Προς το περιεχόμενο

[ESPRESSO ΚΑΦΕΣ] Cup10 Coffee Roaster


moutsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πίνω πολύ καιρό τον καφέ του Μιχάλη(cup10) και τον συστήνω ανεπιφύλακτα!είτε το blend του είτε ο Brasil πίνεις φρέσκο καφέ.για τον φίλο που ρωτάει αν χρειάζεται μύλο η γνώμη μου είναι ότι τέτοιου είδους καφέ speciality καλό είναι να τους αγοράζεις σπυρί και να τους κόβεις λίγο πριν τον φτιάξεις για να μην χάνει αρώματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο που δεν διευκρινιζεται ειναι εαν ισχυει αυτο κ στις συσκευασιες κιλου(ειδα οτι καποιος φιλος παραπανω πηρε κιλου αρα λογικα ισχυει)

αν καποιος γνωριζει ας ενημερωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει ένα κινητό στο site για επικοινωνία. Αφού κάλεσα επιβεβαίωσαν την προσφορά και απλά κάνεις παραγγελία ότι ποσότητα και συσκευασία θες από τα δυο blend και απλά σου στέλνουν την διπλάσια.

Πολύ καλή προσφορά, συγχαρητήρια στο μαγαζί και ευχαριστούμε τον ts.

Επεξ/σία από gusteg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epikoi

2 ώρες πριν, rosspy είπε

αυτο που δεν διευκρινιζεται ειναι εαν ισχυει αυτο κ στις συσκευασιες κιλου(ειδα οτι καποιος φιλος παραπανω πηρε κιλου αρα λογικα ισχυει)

αν καποιος γνωριζει ας ενημερωσει

επικοινωνησα κ γω με το κινητο,προχωρησα σε παραγγελιες κιλου κ ελπιζω να μεινω κ ευχαριστημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω για τον πατέρα μου που πίνει και τώρα δεν μπορούν να βγουν με την κατάσταση. Συνήθως παίρνει κάτι έτοιμους κομμένους από το μάκρο στα 12,50 το κιλό. Φαντάζομαι αυτό θα είναι ανώτερο. Προτείνετε Brazil η Cup10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alexhs gk είπε

Σκέφτομαι να πάρω για τον πατέρα μου που πίνει και τώρα δεν μπορούν να βγουν με την κατάσταση. Συνήθως παίρνει κάτι έτοιμους κομμένους από το μάκρο στα 12,50 το κιλό. Φαντάζομαι αυτό θα είναι ανώτερο. Προτείνετε Brazil η Cup10

Προσωπικά για espresso προτείνω Speciality, και για φίλτρου τον Monte Alegre. (Ο Speciality δε βγαίνει καλός φίλτρου γι' αυτό και δεν έχει επιλογή να τον κόψει έτσι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα μια παραγγελία να δω πως είναι οι ακριβοί τους καφέδες.

1 κιλό από το κάθε blend παρήγγειλα και ελπίζω να στείλει όντως τη διπλάσια ποσότητα

γιατί άντε να βγάλεις άκρη με την τράπεζα μετα, αφού θεωρητικά θα σου έχει στείλει ακριβώς ότι έβαλες στην παραγγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, alexhs gk είπε

Σκέφτομαι να πάρω για τον πατέρα μου που πίνει και τώρα δεν μπορούν να βγουν με την κατάσταση. Συνήθως παίρνει κάτι έτοιμους κομμένους από το μάκρο στα 12,50 το κιλό. Φαντάζομαι αυτό θα είναι ανώτερο. Προτείνετε Brazil η Cup10

Δεν υπάρχει καν σύγκριση σε ποιότητα. Πάρε μικρή ποσότητα  και από τους δυο να δοκιμάσεις τι σου αρέσει εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή πιστεύω πως οι καινούργιοι θα έπρεπε να ξεκινήσουν με μικρές ποσότητες για καταλήξουν ποιος τους αρέσει καλύτερα και γενικά οι speciality δουλεύονται τελείως διαφορετικά από τους commercial.παιζει ρόλο η μηχανή,ο μύλος γενικά ο εξοπλισμός και να μην μένει πολύ καιρό ανοιχτός ο καφές.π.χ αν πάρεις 1 κιλό και τον έχεις ανοίξει πάνω από μήνα έχει χάσει μεγάλο ποσοστό των αρωμάτων.παρτε 250γρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω κουραστεί με την έλλειψη σταθερότητας στην ποιότητα των καφέδων έχει πάρει κάποιος πολύ πρόσφατα και να μπορεί να επιβεβαιώσει ότι ο Specialty αυτή την περίοδο είναι καλός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ελέγξτε με τα Tracking numbers που σας έχουν σταλεί.

Εγώ παρέλαβα χθες στη Χίο. Είχα κάνει 2 παραγγελίες, μια στις 24/11 και μια στις 27/11, και μετά από συνεννόηση μου τις έστειλε και τις 2 μαζί.

Βέβαια ποτέ δε μου ήρθε καμία ειδοποίηση από ΕΛΤΑ courier, αλλά μόλις είδα ότι βρίσκονται Χίο πήγα από εκεί και τους πήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...