Προς το περιεχόμενο

Vodafone - Συμβόλαιο κινητής με όλα απεριόριστα με 38,19 ευρώ


alexkrz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, cgioris είπε

Συγκεκριμένα, η VODAFONE διατηρεί το δικαίωμα να προχωρήσει χωρίς άλλη προειδοποίηση στη μείωση της ταχύτητας λήψης (download) και μεταφόρτωσης (upload) της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο στα 64kbps, εάν ο συνδρομητής υπερβεί τα 100GB/μήνα για τις συνδέσεις Συμβολαίου ή τα 3GB/ημέρα για συνδέσεις Καρτοκινητής/Καρτοπρογράμματος. Tο μέτρο δεν εφαρμόζεται στα προγράμματα Vodafone Giga Unlimited Surf, Vodafone Giga Unlimited Play, Vodafone Giga Unlimited Ultra, Vodafone Giga Business Unlimited Lite, Vodafone Giga Business Unlimited Max, Vodafone Giga Business Unlimited Ultra καθώς προσφέρουν απεριόριστη χρήση της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο από το κινητό του Συνδρομητή βάσει των Γενικών Όρων Παροχής Κινητών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών.

H πολιτική ορθής χρήσης των 100GB/μήνα ισχύει για χρήση της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο μέσω της υπηρεσίας Vodafone Internet 4 Sharing ανεξαρτήτως προγράμματος.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτό που έχεις σημειωμένο  με bold ισχύει. Το γιατί θα έπρεπε να ήταν προφανές...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 314
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, glenngould είπε

2. Υπάρχει δυνατότητα extra sim που να λειτουργούν ανεξάρτητα και ταυτόχρονα (τονίζω ταυτοχρόνα να ανεβοκατεβάζουν data σε δύο διαφορετικά γεωγραφικά σημεία της Ελλάδας)

3. Μέχρι πόσες extra sim;

Όπως έγραψαν κι άλλοι, αυτό είναι μη ρεαλιστικό.

Προσφορά για μια σύνδεση είναι, όχι για όλο το χωριό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Angeldust είπε

Μη γραφετε ο,τι να'ναι. Το πρόγραμμα έχει πραγματικά απεριόριστα.

Είπαμε ένα ενδεχόμενο 

Δεν είπαμε ότι έτσι είναι. 

Καλο είναι που ρώτησαν όσοι ενδιαφέρονται να είναι σίγουροι 1000% γιατί οι ελληνικές εταιρίες κινητής είναι ότι να ναι...αλλα λένε για να τσιμπήσουν πελάτες και άλλα κάνουν στο τέλος. 

 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Είπαμε ένα ενδεχόμενο 

Δεν είπαμε ότι έτσι είναι. 

Καλο είναι που ρώτησαν όσοι ενδιαφέρονται να είναι σίγουροι 1000% γιατί οι ελληνικές εταιρίες κινητής είναι ότι να ναι...αλλα λένε για να τσιμπήσουν πελάτες και άλλα κάνουν στο τέλος. 

Αν διαβάζεις πάντα τι υπογράφεις (συμβολαιο) και βλεπεις τον τιμοκαταλογο δεν εχεις να φοβασαι κατι. Αν κανουν κατι που δεν ισχυει απλα μπορεις να διακόψεις αζημίως. Εισαι καλυμμένος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alexkrz είπε

ΕΙναι το Vodafone Family Red Start (2 γραμμές 2*22,55=45,10)

απο αυτο κ πως το διαφημιζουν στην σελιδα τους καταλαβαινεις ποσο αξιοπιστοι ειναι στο unlimited του αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Doubt είπε

Όπως έγραψαν κι άλλοι, αυτό είναι μη ρεαλιστικό.

Προσφορά για μια σύνδεση είναι, όχι για όλο το χωριό.

Καθόλου μη ρεαλιστικό δεν είναι.

Ως το ένα και μοναδικό φυσικό πρόσωπο που έχω συνάψει συμβόλαιο με την vodafone προσδωκώ:

Να έχω μια sim στο κινητό μου,

να έχω μια sim στο tablet μου,

να έχω μια sim στο 4G laptop μου

και να χρησιμοποιώ data από όλες τις συσκευές ταυτόχρονα.

Γιατί είναι μη ρεαλιστικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

απο αυτο κ πως το διαφημιζουν στην σελιδα τους καταλαβαινεις ποσο αξιοπιστοι ειναι στο unlimited του αλλου

Mια χαρά το διαφημιζουν. Οποιος  διαβάσει τους όρους και τις λεπτομέρειες του προγράμματος βλέπει τι πληρώνει και τι παιρνει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα ντε... διαφήμιση ειναι... Λες και άλλες εταιρίες δεν τα διαφημιζουν ετσι για να τραβηξουν την προσοχη.. Τελικα ειχε δικιο καποιος που ελεγε για τη γκρινια.. Ειναι ενα προγραμμα που δεν εχει ξαναυπαρξει στην Ελλαδα με 38 ευρω να τα εχεις ολα απεριοριστα. Και περα απο την προσφορα ειναι ενα θετικο βημα οτι καποια στιγμη θα αρχιζουν σιγα σιγα να υπαρχουν τετοια προγραμματα. Πριν 3 χρονια γκρινιαζαμε που στη Γερμανια και στη Γαλλια οταν παμε εχουμε απεριοριστα με 40 ευρω και εδω μας κλεβουν.. Τωρα που εγινε και εδω αυτο παλι γκρινιαζουμε. Κοιταζει να τα αρπαξει λεει ενας πριν το 5G . Λες και οταν μπει το 5G θα καταργηθει το τωρινο 5G  ή περιμενει να δει 5G πανελλαδικά μέσα στους επομενους 24 μηνες. Ή λες και το 4G είναι προΊόν εμπόρευμα και τους τελειωνει σιγα σιγα και το βαζουν προσφορά πριν τη νέα γενιά προιοντος.

Προφανως δεν απευθυνεται σε ολους. Υπαρχουν και οικνομικοτερα προγραμματα με λιγοτερα λεπτα και GB που θα ικανοποιησουν τους περισσοτερους. 

Επεξ/σία από alexkrz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, glenngould είπε

Καθόλου μη ρεαλιστικό δεν είναι.

Ως το ένα και μοναδικό φυσικό πρόσωπο που έχω συνάψει συμβόλαιο με την vodafone προσδωκώ:

Να έχω μια sim στο κινητό μου,

να έχω μια sim στο tablet μου,

να έχω μια sim στο 4G laptop μου

και να χρησιμοποιώ data από όλες τις συσκευές ταυτόχρονα.

Γιατί είναι μη ρεαλιστικό;

Φίλτατε και εγω θα προσδοκούσα το αντίστοιχο αλλα δεν ειναι ρεαλιστικό γιατί έτσι μου είπαν 3 διαφορετικοί υπάλληλοι της vodafone. Αν το έχεις κάνει και δεν το προσδοκάς απλά πες μας πως να το κάνουμε και εμείς οταν μας έρθουν τα συμβόλαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, glenngould είπε

Καθόλου μη ρεαλιστικό δεν είναι.

Ως το ένα και μοναδικό φυσικό πρόσωπο που έχω συνάψει συμβόλαιο με την vodafone προσδωκώ:

Να έχω μια sim στο κινητό μου,

να έχω μια sim στο tablet μου,

να έχω μια sim στο 4G laptop μου

και να χρησιμοποιώ data από όλες τις συσκευές ταυτόχρονα.

Γιατί είναι μη ρεαλιστικό;

Κι εγώ θέλω να δώσω μια στον αδερφό μου, 2 στα ανίψια μου και 4-5 σε φίλους.

Αν δεν καταλαβαίνεις το γιατί δεν θα στο εξηγήσω εγώ. Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, glenngould είπε

Καθόλου μη ρεαλιστικό δεν είναι.

Ως το ένα και μοναδικό φυσικό πρόσωπο που έχω συνάψει συμβόλαιο με την vodafone προσδωκώ:

Να έχω μια sim στο κινητό μου,

να έχω μια sim στο tablet μου,

να έχω μια sim στο 4G laptop μου

και να χρησιμοποιώ data από όλες τις συσκευές ταυτόχρονα.

Γιατί είναι μη ρεαλιστικό;

Ίσως να μπορείς αλλά έχει μεγάλη χρέωση ανά μήνα οπότε δεν συμφέρει. 

Παρτους τηλέφωνο Να μάθεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, cgioris είπε

Συγκεκριμένα, η VODAFONE διατηρεί το δικαίωμα να προχωρήσει χωρίς άλλη προειδοποίηση στη μείωση της ταχύτητας λήψης (download) και μεταφόρτωσης (upload) της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο στα 64kbps, εάν ο συνδρομητής υπερβεί τα 100GB/μήνα για τις συνδέσεις Συμβολαίου ή τα 3GB/ημέρα για συνδέσεις Καρτοκινητής/Καρτοπρογράμματος. Tο μέτρο δεν εφαρμόζεται στα προγράμματα Vodafone Giga Unlimited Surf, Vodafone Giga Unlimited Play, Vodafone Giga Unlimited Ultra, Vodafone Giga Business Unlimited Lite, Vodafone Giga Business Unlimited Max, Vodafone Giga Business Unlimited Ultra καθώς προσφέρουν απεριόριστη χρήση της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο από το κινητό του Συνδρομητή βάσει των Γενικών Όρων Παροχής Κινητών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών.

H πολιτική ορθής χρήσης των 100GB/μήνα ισχύει για χρήση της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο μέσω της υπηρεσίας Vodafone Internet 4 Sharing ανεξαρτήτως προγράμματος.

Αλλά:

"H ταχύτητα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως οι δυνατότητες της συσκευής σας, η τοποθεσία σας, η συμφόρηση αλλά και η κάλυψη του δικτύου"

 

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

Αλλά:

"H ταχύτητα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως οι δυνατότητες της συσκευής σας, η τοποθεσία σας, η συμφόρηση αλλά και η κάλυψη του δικτύου"

Πιστεύω προσωπικά, ότι οι ταχύτητές τους θα είναι καλές μεν, αλλά γενικά χαμηλότερες ώστε να μην ανταγωνίζονται εύκολα τις VDSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...