Προς το περιεχόμενο

Θελω να γινω προγραμματιστης χωρις πτυχιο απο που να ξεκινησω;


True_Alchemist14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, solarpower είπε

@najinblue3

Για τις απολαβές δεν είναι ντροπή, ούτε κάτι που δεν λέγεται, για μια δουλειά στη Σουηδία. Εγώ ρωτάω από περιέργεια, επειδή εσύ έχεις μια ιδέα στη χώρα αυτή, ενώ εγώ δεν έχω. Για την Ελλάδα τα ξέρεις, τα έχουν πει εδώ στο φόρουμ άλλοι και συμφωνώ μαζί τους απόλυτα.

Συμφωνώ. Ο μισθός είναι κάτι, που φυσικά με τους συναδέλφους στην ίδια εταιρία δεν το συζητάς, αλλά με άλλους δεν είναι κακό να το συζητάς μιας και είναι χρήσιμη πληροφορία διαπραγμάτευσης. Αμα δεν έχεις ιδέα ποσό πληρώνει η αγορά τα προσόντα σου, είσαι έρμαιο του hr που θα σου κάνει ενδεχομένως μικρή προσφορά. 

That being said προφανώς δικαίωμα του καθενός να μην θέλει να πει.

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Papakaliati είπε

Συμφωνώ. Ο μισθός είναι κάτι, που φυσικά με τους συναδέλφους στην ίδια εταιρία δεν το συζητάς, αλλά με άλλους δεν είναι κακό να το συζητάς μιας και είναι χρήσιμη πληροφορία διαπραγμάτευσης. Αμα δεν έχεις ιδέα ποσό πληρώνει η αγορά τα προσόντα σου, είσαι έρμαιο του hr που θα σου κάνει ενδεχομένως μικρή προσφορά. 

That being said προφανώς δικαίωμα του καθενός να μην θέλει να πει.

Μας έχουν φάει αυτά. Να είναι καλά το Blind που ξεκόλλησε πολύ κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Στις 30/11/2020 στις 8:55 ΜΜ, ppaio είπε

Ρε παιδια ειμαι Μαθηματικος με μεταπτυχιακο στην Πληροφορικη και δυσκολευομαι απιστευτα με Στατιστικη ,ΜL κτλ ... Και θα γινει ο αλλος Data Scientist με πτυχιο μηχανικου η χωρις πτυχιο που ειδα καπου...Ονειρευεστε...απλα...

Τι να σου πω, εγώ Στατιστικός είμαι με μεταπτυχιακό πάλι σε Στατιστική και οτιδήποτε έχει σχέση με ML(Optimization, Statistical Learning, Deep Learning, RL,...) μου φαίνεται βατό. Ίσα ίσα, στον προγραμματισμό είναι που τα βρίσκω σκούρα😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...