Προς το περιεχόμενο

[ΚΑΡΕΚΛΑ] δρομέας reflex d 227€ [ΤΕΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παρέλαβα τη δευτέρα απο το κατάστημα την ετοιμοπαραδοτη total black με δελτίο αποστολής και μετα ήρθε στο μειλ μου η απόδειξη, πρωτες εντυπώσεις πολυ θετικές , αναπαυτική, δεν εχω ασχοληθεί ακόμα με τις ρυθμίσεις αρκετά, κάποια μέρη της καρέκλας πλαστικά αλλα σχετικά καλής ποιότητας, το προσκέφαλο πιο πολύ χρησιμο στο relax, μονο πανω κατω ρύθμιση οχι μπρος πισω αυτό λείπει νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου στείλανε mail χθες για καθυστέρηση λόγω αυξημένου όγκου, covid κτλ με εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής 15-31 Γενάρη

Και οι 20 μέρες αναμονής που είχε αρχικά δε μου φάνηκαν λίγες αλλά λέω δε βαριέσαι, αρκεί να την έχω Χριστούγεννα

Τώρα με τα νέα δεδομένα, που όταν κάποιος λέει 15-31 Γενάρη, το κόβω για Φλεβάρη πάει  πάρα πολύ μακριά η βαλίτσα

Δε ξέρω, δύο μήνες αναμονής για μια καρέκλα που κατασκευάζεται στις Σέρρες μου φαίνεται υπερβολικό

Με τα δεδομένα αυτά σκέφτομαι πολύ έντονα να προχωρήσω σε ακύρωση αλλά το θέμα είναι ότι αφενός οι προσφορές παπαλα και αφετέρου την προπληρωσα αν και πιστεύω ότι μπορεί να γίνει επιστροφή χρημάτων

Όταν παραγγέλνεις κάτι και σου λένε παράδοση σε τόσες μέρες θα πρέπει να τηρείται ο χρόνος η έστω να ενημερωναν κάπως άμεσα και όχι μετά από μια βδομάδα, πρώτη εντύπωση αρνητική δυστυχώς πριν καν παραλάβω τη καρέκλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω μαζι σου, κ μενα μ αρεσε μ μπορντω διχτυ αλλα το περιμενα οτι θ χει τεραστια καθυστερηση.... μονο οσοι εχουν δει το συγκεκριμενο ποστ ν δεις κ καταλαβαινεις οτι εγινε χαμος, οποτε τελικα πηρα την ετοιμη αφου μ αρεσε κ αυτη κ τελικα καλυτερα απο ν περιμενω 2 μηνες κ να εχω και προπληρωσει... αυτο με την προπληρωμη ακυρο πολυ μ φανηκε κανονικα επρεπε κ αντικαταβολη ν υπαρχει νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vasilisga είπε

Και μένα μου στείλανε mail χθες για καθυστέρηση λόγω αυξημένου όγκου, covid κτλ με εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής 15-31 Γενάρη

Και οι 20 μέρες αναμονής που είχε αρχικά δε μου φάνηκαν λίγες αλλά λέω δε βαριέσαι, αρκεί να την έχω Χριστούγεννα

Τώρα με τα νέα δεδομένα, που όταν κάποιος λέει 15-31 Γενάρη, το κόβω για Φλεβάρη πάει  πάρα πολύ μακριά η βαλίτσα

Δε ξέρω, δύο μήνες αναμονής για μια καρέκλα που κατασκευάζεται στις Σέρρες μου φαίνεται υπερβολικό

Με τα δεδομένα αυτά σκέφτομαι πολύ έντονα να προχωρήσω σε ακύρωση αλλά το θέμα είναι ότι αφενός οι προσφορές παπαλα και αφετέρου την προπληρωσα αν και πιστεύω ότι μπορεί να γίνει επιστροφή χρημάτων

Όταν παραγγέλνεις κάτι και σου λένε παράδοση σε τόσες μέρες θα πρέπει να τηρείται ο χρόνος η έστω να ενημερωναν κάπως άμεσα και όχι μετά από μια βδομάδα, πρώτη εντύπωση αρνητική δυστυχώς πριν καν παραλάβω τη καρέκλα

Αν το πάνε για μέσα - τέλη γενάρη βλέπω να ακυρώνω και εγώ και να πάω σε secretlabs να τελειώνω. 

Δεν μου έχει έρθει κάποιο email εμένα ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Αν το πάνε για μέσα - τέλη γενάρη βλέπω να ακυρώνω και εγώ και να πάω σε secretlabs να τελειώνω. 

Δεν μου έχει έρθει κάποιο email εμένα ακόμα. 

μέσα στο μυαλό μου είσαι 😅

Θα τους πάρω τη Δευτέρα να δω τι γίνεται και αν μπορώ να έχω τα χρήματα μου πίσω

 

edit

βέβαια να σου πω και αυτό βλέπω ανεβάσανε τη τιμή για την omega στα 379 από 345 και έχουν ημερομηνία αποστολής γύρω στις 20 Γενάρη οπότε δεν υπάρχει σωτηρία

δε μπορώ να καταλάβω, φέτος όλοι καρέκλες θέλουν να αγοράσουν; 

Επεξ/σία από vasilisga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είχα αναφέρει στην αρχή του νήματος. Η παραγγελία θέλει 20 ημέρες (είχα γράψει μεγάλη αναμονή).

Το εργοστάσιο είναι στις Σέρρες (εκτός εάν τελικά πήγε Βουλγαρία). Είναι κάπως build to order.  Καλέστε να ρωτήσετε την κατάσταση παραγγελίας σας, από Δευτέρα.

Υπομονή, κουράγιο.. Σίγουρα αξίζει η αναμονή για αυτή την καρέκλα σε τέτοια τιμή!

Επεξ/σία από renaxan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Άμα είσαι όλη μέρα σπίτι, που θα δουλέψεις;

έχεις ένα δίκαιο

2 λεπτά πριν, renaxan είπε

Το είχα αναφέρει στην αρχή του νήματος. Η παραγγελία θέλει 20 ημέρες (είχα γράψει μεγάλη αναμονή).

Το εργοστάσιο είναι στις Σέρρες (εκτός εάν τελικά πήγε Βουλγαρία). Είναι κάπως build to order.  Καλέστε να ρωτήσετε την κατάσταση παραγγελίας σας, από Δευτέρα.

Υπομονή, κουράγιο.. Σίγουρα αξίζει η αναμονή για αυτή την καρέκλα σε τέτοια τιμή!

άλλο 20 μέρες και άλλο 60-70 μέρες, είναι πολύ μεγάλη η απόκλιση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vasilisga είπε

άλλο 20 μέρες και άλλο 60-70 μέρες, είναι πολύ μεγάλη η απόκλιση

20 εργάσιμες για να το στείλουν + λίγες μέρες για την αποστολή η ημερομηνία πήγαινε τέλος του έτος. Άρα μιλάμε για 10-15 εργάσιμες μέρες καθυστέρηση σε μερικές παραγγελίες.
Αναμενόμενο για εμένα με τον χαμό που έγινε, σχεδόν παντού υπάρχου καθυστερήσεις με τις παραγγελίες.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, chrisxpap είπε

20 εργάσιμες για να το στείλουν + λίγες μέρες για την αποστολή η ημερομηνία πήγαινε τέλος του έτος. Άρα μιλάμε για 10-15 εργάσιμες μέρες καθυστέρηση σε μερικές παραγγελίες.
Αναμενόμενο για εμένα με τον χαμό που έγινε, σχεδόν παντού υπάρχου καθυστερήσεις με τις παραγγελίες.
 

στο email επιβεβαίωσης της παραγγελίας αναφέρουν ότι η αποστολή θα γίνει εντός 20 ημερολογιακών ημερών, οπότε η καθυστέρηση δεν είναι 10-15 μέρες είναι 30-40 ημέρες, σχεδόν το τριπλάσιο

τέλος πάντων δεν μου αρέσει να γκρινιάζω αλλά ρε παιδιά η Secret lab μιας και κακά τα ψέματα είναι σημείο αναφοράς στις καρέκλες, που στέλνει καρέκλες σε όλο το κόσμο και πραγματικα γίνεται χαμός από ζήτηση είχε πιο σύντομη περίοδο παράδοσης με αποστολή από Πολωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν, όσοι λέτε ότι σας ήρθε μαιλ για καθυστέρηση της παράδοσης, να λέτε και πότε βάλατε την παραγγελία

Λογικά οι πιο καθυστερημένες παραγγελίες θα έχουν και την αντίστοιχη καθυστέρηση στην παράδοση

Εγώ πάντως έβαλα την παραγγελία 23/11 1:30 (Κυριακή νύχτα προς Δευτέρα δηλαδή) και μαιλ για καθυστέρηση δεν έχω λάβει. Θεωρώ βέβαια ότι είμαι από τις πρώτες παραγγελίες...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

Καλό θα ήταν, όσοι λέτε ότι σας ήρθε μαιλ για καθυστέρηση της παράδοσης, να λέτε και πότε βάλατε την παραγγελία

Λογικά οι πιο καθυστερημένες παραγγελίες θα έχουν και την αντίστοιχη καθυστέρηση στην παράδοση

Εγώ πάντως έβαλα την παραγγελία 23/11 1:30 (Κυριακή νύχτα προς Δευτέρα δηλαδή) και μαιλ για καθυστέρηση δεν έχω λάβει. Θεωρώ βέβαια ότι είμαι από τις πρώτες παραγγελίες...

Αυτό που λες λογικό δεν είναι; Όσοι υπέβαλαν πρώτοι τη παραγγελία θα παραλάβουν και πιο γρήγορα

Εγώ σίγουρα ήμουν από τους τελευταίους της προσφοράς καθώς τη παρήγγειλα 27/11 βράδι

Ενδεχομένως να μη γίνουν καθυστερήσεις σε όλες τις περιπτώσεις και αντίστοιχα να μην λάβουν και το σχετικό mail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως καθυστερήσεις να αφορούν συγκεκριμένουν "συνδυασμούς" υλικών και χρωμάτων καθίσματος/πλάτης?

Που μπορεί να μην είναι άμεσα διαθέσιμα ή να απαιτείται μικρή διαφοροποίηση της γραμμής παραγωγής ώστε να ετοιμαστεί το αντίστοιχο κομμάτι.

Όπως και να έχει ίσως να μην περίμεναν τέτοιο χαμό και με το γεγονός της καραντίνας και τις καθυστερήσεις σε δίκτυα προμηθευτών και διανομέων και τα εργασιακά (πχ προσωπικό ασφαλείας σε εταιρείες) λογικό πιστεύω να υπάρξουν τέτοιες καθυστερήσεις.

Με το καλό να παραλάβετε όλοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisxpap είπε

20 εργάσιμες για να το στείλουν + λίγες μέρες για την αποστολή η ημερομηνία πήγαινε τέλος του έτος. Άρα μιλάμε για 10-15 εργάσιμες μέρες καθυστέρηση σε μερικές παραγγελίες.
Αναμενόμενο για εμένα με τον χαμό που έγινε, σχεδόν παντού υπάρχου καθυστερήσεις με τις παραγγελίες.
 

Κάθονται στο πάτωμα τώρα και δεν μπορούν να περιμένουν άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...