Προς το περιεχόμενο

Metz 65MUB7000


mantras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, ΒΑΛΣΑΒ είπε

Μόλις παρήγγειλα την 65" . Άκουσα ότι πάνω από 55" έχει ips panel και ότι αυτό είναι θετικό. Δεν την έχω παραλάβει ακόμη αλλά έχω διαβάσει ο ς σε γενικές γραμμές για τα λεφτά της είναι πολύ καλή και η βάση της πολύ στιβαρή. Σκέφτομαι όμως να αγοράσω βάση τηλεόρασης επιτοίχια . Αν κάποιος έχει πάρει κάποια να μου την προτείνει. Επίσης έχω 100mbps σύνδεση και το ρούτερ έχει το 2,5 και 5 ghz . Η τηλεόραση όμως από ότι γράφει έχει μόνο το πρώτο κανάλι. Έχει αγοράσει κάποιος wifi usb για να πιάνει και το 5 που είναι πολύ πιο γρήγορο ή με καλώδιο στο ρούτερ κάνει την δουλειά του ;

μόλις την πάρεις αν μπορεις μετρησε την βάση να δω αν θα παρει το επιπλο 137 που εχω.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2021 στις 11:07 ΠΜ, ΒΑΛΣΑΒ είπε

Μόλις παρήγγειλα την 65" . Άκουσα ότι πάνω από 55" έχει ips panel και ότι αυτό είναι θετικό. Δεν την έχω παραλάβει ακόμη αλλά έχω διαβάσει ο ς σε γενικές γραμμές για τα λεφτά της είναι πολύ καλή και η βάση της πολύ στιβαρή. Σκέφτομαι όμως να αγοράσω βάση τηλεόρασης επιτοίχια . Αν κάποιος έχει πάρει κάποια να μου την προτείνει. Επίσης έχω 100mbps σύνδεση και το ρούτερ έχει το 2,5 και 5 ghz . Η τηλεόραση όμως από ότι γράφει έχει μόνο το πρώτο κανάλι. Έχει αγοράσει κάποιος wifi usb για να πιάνει και το 5 που είναι πολύ πιο γρήγορο ή με καλώδιο στο ρούτερ κάνει την δουλειά του ;

Κάνε και κανένα mini review αν έχεις χρόνο, την γλυκοκοιτάζω και εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Καλημέρα είμαι κατά εγώ κάτοχος της 65 αράς 7000 σειρά,  φαίνεται πολύ καλή αν και δεν έχω κάτσει πολύ να δω τηλεόραση,  το μόνο που δεν μπορώ να βρω είναι πως αλλάζω την σειρά στα κανάλια ξέρει κάποιος; Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από okeanos1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγόρασα τη Metz 43MUB8000 Smart 4K UHD 43". Δε μπορώ να κάνω ταξινόμηση καναλιών (η γνωστή ταξινόμηση που κάνουμε εδώ και χρόνια π.χ. το MEGA στο 4, ο ANT1 στο 5...). Ξέρει κάποιος πως γίνεται? Είναι για μεγάλο άνθρωπο και διαφορετικά δυσκολεύεται. (Στα αγαπημένα μπορώ να βάλω κανάλια . Αλλά όταν ξανανοίξει η tv η επιλογή να εμφανίζει αυτόματα μόνο τα αγαπημένα δεν τη βρίσκω. Αν δεν υπάρχει λύση για τη κλασική ταξινόμηση τουλάχιστον αν ξέρει κάποιος το τρόπο με το άνοιγμα να εμφανίζει αυτόματα μόνο τα αγαπημένα κανάλια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...