Προς το περιεχόμενο

METZ TV 55 4K 349euro 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ


tigergreg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, filippos79 είπε

Καλησπερα σας παιδια, εγω παρειγγειλα την 8000, επειδη ειδα πως εχει 10 bit panel, η 7000 τι εχει;

Απίθανο να έχει κανονικό, true 10bit panel, 8bit +FRC (10bit emulation) έχουν όλες αυτές, το χειρότερο είναι πως μπορεί να έχουν LG panel με pseudo 4k rgbw subpixel δομή, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Επεξ/σία από istinnjazz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, MiLToS_666 είπε

Μπορεί κάποιος που έχει μοντέλο από τη σειρά 8000 να μου πει αν έχει έξοδο ακουστικών;

Θέλω να έχω απλή έξοδο ήχου για να συνδέσω με τα ηχεία του υπολογιστή αν δεν με καλύψει η ηχομπάρα σε μπάσα και ένταση.

Η 7000 δεν εχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, oldgik είπε

Η 7000 δεν εχει

Μιά απλή λύση είναι εάν έχει optical out --> σε ένα φτηνό DAC (ή κάρτα ήχου) και απο εκεί σε ενισχυτή. Εκτός κι αν ο ενισχυτής έχει δικό του DAC και optical είσοδο.

Επεξ/σία από istinnjazz
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν την πήρε κάποιος μπορεί να μας πει πως είναι η λειτουργία στα ψηφιακά κανάλια; με προβληματίζει ότι δεν υπάρχει δυνατότητα μετακίνησης και στη σειρά που θες των καναλιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, oldgik είπε

Ευχαριστω εψαχνα λυση να συνδεσω το home cinema

κατι τετοιο λογικα https://www.cosmodata.gr/product/318902/othones-tv-ikona-ichos/tileorasis-axesouar/diafora-ikonas-ke-ichou/converter-psifiakou-se-analogiko-icho

Δυνατοτητα δεν βρηκα ως τωρα αλλα μπορεις να τα βαλεις στα fav και πατωντας το πληκτρο να βαλεις το καναλι που θες με την σειρα που θα τα βαλεις στα favorite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, oldgik είπε

Δυνατοτητα δεν βρηκα ως τωρα αλλα μπορεις να τα βαλεις στα fav και πατωντας το πληκτρο να βαλεις το καναλι που θες με την σειρα που θα τα βαλεις στα favorite

ευχαριστώ...μπορεί κάποιος να βάλει καμιά φώτο ή βιντεάκι που να παίζει η τηλεόραση τα ψηφιακά; ή ζητάω πολλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν περιμενεις μεχρι το βραδυ να γυρισω κατι γινεται. Σε sd ποιοτητα ομως hd δεν προβλεπεται για εκει που μενω. Εγω παντως ενθουσιαστικα με τον ηχο της tv και με την εικονα της σε περιεχομενο με καλη αναλυση. Εβαλα νετφλιξ σε full hd(4κ ειδα για 1μιση λεπτο,μετα κλαταρε το ιντερνετ) κ ηταν πραγματικα απιστευτη.Συν το android που μπορεις να βαλεις εφαρμογες κλπ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους κατόχους της τηλεόρασης με το edge LED IPS panel. Η αντίθεση πως έιναι? Δηλαδή αν βάλεις μια τελείως μαύρη εικόνα είναι κοντά στο μαύρο ή γινεται κάπως γκρι? και στις γωνίες πόσο χάνουν τα χρώματα? Μιας και με την Edge led τεχνολογία έχουν οι περισσότερες ένα θέμα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα μπορεί να μας πει κάποιος ποση ωρα θέλει για να ξεκινήσει η τιβι δηλαδή ξεκινάει android και μετα επιλέγεις live view η μπορεί να ξεκινάει κατευθείαν στα τηλεοπτικά προγράμματα....

ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Adamakos33 είπε

καλησπέρα μπορεί να μας πει κάποιος ποση ωρα θέλει για να ξεκινήσει η τιβι δηλαδή ξεκινάει android και μετα επιλέγεις live view η μπορεί να ξεκινάει κατευθείαν στα τηλεοπτικά προγράμματα....

ευχαριστώ..

Ανοιγει πρωτα στο android κ μετα σε παει απο μονη της στο live view. Περιπου 15 δευτερα χρονο ισως κ λιγο παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,
θα ήθελα την γνώμη σας καθώς είμαι σε δίλημμα, θέλω να πάρω μία τηλεόραση για χρήση monitor όχι για gaming κυρίως για χρήση σε σχεδιαστικά προγράμματα κτλ. Έλεγα να επέλεγα μία tv 4k σε 50-55 ίντσες μέγεθος η απόσταση που θα μπει θα είναι 1,20 μ. - 1,50 μ.. Η συγκεκριμένη θα άξιζε για αυτή τη χρήση ή πιστεύετε πως υπάρχουν άλλες εναλλακτικές σε αυτά τα χρήματα που να είναι καλύτερες για αυτή τη χρήση;
Είδα και αυτή: https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/216092-philips-58pus7505-58 που μπήκε πρόσφατα και ποστ εδώ.
Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μετρήσει το μήκος της βάσης της; Γιατί δεν αναφέρεται στις προδιαγραφές και από τη φωτογραφία δε μπορείς να καταλάβεις ποια είναι η διάσταση της τηλεόρασης που εικονίζεται.

Ενδιαφέρομαι να μάθω για την 43" αλλά και οποιουδήποτε άλλου μοντέλου η αντίστοιχη διάσταση θα ενεργήσει ως μπούσουλας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...