Προς το περιεχόμενο

Πρώτες πληροφορίες για τη σειρά Huawei P50


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, aypnia είπε

Συμφωνώ σε όλα, αλλά που είναι το πρόβλημα που διευκρίνισα το τι ακριβώς είναι το vanced;

Εσύ μπορεί να ξέρεις να ψάξεις στα σωστά μέρη, ο άλλος μπορεί να μη ξέρει.

Ο πατέρας σου δεν ξέρει κι έβαλε εσένα να το ψάξεις, ο άλλος μπορεί να μην έχει κάποιον να βάλει για να ψάξει.

Ψάχνοντας λοιπόν κάποιος πριν δώσει το χιλιάρικο και βρεθεί εδώ ψάχνοντας θα πάρει όλες τις πληροφορίες που θα πρέπει να ξέρει.

Κι έτσι θα αποφασίσει αν θέλει να δώσει το χιλιάρικο ή όχι.

Δεν ειναι προβλημα. Συμφωνούμε απλα τονισα οτι κάποιος πρεπει να ναι σιγουρος πριν δωσει το χιλιάρικο (εκτος εαν εχει χιλιαρικα γ πεταμα οπως σ πα). Και ο πατερας μ πριν τ παρει ρωτησε εμενα. Ετυχε να ψαξω και να μαθω. Δεν θα το επαιρνε αν δν ρωτουσε. Και σιγουρα φορουμ οπως τ ινσομνια που ο καθενας λεει την γνωμη του δν ειναι κατι που θα σ προσφερει το πως να μαθεις.. Διαβαζοντας απ τα σχολια. Αν θες να μαθεις ειτε ρωτας καποιον π τ χει ο ιδιος ειτε καποιον τεχνικο ειτε πας κ το δοκιμαζεις εσυ ο ιδιος κ αν σ κανει το παιρνεις(αυτα εκανα εγω πχ για το p40 pro) . Αν απλα βλεπεις σε σχολια διαφορά και λες α οκ εύκολα ειναι κ το παρεις κ μετα δν ξερεις οτι τ βρισκεις μονο σε apk πχ και οχι σε store...δεν φταιει αυτος που το ανεφερε στο ταδε φορουμ. Φταίει αυτος π το αγορασε κ δν φροντισε να μαθει πως να κανει την δουλειά. Παντως για την συγκεκριμενη συσκευή..αν δει καποιος σχολια στα διαφορα αρθρα θα νομιζει οτι ξαφνικα ολη η Ελλάδα ειναι μονιμως στο gmail κ περιμενει ειδοποιησεις η οτι ολοι μπαινουν φανατικά youtube ΜΟΝΟ μεσω της εφαρμογης γιατι ξερω γω εχουν accounts και περιμενουν ειδοποιησεις για σχολια. Εχει καταντησει καραμελα ολο αυτο. Ασχετο με το vanced κλπ απλα διαβαζα σχολια πριν και ειπα να το πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, sheik είπε

Φυσικα και οχι αλλα εχω την εντυπωση πως ο Κινεζος νταβατζης δεν ενδιαφερεται ΚΑΘΟΛΟΥ για σενα και μενα παρα μονο για το 1.5δις εντος των τοιχων του. Η διαφημιστικη πιτα και ολα τα data που μας αφορουν ειναι στην κατοχη σχεδον αποκλειστικατων Αμερικανων και αυτοι κανουν κουμαντο σε αυτον τον τομεα.

Αυτο που ενδιεφερε τον Κινεζο ηταν το 5G κι επειδη ηταν καμια 3-4 χρονια μπροστα σε τεχνογνωσια-υποδομες-ετοιμοτητα, ο Αμερικανος τον ξεκοψε γιατι μιλαμε για χοντρο χρημα. Οκ, εβαλαν και μεσα λιγο απο ψυχροπολεμικη κατασκοπια(οπου Ρωσοι->Κινεζοι πλεον) για να δεσει καλυτερα η σαλτσα και πηρε η μπαλα την εταιρια σε ασχετους τομεις(τι σχεση εχει η Google ας πουμε και της απαγορευεις να δινει το λειτουργικο της εφοσον ουτως η αλλως στις ΗΠΑ τα Huawei ειχαν απαγορευτει ακομα κι οταν ειχαν GMS; Τι θες και επηρεαζεις εμενα, εσενα κατι χιλιαδες χιλιομετρα μακρια;)

Οπότε συμφωνούμε πως διαφωνούμε. Εάν εσένα δε σε νοιάζει και νοιώθεις ασφαλής πως το λαϊκό κινεζικό δημοκρατικό καθεστώς δεν θέλει τίποτα από εσένα, πάω πάσο. Προφανώς έχουμε διαφορετική αντίληψη και δεν χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση.

Είναι όλα μαζί. Και τα δισεκατομμύρια και το ζήτημα της παρακολούθησης/κατασκοπείας. Τίποτα δεν είναι αθώο και με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις ότι έχουν κάνει τις κουτσουκέλες τους οι Κινέζοι σε αυτό αποδεδειγμένα. Σίγουρα δεν με χαροποιεί που χάσαμε μια ανταγωνιστική επιλογή ακόμα, αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω κάποια πράγματα. Το αν ενδιαφέρεται η όχι ο Κινέζος για εμάς, δεν είμαστε σε θέση να το κρίνουμε και να το γνωρίζουμε εμείς οι δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2020 στις 1:01 ΜΜ, stivaks72 είπε

Σωστά, ξαναθυμήθηκες και πώς δουλεύουν τα vcards για να περάσεις τις επαφές σου.

Λίγο το'χεις;

Έχω μείνει πίσω ή είμαι μπροστά; γιατί εγώ ξέρω ότι μπορείς να περάσεις τις επαφές σου επάνω στην SIM αλλά μέχρι κάποιο όριο (100-200). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Liljoke είπε

Έχω μείνει πίσω ή είμαι μπροστά; γιατί εγώ ξέρω ότι μπορείς να περάσεις τις επαφές σου επάνω στην SIM αλλά μέχρι κάποιο όριο (100-200). 

Δε μπορείς να αναφέρεις στην ίδια πρόταση μαζί τις λέξεις "sim" και "μπροστά". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gms και gms..οι 7 στους 10 χρηστες android μεχρι τωρα δεν ξερουν ΚΑΝ τι εχει μεσα ο φακελος google στη συσκευη τους η δεν εχουν μπει ποτε...δε ξερουν καν τι ειναι το google drive,το photos κλπ κ "φοβουνται" μη χασουν τις φωτογραφιες τους..πληρης αγνοια cloud backup εργαλειων.. οι δε 5 απο αυτους δε θυμουνται καν το password απτο gmail τους η το εχουν γραμμενο σε χαρτακι..αρα κλαιν μαιν με τη google στην ουσια.ενα "ντε κ καλα θελω κ κωδικο?" για παραπανω απο τους μισους..

Οι 2-3 συνειδητοποιημενοι εχουν κ την τεχνολογικη νοημοσυνη να χειριστουν τα δεδομενα τους μεσω αντιγραφων η να βρουν την ακρη με ουσιαστικες λυσεις.

O 1-2 που απομενουν -στατιστικα παντα- θα παρει αη-φον η καποιο αλλο android.

Αυτα τα google pay mayday κ τριτοδευτερα δε βγαζουν ολοκληρο ανθρωπο στο παραδειγμα -στατιστικα παντα- που να τα χρησιμοποιει.Τουλαχ εδω ελλαντα.

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, magicnumbers είπε

Gms και gms..οι 7 στους 10 χρηστες android μεχρι τωρα δεν ξερουν ΚΑΝ τι εχει μεσα ο φακελος google στη συσκευη τους η δεν εχουν μπει ποτε...δε ξερουν καν τι ειναι το google drive,το photos κλπ κ "φοβουνται" μη χασουν τις φωτογραφιες τους..πληρης αγνοια cloud backup εργαλειων.. οι δε 5 απο αυτους δε θυμουνται καν το password απτο gmail τους η το εχουν γραμμενο σε χαρτακι..αρα κλαιν μαιν με τη google στην ουσια.ενα "ντε κ καλα θελω κ κωδικο?" για παραπανω απο τους μισους..

Οι 2-3 συνειδητοποιημενοι εχουν κ την τεχνολογικη νοημοσυνη να χειριστουν τα δεδομενα τους μεσω αντιγραφων η να βρουν την ακρη με ουσιαστικες λυσεις.

O 1-2 που απομενουν -στατιστικα παντα- θα παρει αη-φον η καποιο αλλο android.

Αυτα τα google pay mayday κ τριτοδευτερα δε βγαζουν ολοκληρο ανθρωπο στο παραδειγμα -στατιστικα παντα- που να τα χρησιμοποιει.Τουλαχ εδω ελλαντα.

 

 

Μήπως απαξιώνοντας τους χρήστες που δεν ξέρουν τα gms, κατά λάθος απαξιώνεις ακόμα περισσότερο και τις συσκευές που δεν τα έχουν...?

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2020 στις 11:01 ΜΜ, AtiX είπε

Μήπως απαξιώνοντας τους χρήστες που δεν ξέρουν τα gms, κατά λάθος απαξιώνεις ακόμα περισσότερο και τις συσκευές που δεν τα έχουν...?

Καθε αλλο,ουδεμια απαξιωση εκατερωθεν.Ο μεσος χρηστης απεχει αρκετα απο τον εξιδανικευμενο χρηστη που θελουν η θα θελαμε να "ειμαστε" ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, magicnumbers είπε

Καθε αλλο,ουδεμια απαξιωση εκατερωθεν.Ο μεσος χρηστης απεχει αρκετα απο τον εξιδανικευμενο χρηστη που θελουν η θα θελαμε να "ειμαστε" ολοι.

Τότε τι νόημα είχε αυτό που έγραψες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Lefterisp95 είπε

Λέτε να δούμε κάποια αλλαγή στη σχέση Google-Huawei με την νέα προεδρία 😕

Μπορεί αλλά δεν θα το περίμενα προσωπικά προτού το καλοκαίρι του 21.

Επεξ/σία από Liljoke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Lefterisp95 είπε

Ναι το μόνο σίγουρο, για να δούμε

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ετοιμάζονται, ξανά, και για την ZTE να την κατατάξουν ως επικίνδυνη για την εθνική ασφάλεια τους εκεί στο Αμέρικα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ετοιμάζονται, ξανά, και για την ZTE να την κατατάξουν ως επικίνδυνη για την εθνική ασφάλεια τους εκεί στο Αμέρικα... 

Αλήθεια? εγώ με την νέα προεδρία περίμενα να γίνουν αλλαγές (προς το καλύτερο?) σε αυτό το κομμάτι τουλάχιστον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lefterisp95 είπε

Αλήθεια? εγώ με την νέα προεδρία περίμενα να γίνουν αλλαγές (προς το καλύτερο?) σε αυτό το κομμάτι τουλάχιστον

Όσο οι κινεζικές εταιρίες δεν προσφερθούν πλήρη πρόσβαση στην 5G τεχνολογία τους στους αμερικάνους έτσι θα πηγαίνει η ιστορία... μην βλέπεις που ο πρώην πρόεδρος αντέδρασε υπερβολικά και έκανε μπαν σε όλη την γκάμα προϊόντων της Huawei, οι νέοι τα ίδια θα κάνουν αλλά πιο εύπεπτα και χωρίς λεονταρισμούς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...