Προς το περιεχόμενο

NordVPN, 45€, 2 χρόνια @ stacksocial


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, narta είπε

Αυτοι δεν ειχαν φαει hack αλλα το αποκαλυψαν κατι χρονια μετα; Μακρια και αγαπημενοι VPN με τετοια αναξιοπιστια.

Πολύ εύκολα αφορίζεις εσύ. Μακάρι όλα τα VPNs να είχαν το επίπεδο ασφαλείας του NordVPN και να αντιδρούσαν όπως αντέδρασε το NordVPN: https://www.vizaca.com/nordvpn-hack-truths/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες μου έληξε το expressvpn και ψαχνόμουν, οπότε αυτή η προσφορά ήρθε κι έκατσε.

Θα δω πως θα πάει το nordvpn, αλλά γενικά δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος από το expressvpn.

Αποσυνδέσεις, κόλλαγε η εφαρμογή και μπλόκαρε το Internet κι ήθελε restart το pc, για netflix ο server που είχαν ήταν πιο αργός και από χελώνα κι άλλα πιο μικρά προβλήματα.

Οπότε θα το τσιμπήσω και βλέπουμε.

 

Επεξ/σία από tsamo2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, imvrios είπε

Πολύ εύκολα αφορίζεις εσύ. Μακάρι όλα τα VPNs να είχαν το επίπεδο ασφαλείας του NordVPN και να αντιδρούσαν όπως αντέδρασε το NordVPN: https://www.vizaca.com/nordvpn-hack-truths/

Καλο το δελτίο τυπου που παρεθεσες.

Το θεμα δεν ειναι το οτι υπηρξε το κενο ασφάλειας, αλλα οτι το εκαναν δημοσια γνωστο, μετα απο την αποκαλυψη του απο thrid party source 1μιση χρονο μετα. 

image.png.664b766ff403712c2fa954363da8073d.png

NordVPN - Wikipedia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chisao είπε

Προσπαθώ να κάνω την αγορά αλλά μου ζητάει διεύθυνση και μόλις την συμπληρώσω μου βάζει "καπέλο" €10.77 και πάει στα 55 euros. Κάνω κάτι λάθος?

Πλήρωσε με Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το σκέφτηκα αυτό μόνο που το έχω αδειάσει! :P Θα το λύσω κάπως έτσι το "πρόβλημα". Thanks

Edit: Τελικά με paypal  μου βγήκε στα 47 euros.

Επεξ/σία από chisao
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, imvrios είπε

Πολύ εύκολα αφορίζεις εσύ. Μακάρι όλα τα VPNs να είχαν το επίπεδο ασφαλείας του NordVPN και να αντιδρούσαν όπως αντέδρασε το NordVPN: https://www.vizaca.com/nordvpn-hack-truths/

- Καμία υπηρεσία VPN, δεν παρέχει κανένα επίπεδο ασφαλείας αν χρησιμοποιείται από χρήστη που δεν έχει γνώσεις-σε θέματα ασφαλείας-πάνω από το μέσο όρο. Και σε αυτούς, παρέχει κάποιου είδους "ασφάλεια" που θα μπορούσαν να εξασφαλίσουν με άλλο τρόπο (ή τρόπους).

- Το μόνο που παρέχουν μερικές υπηρεσίες VPN, είναι να σου δίνουν τις γνωστές διευκολύνσεις που σχετίζονται με καταναλωτικές συνήθειες, όπως η χρήση του Netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, filipN είπε

- Καμία υπηρεσία VPN, δεν παρέχει κανένα επίπεδο ασφαλείας αν χρησιμοποιείται από χρήστη που δεν έχει γνώσεις-σε θέματα ασφαλείας-πάνω από το μέσο όρο. Και σε αυτούς, παρέχει κάποιου είδους "ασφάλεια" που θα μπορούσαν να εξασφαλίσουν με άλλο τρόπο (ή τρόπους).

- Το μόνο που παρέχουν μερικές υπηρεσίες VPN, είναι να σου δίνουν τις γνωστές διευκολύνσεις που σχετίζονται με καταναλωτικές συνήθειες, όπως η χρήση του Netflix.

O μεσος χρηστης δεν ξερει τι ειναι το dns/webrct leak ουτε χρειαζεται να ξερει. Αλλα οποιαδηποτε υπηρεσια "προσφερει ασφαλεια" και αποκαλυπτει στο κοινο θεματα ασφαλειας με υστερηση μηνων εχει θεμα a priori 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, AgiosEfraim είπε

Πολυ καλη προσφορα, δεν θα παρω ομως μιας και το NordVpn ειναι σαν το uDemy καθε μερα προσφορα εχουν.
Ειχα παρει τα  3 χρονια πανω κατω 80 ευρω αλλα ελληνικο Netflix απο εξωτερικο δεν βλεπεις, σε αντιθεση με το express VPN.

Στο site του stacksocial το βαζεις, απο το λινκ του φιλου.

 

Δεν καταλαβαινω το σχολιο σου, το ξερεις οτι εχει servers στην Ελλαδα το nordvpn, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...