Προς το περιεχόμενο

Vodafone - Συμβόλαιο κινητής με όλα απεριόριστα με 38,19 ευρώ


alexkrz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να έχεις γερμανικό νούμερο ούτως ή άλλως θα δίνεις κάποια λεφτά κι εκεί, δεν έχω καρτοκινητό πλεον αλλά τα minimum ανανέωσης ήταν 15€. Κράτα το φοιτητικό σου για ελληνικό νούμερο και κάνε μια σύνδεση γερμανική που όλες σου δίνουν έτσι κι αλλιώς απεριόριστα τηλεφωνήματα και μετά παίζουν σε GB και ταχύτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 314
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Αλλά ναι 38 ευρώ δεν ειναι λίγα. 

Για αλλον (πχ για μενα) οχι μονο δεν ειναι λιγα, αλλα ειναι και παρα πολλα. Παρολα αυτα τι να πω, η αποδοχη του τοπικ ειναι κατι που με ξαφνιαζει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνική κάρτα θα κρατήσω όσο δουλεύει το φοιτητικό στο εξωτερικό. Μετά προτιμώ να βάζω λεφτά στο Skype αν τόσο πολύ θέλω να πάρω τηλέφωνο στην Ελλάδα κι όχι σε facetime etc. :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Για αλλον (πχ για μενα) οχι μονο δεν ειναι λιγα, αλλα ειναι και παρα πολλα. Παρολα αυτα τι να πω, η αποδοχη του τοπικ ειναι κατι που με ξαφνιαζει.

Εξαρτάται την χρήση. Παράδειγμα, όταν ήμουν οδηγός για πολλά χρόνια, ήθελα τον μήνα 3-4 κάρτες =30,40 ευρώ τον μήνα. Σε αυτήν την περίπτωση συμφέρει. Τωρα αν εισαι σε γραφείο τι να το κάνεις αυτό το πρόγραμμα; 

Άδικα λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αν δεν έχεις ανάγκη να καλείς όλη μέρα Ελλάδα (π.χ. επαγγελματικά), δεν αξίζει να δίνεις 40€ το μήνα μόνο για ελληνικό κινητό.

 

10 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Αλλά ναι 38 ευρώ δεν ειναι λίγα. 

Είναι πάρα πολλά για τον μη επαγγελματία μέσο Ελληνα!

Όσοι πρόλαβαν και το γύρισαν σε προνομιακό καρτοκινητό, σώθηκαν από το γδάρσιμο.

 

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Ελληνική κάρτα θα κρατήσω όσο δουλεύει το φοιτητικό στο εξωτερικό. Μετά προτιμώ να βάζω λεφτά στο Skype αν τόσο πολύ θέλω να πάρω τηλέφωνο στην Ελλάδα κι όχι σε facetime etc. :P

Τηλέφωνο εν κίνηση εννοώ βρε, εγώ είμαι οδηγός γενικώς, viber κλπ βολεύουν αλλά δεν πιάνει πάντα. Όπως γράφω και πιο πάνω εξαρτάται το άτομο. Ας πούμε για κάνα φύλακα που δεν έχει ίντερνετ εκεί που είναι αυτό το πρόγραμμα βολεύει φουλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Boubis1411 said:

Έκανες τελικά σύνδεση; 

Εγώ το σκέφτομαι γιατί θέλει ανά 2-3 μήνες μα παίρνει λέει ελληνικό σήμα. 

Αν βρίσκομαι έξω δεν βολεύει. 

Δεύτερη sim, την αφήνεις σε κάποιον κοντινό σου και μια φορά τον μήνα(εκεί που κοιμάσαι) του λες να την ενεργοποιήση για 3 ωρίτσες. Μια υπόθεση εργασίας κάνω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aurumnus είπε

Είναι πάρα πολλά για τον μη επαγγελματία μέσο Ελληνα!

Είναι ναι γιαυτό έγραψα ολόκληρη έκθεση. 

Το πρόγραμμα αυτό είναι για κάποιον που λείπει πολλές ώρες από σπίτι, γραφείο κλπ. 

Μόλις τώρα, VonLoutsos είπε

Δεύτερη sim, την αφήνεις σε κάποιον κοντινό σου και μια φορά τον μήνα(εκεί που κοιμάσαι) του λες να την ενεργοποιήση για 3 ωρίτσες. Μια υπόθεση εργασίας κάνω.

Αχμ καλή ιδέα αλλά θα πιάσει; δηλαδή θα το δεχτούν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Boubis1411 said:

Είναι ναι γιαυτό έγραψα ολόκληρη έκθεση. 

Το πρόγραμμα αυτό είναι για κάποιον που λείπει πολλές ώρες από σπίτι, γραφείο κλπ. 

Αχμ καλή ιδέα αλλά θα πιάσει; δηλαδή θα το δεχτούν; 

Χωρίς να ξέρω, πιστεύω πως ναι. που ξέρει ο άλλος αν δεν είσαι για επαγγελματικό ταξίδι συνέχεια έξω και έρχεσαι μια δυο φορές τον μήνα; Όπως είπα, υπόθεση εργασίας ;)

Επεξ/σία από VonLoutsos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Χωρίς να ξέρω, πιστεύω πως ναι. που ξέρει ο άλλος αν δεν είσαι για επαγγελματικό ταξίδι συνέχεια έγω και έρχεσαι μια δυο φορές τον μήνα; Όπως είπα, υπόθεση εργασίας ;)

Το ρώτησα αυτό από έξω έξω... 

Μου είπαν, " αν δουν χρήση μεγάλη για 2-3 μήνες έχουν δικαίωμα να κάνουν ότι νομίζουν" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Δεύτερη sim, την αφήνεις σε κάποιον κοντινό σου και μια φορά τον μήνα(εκεί που κοιμάσαι) του λες να την ενεργοποιήση για 3 ωρίτσες. Μια υπόθεση εργασίας κάνω.

Υποτιθεται (με βαση τα γραφομενα στη σελιδα της ΕΕ που παρεθεσα παραπανω) οτι θελει κατα το τελευταιο 4μηνο χρηση μεγαλυτερη στην Ελλαδα σε σχεση με χρηση στο εξωτερικο. Ο φιλος δηλαδη θα πρεπει να παρει και κανενα τηλεφωνο και να μπει και ιντερνετ.

Επισης σχετικα με αυτο που απαντησαν "εχουν δικαιωμα να κανουν ο,τι νομιζουν": Το τι μπορουν να κανουν ειναι μονο αυτο που αναγραφεται στη σελιδα της ΕΕ, δηλαδη να επιβαλλουν επιπλεον χρεωση ανα λεπτο/sms/GB εως τα ανωτατα ορια που αναγραφονται εκει. Αυτο ειναι στη διακριτικη τους ευχερεια αν θα το κανουν, ειναι ομως και το μονο που μπορουν να κανουν. Ο,τιδηποτε αλλο περα απο αυτο σηκωνει καταγγελια. Δεν ξερω μονο μηπως εχουν δικαιωμα να ακυρωσουν μονομερως τη συμβαση, παντως να επιβαλλουν επιπλεον χρεωση ανα λεπτο/sms/GB περα απο αυτη που οριζεται ως ανωτατο οριο ή να περιορισουν τις παροχες του πακετου δεν μπορουν.

Επεξ/σία από Giama
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Giama είπε

Υποτιθεται (με βαση τα γραφομενα στη σελιδα της ΕΕ που παρεθεσα παραπανω) οτι θελει κατα το τελευταιο 4μηνο χρηση μεγαλυτερη στην Ελλαδα σε σχεση με χρηση στο εξωτερικο. Ο φιλος δηλαδη θα πρεπει να παρει και κανενα τηλεφωνο και να μπει και ιντερνετ.

Αχμ... Μπορούν να λειτουργούν ταυτόχρονα οι 2 sim; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Αχμ... Μπορούν να λειτουργούν ταυτόχρονα οι 2 sim; 

Δεν ξερω, αλλα λυνεται: Αν χρειαστει το κλεινεις εσυ το βραδυ και παιζει μπαλα ο φιλος σου (πχ καλει το σταθερο του και τα αφηνει ολο το βραδυ να μιλανε μεταξυ τους).

Ειναι γελοια βεβαια η φαση αυτη και το ολο σεναριο ειναι υποθετικο γιατι το οτι εχει αυτο το δικαιωμα ο παροχος δεν σημαινει οτι θα το εξασκησει κιολας. Αν και στο unlimited με μεγαλη χρηση εξω που θα τους κοστιζει πολυ μαλλον θα κινηθουν, αλλα μεχρι να συμβει το βλεπεις. Το πολυ πολυ αφηνεις μια καρτα πισω να υπαρχει κι αν σου την πουν απο τη vodafone τοτε κινητοποιεις τον φιλο να αναλαβει δραση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, matrixxx είπε

Για αλλον (πχ για μενα) οχι μονο δεν ειναι λιγα, αλλα ειναι και παρα πολλα. Παρολα αυτα τι να πω, η αποδοχη του τοπικ ειναι κατι που με ξαφνιαζει.

Καλημέρα. Δεν είναι πάρα πολλά γιατί είναι πολλοί που δεν έχουν σταθερό,και κάνουν όλες τις κλήσεις τους από το κινητό. Η αδερφή μου που είναι στην cosmote δίνει τα ίδια και έχει 1500 λεπτά προς όλους και 10gb το μήνα ίντερνετ. Συν ότι στο σπίτι και στο εξοχικό δεν έχει καλό σήμα για το ίντερνετ. Αντίθετα η vodafone τσεκαρισμένο από μας πιάνει φουλ. Γιατί λοιπόν να μην πάει στη vodafone στα ίδια χρήματα με όλα απεριόριστα φουλ. Συν ότι προσθέτεις καρτοκινητά με 15€ με απεριόριστη ομιλία και 8gb ίντερνετ το μήνα, όταν για κάρτα θες 10€ το μήνα με πολύ λιγότερες παροχές? Το πρόγραμμα αυτό είναι το red plus που αν το κάνεις σκέτο έχει 38,50€ .

Κάπως έτσι φαντάζομαι είναι και η αποδοχή του τοπικ

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...