Προς το περιεχόμενο

WD myCLOUD 8TB 260euro AMAZON


jgeorgiou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, CMOS_Z είπε

Για όποιον θέλει ένα απλό NAS να το πάρει. Κάνει πολύ καλά την δουλειά του, είναι γρήγορο και απλό στη χρήση. 

2x 4tb έχει και τα volumes γίνονται σε όποιον από τους δύο θέλεις σε jbod. 

Δουλεύει αρκετά θερμά οπότε μην το βάλει κανείς σε ντουλάπι χωρίς έξτρα ανεμιστήρα από πάνω. Ο εσωτερικός που έχει δεν κάνει απλά τίποτα.

εχει και λειτουργικότητα mycloud για τις συσκευές , για όποιον δεν έχει ανάγκη των προχωρημένων χαρακτηριστικών του synology

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

19 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

εχει και λειτουργικότητα mycloud για τις συσκευές , για όποιον δεν έχει ανάγκη των προχωρημένων χαρακτηριστικών του synology

Έχει ναι, ψιλομαπα βέβαια, ας μην είναι λόγος αγοράς αυτός. Για remote synology μονόδρομος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγόρασα πέρυσι το ίδιο σε 16tb , και έχω επίσης και ένα synology midgrade . Σε σχέση με το Synology είναι αρκετά μέτριο προς κακό , το software του είναι πολύ πολύ πολύ basic και έχει αρκετά bugs . Τέλος σε σχέση με το Synology ειναι αρκετά αργό . 

Στην τιμή που παίζει αξίζει σαν πρώτη επαφή με NAS αλλα μέχρι εκεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Rush13 είπε

Aγόρασα πέρυσι το ίδιο σε 16tb , και έχω επίσης και ένα synology midgrade . Σε σχέση με το Synology είναι αρκετά μέτριο προς κακό , το software του είναι πολύ πολύ πολύ basic και έχει αρκετά bugs . Τέλος σε σχέση με το Synology ειναι αρκετά αργό . 

Στην τιμή που παίζει αξίζει σαν πρώτη επαφή με NAS αλλα μέχρι εκεί. 

Ποιο synology;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jgeorgiou είπε

Ποιο synology;

DS218+ . Ξέρω είναι άλλη κατηγορία και δεν συγκρίνονται αλλα αυτό δεν δικαιολογεί τα bugs Και το πολύ κακό software της WD. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Rush13 είπε

DS218+ . Ξέρω είναι άλλη κατηγορία και δεν συγκρίνονται αλλα αυτό δεν δικαιολογεί τα bugs Και το πολύ κακό software της WD. 

Ρώτησα για να ξέρουν οι δυνητικοί καταναλωτές πόσο πρέπει να ανέβουν για ποιοτικότερο προϊόν. Καλά έκανες και το είπες , χρήσιμη παρατηρηση. Εμείς λέμε γνώμες και ο κάθε ένας αποφασίζει με το πορτοφόλι του.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

Ρώτησα για να ξέρουν οι δυνητικοί καταναλωτές πόσο πρέπει να ανέβουν για ποιοτικότερο προϊόν. Καλά έκανες και το είπες , χρήσιμη παρατηρηση

Για να δώσω μια πιο ολοκρηρωμένη άποψη. Η τίμη που παίζει είναι πολύ καλή για πρώτη επαφή με NAS , με Streaming δεν εχω ασχοληθεί το χρησιμοποιώ για να στέλνω αρχεία σε πελάτες. 

Έχει κάποια πολύ σπαστικά όπως του οτι για να το κλείσεις και να το ανοίξεις δεν έχει κουμπί και πρέπει να το βγάζεις και να το ξαναβάζεις στο ρεύμα. Ο πιο γρήγορος τρόπος να μεταφέρεις αρχεία μέσα στο NAS αυτό είναι κουμπώνοντας stickάκι η δίσκο στην usb 3 του στο πίσω μέρος ( για κάποιο λόγο δεν τα αναγνωρίζει όλα) και χρησιμοποιόντας την εφαρμογή στο κινητό. Αν θές να μεταφέρεις πολλά αρχεία η φακέλους μαζί ατύχησες γιατι δέν το κάνει για κάποιο λόγο. Επίσης δεν σου δείχνει αν αντιγράφτηκαν η το progress ή οτιδήποτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Ρώτησα για να ξέρουν οι δυνητικοί καταναλωτές πόσο πρέπει να ανέβουν για ποιοτικότερο προϊόν. Καλά έκανες και το είπες , χρήσιμη παρατηρηση. Εμείς λέμε γνώμες και ο κάθε ένας αποφασίζει με το πορτοφόλι του.

Αξίζει όμως να δώσεις για δώσεις τόσα λεφτά για ένα nas bay (από τα κορυφαία βέβαια) από το να φτιάξεις ένα diy nas που θα έχεις τον πλήρη έλεγχο και μεγαλύτερη ευελιξία σε αναβαθμίσεις software/hardware; Τέσπα, μιλάμε για άλλες κατηγορίες χρήσης.

Νομίζω πως η προσφορά είναι πολύ καλή για οικιακή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rush13 είπε

Για να δώσω μια πιο ολοκρηρωμένη άποψη. Η τίμη που παίζει είναι πολύ καλή για πρώτη επαφή με NAS , με Streaming δεν εχω ασχοληθεί το χρησιμοποιώ για να στέλνω αρχεία σε πελάτες. 

Έχει κάποια πολύ σπαστικά όπως του οτι για να το κλείσεις και να το ανοίξεις δεν έχει κουμπί και πρέπει να το βγάζεις και να το ξαναβάζεις στο ρεύμα. Ο πιο γρήγορος τρόπος να μεταφέρεις αρχεία μέσα στο NAS αυτό είναι κουμπώνοντας stickάκι η δίσκο στην usb 3 του στο πίσω μέρος ( για κάποιο λόγο δεν τα αναγνωρίζει όλα) και χρησιμοποιόντας την εφαρμογή στο κινητό. Αν θές να μεταφέρεις πολλά αρχεία η φακέλους μαζί ατύχησες γιατι δέν το κάνει για κάποιο λόγο. Επίσης δεν σου δείχνει αν αντιγράφτηκαν η το progress ή οτιδήποτε. 

Λες οτι ο πιο γρηγορος τρόπος να μεταφερεις αρχεια στο nas ειναι μεσω usb.

Δηλαδη δεν τον βλέπεις στο δικτυο απο τα windows και να μεταφερεις αρχεια απο κεί; Δεν υπαρχει περιπτωση. Απο εκει θα ειναι πιο γρηγορο προφανως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panos7 είπε

Λες οτι ο πιο γρηγορος τρόπος να μεταφερεις αρχεια στο nas ειναι μεσω usb.

Δηλαδη δεν τον βλέπεις στο δικτυο απο τα windows και να μεταφερεις αρχεια απο κεί; Δεν υπαρχει περιπτωση. Απο εκει θα ειναι πιο γρηγορο προφανως.

Τον βλέπω στο δίκτυο κανονικά αλλα η ταχύτητα στην μεταφορά δεδομένων είναι κακή. Αν θυμάμαι σωστά έπιανε περίπου 25-35 mb/s . Απο την USB 3 ειναι αρκετά πιο γρήγορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Rush13 είπε

Τον βλέπω στο δίκτυο κανονικά αλλα η ταχύτητα στην μεταφορά δεδομένων είναι κακή. Αν θυμάμαι σωστά έπιανε περίπου 25-35 mb/s . Απο την USB 3 ειναι αρκετά πιο γρήγορο

Περιεργο μου φαινεται. Εγω αν το παρω θα το κουμπωσω πανω σε θυρα 1gbps του router στο οποιο ειναι συνδεδεμενο και το pc.

Αν τυχον και εχει χαμηλες ταχυτητες εφυγε πισω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τον ειχα παραγγείλει τηβ Δευτέρα σε προσφορά με κουπόνι στα 230 και μετα το ακύρωσα γτ επεξε για λιγες ωρες στα 195 ευρο και τον παρεγγειλα απο αλλο site Γερμανίας. Οι δίσκοι π εχει μεσα ειναι 2 χ 4T red wd π εχουν 200ευρο αμα τους παρεις έξτρα για καποιον αλλο Nas οποτε συμφερει αλλα στα 260ευρο δινεις 60 ευρο επιπλέον για το μηχάνημα και γτ δεν εχω παραλάβει ακομα δεν ξερω αμα αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, katsapoli είπε

Εγω τον ειχα παραγγείλει τηβ Δευτέρα σε προσφορά με κουπόνι στα 230 και μετα το ακύρωσα γτ επεξε για λιγες ωρες στα 195 ευρο και τον παρεγγειλα απο αλλο site Γερμανίας. Οι δίσκοι π εχει μεσα ειναι 2 χ 4T red wd π εχουν 200ευρο αμα τους παρεις έξτρα για καποιον αλλο Nas οποτε συμφερει αλλα στα 260ευρο δινεις 60 ευρο επιπλέον για το μηχάνημα και γτ δεν εχω παραλάβει ακομα δεν ξερω αμα αξιζει

απο ποιο site; υπαρχει ακομα η προσφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, katsapoli είπε

Απο εδω οχι μονο μιση μερα επεζε προσφορά χθες 

Screenshot_20201125-095718_Chrome.jpg

Το ειδα μεσω mydealz πριν λιγο. Δυστυχως τελειωσε. Ποσο σου πηγε μαζι με μεταφορικα; ειναι καλο το καταστημα;

Επεξ/σία από panos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...