Προς το περιεχόμενο

XR, 11, 12 ή 12 mini


Romanzo Criminale

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

είμαι κάτοχος XR 64άρι και ενός a51 (ο θεός να το κάνει κινητό). Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά νέας συσκευής για τους ακόλουθους λόγους:

  • 2 σε 1 (προσωπικό σε esim και εταιρικό σε sim)
  • upgrade σε 128gb για να μην χρησιμοποιώ cloud storage (προτιμώ στη συσκευή και μια στο τόσο backup στο pc)
  • Ανανέωση μιας και έχω 1 μιση χρόνο το κινητό
  • αναβάθμιση σε oled (αν και φοβάμαι λίγο σε ενδεχόμενο ατύχημα)
  • Να έχω εγγύηση apple (τώρα είμαι εντός νομικής εγγύησης) για να του πιώ το αίμα.

Συνήθως είμαι από σπίτι/ γραφείο αυτήν την περίοδο αλλά γενικά θέλω να μου κρατάει μέχρι τις 7 το απόγευμα σίγουρα.

Το 12 μινι μου αρέσει λόγω μεγέθους (δεν έχω δει κανένα από κον΄τα), αλλά είδα έχει ένα θέμα με την μπαταρία. Επιπλέον λένε δεν είναι για media consumption, αλλά με laptop και desktop είναι περιττό.

Το 12 είναι τίμιο, 100 ευρώ πιο ακριβό από το αντίστοιχο μινι και καλύτερη μπαταρία, αλλά λίγο μεγαλύτερο μέγεθος.

Το 11 είναι αναβάθμιση από αυτό που έχω σε χώρο και κάμερα κτλ, αλλά οθόνη ίδια. Ωστόσο αποτελεί οικονομική αναβάθμιση.

Το XR έίναι αναβάθμιση σε χώρο αλλά μένω σε ίδιο hardware. Παίρνω 2 χρόνια εγγύηση και δεν χαλάω σχεδόν φράγκο.

Τι θα προτείνατε; Θα παίξει τιμολόγιο και αποφορολόγηση (λογικά άμαζον)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

Καλησπέρα,

είμαι κάτοχος XR 64άρι και ενός a51 (ο θεός να το κάνει κινητό). Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά νέας συσκευής για τους ακόλουθους λόγους:

  • 2 σε 1 (προσωπικό σε esim και εταιρικό σε sim)
  • upgrade σε 128gb για να μην χρησιμοποιώ cloud storage (προτιμώ στη συσκευή και μια στο τόσο backup στο pc)
  • Ανανέωση μιας και έχω 1 μιση χρόνο το κινητό
  • αναβάθμιση σε oled (αν και φοβάμαι λίγο σε ενδεχόμενο ατύχημα)
  • Να έχω εγγύηση apple (τώρα είμαι εντός νομικής εγγύησης) για να του πιώ το αίμα.

Συνήθως είμαι από σπίτι/ γραφείο αυτήν την περίοδο αλλά γενικά θέλω να μου κρατάει μέχρι τις 7 το απόγευμα σίγουρα.

Το 12 μινι μου αρέσει λόγω μεγέθους (δεν έχω δει κανένα από κον΄τα), αλλά είδα έχει ένα θέμα με την μπαταρία. Επιπλέον λένε δεν είναι για media consumption, αλλά με laptop και desktop είναι περιττό.

Το 12 είναι τίμιο, 100 ευρώ πιο ακριβό από το αντίστοιχο μινι και καλύτερη μπαταρία, αλλά λίγο μεγαλύτερο μέγεθος.

Το 11 είναι αναβάθμιση από αυτό που έχω σε χώρο και κάμερα κτλ, αλλά οθόνη ίδια. Ωστόσο αποτελεί οικονομική αναβάθμιση.

Το XR έίναι αναβάθμιση σε χώρο αλλά μένω σε ίδιο hardware. Παίρνω 2 χρόνια εγγύηση και δεν χαλάω σχεδόν φράγκο.

Τι θα προτείνατε; Θα παίξει τιμολόγιο και αποφορολόγηση (λογικά άμαζον)

Από αυτά που γράφεις σίγουρα με το 12 θα καταλάβεις πραγματική αναβάθμιση. Το 11 είναι ίδιο με το xr και το μόνο που κερδίζεις ειναι το night mode της κάμερας. Το 12 mini πολύ μικρό και με μικρή μπαταρία, εμένα θα μου βγαιναν τα μάτια με τόσο μικρή οθόνη. Άρα αν το αντέχεις οικονομικά πήγαινε σε 12!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tilaverboy είπε

Καλορίζικο! Θήκη και τζάμι να βαλεις

ευχαριστώ, ναι πρέπει. έχετε καμια πρόταση; δε θέλω ογκώδη και τζαμάκι θέλω κάτι ποιοτικό. Να πάω σε spigen;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τζαμάκι πολλή διαφήμιση έχει πέσει για αυτό της dbrand. Στο επόμενο θα φορέσω σκιν της ίδιας εταιρίας καθώς δεν θέλω θήκη λόγω όγκου αλλά΄και να μην γρατζουνιέται όταν το αφήνω σε κανένα τραπέζι. Αν σου πέσει είναι άλλη ιστορία βέβαια. 

Καλορίζικο φίλε μου, με το καλό να το παραλάβεις!

Επεξ/σία από aris_rom
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Για τζαμάκι πολλή διαφήμιση έχει πέσει για αυτό της dbrand. Στο επόμενο θα φορέσω σκιν της ίδιας εταιρίας καθώς δεν θέλω θήκη λόγω όγκου αλλά΄και να μην γρατζουνιέται όταν το αφήνω σε κανένα τραπέζι. Αν σου πέσει είναι άλλη ιστορία βέβαια. 

Καλορίζικο φίλε μου, με το καλό να το παραλάβεις!

Φοράω dbrand 3 χρόνια τώρα σε κάθε συσκευή.

Αξίζει. 

20 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

ευχαριστώ, ναι πρέπει. έχετε καμια πρόταση; δε θέλω ογκώδη και τζαμάκι θέλω κάτι ποιοτικό. Να πάω σε spigen;

μπες spaceboy και πάρε. Έχει spigen πράγματα που είναι καλά και ποιοτικά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Για τζαμάκι πολλή διαφήμιση έχει πέσει για αυτό της dbrand. Στο επόμενο θα φορέσω σκιν της ίδιας εταιρίας καθώς δεν θέλω θήκη λόγω όγκου αλλά΄και να μην γρατζουνιέται όταν το αφήνω σε κανένα τραπέζι. Αν σου πέσει είναι άλλη ιστορία βέβαια. 

Καλορίζικο φίλε μου, με το καλό να το παραλάβεις!

Με έχετε ψήσει να ξέρετε.. φορούσα στο surface pro και ήταν απίστευτο. Εντάξει γενικά δεν μου πέφτει, αλλά u never know.. καμια τούμπα θα τη φάει σίγουρα, οπότε ας ξεκινήσω λίγο με θήκη. Thanks για το feedback.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...