Προς το περιεχόμενο

Vodafone - Συμβόλαιο κινητής με όλα απεριόριστα με 38,19 ευρώ


alexkrz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

ε στο ΦΕις τα λενε . με 30 ευρω εχεις 1,5 γιγα και απεριοριστα προς Γερμανικα νουμερα . Στη Γερμανια ποσους να ξερω να μιλησω ; 5-10 ατομα. 

παντως ειναι καλη προσφορα αυτη που βρηκες οντως.

Αυτοί που θα τα λένε αυτά στο face θα έχουν για το ίδιο κινητό (απλι στο γερμανικό αναφέρομαι, μην τυχόν μπερδευτεί κανείς διαβάζοντας με) πάρει συμβόλαιο 75-80 ευρώ το μήνα και θα ζορίζονται να το πληρώσουν 😅

Έχω ακούσει τέτοια περιστατικά, γενικά θα συστηνα "με μέτρο" τέτοια ακριβά συμβόλαια (ακόμα και αυτό του θέματος, με τα 40κατι ευρώ, μιλάμε για 1000€ συμβόλαιο στο -υποχρεωτικό- 24μηνο). 

ΥΓ. Πες σε αυτούς που ξέρεις να ψαχτουν καλύτερα, το 1,5 γιγα και τα απεριοριστα εκεί κοστίζουν από 3,70€/μηνα (και για τα 2 μαζι😲). Α, και αυτό το "1,5γιγα" (και 2 μη σου πω, στα 3,70€) είναι επίσης "απεριόριστο", απλά μετά τα 1,5-2,0 γιγα σερφαρεις με 64-512kbps, ίσως και 1mbps ανάλογα την εταιρεία, που πάλι για τις περισσότερες δουλειές φτάνει). 

Επεξ/σία από giorginho
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 314
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, giorginho είπε

Αυτοί που θα τα λένε αυτά στο face θα έχουν για το ίδιο κινητό (απλι στο γερμανικό αναφέρομαι, μην τυχόν μπερδευτεί κανείς διαβάζοντας με) πάρει συμβόλαιο 75-80 ευρώ το μήνα και θα ζορίζονται να το πληρώσουν 😅

Έχω ακούσει τέτοια περιστατικά, γενικά θα συστηνα "με μέτρο" τέτοια ακριβά συμβόλαια (ακόμα και αυτό του θέματος, με τα 40κατι ευρώ, μιλάμε για 1000€ συμβόλαιο στο -υποχρεωτικό- 24μηνο). 

ΥΓ. Πες σε αυτούς που ξέρεις να ψαχτουν καλύτερα, το 1,5 γιγα και τα απεριοριστα εκεί κοστίζουν από 3,70€/μηνα (και για τα 2 μαζι😲). 

Δεν τους ξέρω συζήτηση γίνεται σε μια κοινότητα κλπ. 

Του θέματος η προφορά είναι πολύ καλή απλά το σήμα φοβάμαι. 

Αλλά από την άλλη αν είσαι στην πόλη και μιλάς 5-6 ώρες την ημέρα συμφέρει, βγαίνει δωρεάν σχεδόν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ετσι οπως ειναι το θεμα τιτλος και #1 (και μετα απο 7 ωρες και 8 σελιδες απαντησεις!!), νομιζα οτι ειναι κανενα triple play (σταθερο-ιντερνετVDSL-κινητο). Ποια "ολα απεριοριστα"; Εχει σταθερη; Εχει VDSL; Απο ο,τι καταλαβα διαβαζοντας λιγο τα επομενα, αφορα ΜΟΝΟ κινητο, ομιλια data και sms; Και πως γινεται να λετε ολα απεριοριστα και μετα να λετε οτι ο φορος ειναι αναλογα το υψος του λογαριασμου πχ ανω των 60€ κλπ; Δηλαδη αφορα ΜΟΝΟ κινητο και ειναι ολα απεριοριστα και πως θα σου φυγει το ποσο να παει στα πχ 60€ το μηνα; 

Φτιαξε TS λιγο τιτλο και #1 σε παρακαλω.

Όπως είπες το ποσό καλύπτει unlimited κινητά/σταθερά/data/sms. Οι υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας μπορούν να ανεβάσουν περαιτέρω τον λογαριασμό και ανάλονα να υπολογιστεί και ο φόρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

50 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ετσι οπως ειναι το θεμα τιτλος και #1 (και μετα απο 7 ωρες και 8 σελιδες απαντησεις!!), νομιζα οτι ειναι κανενα triple play (σταθερο-ιντερνετVDSL-κινητο). Ποια "ολα απεριοριστα"; Εχει σταθερη; Εχει VDSL; Απο ο,τι καταλαβα διαβαζοντας λιγο τα επομενα, αφορα ΜΟΝΟ κινητο, ομιλια data και sms; Και πως γινεται να λετε ολα απεριοριστα και μετα να λετε οτι ο φορος ειναι αναλογα το υψος του λογαριασμου πχ ανω των 60€ κλπ; Δηλαδη αφορα ΜΟΝΟ κινητο και ειναι ολα απεριοριστα και πως θα σου φυγει το ποσο να παει στα πχ 60€ το μηνα; 

Φτιαξε TS λιγο τιτλο και #1 σε παρακαλω.

 

7 ώρες πριν, alexkrz είπε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από χρόνια κάτι ουσιαστικό στην κινητή τηλεφωνία. Επιτέλους.

1. Μέχρι πότε διαρκεί η προσφορά;

2. Μέχρι πόσες extra sim μπορείς να πάρεις;

3. Όλες οι extra sim λειτουργούν ταυτόχρονα;

4. Αν επιβάλλουν περιορισμούς μελλοντικά (ταχύτητα, όγκου δεδομένων κλπ.) έχεις δικαίωμα να καταγγείλεις το συμβόλαιο;

Ευχαριστώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Είμαι σε διαδικασία ενεργοποίησης νέας σύνδεσης για το σπίτι,περισσότερο για χρήση ίντερνετ,με τιμές περί τα 19€/μηνα.

Επίσης δίνω περί τα 12€ το μήνα για το cu μου.

Η προσφορά φαίνεται πολύ συμφέρουσα μιας και δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω τον αριθμό μου.

Θα ήθελα μια διευκρίνιση μόνο.

Θα μπορώ να μοιράζω το ίντερνετ από το κινητό μου στον υπολογιστή μου και να χρησιμοποιώ netflix, YouTube χωρίς κολλήματα ; όπως πχ σε μια σταθερή γραμμή adsl  ή καλή εμπειρία χρήσης θα έχω μόνο στο κινητού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, a16 είπε

Καλησπέρα,

Είμαι σε διαδικασία ενεργοποίησης νέας σύνδεσης για το σπίτι,περισσότερο για χρήση ίντερνετ,με τιμές περί τα 19€/μηνα.

Επίσης δίνω περί τα 12€ το μήνα για το cu μου.

Η προσφορά φαίνεται πολύ συμφέρουσα μιας και δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω τον αριθμό μου.

Θα ήθελα μια διευκρίνιση μόνο.

Θα μπορώ να μοιράζω το ίντερνετ από το κινητό μου στον υπολογιστή μου και να χρησιμοποιώ netflix, YouTube χωρίς κολλήματα ; όπως πχ σε μια σταθερή γραμμή adsl  ή καλή εμπειρία χρήσης θα έχω μόνο στο κινητού;

Δύο φορές μιλησα μαζί τους και μου είπαν "hotspot απο το κινητό μπορείται να κάνετε χωρίς πρόβλημα". Τώρα αν ελεγαν ψεμα για να πουλήσουν τί να πω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, glenngould είπε

Μετά από χρόνια κάτι ουσιαστικό στην κινητή τηλεφωνία. Επιτέλους.

1. Μέχρι πότε διαρκεί η προσφορά;

2. Μέχρι πόσες extra sim μπορείς να πάρεις;

3. Όλες οι extra sim λειτουργούν ταυτόχρονα;

4. Αν επιβάλλουν περιορισμούς μελλοντικά (ταχύτητα, όγκου δεδομένων κλπ.) έχεις δικαίωμα να καταγγείλεις το συμβόλαιο;

Ευχαριστώ

1. Δεν γνωρίζουμε, είναι black friday 

2. Σύμφωνα με την υπηρεσία Internet4Sharing, μπορείς να πάρεις 4 επιπλέον SIM.

3. Ναι, οι έξτρα σιμ μόνο για δεδομενα 

4. Ναι, μπορείς να το καταγγείλεις αν αλλάξουν τους όρους για τα ΜΒ (πχ κόφτης). 

 

 

Επισης καπου πήρε το ματι μου ότι συζητάτε για μετά τη λήξη του συμβολαίου. Το πρόγραμμα έχει αρχική 90€ περίπου, οχι 69,5€ όπως αναφέρεται. Τα 69,5€ ήταν η προηγούμενη τιμή για νέους πελάτες.

Η τιμή είναι τελική, έχει υπολογισμένο και τον φόρο κινητής τηλεφωνίας. Ο φόρος μπορεί να ανεβεί αν αλλάξετε σκάλα (πχ κανετε χρεώσεις επιπλέον του παγίου 70€). 

Επεξ/σία από panos-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, glenngould είπε

Πόσο κοστίζει η κάθε extra sim;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Κάποιος προηγουμένως έγραψε για ~2,5€ / sim το μήνα.

επειδή πρώτος ανέφερα τη χρήση της extra sim σε 4G router, συστήνω ειδικά αν μένετε σε μεγάλες πόλεις να μην αγοράσετε ακριβό 4G router. Γιατί αν του χρόνου έχετε διαθεσιμότητα 5G, θα πρέπει και πάλι να αγοράσετε άλλο router που να υποστηρίζει 5G. Αν δηλαδή σας ενδιαφέρει η καλύτερη δυνατή ταχύτητα, κρατήστε τα χρήματα για την αγορά του 5G router.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, glenngould είπε

Πόσο κοστίζει η κάθε extra sim; 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Το πακέτο αυτο έχει το Internet 4 Sharing δωρεάν, με μια κάρτα SIM. Κάθε επιπλέον κάρτα χρεώνεται 5,04€/μήνα. Οι όροι εδω

23 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Στην υπεύθυνη δήλωση και στο συμβόλαιο μόνο υπογραφή βάζουμε? Την ημερομηνία την συμπληρώνουν αυτοί?

Βάλε και ημερομηνία, αν δεν λεει κάτι διευκρινιστικό στις οδηγίες που σου δώσανε μαζί με τα αρχεία. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, acidsonicer είπε

Δύο φορές μιλησα μαζί τους και μου είπαν "hotspot απο το κινητό μπορείται να κάνετε χωρίς πρόβλημα". Τώρα αν ελεγαν ψεμα για να πουλήσουν τί να πω...

Ετσι ειναι,  και εγω ,τωρα κάποιοι το έχουν τραβήξει  από τα αυτιά,αφού το ψάχνεται διαβάστε και το συμβόλαιο και μη αραλομπιζεται και γράφουμε αβέρτα βλακειες 

Εγω το εχω μπροστά μου το συμβόλαιο οποιος το θέλει το ζητάει χωρίς καμια υποχρέωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε κανεναν χρονο θα σας ανεβασουν την τιμη αυθαιρετα γιατι το χαρτακι που υπογραφετε λεει πως εκεινοι μπορουν να αλλαξουν την τιμη οποτε θελουν.

Ετσι μου το ειχαν κανει και εμενα και επειδη τα ειχα παρει στο κρανιο εφυγα εντελως μετα το 24μηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ισχυει..αν δεν εχουν αλλαξει οι νομοι, απλα το ανακοινωνουν εως χ μηνες πριν την αλλαγη τιμοκαταλογου(π.χ. για ιανουαριο το ανακοινωσαν νοεμβριο ).ολα αυτα  απλα με μια ειδοποιηση μεσα στον λογαριασμο...ολες οι εταιρειες το εκαναν τα προηγ.χρονια.

https://www.google.com/search?ei=ZWS9X8zwC8KurgSvor2gBg&q=τιμολογιακες+αλλαγες&oq=τιμολογιακες+αλλαγες&

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών στις χρεώσεις μετά την κατανάλωση των ενσωματωμένων παροχών, οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις),εντός δύο μηνών από την ημερομηνία εφαρμογής τους.

Οι συνδρομητές των παραπάνω υπηρεσιών έχουν δικαίωμα επιλογής κάποιου οικονομικού προγράμματος της --που ικανοποιεί καλύτερα τις ανάγκες τους ή καταγγελίας της σύμβασης τους αζημίως εντός δύο (2) μηνών από την ημερομηνία εφαρμογής των ανωτέρω μεταβολών εφόσον λαμβάνουν μηνιαίο λογαριασμό και εντός τριών (3) μηνών εφόσον λαμβάνουν διμηνιαίο λογαριασμό.

 

 

--------------------

https://www.vodafone.co.uk/unlimited-data-plans/?icmp=uk~1_consumer~topnav~1_shop~2_sim_only~4_unlimited_plans&linkpos=topnav~1~1~2~4

--------------

Καλό θα ηταν πριν πάρετε κινεζοκινητα να βλέπετε αν έχει την β20 800mhz gia 4g

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...