Προς το περιεχόμενο

[ESPRESSO ΚΑΦΕΣ] Cup10 Coffee Roaster


moutsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ πήρα 4 σακουλάκια Brazilian. Το 1ο που μου τελείωσε προχθές δεν μου άρεσε τόσο, δεν είχε ιδιαίτερη γεύση παρά μόνο μία έντονη αίσθηση ξηρών καρπών, ξύλου.  Το 2ο σακουλακι που ήπια χθες και σήμερα μου φάνηκε καλύτερο, αρκετά γλυκιά και mainstream γεύση χωρίς οξύτητα. Από νότες δεν μπορώ να πω γιατί ούτε εκπαιδευμένο ουρανίσκο εχω ενώ και ο μύλος και η πισεη που βγαζει η αυτόματη saeco αν και σχετικά καινούρια δεν ενδείκνυται για τόση λεπτομέρεια. Πάντως πρέπει να έχουν δίκιο όσοι λένε ότι μάλλον χρειάζεται κάποιες ημέρες ξεκούραση ο καφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ σκέφτομαι μήπως αξίζει να γίνει καμιά καταγγελία στην ΕΛΤΑ courier γιατί έχει παραγίνει το κακό. Πάνε 10 μέρες για μένα (και παραπάνω για κάποιους από εσάς) που είναι στάσιμα τα πακέτα, και φαίνεται ξεκάθαρα ότι η εταιρεία δεν αναλαμβάνει να προσλάβει άτομα για να εξυπηρετηθούν οι παραγγελίες. Επίσης εγώ τηλέφωνο δεν έχω καταφέρει να βγάλω γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic : Παραγγελία 29 Νοεμβρίου απόγευμα από Bangood (ένα κινητό) ήρθε σήμερα Χίο με ACS = σε 12  ήμερες δλδ από Τσεχία ....  Παράλληλα μου έχουν στείλει δέμα ίδιου μεγέθους (με ανταλλακτικό που χρειαζόμουν άμεσα) από Θεσσαλονίκη και στον εντοπισμό εμφανίζεται αυτό : image.png.8a0213cbe38fa31e63be6637813c5db4.png

Και δεν γνωρίζει κανείς να μου πει που βρίσκεται και πότε υπολογίζουν να έρθει.

Προσωπικά αν και σιχαίνομαι την ACS, κυρίως λόγω συμπεριφοράς υπαλλήλων, νομίζω πως είναι η πιο αξιόπιστη courier για τα ελληνικά δεδομένα (ΟΧΙ αξιόπιστη , αλλά η πιο αξιόπιστη)

Στην περίπτωση των καφέδων τώρα, ήμουν από τους τυχερούς της επαρχίας που παρέλαβαν γρήγορα  (μέσα σε 4 μέρες από την ημερομηνία αποστολής)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ge-lyk είπε

Το θέμα είναι εάν υπάρχει σοβαρή εταιρεία. Μόνο FedEx και ups επιδεικνύουν σοβαρότητα, αλλά δε γνωρίζω εάν συνεργάζονται με ελληνικά καταστήματα. 

Απο doperoasting εχω παραγγειλει 2 φορες μεσα στο lockdown και παρελαβα σε 1-2 μερες με FedEx. 

Εξαιρετικος καφες επισης και το blend τους και η Γουατεμαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Και εγώ σκέφτομαι μήπως αξίζει να γίνει καμιά καταγγελία στην ΕΛΤΑ courier γιατί έχει παραγίνει το κακό. Πάνε 10 μέρες για μένα (και παραπάνω για κάποιους από εσάς) που είναι στάσιμα τα πακέτα, και φαίνεται ξεκάθαρα ότι η εταιρεία δεν αναλαμβάνει να προσλάβει άτομα για να εξυπηρετηθούν οι παραγγελίες. Επίσης εγώ τηλέφωνο δεν έχω καταφέρει να βγάλω γραμμή.

Κατάφερα να μου απαντήσουν τώρα. Το δέμα είναι κολλημένο από 27

27-11-2020 18:35

ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Η απάντηση ήταν "ότι μπορούμε κάνουμε" και "Δεν ξέρουμε πότε θα έρθει".

Καλή μας τύχη...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με ΕΛΤΑ courier μου είπαν εννοείται ότι είναι άγνωστο πότε θα εξυπηρετηθεί το δέμα μου (είναι από 01/12/2020 στο Κέντρο διαλογής Αττικής) και σε ερώτησή μου για το αν κάνετε κάτι για να βελτιωθεί ο χρόνος αποστολής μου είπε ότι κάνουν ότι μπορούν και ότι η δική μου περίπτωση είναι καλή, γιατί υπάρχουν δέματα στο ίδιο Κέντρο διαλογής που έχουν καθυστερήσει ήδη ένα μήνα... Φανταστική απάντηση από μια εταιρεία που βγάζει τρελά κέρδη αυτή τη περίοδο και δε νοιάζεται καν για τα δέματα που έχουν καθυστερήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι απλά πετάξαμε τα λεφτά μας. Φαντάζομαι ότι οι συνθήκες αποθήκευσης δεν είναι οι καλύτερες επομένως όταν έρθει ο καφές θα είναι σκέτο χώμα από την υγρασία των δύο μηνών (νωρίτερα δεν το βλέπω να έρχονται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που δε πήρα τελικά! Όταν είδα ΕΛΤΑ Courier είπα για κανένα λόγο Πάντως περιμένω κάτι άλλο που θα έρθει με ΕΛΤΑ Courier και έχει παγώσει στις 23/11... Ωστόσο προχώρησα σε καταγγελία στον ΕΕΤΤ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α στο δια 🙊,δε φτάνει ολη η ταλαιπωρία γενικώς που τραβάμε στις μέρες μας, έχουμε κ τα κουριερ να μας βγαζουν τη ψυχή γτ δε θέλουν να δωσουν 2-3 μεροκάματα ακομα εστω κ για 2 μήνες 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για μια εταιρία λέγεται μεγιστοποίηση κερδών.

Δεν υπάρχει κανένα μειονέκτημα (για την εταιρία) αφού όσους δυσαρεστημένους πελάτες χάσει

θα τους κερδίσει από δυσαρεστημένους πελάτες μιας άλλης courier.

Συνέπειες της έλλειψης σοβαρού ανταγωνισμού αφού υπάρχουν μόνο 3-4 βασικοί παίχτες στη συγκεκριμένη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 3 βδομάδες έφτασαν σήμερα! Ανοίγω πακέτο και είναι κόκκοι αντί για αλεσμένος εσπρέσο που παρήγγειλα....

1. Τα στέλνεις πίσω και περιμένεις ακόμα 2 μήνες να έρθει ο καφές

2. Αγοράζεις έναν φτηνό μύλο (από κάποιον που δεν στέλνει με ΕΛΤΑ Courier)

3. Πετάς την μηχανή από το μπαλκόνι και παραγγέλνεις καφέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gabriels είπε

Μετά από 3 βδομάδες έφτασαν σήμερα! Ανοίγω πακέτο και είναι κόκκοι αντί για αλεσμένος εσπρέσο που παρήγγειλα....

1. Τα στέλνεις πίσω και περιμένεις ακόμα 2 μήνες να έρθει ο καφές

2. Αγοράζεις έναν φτηνό μύλο (από κάποιον που δεν στέλνει με ΕΛΤΑ Courier)

3. Πετάς την μηχανή από το μπαλκόνι και παραγγέλνεις καφέ

ας το παρουμε οτι εγινε για καλο...(κτλβν τη τρελα που μπορει να σε επιασε..)

παρε μυλο 💫

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rosspy είπε

ας το παρουμε οτι εγινε για καλο...(κτλβν τη τρελα που μπορει να σε επιασε..)

παρε μυλο 💫

έχεις κάτι να προτείνεις; 3-4 καφεδάκια την μέρα φτιάχνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...