Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η εφαρμογή Cosmote TV για τηλεοράσεις LG


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/11/2020 στις 5:55 ΜΜ, se7en74 είπε

Σε lg με  version 8.2.1 σέρνεται. Σε box που το έχω Xiaomi ,πάει σφαίρα.

Μήπως το 8.2.1 είναι firmware; Υπάρχει WebOS τέτοια έκδοση;

3 ώρες πριν, xristos34 είπε

Ποια εις 12mpps? Μπράβο εμείς μέχρι 8 . Αναρωτιέμαι αν μπορώ να δω 4k στην LG tv είχα δοκιμάσει το Netflix παλιά και δεν είμαι σίγουρος

To Netflix θέλει 5-7MBPS για Full HD και περίπου 14-15MBPS για 4Κ

--------------------------------------------------------------------------------------------

Επίσης ήρθε μνμ ότι δίνει για 2 μήνες το cinema δώρο. Έχω το starter pack.

Πιστεύω το δίνει σε όλους

---------------------------------------------------------------------------------------------

Από το support της LG. 

image.png.562c9218c754ae2a49ce52d244b02996.png

Επεξ/σία από gregdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει τραγικοί σε 49sk8500 (νομίζω με web os 3.5?) Αυτή τη στιγμή που μιλαμε  δεν το βρήκα!  Είναι μοντέλο του 2018 και βλέπω πως και αλλά μέλη με ακριβότερες oled έχουν το ίδιο θεμα! Το τραγικό είναι να γράψουν από μοντέλα του 2019 και πάνω Όχι του 2018 γιατί το πρόγραμμα τους είναι βαρύ? Η κάνουν διαχωρισμό πελατών για τα μοντέλα η αν μπορούν έστω να βγάλουν για όλες τις web os 3.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι ήδη συνδρομητής της cosmote μέσω δορυφόρου εκτιμώ ότι δεν συμφέρει με την καμία!!! Το οποιο πάκετο είναι πανάκριβο, και δεν έχει κανένα απολύτως νοημα να πληρώσει κάποιος για να μην μπορεί να δει αθλητικά ταυτόχρονα παρά μόνο σε μια συσκευή!!!

Αν και είμαι ήδη συνδρομητής της cosmote μέσω δορυφόρου εκτιμώ ότι δεν συμφέρει με την καμία!!! Το οποιο πάκετο είναι πανάκριβο, και δεν έχει κανένα απολύτως νοημα να πληρώσει κάποιος για να μην μπορεί να δει αθλητικά ταυτόχρονα παρά μόνο σε μια συσκευή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε τηλεόραση LG μοντέλο LG 55UK6400plf του 2018 με Webos 4.2 δεν βρίσκω την εφαρμογή στο LG content Store πάντως... Πρέπει να κάνω κάτι 

Επεξ/σία από Lefteriis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα. Η τηλεόραση μου είναι Samsung μοντέλο του 20 αλλά δεν υπάρχει μέσα στο Apps. Συμβαίνει και σε άλλους; Σύμφωνα με τη παρακάτω σελίδα θα έπρεπε να τη βλέπουμε https://www.cosmote.gr/portal/sindesi-me-tin-ipiresia-ott

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2020 στις 12:53 ΜΜ, zellps2 είπε

Ε εντάξει τραγικοί σε 49sk8500 (νομίζω με web os 3.5?) Αυτή τη στιγμή που μιλαμε  δεν το βρήκα!  Είναι μοντέλο του 2018 και βλέπω πως και αλλά μέλη με ακριβότερες oled έχουν το ίδιο θεμα! Το τραγικό είναι να γράψουν από μοντέλα του 2019 και πάνω Όχι του 2018 γιατί το πρόγραμμα τους είναι βαρύ? Η κάνουν διαχωρισμό πελατών για τα μοντέλα η αν μπορούν έστω να βγάλουν για όλες τις web os 3.0

Εγώ με το ίδιο μοντέλο σε 65 ιντσες κανονικά υπάρχει και έχει εγκατασταθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρός ήταν αλλά μπαίνω απ του αδερφού μου που έχει Samsung Κ πετάει Κ παίζει Κ σε full hd στην lg γιατί πάει τόσο σάπια με 240p? 

Στις 23/11/2020 στις 5:35 ΜΜ, gregdel είπε

Τι λάθος κάνω και δεν το βρίσκω?

EDIT: Μπράβο στην Cosmote. WebOS 3.X δεν το παίζει

Αν δεν κάνει αναβάθμιση λογισμικού δεν θα στην εμφανίσει ,τώρα αν είναι πιο παλιό μοντέλο ίσως δεν παίρνει άλλη αναβάθμιση 

Στις 26/11/2020 στις 11:00 ΜΜ, ergofan29 είπε

Καλησπέρα,

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα. Η τηλεόραση μου είναι Samsung μοντέλο του 20 αλλά δεν υπάρχει μέσα στο Apps. Συμβαίνει και σε άλλους; Σύμφωνα με τη παρακάτω σελίδα θα έπρεπε να τη βλέπουμε https://www.cosmote.gr/portal/sindesi-me-tin-ipiresia-ott

Το ίδιο θέμα είχε Κ ένας φίλος μ ,δεν έχει να κάνει με ποσό πρόσφατο μοντέλο είναι ,αν δεν είναι στη λίστα δεν είναι συμβατό απλά Κ δεν θα την βαλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πήρα πρόσφατα την τηλεόραση LG 49" Smart LED 4K UHD 49UN71006LB.   Δεν μου παίζει όμως το cosmote TV. Μπαίνω στο εκάστοτε κανάλι και ενώ φορτώνει με το μπλέ κυκλάκι μένει εκεί και δεν δείχνει εικόνα. Μία, δύο φορές έπαιξε, όπως και μία φορά που έβαλα κάτι σε Replay tv . Όχι όμως και τις υπόλοιπες φορές... 

Έχω απελπιστει... Τι μπορώ να κάνω; 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Arapakosdim είπε

Καλησπέρα, πήρα πρόσφατα την τηλεόραση LG 49" Smart LED 4K UHD 49UN71006LB.   Δεν μου παίζει όμως το cosmote TV. Μπαίνω στο εκάστοτε κανάλι και ενώ φορτώνει με το μπλέ κυκλάκι μένει εκεί και δεν δείχνει εικόνα. Μία, δύο φορές έπαιξε, όπως και μία φορά που έβαλα κάτι σε Replay tv . Όχι όμως και τις υπόλοιπες φορές... 

Έχω απελπιστει... Τι μπορώ να κάνω; 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

πες μας και τι σύνδεση έχεις , άμα έχεις καμιά adsl με 4-5mbits , δεν θα κάνεις και πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, SchinasN είπε

πες μας και τι σύνδεση έχεις , άμα έχεις καμιά adsl με 4-5mbits , δεν θα κάνεις και πολλά

Μόλις έκανα speedtest και μου έβγαλε σχεδόν 12. Και εγώ αυτό θεώρησα στην αρχή ότι μήπως δεν φτάνει η ταχύτητα...

Τι άλλο μπορεί να φταίει; Υποτίθεται ότι είναι η τελευταία έκδοση της εφαρμογής cosmote TV

Επεξ/σία από Arapakosdim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλείσε κινητά , υπολογιστές , τα πάντα, και άσε μόνο την τηλεόραση με restart το router.

 

επίσης , η σύνδεση της τηλεόρασης είναι ενσύρματη ή wifi ;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...