Προς το περιεχόμενο

[ΚΑΡΕΚΛΑ] δρομέας reflex d 227€ [ΤΕΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, vasilisga είπε

μάλλον από τις τόσες επιστροφές τους δημιουργήθηκε στοκ πρώτων υλών ξανά 😅

καποια απο αυτες που επεστρεψαν θα τσιμπησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 511
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, klx652 είπε

Καλησπέρα, είναι φυσιολογικό να σακουλιάσει το mesh με μόλις 4-5 μέρες χρήση? δεν πρέπει να είναι όπως την πρώτη μέρα σφιχτό? Πάντως έτσι δεν με πιέζει στην πλάτη όπως  στην άρχη,είναι πιο αναπαυτική 😀

 

 

 

reflex d.jpg

Δεν είναι φυσιολογική η εικόνα που εμφανίζεται. Στη δική μου καρέκλα, με πολύωρη χρήση καθημερινά για περίπου 2 χρόνια, η εικόνα του mesh της πλάτης είναι όπως την πρώτη μέρα. Δεν υπάρχει καμία χαλάρωση του υλικου (85-90 κιλά, απαραίτητη διευκρίνηση 🙂).

Νομίζω θα πρέπει να επικοινωνώσεις άμεσα με τον Δρομέα και να τους στείλεις αυτή την φωτογραφία.

Επεξ/σία από batatoudis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H καρέκλα αγοράστηκε στο BF του 2019.
Δεν έχει κάποιο θέμα μέχρι από άποψη ποιότητας υλικών.
Τα όσα αναφέρθηκαν περί μειωμένης στήριξης της μέσης ισχύουν.
Κάθομαι συνήθως 8-10 ώρες την ημέρα, δεν έχω κάποιο θέμα.
Καλό θα ήταν πριν την αγοράσετε να την έχετε δοκιμάσει.

Το θέμα του προσκέφαλου λύνεται εύκολα πάντως. ;) 

IMG_20201230_130336 (Medium).jpg

IMG_20201230_130341 (Medium).jpg

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, batatoudis said:

Δεν είναι φυσιολογική η εικόνα που εμφανίζεται. Στη δική μου καρέκλα, με πολύωρη χρήση καθημερινά για περίπου 2 χρόνια, η εικόνα του mesh της πλάτης είναι όπως την πρώτη μέρα. Δεν υπάρχει καμία χαλάρωση του υλικου (85-90 κιλά, απαραίτητη διευκρίνηση 🙂).

Νομίζω θα πρέπει να επικοινωνώσεις άμεσα με τον Δρομέα και να τους στείλεις αυτή την φωτογραφία.

Σ'ευχαριστω,αυτό έκανα καί μου είπαν για αντικατάσταση πλάτης 15-30 Ιανουαρίου λόγω ελλείψεως υλικών.Ρώτησα μήπως αντί για mesh βάλουμε ύφασμα αν είναι πιο στιβαρό και περιμένω απάντηση,αν και το ύφασμα δίχτυ εχει απο μέσα απο οτι διαβάζω στη σελίδα τους.

ps. κ'εγώ σε αυτά τα κιλά είμαι

Επεξ/σία από klx652
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε όταν έχεις δώσει 230€ και πολύ περισσότερο αν έχεις δώσει 350€ να μη χρειάζεται να βάζεις εσύ μαξιλαράκια στο προσκέφαλο και στη βάση. 

Άσε που το μαξιλάρι στη βάση αλλάζει όλη τη στήριξη της μέσης λογικά!

Τι να πω. Όπως είπα βελτιώθηκε η κατάσταση με λίγο καλύτερη ρύθμιση αλλά δεν είναι καρέκλα που μπορείς να κάτσεις συνεχόμενα πάνω από μιάμιση ώρα.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με το δίχτυ (mesh) είμαι πολύ ευχαριστημένος αυτά τα δυο χρόνια και από άποψη δροσιάς το καλοκαίρι, αν και πριν αγοράσω είχα τις αμφιβολίες μου τόσο για την αίσθηση όσο και για την αντοχή στο χρόνο (μου τις διέλυσε φίλος >110kg που την είχε 1-2 χρόνια πριν από μένα).

Θα ήθελα πάντως κι εγώ να δω πως είναι η αίσθηση της στήριξης σε κάποια από τις ακριβότερες καρέκλες γραφείου της κατηγορίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με τη σειρά μου παρέλαβα την καρέκλα σήμερα (αγορά 26/11/2020). Θα συμφωνήσω σε αρκετά που αναφέρθηκαν ήδη.

Η συσκευασία είναι επιεικώς απαράδεκτη. Ευτυχώς κατά την μεταφορά δεν είχε χτυπήματα.

Η συναρμολόγηση πανεύκολη, 4 βίδες μαζί με τα απαραίτητα παρελκόμενα. Υπάρχει και ένας οδηγός συναρμολόγησης, αλλά νομίζω δε θα χρειαστεί.

Είμαι 1,90 και στα 105kg, οπότε τη φοβήθηκα λίγο. Η πρώτη εντύπωση όμως, μετά από κάποιες ρυθμίσεις, είναι άκρως θετική. Βέβαια, είναι νωρίς ακόμη, οι επόμενες ημέρες θα δείξουν αν η καρέκλα μου παρέχει τη στήριξη που θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα που είχε ένα σκίσιμο η δερματίνη στο κάτω μέρος της έδρας, μετά από ένα μειλ με την αντίστοιχη φωτογραφία και χωρίς πολλά πολλά μου είπαν ότι θα μου στείλουν καινούρια έδρα.

Κάποιους μπορεί να τους βολέψει η καρέκλα, κάποιους όχι, είναι υποκειμενικό δλδ.

Το  μόνο σίγουρο (αντικειμενικά) είναι ότι η εταιρία συμπεριφέρεται άψογα σαν after sales (βλάβες , ελαττωματικά προϊόντα, επιστροφές κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά απο μερικές μέρες χρήσης εμφανίστηκε χαλάρωση στο mesh και στην δική μου. Δεν είναι η χαλάρωση του μεγέθους του @klx652 αλλά όπως και να έχει είναι ανεπίτρεπτο. Τους έστειλα και εγώ πριν λίγο email με φωτογραφίες.

Δυστυχώς τα πράγματα από το κακό πάνε στο χειρότερο. Ξέρω ότι η εταιρεία θα αντικαταστήσει τις αστοχίες αλλά αυτό δεν δικαιολογείται για καρέκλα σε αυτή την κατηγορία τιμής. Mπορώ να ανεχτώ τα ροδάκια που δεν κυλάνε εύκολα, την έδρα που δεν είναι ιδιαίτερα αναπαυτική και το προσκέφαλο που είναι διακοσμητικό. Αυτό όμως ξεπερνάει την ανοχή μου. Από τον ενθουσιασμό πήγαμε πολύ γρήγορα στην απογοήτευση. 😒

p.s. 1.8m και 83 κιλά είμαι. 

dromeas.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, lionheart75 said:

Μετά απο μερικές μέρες χρήσης εμφανίστηκε χαλάρωση στο mesh και στην δική μου. Δεν είναι η χαλάρωση του μεγέθους του @klx652 αλλά όπως και να έχει είναι ανεπίτρεπτο. Τους έστειλα και εγώ πριν λίγο email με φωτογραφίες.

Δυστυχώς τα πράγματα από το κακό πάνε στο χειρότερο. Ξέρω ότι η εταιρεία θα αντικαταστήσει τις αστοχίες αλλά αυτό δεν δικαιολογείται για καρέκλα σε αυτή την κατηγορία τιμής. Mπορώ να ανεχτώ τα ροδάκια που δεν κυλάνε εύκολα, την έδρα που δεν είναι ιδιαίτερα αναπαυτική και το προσκέφαλο που είναι διακοσμητικό. Αυτό όμως ξεπερνάει την ανοχή μου. Από τον ενθουσιασμό πήγαμε πολύ γρήγορα στην απογοήτευση. 😒

p.s. 1.8m και 83 κιλά είμαι. 

dromeas.jpg

Βλέποντας και τη δική σου μάλλον δεν είναι τυχαίο το γεγονός!

Λέω να δοκιμάσω το υφασμα αντί γιά mesh ισως εχει καλύτερη τελική εφαρμογή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lionheart75 Παρατηρώ ότι η δική σου, όπως και του @klx652 έχουν δίχτυ με διαφορετική πλέξη από το δικό μου. Το δικό μου έχει ίδια πλέξη με την καρέκλα του @dpolal που εμφανίζεται λίγα ποστ παραπάνω (και η οποία επιβεβαιώνω πως δεν έχει κανένα σημάδι χαλάρωσης στα 2 χρόνια χρήσης). Δεν ξέρω αν σχετίζεται με αυτό, απλώς το παρατήρησα και είπα να το αναφέρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, batatoudis είπε

@lionheart75 Παρατηρώ ότι η δική σου, όπως και του @klx652 έχουν δίχτυ με διαφορετική πλέξη από το δικό μου. Το δικό μου έχει ίδια πλέξη με την καρέκλα του @dpolal που εμφανίζεται λίγα ποστ παραπάνω (και η οποία επιβεβαιώνω πως δεν έχει κανένα σημάδι χαλάρωσης στα 2 χρόνια χρήσης). Δεν ξέρω αν σχετίζεται με αυτό, απλώς το παρατήρησα και είπα να το αναφέρω.

Έχεις δίκιο, δεν είναι τυχαίο μάλλον. Όταν μου απαντήσουν θα τους ζητήσω αντικατάσταση με τον άλλο τύπο mesh όπως στη δικιά σου και του @dpolal. Διαφορετικά πλάτη με επένδυσης δερματίνης όπως και η υπόλοιπη καρέκλα και ας δώσω διαφορά. Το θέμα είναι ότι μπλέκεις και χάνεις την ηρεμία σου στα καλά καθούμενα! 😡....

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Έχεις δίκιο, δεν είναι τυχαίο μάλλον. Όταν μου απαντήσουν θα τους ζητήσω αντικατάσταση με τον άλλο τύπο mesh όπως στη δικιά σου και του @dpolal. Διαφορετικά πλάτη με επένδυσης δερματίνης όπως και η υπόλοιπη καρέκλα και ας δώσω διαφορά. Το θέμα είναι ότι μπλέκεις και χάνεις την ηρεμία σου στα καλά καθούμενα! 😡....

Καλά, μην τρελαίνεσαι να την αντικατάστήσεις άμεσα.
Άσε να χαλαρώησουν πρώτα λίγο τα πράματα με τις μεταφορικές και το κλείδωμα και την αλλάζεις.

Ο Dromeas συνεργάζεται χρόνια με την εταιρεία που δουλεύει η γυναίκα μου, πάρα πολύ μεγάλη σε αριθμό υπαλλήλων και είναι πολύ ευχαριστημένοι από το after sales τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dpolal είπε

Καλά, μην τρελαίνεσαι να την αντικατάστήσεις άμεσα.
Άσε να χαλαρώησουν πρώτα λίγο τα πράματα με τις μεταφορικές και το κλείδωμα και την αλλάζεις.

Ο Dromeas συνεργάζεται χρόνια με την εταιρεία που δουλεύει η γυναίκα μου, πάρα πολύ μεγάλη σε αριθμό υπαλλήλων και είναι πολύ ευχαριστημένοι από το after sales τους.

Δεν τρελαίνομαι απλά χαλιέμαι όπως είναι λογικό. :) 

Επίσης δεν βιάζομαι να γίνει άμεσα αλλά τους έστειλα email για να είναι ενήμεροι καθώς σήμερα το πρόσεξα.  

Η αλήθεια είναι πάντως ότι ένα-ένα βγαίνουν τα θέματα και - επαναλαμβάνω -  απορώ που στηρίχθηκαν όλοι όσοι την εκθείαζαν και στο περσινό αλλά και στο φετινό thread. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Μετά απο μερικές μέρες χρήσης εμφανίστηκε χαλάρωση στο mesh και στην δική μου. Δεν είναι η χαλάρωση του μεγέθους του @klx652 αλλά όπως και να έχει είναι ανεπίτρεπτο. Τους έστειλα και εγώ πριν λίγο email με φωτογραφίες.

Δυστυχώς τα πράγματα από το κακό πάνε στο χειρότερο. Ξέρω ότι η εταιρεία θα αντικαταστήσει τις αστοχίες αλλά αυτό δεν δικαιολογείται για καρέκλα σε αυτή την κατηγορία τιμής. Mπορώ να ανεχτώ τα ροδάκια που δεν κυλάνε εύκολα, την έδρα που δεν είναι ιδιαίτερα αναπαυτική και το προσκέφαλο που είναι διακοσμητικό. Αυτό όμως ξεπερνάει την ανοχή μου. Από τον ενθουσιασμό πήγαμε πολύ γρήγορα στην απογοήτευση. 😒

p.s. 1.8m και 83 κιλά είμαι. 

 

Έχω την ίδια πλέξη αλλά σε μαύρο και 12 μέρες/10+ ώρες που κάθομαι (1,83 100 κιλά) είναι σαν καινούργιο τo mesh-διχτυ, δεν κάνει το παραμικρό κύμα. Παρατηρώ πως δεν πρέπει να είναι μαύρη η δική σου, όπως ούτε του άλλου συμφορουμιτή που είχε το ίδιο θέμα.  Ίσως κάποια αστοχία υλικού στο συγκεκριμένο χρώμα.

Όσο για το "απορώ που στηρίχθηκαν όλοι όσοι την εκθείαζαν" δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου!

Επεξ/σία από dinosz750
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...