Προς το περιεχόμενο

Σχεδιάζει η Sony τον αντίπαλο του Xbox Game Pass για το PS5;


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Questioner είπε

Σου διαφεύγει ότι υπάρχουν και μη hardcore gamers;

Μας επιτρέπεις να έχουμε την άποψη μας ή εδώ γράφουν μόνο εκείνοι που έχουν από 2 ντουλάπες κονσόλες και άνω;

Δηλαδή οι hardcore gamers θα πάρουν το PS5 και όχι το XSX που έχει πιο δυνατό hardware και πρόσβαση σε περισσότερα παιχνίδια; Το αντίθετο νομίζω θα γίνει.

Ολοι την άποψη μας γράφουμε. Εγω εχω ένα ταπεινό PS4 slim π.χ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν εχω καταλαβει γιατι υπαρχει φανμποισμος σε αυτα τα θεματα ειναι οτι πιο ανουσιο εχω δει βλεπε (sony-xbox,intel-amd,linux-windows) και ποσα αλλα υπαρχουν.

οτι να ναι πραγματικα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, CAPgeo1979 είπε

Η Microsoft κάνοντας αυτή την κίνηση κέρδισε εκατομμύρια συνδρομητές στο pass από pc....

Μια έξυπνη κίνηση, είναι κερδισμένη μόνο και μόνο από τις συνδρομές pc -xbox

Δύσκολα η Sony θα σου βάλει πχ

το νέο God of war,Day one με συνδρομή...

Αν το κάνει θα έχει παλιότερα παιχνίδια μεγαλύτερη γκάμα από πριν.....

Εύχομαι να διαψευτώ...

 

 

 

Αποκλείεται να βάλει τις καινούργιες αποκλειστικότητες από την πρώτη μέρα. Πιθανότατα θα βάλει αποκλειστικά παιχνίδια όπως το Spider-Man που έχει ήδη πουλήσει 20 εκατομμύρια αντίτυπα. 

Επεξ/σία από pictorino
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aeljim είπε

Τι ασυναρτησίες είναι αυτές που γράφεις; Μας δουλεύετε μερικοί; Πρέπει να ζεις σε άλλη εποχή.

Για τους άλλους αντικειμενικούς σχολιαστές δεν υπάρχει ούτε θα ούτε τίποτα. Η καλύτερη κονσόλα στα χέρια μας υπάρχει ήδη. Παιχνίδια να την αξιοποιήσουμε υπάρχουν πάρα πολλά. Όλα αυτά σε τιμές βιώσιμες το λιγότερο. Δεν λείπει τίποτα. Και απο την άλλη υπάρχουν αυτοί που πήραν μια κονσόλα στα ίδια χρήματα αλλά μόνο με 2 διαθέσιμα παιχνίδια για να παίξουν χωρίς συμβατότητα με τα παλιά τους χειριστήρια και ο μόνος τρόπος πλέον για να αισθανθούν καλά για την επιλογή τους είναι να προκαλούν στα φόρουμ και να χαίρονται για 3 frames παραπάνω που κανείς δεν καταλαβαίνει στην πράξη και που στο μέλλον θα γυρίσει τούμπα και αυτό.

dualsense ουτε με κυάλια δεν το βλέπει η ms ,τους έκλεισε το σπίτι και ακόμα δεν έχουν έρθει η αποκλειστικότητες  ,αν εχεις xbx βαλτο αγγελια τωρα που είναι νωρίς ,μην το καταργήσει κιόλας .....

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλα αν και οποτε βγαλει ανταγωνιστη (πολυ χλωμο) του gamepass η Σονυ η MS θα ειναι σε αλλο επιπεδο

 

Microsoft hints at turning Xbox into an app for your TV - The Verge

Επεξ/σία από privateer
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pictorino είπε

Αποκλείεται να βάλει τις καινούργιες αποκλειστικότητες από την πρώτη μέρα. Πιθανότατα θα βάλει αποκλειστικά παιχνίδια όπως το Spider-Man που έχει ήδη πουλήσει 20 εκατομμύρια αντίτυπα. 

γιατι οχι η MS ηδη το κανει σκεψου τι θα γινει τωρα που πηρε και την bethesda οσοι εχουν ΧΒΟΧ day 1 το νεο Elder Scrolls τσαμπα και οσοι εχουν PS5 να πρεπει να σκασουν 80αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Exodia The Forbidden One said:

γιατι οχι η MS ηδη το κανει σκεψου τι θα γινει τωρα που πηρε και την bethesda οσοι εχουν ΧΒΟΧ day 1 το νεο Elder Scrolls τσαμπα και οσοι εχουν PS5 να πρεπει να σκασουν 80αρι

80αρι εννοεις καμια συνδρομη gamepass γιατι δεν βλεπω να βγαινει elder scroll σε ps5🤣

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

γιατι οχι η MS ηδη το κανει σκεψου τι θα γινει τωρα που πηρε και την bethesda οσοι εχουν ΧΒΟΧ day 1 το νεο Elder Scrolls τσαμπα και οσοι εχουν PS5 να πρεπει να σκασουν 80αρι

Γιατί οι αποκλειστικοτητες πρέπει να βγάλουν το κόστος δημιουργίας και κέρδος. Δεν θα τις σκοτώσει σε μια υπηρεσία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pictorino είπε

Γιατί οι αποκλειστικοτητες πρέπει να βγάλουν το κόστος δημιουργίας και κέρδος. Δεν θα τις σκοτώσει σε μια υπηρεσία. 

οταν κανεις βαση θα τα βγαλεις δες πχ το netflix τι λεφτα δινει για παραγωγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

οταν κανεις βαση θα τα βγαλεις δες πχ το netflix τι λεφτα δινει για παραγωγες

Το Netflix έχει κοντά 200εκ. συνδρομητές και επειδή είχα έναν μήνα το 90% για μένα δεν άξιζε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ii_die_4 είπε

Ας διορθώσει πρώτα το hardware και μετά βλέπει.
Έτσι όπως είναι θα έχει degratation of performance σίγουρα σε 1-2 χρονια

Άμα το είπε ο καραφλομαλλιας στο βίντεο έτσι θα είναι. Μην ξεχνάμε ότι στο μεταλλικό σασί πατανε τα ίδια components και στο xbox και όχι σε copper heatpipe. Αλλά στο ps5 έχουν θέμα . Ρε απολαύστε τις κονσόλες σας και αφήστε την γκρίνια.

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κυβίστηση (κοινώς αποκαλούμενη και κωλοτούμπα) είναι άσκηση γυμναστικής αλλά και είδος ακροβατικού... Να προσέχετε κ. Ryan δεν είναι για μεγάλες ηλικίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Gamepass ειναι το μοναδικό system seller αυτή την στιγμή στο Gaming. Μακάρι να φτιάξει κάτι αντίστοιχο και η Sony. Καλό σε εμάς σαν καταναλωτές θα κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς παραπάνω θα προσφέρει η  sony.

Εγώ με το psno&ps+ είμαι καλυμμένος για ολόκληρο το έτος

 Είχε και φθηνότερα από τις 70 λίρες που το βρήκα αλλά το βρήκα λίγο μαύρο να γλυτώσω 7.5 ευρώ να μπαίνω σε άλλα store και να μπλέκω με άλλους λογαριασμούς.

Δεν κατάλαβα πάλι πως έγινε vs. Πιο δυνατός αυτός πιο δυνατός ο άλλος. Προσωπικά χέστηκα ποιος την έχει πιο δυνατή την gpu.

Εγώ ήθελα να παίξω GoT. Άλλος θέλει να παίξει Χαλο. Εγώ θέλω DS ο άλλος elder scroll.Καθένας με τα χούγια του και θα παίξει ανάλογα τη κονσόλα παίδες. Βρείτε τα παιχνίδια που σας αρέσουν και αγοραστε την ανάλογη κονσόλα. 

Βλέπω και στα δύο τοπικ ποιός είναι πιο γρήγορος και πιο πολλά frames. Παιχτε τα παιχνίδια που γουστάρετε αδέρφια. Οι διαφορές που γράφετε (3" πιο γρήγορα το πσ5, 30% πιο δυνατό το series X) είναι για γέλια. Και από τις δύο πλευρές. Αυτά και καλή διασκέδαση ότι και να αγοράσουμε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...