Προς το περιεχόμενο

[Gaming mouse] Corsair catar pro 20€ +3 μεταφορικά media markt [ΤΕΛΟΣ-ΑΛΛΟ ΠΡΟΙΟΝ]


Nik1239

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πάντως παίδες ένα κατάλαβα απο το 11 σελίδων thread.

Μόνο απο λάθος θα δούμε στην Ελλάδα black friday προσφορά. Εξεπιτούτου σε καμία περίπτωση.

Του χρόνου να φτιάξουμε topic Black Friday Προσφορά που κατα λάθος έβαλε το x κατάστημα. Τρέξτε να προλάβετε.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 178
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, snips είπε

Οκ. Το λάθος του μαγαζιού έγινε.

Μου αρέσει που κάνετε νύξη για δικαιώματα του καταναλώτη, ενώ όλοι εδώ ξέρατε ότι επρόκειτο για λάθος και τρέξατε να επωφεληθείτε. Να πω ότι το θα το αγόραζε καμιά γιαγιά που δεν ξέρει που πανε τα τέσσερα, οκ. 

Με συγχωρείς αλλά δεν το λες σωστά. Είναι εποχή προσφορών και όλοι βάζουν κομάτια σε κόστος σαν κράχτες με περιορισμένη διαθεσιμότητα. Επίσης η τιμή δεν ήταν παράλογα χαμηλή, όπως είχα γράψει και παραπάνω τόσο έχει Αμερική (πχ https://www.amazon.com/Corsair-Lightweight-Slipstream-Technology-Symmetric/dp/B08JDVR3GZ) και σε τιμή δεν μιλάμε για διαφορές των 200€ και 300€ σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά ~20€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θεωρήσουμε πως το κατάστημα έκανε λάθος και το κατάλαβε στην πρώτη παραγγελία που έγινε, θα έπρεπε μετά την πρώτη κατάσταση εκτός αποθέματος να διορθωθεί ώστε να μην συνεχιστεί και με τους επόμενους.

Εγώ παρήγγειλα το ασύρματο ποντίκι που είδα στο site και δύο υπάλληλοι με ενημέρωσαν πως το συγκεκριμένο προϊόν όντως πρόκειται για ασύρματο ποντίκι. Μπορεί από τη μεριά μου να μην είμαι απόλυτα ηθικός γνωρίζοντας πως ενδέχεται να είναι λάθος ωστόσο δεν θα λυπηθώ τον κοτσο όπως θα έκανα αντίθετα με ένα μικρό κατάστημα της γειτονιάς.

Εάν ήταν όντως λάθος, το κατάστημα θα όφειλε να έχει ενημερώσει τους υπαλλήλους και το site του και να μην συνεχίζει να διαθέτει προς πώληση ένα προϊόν με λάθος περιγραφή.

Επεξ/σία από gt46
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα αντικαταβολή σήμερα πλήρωσα και ηταν τον ενσύρματο.Πήρα τηλ να συννενοηθώ τους ειπα για τα screenshots που εχω ,αλλα δεν εχουν να στείλουν το ασύρματο ή κάτι αντίστοιχης μαρκας και αξίας.Οπότε περιμένω να ξαναερθει το courier να το παρει πίσω και να μου δωσει τα χρήματα.Αρα μη ταλαιπωρηθείτε κ εσεις να το ξερετε Μην παραλάβετε καν

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, northeast είπε

Παρέλαβα αντικαταβολή σήμερα πλήρωσα και ηταν τον ενσύρματο.Πήρα τηλ να συννενοηθώ τους ειπα για τα screenshots που εχω ,αλλα δεν εχουν να στείλουν το ασύρματο ή κάτι αντίστοιχης μαρκας και αξίας.Οπότε περιμένω να ξαναερθει το courier να το παρει πίσω και να μου δωσει τα χρήματα.Αρα μη ταλαιπωρηθείτε κ εσεις να το ξερετε Μην παραλάβετε καν

Ναι το φανταστικά αυτό ούτε εγώ παρέλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, northeast είπε

Παρέλαβα αντικαταβολή σήμερα πλήρωσα και ηταν τον ενσύρματο.Πήρα τηλ να συννενοηθώ τους ειπα για τα screenshots που εχω ,αλλα δεν εχουν να στείλουν το ασύρματο ή κάτι αντίστοιχης μαρκας και αξίας.Οπότε περιμένω να ξαναερθει το courier να το παρει πίσω και να μου δωσει τα χρήματα.Αρα μη ταλαιπωρηθείτε κ εσεις να το ξερετε Μην παραλάβετε καν

Δεν εχουν να στειλουν κατι αντιστοιχης αξιας; Λολ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Chrisfm94 είπε

Δεν εχουν να στειλουν κατι αντιστοιχης αξιας; Λολ...

Εμένα με πήραν τηλέφωνο μετά από email που έστειλα, και μου είπαν ότι υπάρχει πολύ χαμηλή διαθεσιμότητα στο ασύρματο και θα με καλέσουν μέχρι αύριο αν δεν τον βρουν να προτείνουν κάτι αντίστοιχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ηρθε μηνυμα και email οτι εστειλαν την παραγγελια μου. Στο email αναγραφεται ως Corsair Katar Pro RGB πλεον και οχι οπως ηταν οταν το παραγγειλα. Κωδικος προιοντος ιδιος, και δεν υπαρχει πλεον στο mm. Λογικα δεν θα παραλαβω και ουτε θα ασχοληθω περαιτερω.

Screenshot_11.jpg.de3bf9dbd9f7770f55ecc999d2116f76.jpg

Επεξ/σία από Chrisfm94
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ασύρματο με περιμένει στη κουριερ απλά δεν είχα σήμερα χρόνο να πάω. και θα δώσω το ενσύρματο πίσω.εννοειται χωρίς διαφορά.. 

Επεξ/σία από naxioths1979
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στους όρους που αποδεχτήκαμε κατά την αγορά δεν βλέπω κάποιο πεδίο που να καλύπτει τη συγκεκριμένη περίπτωση μιας και δεν μιλάμε για λάθος στην τιμή αλλά για αποστολή ΛΑΘΟΣ προϊόντος σε σχέση με αυτό που ήταν διαθέσιμο προς πώληση στο site. Δεν ξέρω για εσάς αλλά μιας και πλέον όλα γίνονται ηλεκτρονικά θα απευθυνθώ στο συνήγορο του καταναλωτή προκειμένου να ξεκαθαρίσει την κατάσταση σε περίπτωση που δεν υπάρξει σοβαρή εξήγηση από το κατάστημα.

ΥΓ: Δεν μιλάμε για λάθος στην εικόνα όπου άντε να πεις φαινόταν το ασύρματο και ίσως σε παραπλάνησε αλλά για περιγραφή και φωτογραφίες από ένα διαφορετικό προϊόν όπου στη συνέχεια το άλλαξαν χωρίς να ενημερώσουν και πλέον στέλνουν στους καταναλωτές διαφορετικό προϊόν από αυτό της παραγγελίας. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα αυτό μου φαίνεται ολίγον παράνομο γιατί δεν μιλάμε για μια αγορά από το περίπτερο αλλά από ένα κατάστημα όπου αν δεν αποδεχτείς συγκεκριμένους όρους δεν μπορεί να συνεχίσει η παραγγελία σου.

Επεξ/σία από gt46
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω και οντως ηταν το ενσυρματο.
Μιλησα με το τηλ. κεντρο τους και και η κοπελα ειπε οτι θα ζητησουν να γινει αλλαγη με το ασυρματο
Ειπε οτι αρχικα θα προσπαθησουν να παρουν το ασυρματο μοντελο μεσω corsair απευθειας 
Αν αυτο δεν γινεται για τον X,Y λογο, ειπε θα δοκιμασουν και μεσω του distributor τους
Αν και αυτο αποτυχει, δυστυχως η μονη επιλογη θα 'ταν να επιστραφουν για full refund. 
Οταν εχω περαιτερω εξελιξεις θα ενημερωσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, naxioths1979 είπε

ολα οκ παρελαβα το ασυρματο και εδωσα πισω το αλλο

Τυχερέ εγώ το παράτησα παραγγειλα το razer basilisk x wireless στα 45 από Κωτσόβολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος το θέλει του το στέλνω με 25 ευρώ και εξοδα αποστολής άπο εμένα .δεν μ αρεσε για χρήση γραφείου που το θέλω ειναι gaming

 

Επεξ/σία από naxioths1979
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...