Προς το περιεχόμενο

[ΚΑΡΕΚΛΑ] δρομέας reflex d 227€ [ΤΕΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, nikos16717 said:

Μετά από επικοινωνία μέσω του live chat μου είπαν και εμένα ότι εφόσον δεν μου έχει σταλεί κάποιο μειλ για καθυστέρηση, ισχύει κανονικά το χρονοδιάγραμμα, ότι δλδ "Ο χρόνος παράδοσης είναι 30 ημέρες από την επιβεβαίωση της παραγγελίας."

20 μέρες δεν είναι το default?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 511
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Xvipes είπε

20 μέρες δεν είναι το default?

Αν πας στη σελίδα του δρομέα και επιλέξεις την ενότητα "Τρόποι αποστολής και παραλαβής" θα δεις ότι λέει:

image.png.ea93e00101ca6fa4393ed87ce502f99f.png

Δεν είχα προσέξει τι έγραφε όταν έκανα την παραγγελία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, nikos16717 said:

Αν πας στη σελίδα του δρομέα και επιλέξεις την ενότητα "Τρόποι αποστολής και παραλαβής" θα δεις ότι λέει:

image.png.ea93e00101ca6fa4393ed87ce502f99f.png

Δεν είχα προσέξει τι έγραφε όταν έκανα την παραγγελία 

Ok δε το είχα δει αυτό μιας και στο email γράφει το παρακάτω:

image.png.8d5ab4088c138aede2da81a190bd35a3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Ok δε το είχα δει αυτό μιας και στο email γράφει το παρακάτω:

image.png.8d5ab4088c138aede2da81a190bd35a3.png

Ναι, έχεις δίκιο. Στο μειλ της παραγγελίας μου γράφει 20 ημέρες. Πάντως προχθές μίλησα στο chat για ενδεχόμενη καθυστέρηση και μου είπαν για  30 μέρες.  Και σε μειλ που είχα στείλει με ερώτηση για εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής μου είπαν 30 μερες από την επιβεβαίωση της παραγγελίας.

Εγώ παραγγελία έκανα 23 Νοεμβρίου , αλλά έκανα την κατάθεση στις 24 και η παραγγελία φαίνεται ότι επιβεβαιώθηκε στις 26. Άρα φαντάζομαι ότι η ημερομηνία που ξεκίνησαν να μετράνε οι 30 μέρες είναι η 26 Νοεμβρίου 

image.png.202db9bcbebaccc44ceae06ae17717ff.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστευώ οτι γινόμαστε υπερβολικοί και αρεσκόμαστε στο να κράζουμε.
Ο δρομέας έκανε μια καλή προσφορά για ένα καλό προϊόν (κατά γενική ομολογία)
Είναι ένα προϊόν το οποίο δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο άρα περιμέναμε εξαρχής ότι θα αργήσει
Οι περισσότερες μεταφορικές εταιρίες αδυνατούν λόγω του όγκου να μεταφέρουν τις παραγγελίες και να μην σκεφτόμαστε μόνο τις παραγγελίες τελικών προϊόντων προς τους καταναλωτές αλλά και των ενδιάμεσων προς τους προμηθευτές
Επίσης στις μονάδες παραγωγής υπάρχει ο κίνδυνος καθυστέρησης λόγω covid-19 (πχ κρούσμα)
Δεν θεωρώ ότι είναι κάπου λάθος η εταιρεία ειδικά εφόσον υπάρχει ενημέρωση εξαρχής όταν αντιλήφθηκαν το μέγεθος των παραγγελιών. Φυσικά μια εταιρεία δεν είναι δυνατόν να γνωρίζει τις παραγγελίες που θα δεχθεί. πχ ποιος περίμενε να πενταπλασιαστούν τα άτομα που παίζουν σκάκι λόγω μια σειράς του Νετφλιξ.
Αν κάποιος γνωρίζει τι θα γίνει hot στο ίντερνετ και τι θα έχει ζήτηση να με ενημερώσει να επενδύσω!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, mixanobious είπε

....Αν κάποιος γνωρίζει τι θα γίνει hot στο ίντερνετ και τι θα έχει ζήτηση να με ενημερώσει να επενδύσω!

μάντεψε....

Capture.PNG

Επεξ/σία από Jep
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη λίγο, έχετε μετοχές στην Δρομεας?

Ούτε μας αρέσει να κράζουμε, ούτε είμαστε υπερβολικοί, όπως είπα παραπάνω

27/11 απόγευμα τους πήρα τηλέφωνο, μου είπαν ότι υπάρχει χρόνος αναμονής 20 ημερολογιακών ημερών καθως κατασκευάζεται κάθε καρέκλα με την παραγγελία της (και πάλι ο χρόνος μου φάνηκε καπως υπερβολικός αλλά είπα οκ) και το ίδιο μου επιβεβαίωσαν το ίδιο βράδι όταν προχώρησα στη παραγγελία με email, ότι η καρέκλα μου θα αποσταλεί εντός 20 ημερολογιακών ημερών

Όλα είναι κατανοητά, αρκεί να ενημερώνεις τον πελάτη όπως πρέπει

Δεν είναι σωστό να μου δίνεις 20 μέρες χρόνο αναμονής εξ αρχης, να το αποδέχομαι να προχωράω στη πληρωμή και μετά από μια εβδομάδα και αφού έχουν τελειώσει οι προσφορές λόγω black friday, να μου λες ότι ο χρόνος αναμονής από 20 μέρες πήγε στις 65 εξαπινης

Ούτε θα πεθάνω ούτε θα πάθω κάτι άλλο που δε θα μου έρθει η καρέκλα στην ώρα της, απλά να λέγονται τα πράγματα με το όνομα τους

Απλά και ξεκάθαρα

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις με πήραν τηλέφωνο από το κατάστημα της Αθήνας για να παραλάβω!! 🤩

ομολογώ ότι με αυτά που διάβαζα την περίμενα στην καλύτερη περίπτωση προς το τέλος του χρόνου

με παραγγελία 23/11, μιλάμε για 16 ημερολογιακές μέρες!

αύριο λοιπόν που θα πάω να την πάρω θα ενημερώσω για τα περεταίρω 😀

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

μόλις με πήραν τηλέφωνο από το κατάστημα της Αθήνας για να παραλάβω!! 🤩

ομολογώ ότι με αυτά που διάβαζα την περίμενα στην καλύτερη περίπτωση προς το τέλος του χρόνου

με παραγγελία 23/11, μιλάμε για 16 ημερολογιακές μέρες!

αύριο λοιπόν που θα πάω να την πάρω θα ενημερώσω για τα περεταίρω 😀

Τι υλικά και χρώματα διάλεξες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

μόλις με πήραν τηλέφωνο από το κατάστημα της Αθήνας για να παραλάβω!! 🤩

ομολογώ ότι με αυτά που διάβαζα την περίμενα στην καλύτερη περίπτωση προς το τέλος του χρόνου

με παραγγελία 23/11, μιλάμε για 16 ημερολογιακές μέρες!

αύριο λοιπόν που θα πάω να την πάρω θα ενημερώσω για τα περεταίρω 😀

Ωραιος! Και εγω 23/11 παρήγγειλα αλλά με αποστολή Πάτρα. Για να δούμε! Τι επιλογές έβαλες στα υφάσματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα μαγκες μολις παρεληφθη η καρεκλιτσα! Χρωματα μαυρο πεντακτινη η απλη επιλογη και τυπος 1 για το καθισμα και διχτυ στην πλατη! Παραγγελια 23/11 20 λεπτα αφου ανακοινωθηκε η προσφορα τους

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτες εντυπωσεις αριστες πολυ ωραιο καθισμα στιβαρο! 1.85 100 κιλα ειμαι. Πολλες ρυθμισεις και γενικα πολυ ποιοτικα τα υλικα της! Ωραια και η στηριξη της πλατης!

49280DFB-982D-417C-907E-7EE0210C05D3.jpeg

94F441A1-C99A-434E-99A7-024D7DFD35C3.jpeg

CCFD685B-F037-49C1-A289-94F4998785BA.jpeg

  • Like 15
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, glazos είπε

Τι υλικά και χρώματα διάλεξες;

 

3 ώρες πριν, dinosz750 είπε

Ωραιος! Και εγω 23/11 παρήγγειλα αλλά με αποστολή Πάτρα. Για να δούμε! Τι επιλογές έβαλες στα υφάσματα;

Γκρι ύφασμα από την πρώτη κατηγορία, γκρι mesh

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...