Προς το περιεχόμενο

[Cloud Storage] Asus WebStorage 1TB Plan, 14,90€ / έτος


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, imvrios said:

Μόλις φτιάξετε το λογαριασμό σας και κάνετε login θα σας εμφανίσει αυτό το πλάνο:

https://store.asuswebstorage.com/personal/

Είναι η πιο φτηνή τιμή που έχω δει για storage από ένα brand που το ξέρω έστω και όχι σε σχέση με το storage.

Το αγόρασα, δε το ξέρω ακόμα. Έχει app για το Android, για windows δεν έχω δει κάτι. Γενικά μην αναμένετε τα extra του OneDrive ή του Google Drive.

Edit: έχει app και για windows και έχει και ένα extra app που λειτουργεί σαν network drive. Ενδιαφέρον.

Εν τω μεταξύ, μόλις έκανα login εμφανίζει νέο offer για 34 δολάρια για 2 χρόνια. Και η normal τιμή είναι χαμηλή για 1ΤΒ, το χρόνο.

50GB file size limit και 100GB όριο στο καθημερινό traffic. Επιτρέπει sharing φακέλων μέχρι 5 χρήστες και έχει ransomware protection.

To ότι είναι για δύο χρόνια προκύπτει από κάπου αλλού; Στο link αναφέρει 32.99€ για ένα έτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, DrFreeman είπε

To ότι είναι για δύο χρόνια προκύπτει από κάπου αλλού; Στο link αναφέρει 32.99€ για ένα έτος.

Διάβασε και πιο κάτω.

Μόλις φτιάξεις το λογαριασμό σου και κάνεις login θα σου εμφανίσει την προσφορά για το ένα έτος.

Μετά, όταν είσαι πια στην υπηρεσία κάτω αριστερά θα σου δείχνει ένα διαμάντι. Μόλις το πατήσεις σε αφήνεις να αγοράσεις επεκτάσεις με 20,12€ / έτος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, jgeorgiou said:

έχει 2 θήκες για δίσκους μέσα (redundancy) , επίσης έχεις πρόσβαση μέσω ιντερνετ από τις συσκευές σου (cloud)

επίσης δέχεται πάνω του φθηνό εξωτερικό  usb hard disk για να παίρνει αυτόματο εξωτερικό backup μόνη της η συσκευή.

Αν το τοποθετήσεις σε ένα δεύτερο σπίτι και κρατάς back up συνεχώς με κάποια αυτοματοποίηση (π.χ. έχεις τα αρχεία σου σε φάκελο συγχρονισμού) τότε κάτι γίνεται. Ομως η όλη διαδικασία είναι μπελάς και δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να το λειτουργήσουν έτσι.

Σημειωτέον πως εγώ δεν αναφερόμουν μόνο στο redundancy του φυσικού μέσου - που είναι σημαντικό - αλλά και στο γεωγραφικό. Καλό είναι να μην βρίσκονται όλα τα αρχεία σου σε ένα μέρος (συνήθως σπίτι σου). Πολλά μπορεί να συμβούν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thephotoshoped είπε

Ισχύει. Τι γνώμη έχετε για αυτήν ;

Είναι πολύ καλή.

Το μόνο που πρέπει να δείτε είναι τι γίνεται αν ποτέ χρειαστείτε παραπάνω χώρο. Θα χάσετε το πακέτο ή θα μπορείτε να προσθέτετε χώρο πληρώνοντας μόνο τον επιπλέον χώρο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, DrFreeman είπε

Αν το τοποθετήσεις σε ένα δεύτερο σπίτι και κρατάς back up συνεχώς με κάποια αυτοματοποίηση (π.χ. έχεις τα αρχεία σου σε φάκελο συγχρονισμού) τότε κάτι γίνεται. Ομως η όλη διαδικασία είναι μπελάς και δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να το λειτουργήσουν έτσι.

Σημειωτέον πως εγώ δεν αναφερόμουν μόνο στο redundancy του φυσικού μέσου - που είναι σημαντικό - αλλά και στο γεωγραφικό. Καλό είναι να μην βρίσκονται όλα τα αρχεία σου σε ένα μέρος (συνήθως σπίτι σου). Πολλά μπορεί να συμβούν.

Σε αυτό συμφωνώ αλλά συνήθως έχουμε όλοι δεύτερο σημείο με ίντερνετ , πατρικό , σπίτι , γραφείο , κτλ. Για πραγματική ασφάλεια θες συγχρονισμό σε 2 γεωγραφικά σημεία.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, imvrios είπε

Είναι πολύ καλή.

Το μόνο που πρέπει να δείτε είναι τι γίνεται αν ποτέ χρειαστείτε παραπάνω χώρο. Θα χάσετε το πακέτο ή θα μπορείτε να προσθέτετε χώρο πληρώνοντας μόνο τον επιπλέον χώρο;

Σαν προσφορά συγκριτικά με της ASUS αξίζει πιστεύεις καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thephotoshoped είπε

Ισχύει. Τι γνώμη έχετε για αυτήν ;

εκανα χθες τα 500 gb μιας και στα μακ δεν εχω χωρο.

Δεν ειναι οπως drobox που σου τρωει χωρο στο σκληρο δισκο.

Ειναι σαν εξωτερικος σκληρος με φακελο σταθερα στον υπολογιστη.

Εγω εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα γιατι μεωσα τα gb σε μακ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thephotoshoped είπε

Σαν προσφορά συγκριτικά με της ASUS αξίζει πιστεύεις καλύτερα;

Δεν έχω δοκιμάσει την pcloud σαν υπηρεσία οπότε θα μιλήσω μόνο για το οικονομικό.

Με την Asus μπορείς να έχεις 2TB με 250€ για έξι χρόνια. Είμαστε βέβαιοι ότι μετά από 6 χρόνια αυτές οι υπηρεσίες θα υπάρχουν ή θα θέλουμε να τις χρησιμοποιούμε (γιατί θα έχει βγει κάτι καλύτερο). 

Πληρώνω χρόνο χρόνο σημαίνει ότι πληρώνω όσο βρίσκω την υπηρεσία χρήσιμη. Αλλιώς αναβαθμίζω την ίδια υπηρεσία ή πάω κάπου αλλού.

Πλήρωσα μια κι έξω σημαίνει φτηνότερα αλλά πρέπει να ξέρω τι θα συμβεί αν θελήσω να αλλάξω τα χαρακτηριστικά της υπηρεσίας. Αν δε μπορώ ή δε με συμφέρει να τα αλλάξω, το lifetime θα είναι μπορεί και πολύ λιγότερο από 6  χρόνια.

Προτείνω αν και το pcloud έχει free έκδοση να δοκιμάσεις και τις δύο και να διαλέξεις. Το Asus έχει free plan με 5GB storage.

6 λεπτά πριν, _eLpiS_ είπε

Ειναι σαν εξωτερικος σκληρος με φακελο σταθερα στον υπολογιστη.

Super. Σα network drive. Αυτό δίνει και η Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, imvrios said:

Διάβασε και πιο κάτω.

Μόλις φτιάξεις το λογαριασμό σου και κάνεις login θα σου εμφανίσει την προσφορά για το ένα έτος.

Μετά, όταν είσαι πια στην υπηρεσία κάτω αριστερά θα σου δείχνει ένα διαμάντι. Μόλις το πατήσεις σε αφήνεις να αγοράσεις επεκτάσεις με 20,12€ / έτος. 

Δεκτόν. Είδα το login κατόπιν εορτής.

Επεξ/σία από DrFreeman
typos + προσθήκες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έφτιαξα account αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρω την προσφορά.

Το μόνο που μου βγάζει είναι:

Congratulations! You Got

200 GB $ 17 .84/1 year

Μάλλον τελείωσε.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, imvrios είπε

Δεν έχω δοκιμάσει την pcloud σαν υπηρεσία οπότε θα μιλήσω μόνο για το οικονομικό.

Με την Asus μπορείς να έχεις 2TB με 250€ για έξι χρόνια. Είμαστε βέβαιοι ότι μετά από 6 χρόνια αυτές οι υπηρεσίες θα υπάρχουν ή θα θέλουμε να τις χρησιμοποιούμε (γιατί θα έχει βγει κάτι καλύτερο). 

Πληρώνω χρόνο χρόνο σημαίνει ότι πληρώνω όσο βρίσκω την υπηρεσία χρήσιμη. Αλλιώς αναβαθμίζω την ίδια υπηρεσία ή πάω κάπου αλλού.

Πλήρωσα μια κι έξω σημαίνει φτηνότερα αλλά πρέπει να ξέρω τι θα συμβεί αν θελήσω να αλλάξω τα χαρακτηριστικά της υπηρεσίας. Αν δε μπορώ ή δε με συμφέρει να τα αλλάξω, το lifetime θα είναι μπορεί και πολύ λιγότερο από 6  χρόνια.

Προτείνω αν και το pcloud έχει free έκδοση να δοκιμάσεις και τις δύο και να διαλέξεις. Το Asus έχει free plan με 5GB storage.

Super. Σα network drive. Αυτό δίνει και η Asus.

Εισαι κατατοπιστικοτατος! Ομως ρε συ δε μπορω να βρω την προσφορα. Κανω login και δες τι βλεπω . Που εμφανιζεται η προσφορα; 

Screenshot 2020-11-26 at 10.11.32 AM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, elpenor είπε

Εγώ έφτιαξα account αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρω την προσφορά.

Έχεις Pop-up blocker ή κάτι άλλο που μπορεί να κόβει pop-ups (εκτός του browser; Με το που κάνεις login στο πετάει σαν pop-up.

1 λεπτό πριν, thephotoshoped είπε

Εισαι κατατοπιστικοτατος! Ομως ρε συ δε μπορω να βρω την προσφορα. Κανω login και δες τι βλεπω . Που εμφανιζεται η προσφορα;

Την πετάει σαν po-up με το που κάνεις login. Δοκίμασε από το κινητό σου, κάνε login και θα δεις. Κάνε από εκεί subscribe΄Ή από άλλο browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, imvrios είπε

Έχεις Pop-up blocker ή κάτι άλλο που μπορεί να κόβει pop-ups (εκτός του browser; Με το που κάνεις login στο πετάει σαν pop-up.

Την πετάει σαν po-up με το που κάνεις login. Δοκίμασε από το κινητό σου, κάνε login και θα δεις. Κάνε από εκεί subscribe΄Ή από άλλο browser.

 

Screenshot 2020-11-26 at 10.12.13 AM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, imvrios είπε

Έχεις Pop-up blocker ή κάτι άλλο που μπορεί να κόβει pop-ups (εκτός του browser; Με το που κάνεις login στο πετάει σαν pop-up.

Την πετάει σαν po-up με το που κάνεις login. Δοκίμασε από το κινητό σου, κάνε login και θα δεις. Κάνε από εκεί subscribe΄Ή από άλλο browser.

Το popup που βγάζει πλεόν είναι το:

Congratulations! You Got

200 GB $ 17 .84/1 year

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...