή φπα είναι αποκλειστικά για κινητά, tablet, laptop και παιχνιδομηχανές

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SokratesPot είπε

Καποιος που την εχει θα μπορουσε να μας βοηθησει λιγο στην επιλογη υφασματος ?

Οι επιλογες ειναι πολλες και δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τις διαφορες.

Εχει ένα pdf στο κάτω μέρος, εκεί που επιλέγεις το τύπο επενδύσεων.  Δεν τις έχω καταλάβει και ακριβώς, υποθέτω μεγαλύτερο βάρος για την ίδια διάσταση είναι και παχύτερο. Εγώ έχω το φτηνό, μια χαρά είναι σαν ύφσμα! Σαν ποσότητα αφρώδους θα ήθελα λίγο παραπάνω γιατί με την πολύωρη εργασία με ενοχλεί. Βέβαια έχω την One και όχι την reflex ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Geo.grv είπε

Ο Δρομεας βγαζει προσφορες 2-3 φορες τον χρονο, οποτε για κατι τοσο μακροχρονιο δεν θα βιαζομουν. Υποθετω οτι ο γιος σου ειναι αρκετα μικρος για να βολευτει σε καρεκλα ενηλικων, που λογω στιβαρης κατασκευης εχει και ενα βαρος.

Για εμενα, κανε υπομονη και περιμενε τις επομενες προσφορες που (ελπιζω) θα μπορειτε να πατε και σε καποιο καταστημα να την δοκιμασετε.

1.88 ειμαι και το προσκεφαλο ηταν στο κατω μερος του σβερκου μου.

Αρα απο οτι καταλαβα λογω υψους δεν ειναι ιδανικη καρεκλα :( Ισως περιμενω να δω μηπως τη δοκιμασω απο κοντα, γιατι blind buy και το προσκεφαλο να μη στηριζει κεφαλι δεν λεει καθολου...

Ευχαριστω για την απαντηση!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, foler79 είπε

Φίλε την καρέκλα την έχεις καιρό; Είναι αξιοπρεπής και με σχετική αντοχή ή θα πετάξουμε 75€ για ένα εξάμηνο χρήσης;

Tην είχα πάρει πέρυσι σε προσφορά BF στα 65 από Πλαίσιο, φαντάσου πόσο προσφορά είναι πλέον στα 75€ ;)

Μη πετάξεις 75€. Την πούλησα εδώ στις αγγελίες λίγες μέρες αργότερα, φυσικά στην τιμή που την πήρα. 

Για μένα είναι όχι και μάλιστα με κεφαλαία γράμματα. Ποιότητα της πλάκας.

Χίλιες φορές να δώσεις 50-70 ευρώ να πάρεις μια καρέκλα από Ikea πάρα αυτή, αν θέλεις σου δίνω link από δοκιμασμένες λύσεις σε αυτά τα χρήματα. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Tην είχα πάρει πέρυσι σε προσφορά BF στα 65 από Πλαίσιο, φαντάσου πόσο προσφορά είναι πλέον στα 75€ ;)

Μη πετάξεις 75€. Την πούλησα εδώ στις αγγελίες λίγες μέρες αργότερα, φυσικά στην τιμή που την πήρα. 

Για μένα είναι όχι και μάλιστα με κεφαλαία γράμματα. Ποιότητα της πλάκας.

Χίλιες φορές να δώσεις 50-70 ευρώ να πάρεις μια καρέκλα από Ikea πάρα αυτή, αν θέλεις σου δίνω link από δοκιμασμένες λύσεις σε αυτά τα χρήματα. :) 

Για δώσε λινκ από κάποια αξιοπρεπή καρέκλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

θέλω να παραγγείλω σήμερα την δρομέας reflex d, αλλά δεν έχω αποφασίσει οριστικά για την πλάτη και την βάση.

Σκέφτομαι  Πλάτη με δίχτυ μαύρο (νομίζω ότι δεν έχει θέμα αντοχής)

και Τύπο Επένδυσης Τύπος 1 (δεν μπορώ να καταλάβω ποια επένδυση είναι πιο άνετη, ανθεκτική, κλπ.)

όποιος μπορεί ας βοηθήσει ώστε να φύγει η παραγγελία σήμερα!!!

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Tην είχα πάρει πέρυσι σε προσφορά BF στα 65 από Πλαίσιο, φαντάσου πόσο προσφορά είναι πλέον στα 75€ ;)

Μη πετάξεις 75€. Την πούλησα εδώ στις αγγελίες λίγες μέρες αργότερα, φυσικά στην τιμή που την πήρα. 

Για μένα είναι όχι και μάλιστα με κεφαλαία γράμματα. Ποιότητα της πλάκας.

Χίλιες φορές να δώσεις 50-70 ευρώ να πάρεις μια καρέκλα από Ikea πάρα αυτή, αν θέλεις σου δίνω link από δοκιμασμένες λύσεις σε αυτά τα χρήματα. :) 

είχε παίξει η ίδια 65 ευρω? εκπλήσσομαι . Πάντως εμείς έχουμε σου λέω 3 καρέκλες. Τις δύο πάνω από ένα έτος

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimaras1 είπε

Καλημέρα,

θέλω να παραγγείλω σήμερα την δρομέας reflex d, αλλά δεν έχω αποφασίσει οριστικά για την πλάτη και την βάση.

Σκέφτομαι  Πλάτη με δίχτυ μαύρο (νομίζω ότι δεν έχει θέμα αντοχής)

και Τύπο Επένδυσης Τύπος 1 (δεν μπορώ να καταλάβω ποια επένδυση είναι πιο άνετη, ανθεκτική, κλπ.)

όποιος μπορεί ας βοηθήσει ώστε να φύγει η παραγγελία σήμερα!!!

Ευχαριστώ

Και γω το σκέφτομαι...

Αν κατάλαβα καλά, ο τύπος 1, 2 κλπ είναι ύφασμα, σωστά ή όχι; Αν πράγματι είναι ύφασμα τότε μάλλον καλύτερα η δερματίνη, για μένα τουλάχιστον, καθαρίζεται πιο εύκολα.

Επίσης, μάλλον πάω για γεμάτη πλάτη για να μην κρυώνω τον χειμώνα και για μεγαλύτερη αντοχή πιστεύω και επίσης πάλι διότι καθαρίζεται πιο εύκολα.

Στα χρώματα έχω κολλήσει, μπλέ, γκρί, κόκκινη...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, coyote2 είπε

είχε παίξει η ίδια 65 ευρω? εκπλήσσομαι . Πάντως εμείς έχουμε σου λέω 3 καρέκλες. Τις δύο πάνω από ένα έτος

Nαι πέρυσι τέτοια περίοδο την είχα πάρει μαζί με την προσφορά της Creative G6 στα 99 ευρώ. :) 

 

3 ώρες πριν, drg1974 είπε

...και με καλή στήριξη μέσης

Δυστυχώς καλή στήριξη μέσης και φθηνό δεν πάνε μαζί.

Πάντως πολύ τίμιες και ανθεκτικές στον χρόνο είναι οι συγκεκριμένες που τις έχω δοκιμάσει:

1. https://www.ikea.gr/proioda/karekles/karekles-grafeiou/trohilates-karekles-grafeiou/renberget-peristrefomeni-karekla-me-anaklisi/20339420 την είχα για μερικά χρόνια και πλέον την έχει φίλος (χάρισμα) και την χρησιμοποιεί ακόμα.

2. https://www.ikea.gr/proioda/karekles/karekles-grafeiou/trohilates-karekles-grafeiou/millberget-peristrefomeni-karekla/90339412 την είχα και αυτή ένα χρόνο και μου άφησε καλές εντυπώσεις. Την έδωσα όταν πήρα την ADX του Κώτσου σε προσφορά πέρυσι καθώς με το κουπόνι βγήκε κάτω από 100€.

και σε άσπρη/κρεμ:

https://www.ikea.gr/proioda/karekles/karekles-grafeiou/trohilates-karekles-grafeiou/millberget-peristrefomeni-karekla/20339415

Υπόψη ότι αυτή την στιγμή έχω και την Markus με το ύφασμα, την πήρα πριν 2-3 μήνες (για να δω γιατί την εκθειάζουν έτσι) γύρω στα 150€ με έκπτωση ikea family και προσφορά cosmote αλλά δεν με έχει βολέψει καθόλου.

Την θεωρώ λάθος αγορά αν και την προωθούν παντού στα φόρα. (Απορώ γιατί καθώς έχει αρκετά κοντή / ρηχή έδρα σε μήκος και δεν κάθομαι καλά πάνω της. Επίσης η στήριξη της πλάτης είναι ανύπαρκτη. Η ADX του Κώτσου στα 119€ τιμή BF αν δεν κάνω λάθος έχει μακράν αναπαυτικότερο κάθισμα και ας είναι gaming. Επίσης έχει και πολύ καλή ποιότητα υλικών για αυτά τα χρήματα, αξίζει.)

Οι παραπάνω δύο καρέκλες από ikea στα 50 - 80 ευρώ αντίστοιχα είναι πιο ποιοτικές από αυτή του Πλαισίου.

Tο στήριγμα της μέσης στην καρέκλα του Πλαισίου είναι της πλάκας. Τη σφίγγεις και αν ασκήσεις βάρος πάνω του ξεκουμπώνει, δεν είναι για πολλά. Αφήστε που αν το ζορίσετε λίγο χάνει βόλτες.

Επιπλέον στην δικιά μου καρέκλα μία βίδα από τις 3 που έχει σε κάθε μπράτσο είχε χαλασμένες βόλτες και δεν βίδωνε, με αποτέλεσμα στο δεξί μπράτσο να αφήσω τις 2 βίδες.

Τέλος το ύφασμα στο κάθισμα καθώς και η γέμιση είναι κυριολεκτικά φτηνιάρικα. Μπορώ να γράψω και άλλα καθώς τα υλικά και η συναρμογή είναι κάτω του μετρίου και ειλικρινά είναι να απορείς πως μια τέτοια καρέκλα έχει αρχική τα 129€.  

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...