Προς το περιεχόμενο

[Laptop] HP Pavilion 15-DK0011NV Intel Core i5-9300H/ 8GB / 512GB SSD / GeForce GTX 1660 Ti 6GB / Full HD @ Mediamarkt - 799€ (ΤΕΛΟΣ)


thanos75x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Nikoleo είπε

 

Επισης στις παραγγελιες μου δεν το εμφανιζει: Δυστυχώς, για τεχνικούς λόγους, κάποιες απο τις παραγγελίες σου είναι προσωρινά αδύνατον να εμφανιστούν. Το πρόβλημα θα επιλυθεί σύντομα!

όπως έγραψα πιο πάνω:

"μια ερώτηση για όσους το πήραν. Σας τη δείχνει την παραγγελία σας γιατί εμένα ενώ μου ήρθε mail επιβεβαίωσης με τον αριθμό της παραγγελίας στο λογαριασμό μου δεν φαίνεται. "

είναι δύσκολο να απαντήσει και κάποιος άλλος αν συμβαίνει σε όλους αυτό ή μόνο σε κάποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

σύμφωνα με το 

Product number
7BV79EA

 

που αναφέρεται σαφέστατα στην περιγραφή,  το λάπτοπ είναι αυτό:

https://support.hp.com/nz-en/document/c06438149

σίγουρα ips 

το μόνο λάθος στην περιγραφή τους είναι ότι δίνουν τη μπαταρία 4-cell ενώ είναι 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nikoleo είπε

Λοιπον εχω καλα νεα! Μου απαντησαν σημερα οτι εχει την 1660 ti, η οθονη εχει 72% gamut και 60hz ρυθμο ανανεωσης. 

Μακαρι να ειναι και IPS αντι SVA που μου απαντησαν προηγουμενως..

με 60 hz δεν ειναι ανταγωνιστικος ο φορητος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Υπαρχει καποιος που δεν προλαβε και το θελει? Γτ αυριο θα παρω να κανω ακυρωση οποτε αν το θελει καποιος παραλαμβανω κανονικα, του το δινω σφραγισμενο οπως μου ερθει κ μου δινει τα χρηματα. Αν το θελει καποιος ας μιλησει γτ ειναι ψιλο κριμα να το ακυρωσω.

Υπάρχει τρόπος αποστολής εκτός Αθήνας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για το laptop, ειδικά σε λεπτομέρειες που βρίσκω αντικρουόμενες πληροφορίες online.

1) Η οθόνη είναι όντως 72% NTSC ή χειρότερη;

2) Η κάρτα γραφικών είναι MAX-Q ή η κανονική;

3) Ο φωτισμός στα πλήκτρα είναι πράσινος ή άσπρος;

Αν κάποιος παραλάβει ας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Παρέλαβα μετά από 3 εβδομάδες , δεν υπήρχαν διαθέσιμα κομμάτια στις αποθήκες τους και το περίμεναν  από προμηθευτή. Να πω πως παρήγγειλα από τους πρώτους, πριν παίξει η πρώτη διαφήμιση στην TV συμπτωματικά ήμουν στο site της media και όπως σκρολαρα είδα την προσφορά και μετά από 5 λεπτά έπαιξε διαφήμιση. Το λέω γιατί θεωρητικά θα έπρεπε να υπήρχε απόθεμα και να παραλάβω άμεσα, νομίζω πως διαφημίσανε με 3 κομμάτια πχ απόθεμα.

Στο διαταύτα:

  • Η οθόνη είναι 60hz, IPS. Είναι όντως 72% ntsc, είναι σούπερ. 144hz σε αυτά τα λεφτά δύσκολο guys. Επίσης αν έχει 144hz θα υστερεί σε nits ή χρώμα (βλέπε Legion) με εκτεταμένη έρευνα που έχω κάνει, οι οθόνες που τα έχουν όλα είναι σε μηχανήματα 1500+.
  • Τα πλήκτα φωτίζουν άσπρα με 2 διαβαθμίσεις φωτεινότητας.
  • Η κάρτα είναι MAX-Q. Κάποιος έγραψε ότι χάνεις 5% επιδόσεις σε σχέση με 1660ti. Είναι κοντά στο 10% , τα clock speed της μνήμης είναι χαμηλότερα και της gpu επίσης. Είναι σχεδιασμένη για να μπαίνει σε μικρούς χώρους.
  • To build είναι πολύ ποιοτικό αισθητικά, καλή συναρμογή. Τα ηχεία είναι τέλεια για λαπτοπ.

Στα 800€ η τιμή δεν παίζεται και ας έχει maxQ και οθόνη 60hz. Τα ίδια specs και χειρότερα έχουν λαπτοπ που κάνουν 1200+ , όπως αυτό χωρίς την προσφορά. Ανάλογη προσφορά έβαλε το πλαίσιο με ι7-10750 και 1660τι και εξαφανίστηκε στα 1000€, δεν το πρόλαβα.

Με Overwatch στο high η κάρτα έπιανε 60 βαθμούς στα 80-90 fps. Δεν έχω πειράξει τίποτα σε ρυθμίσεις, απλά το άνοιξα και το έβαλα.

Όποιος θέλει διευκρινίσεις feel free.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, n4ttyq είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Παρέλαβα μετά από 3 εβδομάδες , δεν υπήρχαν διαθέσιμα κομμάτια στις αποθήκες τους και το περίμεναν  από προμηθευτή. Να πω πως παρήγγειλα από τους πρώτους, πριν παίξει η πρώτη διαφήμιση στην TV συμπτωματικά ήμουν στο site της media και όπως σκρολαρα είδα την προσφορά και μετά από 5 λεπτά έπαιξε διαφήμιση. Το λέω γιατί θεωρητικά θα έπρεπε να υπήρχε απόθεμα και να παραλάβω άμεσα, νομίζω πως διαφημίσανε με 3 κομμάτια πχ απόθεμα.

Στο διαταύτα:

  • Η οθόνη είναι 60hz, IPS. Είναι όντως 72% ntsc, είναι σούπερ. 144hz σε αυτά τα λεφτά δύσκολο guys. Επίσης αν έχει 144hz θα υστερεί σε nits ή χρώμα (βλέπε Legion) με εκτεταμένη έρευνα που έχω κάνει, οι οθόνες που τα έχουν όλα είναι σε μηχανήματα 1500+.
  • Τα πλήκτα φωτίζουν άσπρα με 2 διαβαθμίσεις φωτεινότητας.
  • Η κάρτα είναι MAX-Q. Κάποιος έγραψε ότι χάνεις 5% επιδόσεις σε σχέση με 1660ti. Είναι κοντά στο 10% , τα clock speed της μνήμης είναι χαμηλότερα και της gpu επίσης. Είναι σχεδιασμένη για να μπαίνει σε μικρούς χώρους.
  • To build είναι πολύ ποιοτικό αισθητικά, καλή συναρμογή. Τα ηχεία είναι τέλεια για λαπτοπ.

Στα 800€ η τιμή δεν παίζεται και ας έχει maxQ και οθόνη 60hz. Τα ίδια specs και χειρότερα έχουν λαπτοπ που κάνουν 1200+ , όπως αυτό χωρίς την προσφορά. Ανάλογη προσφορά έβαλε το πλαίσιο με ι7-10750 και 1660τι και εξαφανίστηκε στα 1000€, δεν το πρόλαβα.

Με Overwatch στο high η κάρτα έπιανε 60 βαθμούς στα 80-90 fps. Δεν έχω πειράξει τίποτα σε ρυθμίσεις, απλά το άνοιξα και το έβαλα.

Όποιος θέλει διευκρινίσεις feel free.

Με ποια εταιρεία ταχυμεταφορών σου το έστειλαν, αν επιτρέπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, n4ttyq είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Παρέλαβα μετά από 3 εβδομάδες , δεν υπήρχαν διαθέσιμα κομμάτια στις αποθήκες τους και το περίμεναν  από προμηθευτή. Να πω πως παρήγγειλα από τους πρώτους, πριν παίξει η πρώτη διαφήμιση στην TV συμπτωματικά ήμουν στο site της media και όπως σκρολαρα είδα την προσφορά και μετά από 5 λεπτά έπαιξε διαφήμιση. Το λέω γιατί θεωρητικά θα έπρεπε να υπήρχε απόθεμα και να παραλάβω άμεσα, νομίζω πως διαφημίσανε με 3 κομμάτια πχ απόθεμα.

Στο διαταύτα:

  • Η οθόνη είναι 60hz, IPS. Είναι όντως 72% ntsc, είναι σούπερ. 144hz σε αυτά τα λεφτά δύσκολο guys. Επίσης αν έχει 144hz θα υστερεί σε nits ή χρώμα (βλέπε Legion) με εκτεταμένη έρευνα που έχω κάνει, οι οθόνες που τα έχουν όλα είναι σε μηχανήματα 1500+.
  • Τα πλήκτα φωτίζουν άσπρα με 2 διαβαθμίσεις φωτεινότητας.
  • Η κάρτα είναι MAX-Q. Κάποιος έγραψε ότι χάνεις 5% επιδόσεις σε σχέση με 1660ti. Είναι κοντά στο 10% , τα clock speed της μνήμης είναι χαμηλότερα και της gpu επίσης. Είναι σχεδιασμένη για να μπαίνει σε μικρούς χώρους.
  • To build είναι πολύ ποιοτικό αισθητικά, καλή συναρμογή. Τα ηχεία είναι τέλεια για λαπτοπ.

Στα 800€ η τιμή δεν παίζεται και ας έχει maxQ και οθόνη 60hz. Τα ίδια specs και χειρότερα έχουν λαπτοπ που κάνουν 1200+ , όπως αυτό χωρίς την προσφορά. Ανάλογη προσφορά έβαλε το πλαίσιο με ι7-10750 και 1660τι και εξαφανίστηκε στα 1000€, δεν το πρόλαβα.

Με Overwatch στο high η κάρτα έπιανε 60 βαθμούς στα 80-90 fps. Δεν έχω πειράξει τίποτα σε ρυθμίσεις, απλά το άνοιξα και το έβαλα.

Όποιος θέλει διευκρινίσεις feel free.

Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες. Ευτυχώς στο κομμάτι οθόνη (κυρίως) και πλήκτρα όλα είναι μια χαρά.

Ήλπιζα να μην είναι MAX-Q η κάρτα γραφικών καθώς σύμφωνα με το videocardbenchmark είναι 15% χειρότερη από την 1660 Ti mobile (η οποία έχει επιδόσεις σαν την desktop έκδοση της 1060). Αλλά οκ, θα το "ανεχτούμε". :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη εμπειρία που είχα ποτέ από κατάστημα....Παράγγειλα τα λάπτοπ(2) στις 26/11 και ήταν να παραδοθεί σε μένα μέχρι τις 7/12 ( μετά από διαβεβαίωση και από την σελίδα τους στο fb και μέσω τηλεφώνου)...η 7/12 έγινε 22/12, και  εδώ και δέκα μέρες μέχρι και σήμερα, μετά από αρκετές κλήσεις από μένα κάθε φορά λένε το ίδιο " τα έχουμε παραδώσει στην εταιρεία κούριερ από τις 10/12" και δεν μου δίνουν ποτέ ούτε τον κωδικό αποστολής, ούτε μου λένε με ποια εταιρεία τα έχουν στείλει, πάρα μόνο ότι περιμένουν το voucher και ότι θα το ψάξουν και θα με καλέσουν αυτοί αλλά ποτέ δεν το κάνουν...σήμερα που είναι 22/12 δηλαδή η τελευταία προθεσμία που μου είχαν δώσει, τους κάλεσα ξανά πριν λίγη ώρα και πάλι δεν ήξεραν τι τους γίνεται, και μου είπαν ότι  έχει παραδωθεί στην εταιρεία κουριερ, δεν έχουμε κωδικό αποστολής, το ίδιο ποίημα... Και να μου λέει κάτι στο τέλος μετά από αρκετές φωνές για τις 26 του μήνα ίσως ή αν θέλω επιστροφή χρημάτων(λες και δεν το πήρα επειδή ήταν προσφορά και μπορώ να βρω κάθε μέρα αντίστοιχο σε αυτή την τιμή).... Απαράδεκτοι και απατεώνες , από τις 26/11 έχουν γίνει κατάθεση τα χρήματα για ένα προϊόν που όπως αποδεικνύεται δεν το είχαν ποτέ διαθέσιμο και απλά κοροϊδεύουν τους πελάτες τους ....ποτέ ξανά αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 26/12/2020

Παρέλαβα τελικά μετά από 20 ημέρες(οι courier και τα ελατα σε άλλο κράτος π.χ. USA θα τρώγανε τόσες μυνησεις-αγωγές-αποζημιωσεις που θα ξεχνούσαν και το ονομά τους) και προστίματα το LAPTOP.καλό φαίνεται σε γενικές γραμμές.

το πληκτρολόγιο εχει φωτισμό λευκό σε δυο διαβαθμίσεις.Ηχεία B&O θάνατος κυριολεκτικά(όποιος γνωρίζει από B&O καταλαβαίνει).τα υπόλοιπα οπως τα λέει ο φίλος n4ttyq

θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει πρόγραμμα που να ξεκινάει το laptop αυτόματα και να κλείνει αυτόματα μέσα από τα windows.το λέω γιατί το εχω σε κάθετη βάση και ειναι λίγο μαρτύριο κάθε φορά να το βγάζω(γιατί το power on το έχει μέσα και οχι στο πλάι) για να το ανοίξω.

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και χρόνια πολλά !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...