Προς το περιεχόμενο

iPhones & Macs σύντομα θα υποστηρίζουν χειριστήρια Xbox Series X/S


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ λοιπόν παίζω στο Μακ 16 και είμαι μια χαρά .και όχι δεν ασχολουμε με casual gaming . Έχω λοιπόν το ωραίο μου ελαφρή λάπτοπ μετ' ην ωραία του μπαταρία,την υπέροχη οθόνη του τα καταπληκτικά ηχεία του ,τους ανεμιστήρες που σε φουλ load δεν  μοιάζουν με κινητήρα αεροπλάνου  και το χρησιμοποιώ για όλες τις δουλειές μου το διαβάσμα μου και το media consumption μου.και όταν θέλω να παίξω τα όχι Κασουαλ παιχνίδια μου dual boot windows και μια χαρά .

Με 9750 ,5300 και 16 gb ram , resident evil 2 remake με όλα στο χαι και ανάλυση 1200p χαλαρά 50 frames, sekiro σε 1500  p  με όλα σχεδόν σε max settings σταθερά στα 60 frames με ορισμένα σπάνια dips . Δε μιλάω καν για jrpgs ,isometric crpgs, turn based strategy κλπ αυτά πάνε αέρας .Και αν μου κάθετε λίγο το 1200p συνδέω το Μακ με ένα ωραίο thunderbolt to hdmi με την τιβι και όλα τέλεια . Και αν δε μου φτάνει ο σκληρός thunderbolt external ssd και όλα τέλεια . 

Επομένως ναι μια χαρά είναι να είσαι gamer σε μακ

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Choronzon είπε

Εγώ λοιπόν παίζω στο Μακ 16 και είμαι μια χαρά .και όχι δεν ασχολουμε με casual gaming . Έχω λοιπόν το ωραίο μου ελαφρή λάπτοπ μετ' ην ωραία του μπαταρία,την υπέροχη οθόνη του τα καταπληκτικά ηχεία του ,τους ανεμιστήρες που σε φουλ load δεν  μοιάζουν με κινητήρα αεροπλάνου  και το χρησιμοποιώ για όλες τις δουλειές μου το διαβάσμα μου και το media consumption μου.και όταν θέλω να παίξω τα όχι Κασουαλ παιχνίδια μου dual boot windows και μια χαρά .

Με 9750 ,5300 και 16 gb ram , resident evil 2 remake με όλα στο χαι και ανάλυση 1200p χαλαρά 50 frames, sekiro σε 1500  p  με όλα σχεδόν σε max settings σταθερά στα 60 frames με ορισμένα σπάνια dips . Δε μιλάω καν για jrpgs ,isometric crpgs, turn based strategy κλπ αυτά πάνε αέρας .Και αν μου κάθετες λίγο το 1200p συνδέω το Μακ με ένα ωραίο thunderbolt to hdmi με την τιβι και όλα τέλεια . Και αν δε μου φτάνει ο σκληρός thunderbolt external ssd και όλα τέλεια . 

Επομένως ναι μια χαρά είναι να είσαι gamer σε μακ

δεν πιστεύω να είσαι και σοβαρός ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Choronzon είπε

Εγώ λοιπόν παίζω στο Μακ 16 και είμαι μια χαρά .και όχι δεν ασχολουμε με casual gaming . Έχω λοιπόν το ωραίο μου ελαφρή λάπτοπ μετ' ην ωραία του μπαταρία,την υπέροχη οθόνη του τα καταπληκτικά ηχεία του ,τους ανεμιστήρες που σε φουλ load δεν  μοιάζουν με κινητήρα αεροπλάνου  και το χρησιμοποιώ για όλες τις δουλειές μου το διαβάσμα μου και το media consumption μου.και όταν θέλω να παίξω τα όχι Κασουαλ παιχνίδια μου dual boot windows και μια χαρά .

Με 9750 ,5300 και 16 gb ram , resident evil 2 remake με όλα στο χαι και ανάλυση 1200p χαλαρά 50 frames, sekiro σε 1500  p  με όλα σχεδόν σε max settings σταθερά στα 60 frames με ορισμένα σπάνια dips . Δε μιλάω καν για jrpgs ,isometric crpgs, turn based strategy κλπ αυτά πάνε αέρας .Και αν μου κάθετε λίγο το 1200p συνδέω το Μακ με ένα ωραίο thunderbolt to hdmi με την τιβι και όλα τέλεια . Και αν δε μου φτάνει ο σκληρός thunderbolt external ssd και όλα τέλεια . 

Επομένως ναι μια χαρά είναι να είσαι gamer σε μακ

Άρα windows, όχι mac. Γιατί το άρθρο αναφέρεται στο macos. Στα windows υπήρχε η υποστήριξη έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostasSTi είπε

Άρα windows, όχι mac. Γιατί το άρθρο αναφέρεται στο macos. Στα windows υπήρχε η υποστήριξη έτσι κι αλλιώς.

Πολλά παιχνίδια παίζουν μια χαρά και σε Μακ ος απλά δυστυχώς δεν έχουν γίνει όλα port (ειδικά οτι ερχετε από Ιαπωνία ). Η απάντηση μου αφορούσε ποιο πολύ το τρολαρισμα περί Μακ και γκειμιγκ .

Για μένα το ενδιαφέρον θα είναι μήπως έχουμε κάνα gamepass σε Μάκ ος στο μέλλον αυτό θα ήταν φοβερό ειδικά με xcloud ,who knows 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...