Προς το περιεχόμενο

Vodafone - Συμβόλαιο κινητής με όλα απεριόριστα με 38,19 ευρώ


alexkrz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, glenngould είπε

Καθόλου μη ρεαλιστικό δεν είναι.

Ως το ένα και μοναδικό φυσικό πρόσωπο που έχω συνάψει συμβόλαιο με την vodafone προσδωκώ:

Να έχω μια sim στο κινητό μου,

να έχω μια sim στο tablet μου,

να έχω μια sim στο 4G laptop μου

και να χρησιμοποιώ data από όλες τις συσκευές ταυτόχρονα.

Γιατί είναι μη ρεαλιστικό;

Εδώ είσαι
Screenshot_20201126_194158.jpg.aeed5111454019cd189d8e0e8171e6ba.jpg

Μάλλον λάθος έκανα , είναι έξτρα οπότε θες 2 έξτρα στα 118,19
 

2 λεπτά πριν, cgioris είπε

Πιστεύω προσωπικά, ότι οι ταχύτητές τους θα είναι καλές μεν, αλλά γενικά χαμηλότερες ώστε να μην ανταγωνίζονται εύκολα τις VDSL.

Εγώ φοβάμαι οτι θα είναι 8-10max (με τέρμα σήμα πάντα) όπως είχε γίνει και άλλη φορά

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 314
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά εννοώ data-only extra sims, που επιτρέπουν να μην βγάζεις-βάζεις-ξαναβγάζεις-ξαναβάζεις sim από συσκευή σε συσκευή.

Αυτό είναι διαφορετικό από ΚΟΠΙΕΣ της αρχικής sim που έχουν όλα τα προνόμια ενσωματωμένα (και χρόνο ομιλίας και sms και data). 

Εγώ μιλώ για DATA ONLY extra sims και αποδεδειγμένα η cosmote το προσφέρει αυτό με κόστος €3 ανά extra sim ανά μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από όλες αυτές τις σελίδες κ τις διαμάχες μπορεί κάποιος να πει υπεύθυνα για ισχύει??

Δίνουμε 38.19 € το μήνα τελική με όλα κ έχουμε απεριόριστα λεπτά,sms k data στο κινητό μας???

Επίσης μπορούμε να βγάλουμε κ άλλη κάρτα μόνο για data κ να την βάλουμε σε ένα usb stick 4g κ να έχουμε data απεριόριστα (χωρίς κόφτες κ περιορισμούς ορθής χρήσης κλπ) στο σπίτι κ ταυτόχρονα να λειτουργεί κ η κάρτα η κινητού??

Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει αλλά να είναι σίγουρος...

Έκανα αγορά αλλά δεν έχω στείλει ακόμα τα έγγραφα μέχρι να σιγουρευτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Μετά από όλες αυτές τις σελίδες κ τις διαμάχες μπορεί κάποιος να πει υπεύθυνα για ισχύει??

Δίνουμε 38.19 € το μήνα τελική με όλα κ έχουμε απεριόριστα λεπτά,sms k data στο κινητό μας???

Επίσης μπορούμε να βγάλουμε κ άλλη κάρτα μόνο για data κ να την βάλουμε σε ένα usb stick 4g κ να έχουμε data απεριόριστα (χωρίς κόφτες κ περιορισμούς ορθής χρήσης κλπ) στο σπίτι κ ταυτόχρονα να λειτουργεί κ η κάρτα η κινητού??

Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει αλλά να είναι σίγουρος...

Έκανα αγορά αλλά δεν έχω στείλει ακόμα τα έγγραφα μέχρι να σιγουρευτώ.

Μπορεις να κάνεις ότι θες αλλά έχει χρέωση φίλε. Τσάμπα δεν δίνουν δεύτερη sim... 38.19 τελική μου είπαν εμένα μαζί με τον φόρο αλλα δεν τους εμπιστεύομαι.  Κόφτης εντός Ελλάδος μου είπαν δεν υπάρχει. 

Μπορεις να βάλεις την κάρτα και σε ρουτερ αλλά σου είπα δωρεάν δεν δίνουν τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Μπορεις να κάνεις ότι θες αλλά έχει χρέωση φίλε. Τσάμπα δεν δίνουν δεύτερη sim... 38.19 τελική μου είπαν εμένα μαζί με τον φόρο αλλα δεν τους εμπιστεύομαι.  Κόφτης εντός Ελλάδος μου είπαν δεν υπάρχει. 

Μπορεις να βάλεις την κάρτα και σε ρουτερ αλλά σου είπα δωρεάν δεν δίνουν τίποτα. 

Ωραια!

Για μια δευτερη sim για να την βαλω σε 4g router ποσο κοστιζει?

Κ θα παιζουν ταυτοχρονα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Ωραια!

Για μια δευτερη sim για να την βαλω σε 4g router ποσο κοστιζει?

Κ θα παιζουν ταυτοχρονα ?

Εχει τον μήνα χρέωση δεν θυμάμαι ακριβώς. 

Παρτους ένα τηλέφωνο τώρα και μάθε. 

Παίζουν ναι κανονικά και οι 2. Το πρόβλημα είναι αν θα έχεις 4G μέσα στο σπίτι καλό. 

Εγώ σπίτι μέχρι 5-6 πιάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πιέζει η Vodafone να ρίξω υπογραφή. 

Μου έδωσαν μάλιστα και κάποιες λύσεις... 

Μπορει τελικά να υπάρχει δεύτερη sim αλλά όχι ταυτόχρονα. 

Οπότε αν φύγεις εξωτερικό ανοίγει κάποιος για λίγες μέρες το ίντερνετ και είσαι Κόμπε. 

3.5 ευρώ τον μήνα ειναι δεύτερη sim μου είπε η κοπέλα. 

Από την άλλη έχω wind & Vodafone φοιτητικά... Οπότε μιλάμε με 3 κάρτες (36 ευρώ) κάνω πάλι την δουλειά που θέλω. 

Δεν ξέρω της είπα θα σκεφτώ και μιλάμε από Δευτέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς ότι: 

1. Δεν μπορεί να υπάρχει δεύτερη sim για "ΟΜΙΛΑ+SMS+DATA" ταυτόχρονη χρήση;

2. Δεν μπορεί να υπάρχει δεύτερη sim για "DATA only" ταυτόχρονη χρήση σε 2η συσκευή σου;

3. Δεν μπορεί να υπάρχει δεύτερη sim για χρήση ταυτόχρονα σε εσωτερικό και εξωτερικό;

Τι από αυτά εννοείς;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, glenngould είπε

Εννοείς ότι: 

1. Δεν μπορεί να υπάρχει δεύτερη sim για "ΟΜΙΛΑ+SMS+DATA" ταυτόχρονη χρήση;

2. Δεν μπορεί να υπάρχει δεύτερη sim για "DATA only" ταυτόχρονη χρήση σε 2η συσκευή σου;

3. Δεν μπορεί να υπάρχει δεύτερη sim για χρήση ταυτόχρονα σε εσωτερικό και εξωτερικό;

Τι από αυτά εννοείς;

Ευχαριστώ

Δεν μπορείς ούτε ομιλία ούτε GB ταυτόχρονα έτσι μου είπαν. 

Μπορείς μόνο να κάνεις το κινητό spot κσι να μοιράζεις ίντερνετ. 

Τιμή 38.17 τελική όλα μέσα συν φόρο 

Για εξωτερικό μέχρι 2 μήνες μου είπε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

bye bye vodafone τότε

Αναμένουμε cosmote που προσφέρει μέχρι 4-5 extra data only sim με μηδαμινό κόστος χωρίς περιορισμούς.

Ο διάολος κρύβεται στις λεπτομέρειες.

Ευτυχώς δεν έπεσα στην παγίδα.

Επεξ/σία από glenngould
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, glenngould είπε

bye bye vodafone τότε

Αναμένουμε cosmote που προσφέρει μέχρι 4-5 extra data only sim με μηδαμινό κόστος χωρίς περιορισμούς.

Ευτυχώς δεν έπεσα στην παγίδα.

Χλωμό να βγάλει κάτι ο ΟΤΕ φίλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο adslgr φόρουμ βγάλανε μια είδηση ότι το cu επέκτεινε την προσφορά του για unlimited data μέχρι αρχές Ιανουαρίου, αλλά μετά αμέσως το κατεβάσανε. Κάτι παίζει στο παρασκήνιο. Το λέω γιατί ίσως πρέπει να ληφθεί υπ' όψιν από κάποια μέλη πριν να συνάψουν συμβόλαιο με 2 ετή δέσμευση με τέτοιους όρους.

Επεξ/σία από glenngould
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες ημερες υπαναχωρηση μπορουμε να κανουμε οταν εχουμε υπογραψει συμβολαιο μεσω internet; 

Γνωριζω οτι ειναι 14 ημερες αλλα δεν θυμαμαι αν ειναι απο καταστημα ή internet, γιατι καπου ειχα διαβασει οτι εχει διαφορα

7 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Χλωμό να βγάλει κάτι ο ΟΤΕ φίλε. 

Ετσι πιστευω κ γω, τετοιες προσφορες κανει συνηθως ο 2ος-όποιος κ αν ειναι-με σκοπο να γυρισει τη ζυγαρια των πελατων υπερ του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι επίσημο, επεκτάθηκε το unlimited data πακετάκι με €9.90 της vodafone μέχρι 2/1/21

(Το γράφω για να το λάβουν υπόψιν οι συμοφορουμήτες πριν κάνουν κίνηση για δέσμευση συμβολαίου, δεν το γράφω για διαφήμιση)

https://www.vodafonecu.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...