Προς το περιεχόμενο

[Τηλεόραση] LG OLED CX 65" OLED65CX3LA - @eshop.gr 1799 [ΤΕΛΟΣ]


Xvipes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσοχή με τις LG από e-shop. Η LG Hellas καλύπτει την 2ετή εγγύηση, αλλά δεν μπορείς να αγοράσεις την επέκταση, μιας η επέκταση και αφορά ΜΟΝΟ μοντέλα / σειριακά επίσημης εισαγωγής. Το e-shop τις εισάγει το ίδιο από έξω. Την είχα πατήσει με 47άρα LED για την οποία ήθελα να αγοράσω επέκταση και δεν μπόρεσα και κλασικά μου έβγαλε βλάβη ένα μήνα μετά την λήξη της εγγύησης...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/11/2020 στις 5:48 ΜΜ, rokovangel είπε

Ρώτησα φίλε και μου απάντησαν πως δεν ξέρουν τα χαρακτηριστικά της επειδή δεν την εισάγει η LG Hellas  παρόλα αυτά καλύπτει την εγγύηση . Τι να πω μεγάλο δίλλημα 

Δεν ξέρει η lg Hellas που τις πουλάει και εγώ έμαθα με ένα απλό ψάξιμο στα 5 λεπτά στο google?Και φυσικά το πιστεύω ,αντικατοπτρίζει την δημοσιουπαλληλιστικη συμπεριφορά του περιβόητου ιδιωτικού τομέα.Τεσπα αυτό που έμαθα εγώ είναι ότι η μόνη ουσιαστική διαφορά που έχει η 9la από τη 6 & 3la είναι ότι η πρώτη έχει 2πλο ενεργό tuner για παράλληλη εγγραφή καναλιού ενώ εσυ μπορεισ Να παρακολουθείς άλλο κανάλι ..τώρα ποιος κάνει εγγραφή καναλιού το 2020 αυτό είναι ένα καλό ερώτημα 😂

Επεξ/σία από vortex365
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/11/2020 στις 8:08 ΜΜ, SaFiS είπε

Προσοχή με τις LG από e-shop. Η LG Hellas καλύπτει την 2ετή εγγύηση, αλλά δεν μπορείς να αγοράσεις την επέκταση, μιας η επέκταση και αφορά ΜΟΝΟ μοντέλα / σειριακά επίσημης εισαγωγής. Το e-shop τις εισάγει το ίδιο από έξω. Την είχα πατήσει με 47άρα LED για την οποία ήθελα να αγοράσω επέκταση και δεν μπόρεσα και κλασικά μου έβγαλε βλάβη ένα μήνα μετά την λήξη της εγγύησης...

 

δεν ισχυει αυτο που λες , εκτος και αν εφταιγε το μοντελο εκεινο ,  μολις ελαβα επισημο email απο την LG HELLAS

Αγαπητέ κύριε X,

Θα θέλαμε να σας επιβεβαιώσουμε ότι μπορείτε να προβείτε σε επέκταση εγγύησης για το προϊόν OLED65CX3LA που σκοπεύετε να αγοράσετε μέσω του eshop.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

Με εκτίμηση,
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών
LG Electronics

 

Επεξ/σία από ababapanos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μοντέλο ήταν το ίδιο με αυτό που έφερνε και η LG Hellas. Όταν τους έστειλα το S/N μου είπαν ότι δεν μπορεί να καλυφθεί η επέκταση, παρά μόνο η διετία. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι γιατί έχουν περάσει και κάποια χρόνια. Μπορεί να σου απάντησαν έτσι και με το S/N να σου πουν άλλα. Απλά λίγη προσοχή...

Επεξ/σία από SaFiS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλο offtopic. Έχετε υπόψιν ότι η lg δινει δυνατοτητα επέκτασης εγγύησης με κάλυψη και θραύσης /υγρων με μικρη σχετικα διαφορα σε σχέση με την απλη (στα 1800 ευρω είναι +100 ευρω). Εξαιρετικα χρήσιμη αν έχετε παιδια που τρεχουν δεξιά /αριστερα και όχι μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, SaFiS είπε

Το μοντέλο ήταν το ίδιο με αυτό που έφερνε και η LG Hellas. Όταν τους έστειλα το S/N μου είπαν ότι δεν μπορεί να καλυφθεί η επέκταση, παρά μόνο η διετία. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι γιατί έχουν περάσει και κάποια χρόνια. Μπορεί να σου απάντησαν έτσι και με το S/N να σου πουν άλλα. Απλά λίγη προσοχή...

 τους ρώτησα συγκεκριμένα για το eshop και τους είπα ότι δεν εισαγοο από την lg hellas και μου είπαν δεν υπάρχει πρόβλημα και γι'αυτό το ζητησα να το έχω και εγγράφως για να είμαι καλυμμένος. Τώρα ότι και να γίνει δεν μπορούν να μου αρνηθούν την επέκταση εγγύησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...