Προς το περιεχόμενο

30% εκπτωση σε TOMMY HILFIGER, 40-55% στο outlet


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, tasos30 είπε

Ούτε για μπουφάν δε θα έδινες τόσα? Κουμάντο στην τσέπη κανενός δε θα κάνω, έχω μεγάλη περιέργεια όμως σε τι υλικό αγαθό θεωρείς ότι δικαιολογούνται πάνω από 50 ευρώ, αμάξι? σπίτι? Τέλος πάντων ας μη χαλάμε το θέμα.

Όταν τα βρίσκω 20-25€ από τα Pull&Bear και η ποιότητα τους είναι ικανοποιητική για μένα δεν βλέπω τον λόγο να δώσω τα διπλάσια χρήματα. :)

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Όταν τα βρίσκω 20-25€ από τα Pull&Bear και η ποιότητα τους είναι ικανοποιητική για μένα δεν βλέπω τον λόγο να δώσω τα διπλάσια χρήματα. :)

να σου πω την μαύρη μου αλήθεια, μέχρι τα 27-28 δεν με ενδιέφεραν ιδιαίτερα οι ποιότητες αλλά μόνο τα έχω ρούχα να φοράω. από την στιγμή που μεγάλωσα λίγο, έχω παραξενέψει και μου αρέσει να έχω στην ντουλάπα μου ωραία ρούχα τα οποία θα τα πάρω και ξέρω πως θα τα φοράω πολύ καιρό. από την στιγμή που αγόρασα κάποια ρούχα καλύτερης ποιότητας, άλλαξα τελείως σκέψη στο ντύσιμο. ψάχνω τρελά προσφορές και αγοράζω μόνο από εκεί, όμως ξέρω θα αγοράσω ένα μπουφάν τον χειμώνα, θα δώσω ένα Α ποσό αλλά θα με βγάλει 5 χρόνια, δεν θα χαλάσει, δεν θα ξεφτίσει, δεν θα κάνουν τρύπες οι τσέπες του κτλ. ρούχα που κοστίζουν πολύ ακριβά δεν ασχολούμαι γιατί δε νμπορώ να δώσω αυτά τα χρήματα αλλά 40-50 ευρώ για ένα πουλόβερ που θα το κρατήσω 5 χρόνια άνετα και δεν θα ξεχειλώσει, δεν θα χάσει την φόρμα του και το χρώμα του θα τα δώσω.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Όταν τα βρίσκω 20-25€ από τα Pull&Bear και η ποιότητα τους είναι ικανοποιητική για μένα δεν βλέπω τον λόγο να δώσω τα διπλάσια χρήματα. :)

Δεκτό, πρόσεχε μη πας κατά λάθος στην ενότητα Auto & moto και δεις κάτι τρελούς να προτείνουν κάτι Volkswagen και Audi αντί για Dacia γιατί λογικά θα απορεις κάνα διβδομαδο.😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις τιμες που εχουν μονο τιμες outlet δεν ειναι, με τα λεφτα που εχουν εαν θελεις αρκετα τοτε παιρνεις ενα εισητηριο για Αμερικη και πας και τα ψωνιζεις απο τα outlet εκει στο 1/4 της τιμης που δειχνουν online.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μας έχουν για ιθαγενείς και  μας τα πουλάνε χρυσάφι... Αμερική που πηγα πρόπερσι, βρήκα και καλύτερης ποιότητας (ιδιες μάρκες outlet guess,tommy klp) και 40% κάτω απο εδώ, και με 3πλάσιους μισθούς οι αμερικάνοι παρακαλώ!! Τι στο διάολο? παιρνουν υπεραξία απο τον Ελληνικό ήλιο?

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Diamond30 είπε

Εδω μας έχουν για ιθαγενείς και  μας τα πουλάνε χρυσάφι... Αμερική που πηγα πρόπερσι, βρήκα και καλύτερης ποιότητας (ιδιες μάρκες outlet guess,tommy klp) και 40% κάτω απο εδώ, και με 3πλάσιους μισθούς οι αμερικάνοι παρακαλώ!! Τι στο διάολο? παιρνουν υπεραξία απο τον Ελληνικό ήλιο?

Εμμεσοι και αμεσοι φοροι στις επιχειρησεις και πολλα αλλα, ξεκιναμε ομως απο αυτο...

Σιγουρα ομως εχει να κανει και με την τιμολογιακη πολιτικη της εταιρειας. Το οτι σε μια χωρα ενα προιον πουλιεται σε μια τιμη, δε συνεπαγεται οτι θα πουλιεται σε αυτην την τιμη σε ολο τον πλανητη, προφανως. Στην Αμερικη ειναι πχ φθηνοτερα, αλλα υπαρχουν αλλες χωρες που μπορει να πουλιουνται ακριβοτερα εως πολυ απο την Ελλαδα... Ετσι χοντρικα, θα σου πω εγω μια που ανηκει στο "πολυ ακριβοτερα": Κυπρος. Οποτε καθε brand εχει τη δικη του πολιτικη ανα χωρα και αυτη διαμορφωνεται απο πολλους παραγοντες (πχ στην Αμερικη τα tommy μπορει να μην εχουν την ιδια ζητηση με την Ευρωπη, ο ανταγωνισμος εκει να ειναι ισχυροτερος, η φορολογια χαμηλοτερη κλπ...). Ειναι λοιπον καπως ανουσιο να συγκρινουμε τελικες τιμες προιοντων αναμεσα σε ηπειρους και ειδικα με την Αμερικη.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Εμμεσοι και αμεσοι φοροι στις επιχειρησεις και πολλα αλλα, ξεκιναμε ομως απο αυτο...

Σιγουρα ομως εχει να κανει και με την τιμολογιακη πολιτικη της εταιρειας. Το οτι σε μια χωρα ενα προιον πουλιεται σε μια τιμη, δε συνεπαγεται οτι θα πουλιεται σε αυτην την τιμη σε ολο τον πλανητη, προφανως. Στην Αμερικη ειναι πχ φθηνοτερα, αλλα υπαρχουν αλλες χωρες που μπορει να πουλιουνται ακριβοτερα εως πολυ απο την Ελλαδα... Ετσι χοντρικα, θα σου πω εγω μια που ανηκει στο "πολυ ακριβοτερα": Κυπρος. Οποτε καθε brand εχει τη δικη του πολιτικη ανα χωρα και αυτη διαμορφωνεται απο πολλους παραγοντες (πχ στην Αμερικη τα tommy μπορει να μην εχουν την ιδια ζητηση με την Ευρωπη, ο ανταγωνισμος εκει να ειναι ισχυροτερος, η φορολογια χαμηλοτερη κλπ...). Ειναι λοιπον καπως ανουσιο να συγκρινουμε τελικες τιμες προιοντων αναμεσα σε ηπειρους και ειδικα με την Αμερικη.

...Αν και εκτός θέματος στην Κύπρο είναι ακριβότερα επειδή εκεί έχει Μισθούς...στην Αμερική και σε άλλες Ηπείρους δεν είναι μόνο φθηνότερα αλλά και πιο ποιοτικά (βλέπε ακουστικά Sony made in Japan στην Αμερική και τα ίδια made in China εδώ, βλέπε Calvin Klein non iron shirts από Αμερική με 25$ που δεν βρίσκεις καν εδώ, βλέπε hp με touch screen στα 299$ και αντίστοιχα 550€ εδώ, για δερμάτινο CK 70$ και αντίστοιχα 250€ στο mall και πολλά αλλά). Και μιλαμε για προσωπικές αγορές 2017...

Απ´ την άλλη πραγματικά δεν γνωρίζω τον ακριβή λόγο που είναι ακριβότερα εδώ, όμως το θεωρώ κοροϊδία...

Άποψη μου...

 

Επεξ/σία από livaspy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, livaspy είπε

...Αν και εκτός θέματος στην Κύπρο είναι ακριβότερα επειδή εκεί έχει Μισθούς...στην Αμερική και σε άλλες Ηπείρους δεν είναι μόνο φθηνότερα αλλά και πιο ποιοτικά (βλέπε ακουστικά Sony made in Japan στην Αμερική και τα ίδια made in China εδώ, βλέπε Calvin Klein non iron shirts από Αμερική με 25$ που δεν βρίσκεις καν εδώ, βλέπε hp με touch screen στα 299$ και αντίστοιχα 550€ εδώ, για δερμάτινο CK 70$ και αντίστοιχα 250€ στο mall και πολλά αλλά). Και μιλαμε για προσωπικές αγορές 2017...

Απ´ την άλλη πραγματικά δεν γνωρίζω τον ακριβή λόγο που είναι ακριβότερα εδώ, όμως το θεωρώ κοροϊδία...

Άποψη μου...

στην Αμερική, τα ''αμερικάνικα'' ρούχα (tommy, gant) δεν έχουν δασμούς και δεν έχουν ΦΠΑ. για αυτό είναι κατά πολύ φθηνότερα. αλλά πήγαινε να αγοράσεις ένα καλό ευρωπαϊκό ρούχο στην αμερική, gucci, armani κτλ και θα δεις την διαφορά στις τιμές ανετότατα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα ένα ντου πριν 3 εβδομάδες και πήρα 8 κομμάτια από το outlet. 4 χειμωνιάτικα, 3 καλοκαιρινά και 1 φόρμα. Σύνολο 375,00. Pas mal αν αναλογιστούμε τις αρχικές τιμές, ιδιαίτερα αυτές των πουλόβερ. Μια βδομάδα πριν την παραγγελία (τότε είδα ότι έχει και oultet) είχα πάει στο tommy του cosmos για δώρο και μου τον έκατσαν για τα καλά με 115,00 για ένα πουλόβερ.

Το fit finder τα σπάει και είναι αρκετά ακριβές, τουλάχιστον για το δικό μου σωματότυπο. Και τα 8 κομμάτια μου ήρθαν κουτί, λες και τα είχα δοκιμάσει. Δεν έχει νούμερα για όλα τα σχέδια του outlet οπότε θέλει λίγη προσοχή. Σε γενικές γραμμές έχω προσέξει όλα αυτά τα χρόνια πως στα tommy βρίσκω ένα size μικρότερο από αυτά που συνήθως αγοράζω από αλλού. Κανονικά είμαι στο large αλλά πολλά medium με έχουν βολέψει. 

Πολύ ωραία συσκευασία, άμεση παράδοση (ήταν πριν το lockdown) και overall μια ωραία εμπειρία αγοράς. Στα του ρούχου τώρα, ότι πληρώνεις παίρνεις. Όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω, καλύτερα να έχεις 10 ποιοτικά ρούχα από 20 του δεκάρικου που στην τελική την άλλη season τα μισά θα έχουν βγει off. Σε μερικές μάρκες, tommy included, καταβάλλεις προσπάθεια το καλοκαίρι να κάνεις το ρούχο να μυρίσει και δεν μπορείς σε αντίθεση με αυτά του berska, pull & bear και λοιπών δυνάμεων που στο 3ωρο μυρίζεις λες και έσκαβες στα έργα του μετρό. Τα παπούτσια δεν τα έχω δοκιμάσει και με βλέπω να αργώ γιατί πραγματικά μπορείς να βρεις καλά παπούτσια σε καλύτερες τιμές από του tommy. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, james01gr είπε

στην Αμερική, τα ''αμερικάνικα'' ρούχα (tommy, gant) δεν έχουν δασμούς και δεν έχουν ΦΠΑ. για αυτό είναι κατά πολύ φθηνότερα. αλλά πήγαινε να αγοράσεις ένα καλό ευρωπαϊκό ρούχο στην αμερική, gucci, armani κτλ και θα δεις την διαφορά στις τιμές ανετότατα.

...φυσικά, ενώ εδώ στην Ελλάδα τα Gucci και τα Armani τα φοράμε καθημερινά...

Να μιλήσουμε για rockport από Αγγλία τζάμπα σε σχέση με εδώ, να μιλήσουμε για Clarks.eu σε σχέση με εδώ...άστο...

Άποψη μου μιλάμε για κοροϊδία.

Εαν έχεις κατάστημα με συγχωρείς, αλλά άποψη μου.

Επεξ/σία από livaspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τα γυαλια παντως καποιος που εγραψε οτι ειναι ακριβα. Στο amazon.de τα εχουν πιλυ φθηνοτερα. Στο site πχ τα χει 92 και γω τα πηρα 52.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01K99M0YU/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

 

Οποιος εχει γνωστο/ συγγενη Γερμανια, να σας ψωνισει απο το Metzingen

https://maps.app.goo.gl/76BDLrMDzntHKWdK6

Η να μπειτε στο site https://www.outletcity.com/de-de/shop/herren/tommy-hilfiger/?s=Tommy Hilfiger

Προπερσι ειχα παει απο κει και βρηκα μπουφαν 120 ευρω οταν εδω στο αττικα το ειχαν 300

Επεξ/σία από Tommygre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, livaspy είπε

...φυσικά, ενώ εδώ στην Ελλάδα τα Gucci και τα Armani τα φοράμε καθημερινά...

Να μιλήσουμε για rockport από Αγγλία τζάμπα σε σχέση με εδώ, να μιλήσουμε για Clarks.eu σε σχέση με εδώ...άστο...

Άποψη μου μιλάμε για κοροϊδία.

Εαν έχεις κατάστημα με συγχωρείς, αλλά άποψη μου.

τα armani στην Ελλάδα έχουν τιμές ανάλογες με τα tommy. στην Αμερική τα armani έχουν παρόμοιες τιμές με Ελλάδα ενώ τα tommy χώμα. εκεί το πήγαινα.

μπορώ να σου φέρω παράδειγμα 10 εταιρείες που πουλάνε κινέζικα στην Ελλάδα αλλά όμως οι ποιότητες που πουλάνε είναι η μέρα με την νύχτα. δεν μπορείς όμως να φανταστείς τι κινέζικο φοράς και το ακριβοπληρώνεις.

Καταλαβαίνω το εννοείς με το θέμα κοροϊδία, πάντα στην Ελλάδα είναι υπερτιμολογημένα τα ρούχα, αλλά σε σχέση με την Ευρώπη σε πολλά προϊόντα οι τιμές είναι παρόμοιες. και εάν βρεις τιμές χώμα σε ηλεκτρονικά καταστήματα σε μάρκες, κατά 90% είναι καλές απομιμήσεις κινέζικες που δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις εάν είναι μαιμού ή όχι το εμπόρευμα.

επίσης πρέπει να καταλάβετε πως η φορολογία, οι αντιπροσωπίες, τα μεταφορικά πρέπει να πληρωθούν. σε ποιο βαθμό δεν γνωρίζω αλλά έως έναν βαθμό το μαγαζί πρέπει να τρέχει με κέρδος. το να έχεις τα χρήματα δεσμευμένα στο εμπόριο είναι μια επένδυση η οποία πρέπει να αποδίδει. το ποια πρέπει να είναι η απόδοση είναι μεγάλη κουβέντα αλλά μην περιμένεις ένα προϊόν να το αγοράζεις 10 και να το πουλάς 10,5. δεν βγαίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...