Προς το περιεχόμενο

Vodafone - Συμβόλαιο κινητής με όλα απεριόριστα με 38,19 ευρώ


alexkrz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Και σε κανεναν χρονο θα σας ανεβασουν την τιμη αυθαιρετα γιατι το χαρτακι που υπογραφετε λεει πως εκεινοι μπορουν να αλλαξουν την τιμη οποτε θελουν.

Ετσι μου το ειχαν κανει και εμενα και επειδη τα ειχα παρει στο κρανιο εφυγα εντελως μετα το 24μηνο.

Μακάρι να το κάνουν σε έναν χρόνο, να καταγγείλουμε το συμβόλαιο χωρίς να χρειάζεται να πληρώσουμε κάτι, και να πάμε σε άλλη εταιρεία που πιθανώς να έχει καλύτερες τιμές μέχρι τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 314
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Και σε κανεναν χρονο θα σας ανεβασουν την τιμη αυθαιρετα γιατι το χαρτακι που υπογραφετε λεει πως εκεινοι μπορουν να αλλαξουν την τιμη οποτε θελουν.

Ετσι μου το ειχαν κανει και εμενα και επειδη τα ειχα παρει στο κρανιο εφυγα εντελως μετα το 24μηνο.

Ο ρε φιλε ,κοψτο, συμβόλαιο υπογράψεις, έλεος πια 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Ετσι ειναι,  και εγω ,τωρα κάποιοι το έχουν τραβήξει  από τα αυτιά,αφού το ψάχνεται διαβάστε και το συμβόλαιο και μη αραλομπιζεται και γράφουμε αβέρτα βλακειες 

Εγω το εχω μπροστά μου το συμβόλαιο οποιος το θέλει το ζητάει χωρίς καμια υποχρέωση 

Έκανες τελικά σύνδεση; 

Εγώ το σκέφτομαι γιατί θέλει ανά 2-3 μήνες μα παίρνει λέει ελληνικό σήμα. 

Αν βρίσκομαι έξω δεν βολεύει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μόνο που θα μπορώ

  • να κάνω ατελείωτες βιντεοκλήσεις με φίλους μου από την εξοχή και το βουνό (μετά κόβιντ και όπου έχει σήμα εκτός από χαράδρες, οκ)
  • να κάνω γυμναστική έξω και να ακούω ώρες όσο youtube θέλω χωρίς να ψάχνομαι με πακέτα social, streaming κτλ που τα πληρώνω έτσι κι αλλιώς
  • να βλέπω netflix όταν πάω στη δουλειά χωρίς να ψάχνομαι να κατεβάσω επεισόδια/σειρές από πριν
  •  να δουλεύω από το λάπτοπ όπου κι αν βρίσκομαι
  • να μη μπαίνω κάθε φορά στη διαδικασία άνοιξε κλείσε δεδομένα, ρώτα για το wifi
  • να μη σκέφτομαι αν μου τελείωσε η κάρτα ούτε ότι ξέχασα να ανανεώσω και έχασα το roll over
  • να μην κάνω αναπάντητες για να με πάρουν
  • να μιλάω με τις ώρες, ειδικά αυτές τις δύσκολες λόγω κόβιντ με τους ηλικιωμένους ανθρώπους που είμαστε μακρυά λόγω κόβιντ
  • να στέλνω όσα sms θέλω όταν δεν έχω 4G για viber
  • να έχω ίντερνετ στο σπίτι ακόμα και όταν κόβεται το ρεύμα
  • να δίνω hotspot στο γκομενάκι να ανεβάζει επί τόπου στο insta τις φωτογραφίες που την βγάζω εγώ (προαιρετικό)
  • και και και και...............

     Λέτε να μην αξίζει;
Επεξ/σία από cgioris
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cgioris είπε

Και μόνο που θα μπορώ

  • να κάνω ατελείωτες βιντεοκλήσεις με φίλους μου από την εξοχή και το βουνό (μετά κόβιντ και όπου έχει σήμα εκτός από χαράδρες, οκ)
  • να κάνω γυμναστική έξω και να ακούω ώρες όσο youtube θέλω χωρίς να ψάχνομαι με πακέτα social, streaming κτλ που τα πληρώνω έτσι κι αλλιώς
  • να βλέπω netflix όταν πάω στη δουλειά χωρίς να ψάχνομαι να κατεβάσω επεισόδια/σειρές από πριν
  •  να δουλεύω από το λάπτοπ όπου κι αν βρίσκομαι
  • να μη μπαίνω κάθε φορά στη διαδικασία άνοιξε κλείσε δεδομένα, ρώτα για το wifi
  • να μη σκέφτομαι αν μου τελείωσε η κάρτα ούτε ότι ξέχασα να ανανεώσω και έχασα το roll over
  • να μην κάνω αναπάντητες για να με πάρουν
  • να μιλάω με τις ώρες, ειδικά αυτές τις δύσκολες λόγω κόβιντ με τους ηλικιωμένους ανθρώπους που είμαστε μακρυά λόγω κόβιντ
  • να στέλνω όσα sms θέλω όταν δεν έχω 4G για viber
  • να έχω ίντερνετ στο σπίτι ακόμα και όταν κόβεται το ρεύμα
  • να δίνω hotspot στο γκομενάκι να ανεβάζει επί τόπου στο insta τις φωτογραφίες που την βγάζω εγώ (προαιρετικό)
  • και και και και...............

     Λέτε να μην αξίζει;

Αξίζει απλά στα SMS..... Δεν ξέρω αν το γκομενακι θα έχει να απαντήσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Και σε κανεναν χρόνο θα σας ανεβασουν την τιμη αυθαιρετα γιατι το χαρτακι που υπογραφετε λεει πως εκεινοι μπορουν να αλλαξουν την τιμη οποτε θελουν.

Ετσι μου το ειχαν κανει και εμενα και επειδη τα ειχα παρει στο κρανιο εφυγα εντελώς μετα το 24μηνο.

Δεν γινεται αυτο πλεον. Οι παροχοι δεν μπορουν να μεταβάλλουν τις παροχές που ειναι on-bundle  (παροχές παγίου) . Εκείνο που οι πάροχοι αυξανουν τακτικά ειναι οι το κόστος των κλήσεων  (κυρίως διεθνείς) και των SMS όταν κάποιος εξαντλήσει τις παροχές του προγραμματος του. Στο συγκεκριμένο συμβόλαιο αυτό δεν υφίσταται μιας και ολα ειναι απεριόριστα

Η προσφορά είναι πάρα πολύ καλή  και μακάρι να ανοιξει το δρόμο για ανάλογες προτάσεις στο μάλλον. 

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, prometheas είπε

Δεν γινεται αυτο πλεον. Οι παροχοι δεν μπορουν να μεταβάλλουν τις παροχές που ειναι on-bundle  (πάγιο) . Εκείνο που οι πάροχοι αυξανουν τακτικά ειναι οι το κόστος των κλήσεων  (κυρίως διεθνείς) και SMS όταν κάποιος εξαντλήσει τις παροχές του προγραμματος του. Στο συγκεκριμένο συμβόλαιο αυτό δεν υφίσταται μιας και ολα ειναι απεριόριστα

Η προσφορά είναι πάρα πολύ καλή  και μακάρι να ανοιξει το δρόμο για ανάλογες προτάσεις στο μάλλον. 

Σε ποιον εξηγείς τα αυτονόητα? Δεν μπήκε στον κόπο να το ψάξει αλλα άποψη έχει και τρομοκρατεί κιολας

26 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Αξίζει απλά στα SMS..... Δεν ξέρω αν το γκομενακι θα έχει να απαντήσει :)

Εμείς πάντως θα το παίξουμε λιαπιδες 😅😅😅😅😅😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, slk200gr είπε

Ο ρε φιλε ,κοψτο, συμβόλαιο υπογράψεις, έλεος πια 

Μαλλον εχεις θεμα κατανοησης Ελληνικων, το Δημοτικο προφανως φταιει οχι εσυ.

Τι δεν καταλαβες απο το οτι ειχα υπογραψει ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ 24 μηνο για 39ε τον ΜΗΝΑ και μου το ειχαν ανεβασει ΜΟΝΟΙ τους στα 43ε τον ΜΗΝΑ;

Καποιοι πραγματικα δεν παλευεστε.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ετσι οπως ειναι το θεμα τιτλος και #1 (και μετα απο 7 ωρες και 8 σελιδες απαντησεις!!), νομιζα οτι ειναι κανενα triple play (σταθερο-ιντερνετVDSL-κινητο). Ποια "ολα απεριοριστα"; Εχει σταθερη; Εχει VDSL; Απο ο,τι καταλαβα διαβαζοντας λιγο τα επομενα, αφορα ΜΟΝΟ κινητο, ομιλια data και sms; Και πως γινεται να λετε ολα απεριοριστα και μετα να λετε οτι ο φορος ειναι αναλογα το υψος του λογαριασμου πχ ανω των 60€ κλπ; Δηλαδη αφορα ΜΟΝΟ κινητο και ειναι ολα απεριοριστα και πως θα σου φυγει το ποσο να παει στα πχ 60€ το μηνα; 

Φτιαξε TS λιγο τιτλο και #1 σε παρακαλω.

Το "΄όλα απεριόριστα" εννοούσα όλα απεριοριστα απο το κινητό. .. Δηλαδη κλήσεις προς όλους, MB , sms προς όλους + roaming απεριοριστο.

Επισης ο λογαριασμός μπορει να φτασει τα 60 ευρώ αν στείλεις SMS με χρεώσεις 2-3 ευρώ ή καλείς νούμερα 9011 ή κλησεις προς την εξυπηρετηση πελατων, το 5ψηφιο της ΔΕΗ της εξυπηρετησης και τόσα άλλα που δεν είναι αστικά-υπεραστικά. Ή μπορεις να βάλεις κάρτα σε καρτοκινητο vodafone χρεώνοντας το συμβόλαιο.. Ή πας σε χώρα εκτός Ε.Ε. όπου εκεί υπάρχουν πακέτα για roaming και χρεώνεσαι κανονικά, κλήσεις προς τον τηλεφωνητή.. Γενικά ό,τιδηποτε αυξήσει το λογαριασμό.

Πρόσθεσα τη λέξη "κινητής" παρολα αυτά στον τιτλο για να είναι πιο κατανοητό!

Επεξ/σία από alexkrz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Το τσιμπαω... Στη Γερμανία ακριβότερα είναι από όσο μου λένε. 

Nope. Και θα χρεώνεσαι τις εσωτερικές κλήσεις ούτως ή άλλως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ProponitisTouKanape είπε

Nope. Και θα χρεώνεσαι τις εσωτερικές κλήσεις ούτως ή άλλως.

Εσωτερικές ναι αλλά σε δικαρτο το ήθελα για Ελλάδα αποκλειστικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις ανάγκη να καλείς όλη μέρα Ελλάδα (π.χ. επαγγελματικά), δεν αξίζει να δίνεις 40€ το μήνα μόνο για ελληνικό κινητό. Κι εγώ έχω ελληνική κάρτα αλλά φοιτητική οπότε μου βγαίνει φθηνά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αν δεν έχεις ανάγκη να καλείς όλη μέρα Ελλάδα (π.χ. επαγγελματικά), δεν αξίζει να δίνεις 40€ το μήνα μόνο για ελληνικό κινητό. Κι εγώ έχω ελληνική κάρτα αλλά φοιτητική οπότε μου βγαίνει φθηνά...

Εχω και φοιτητικό ναι... Δεν είναι μόνο η ομιλία είναι και τα GB που χρειάζονται οπουδήποτε βρίσκεσαι. 

Αλλά ναι 38 ευρώ δεν ειναι λίγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...