Προς το περιεχόμενο

[ΚΑΡΕΚΛΑ] δρομέας reflex d 227€ [ΤΕΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, vasilisga είπε

Κάνω τις επιλογές μου, ωραία όλα καλά και εκεί που πάω να πληρώσω μου βγάζει 272 ευρώ και παθαίνω κοκομπλοκο ώσπου κατάλαβα ότι χρεώνει 45 ευρώ μεταφορικά. Τραγικό

Στα 345 ευρώ είχα βρει τη Secret lab omega με δωρεάν μεταφορικά από Πολωνία παρακαλώ, η οποία θεωρείται γενικά κορυφαία με εξαιρετικά reviews. Εκεί που φτασαμε στη τιμή ίσως τα 70 ευρω διάφορα να άξιζε να πάω στη secret lab

Τέλος πάντων, εν τέλει παρήγγειλα τη reflex d, λίγο επειδή είναι ελληνική, λίγο επειδή θα την έχω πιο νωρίς

Το αν έκανα καλή επιλογή θα φανεί

 

Καλά έκανες, οι gaming καρέκλες δεν είναι ανατομικές και κατάλληλες για πολύωρη χρήση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 511
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και εγώ παρήγγειλα με επιλογή παραλαβή από κατάστημα θεσσαλονίκης χωρίς να μ εμφανίσει κάτι ότι δεν γίνεται.για να δούμε όντως πώς και πότε θα παραλάβουμε. φαντάζομαι απ το μαγαζί θα είναι σε κούτα ασυναρμολόγητη έτσι;Ελπίζω να χωράει στο αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fastmanakos είπε

και εγώ παρήγγειλα με επιλογή παραλαβή από κατάστημα θεσσαλονίκης χωρίς να μ εμφανίσει κάτι ότι δεν γίνεται.για να δούμε όντως πώς και πότε θα παραλάβουμε. φαντάζομαι απ το μαγαζί θα είναι σε κούτα ασυναρμολόγητη έτσι;Ελπίζω να χωράει στο αμάξι.

Μπορείς να ζητήσεις να στη συναρμολογησουν δωρεάν απ' οτι γνωρίζω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, bebius είπε

Καλά έκανες, οι gaming καρέκλες δεν είναι ανατομικές και κατάλληλες για πολύωρη χρήση.

ανάλογα τη gaming καρέκλα... μη τις βάζουμε όλες στο ίδιο τσουβάλι... υπάρχουν πολλές gaming καρέκλες που είναι πολύ καλύτερες από πολύ ακριβές και και "φαινομενικά" ανατομικές καρέκλες... και επίσης μη ξεχνάμε ότι οι σοβαρές gaming καρέκλες φτιάχνονται για 10-15 ώρες χρήσης τη μέρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, grmako είπε

ανάλογα τη gaming καρέκλα... μη τις βάζουμε όλες στο ίδιο τσουβάλι... υπάρχουν πολλές gaming καρέκλες που είναι πολύ καλύτερες από πολύ ακριβές και και "φαινομενικά" ανατομικές καρέκλες... και επίσης μη ξεχνάμε ότι οι σοβαρές gaming καρέκλες φτιάχνονται για 10-15 ώρες χρήσης τη μέρα...

Define "καλύτερες". Επίσης τι θα πει οτι φτιάχνονται για 10-15 ωρες χρήσης τη μέρα; Ολες οι κλασσικές gaming καρέκλες αντιγράφουν τα καθίσματα των sport αυτοκινήτων στα οποία έχει σημασια η ασφάλεια και η πλευρική στήριξη. Οι καρέκλες αυτές δεν εχουν γενικα υποστήριξη για τη μέση και βαζουν το σωμα σε μια σταση που σχηματιζει ένα C και καταπονεί τη μεση, τη σπονδυλική στήλη και την ουριτσα. Γι'αυτό ολες σχεδόν έχουν μαξιλαράκι μέσης μπας και λύσουν αυτό το θέμα αλλα καταλήγεις με ενα αβολο κουρσουμι και χωρίς να μπορεις να απλωθεις στην πλάτη της πανάκριβης καρέκλας που αγόρασες. Δυο τρία μοντέλα που έχουν ενσωματωμένη υποστήριξη μεσης παλι δεν καταφέρνουν να πετύχουν την ανατομικη υποστήριξη ολοκλήρου του σώματος όπως μια decent εργονομική καρεκλα.

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος ενδιαφέρεται γενικά για εργονομική καρέκλα μπορεί να ρίξει μια ματιά και σε αυτό το νήμα που άνοιξα ώστε να συγκεντρωθούν πληροφορίες.

Επεξ/σία από bebius
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2020 στις 11:34 ΠΜ, grmako είπε

ανάλογα τη gaming καρέκλα... μη τις βάζουμε όλες στο ίδιο τσουβάλι... υπάρχουν πολλές gaming καρέκλες που είναι πολύ καλύτερες από πολύ ακριβές και και "φαινομενικά" ανατομικές καρέκλες... και επίσης μη ξεχνάμε ότι οι σοβαρές gaming καρέκλες φτιάχνονται για 10-15 ώρες χρήσης τη μέρα...

Για δείξε μια σοβαρή gaming καρέκλα να καταλάβουμε για το μιλάς. Γιατί αν εννοείς secret lab και dxracer , μιλάμε για το ίδιο σκουπίδια όπως και τις άλλες κινεζιες, απλά με καλύτερο μάρκετινγκ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως και gaming καρέκλες που προσφέρουν σωστή στήριξη και εργονομία...

https://www.amazon.de/-/en/RECARO-Exo-Platinum-gaming-chair/dp/B086LCYCF1?th=1

βέβαια, κοστίζουν όσο 2-3 reflex d 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έληξε η προσφορά, προτείνω να κρατήσουμε το θέμα για εξέλιξη παραγγελίας/παραλαβές και εντυπώσεις για την Reflex γιατί με γενικό διάλογο μάλλον θα κλειδωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, johnieXoX είπε

πάντως και gaming καρέκλες που προσφέρουν σωστή στήριξη και εργονομία...

https://www.amazon.de/-/en/RECARO-Exo-Platinum-gaming-chair/dp/B086LCYCF1?th=1

βέβαια, κοστίζουν όσο 2-3 reflex d 

Οι Recaro πιστεύω είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις σε καθισμα αυτοκινήτου,  φορτηγού,  γραφείου κτλ αλλα ειναι πανάκριβες γιατι πολυ απλα ειναι εργονομικές .

https://eu.recaro-office.com/en/

 https://cantrellmotorsport.com/recaro-office-chairs/

https://www.recaro-gaming.com/

 

 

Επεξ/σία από Tasosp22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nikotsal είπε

Μου ήρθε mail για παράδοση μέσα Ιανουαρίου, λόγω αυξημένου όγκου παραγγελιών. Σας ήρθε κάτι παρόμοιο; 

Και μένα μου ήρθε mail τη Δευτέρα νομίζω, ότι αρχές Γενάρη θα παραλάβω, λογικά λόγω όγκου παραγγελιών.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...